Dodaj do ulubionych

Mam pytanie

03.12.06, 15:26
Czy mężczyzna może się malować? Odpowiedź pewnie brzmi "tak", jeśli chodziłoby
o makijaż delikatny ukrywający pewne defekty cery. Jednak zauważyłem, że
kobiecy makijaż jest także formą ekspresji uczuć.
Mam twarz taką jak na załączonym obrazku (przepraszam za nieład na głowie :D),
więc obawiam się, że w takim ostrzejszym makijażu mógłbym być częściej mylony
z kobietą.
I jeszcze może dodam, że jak do tej pory używałem co najwyżej podkładu i
bezbarwnego błyszczyka. Jak na razie to rozważania czysto teoretyczne :D.

Obserwuj wątek
    • rmaciej1983 Re: Mam pytanie 06.12.06, 01:38
      To na prawdę moje najlepsze zdjęcie.
      • yavanna86 Re: Mam pytanie 06.12.06, 15:09
        zależy,co rozumiesz przez MOżE.MOżE zawsze...a co do efektu pewnie zdania będą
        podzielone.
      • rixa Re: Mam pytanie 07.12.06, 15:12
        Może tusz do rzes- np. brązowy
        • rmaciej1983 Re: Mam pytanie 07.12.06, 16:20
          A mi się podobają takie czarne obwódki wokół oczu. Czyli czarna kredka :P. To
          może lepiej czarny tusz a nie brązowy?
          Włosy pianą traktuję, więc już tak nie sterczą (na ogół :D).
          • driadea Re: Mam pytanie 07.12.06, 16:27
            maciej1983 napisał:

> A mi się podobają takie czarne obwódki wokół oczu. Czyli czarna kredka :P. To
            > może lepiej czarny tusz a nie brązowy?

Taaa, ale sobie go rozmaż, jak chcesz obwódki ;)
            Zrób hennę na rzęsach- nada wyrazistości spojrzeniu.

A Tobie chodzi o makijaż na codzień czy na jakieś specjalne okazje?
            • rmaciej1983 Re: Mam pytanie 07.12.06, 17:42
              Cytuję: "A Tobie chodzi o makijaż na codzień czy na jakieś specjalne okazje?"

Na co dzień, bo specjalnych okazji brak w moim życiu.
              Funduszy też trochę brak, więc jeszcze muszę pomyśleć, zanim pozwolę sobie na
              taką makijażową rozpustę. Widziałem w Carrefour, że takie kosmetyki to drogie
              rzeczy.
    • wizazystka.forum Re: Mam pytanie 06.12.06, 15:32
      Decyzja o wyrazistości makijażu należy tylko do Pana,na dzień odradzam
      wszystkim moim klientkom mocne efekty,ale cóż wszystko zależy od temperamentu i
      osobowości.Podkład i błyszczyk to słuszny wybór ,mamy w nim ochronę i
      nawilżenie:)Pozdrawiam
    • Gość: jutta Re: Mam pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.06, 19:16
      wedlug mnie jest tak:
      najpierw warto nabyc dobry kosmetyk myjacy do twarzy,krem,osobiscie polecam tez
      osobny krem do oczu,odzywke do rzes.opilowac i podmalowac odzywka (do
      paznokci!:))paznokcie,usunac zbedne wloski z linii brwi.
      potem nastepny etap czyli korekta niedoskonalosci cery,uczesanie brwi
      odzywka.ochronna pomadka / blyszczyk do ust/spierzchniete sa okropne!!!/
      jesli zadbasz o to wszystko,wtedy mozesz myslec o bardziej kolorowych
      kosmetykach.jako ze przyciagaja uwage,to nie moga jej przyciagac do defektow;)
      a mlode dziewczyny czesto robia ten blad,ze zainwestuja w szminke i cien
      /ktorych czesto nie umieja uzywac/,a nie dbaja o cere,ktora pokrywa sie
      wypryskami,albo nadmiernie wysycha,etc.tylko ze wtedy czlowiek wyglada gorzej
      niz calkowicie bez makijazu.
      pozdrawiam!
      • Gość: jutta Re: Mam pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.06, 19:17
        *krem do oczu - pod oczy oczywiscie ;D
      • rmaciej1983 Re: Mam pytanie 14.12.06, 18:17
        OK. Dzięki za rady.
        Cytuję: "usunac zbedne wloski z linii brwi"
        Tego nie zrobię z wiadomych powodów. Kobiety robią to niepotrzebnie.
        Cytuję: "podmalowac odzywka (do paznokci!:))paznokcie"
        Mam wystarczająco mocne. Wystarczy tylko przyciąć nożyczkami. Nie wiem jaki to
        ma związek z makijażem :D.
        W kosmetyk myjący do twarzy i jakiś krem pewnie zainwestuję. Błyszczyk czasem
        używam, gdy wysychają mi usta - dobra rzecz (w smaku też, ale ważne, że długo na
        tych ustach jest).
        • Gość: jutta Re: Mam pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.06, 18:56
          manicure ma pewien związek z makijażem...choćby taki,że powinny być spójne ;)
          odżywka nadaje paznokciom sympatyczny delikatny połysk.opiłowanie-pożądany
          kształt (no,chyba że lubisz króciutkie)
          • rmaciej1983 Lubię krótkie 14.12.06, 21:41

• sangrinia Re: Mam pytanie 14.12.06, 19:12
      Ale po co się chcesz chlopaku malować?!?!Wisz chyba, ze nie kazdy makijaz to
      ozdoba twarzy. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie Ciebie w zadnym makijazu.Tak
      bardzo Ci zalezy?
      No chyba, ze należysz do jakiejś subkultury...
      • rmaciej1983 Re: Mam pytanie 14.12.06, 21:44
        No ja też nie uwybrażam sobie siebie w jakiś makijażu, więc tu jestem :).
        Znaczy pewne wyobrażenie mam, ale jak na razie dość mgliste. Trzeba by było
        poeksperymentować chyba.
        Nie. Nie należę do żadnej subkultury. Właściwie to tworzę swoją własną :P.
        • sangrinia Re: Mam pytanie 15.12.06, 19:51
          No ale dlaczego chcesz wyrazac siebie właśnie przez makijaż?
          • Gość: Benai Re: Mam pytanie IP: 89.186.21.* 15.12.06, 22:17
            Zacznijmy od tego,dlaczego Maciej nosi szpilki,spódnicę i damskie koronkowe
            rajty,a będzie odpowiedz na pytanie dlaczego chce sie malowac....
            • rmaciej1983 Re: Mam pytanie 17.12.06, 01:53
              Cytuję: "Zacznijmy od tego,dlaczego Maciej nosi szpilki,spódnicę i damskie
              koronkowe rajty,a będzie odpowiedz na pytanie dlaczego chce sie malowac...."

O co ci chodzi?
          • rmaciej1983 Re: Mam pytanie 17.12.06, 01:54
            Cytuję: "No ale dlaczego chcesz wyrazac siebie właśnie przez makijaż?"

A dlaczego nie?
            • esiaesia maciej żartowniś 17.12.06, 10:44
              dajcie spokój to jakiś żart. Maciej jest już znany ma wielu kobiecych forach
              gdzie pisze te same posty.
              • Gość: Benai Re: maciej żartowniś IP: 89.186.21.* 17.12.06, 11:22
                Ale on naprawdę biega w spódnicy i szpilkach,to nie żart...i jeszcze nie uważa
                żeby to było coś niezwykłego,ot po prostu facet w koronkowych rajtuzach i
                szpilkach.
                • rmaciej1983 Re: maciej żartowniś 17.12.06, 11:30
                  Cytję: "Ale on naprawdę biega w spódnicy i szpilkach,to nie żart...i jeszcze nie
                  uważa żeby to było coś niezwykłego,ot po prostu facet w koronkowych rajtuzach i
                  szpilkach."

Po pierwsze: piszesz nie na temat. Jak to ma się do makijażu?
                  Po drugie: ten typ kabaretek, które miałem na tamtej fotce nazywa się RAJSTOPY.
                  Rajtuzy to takie rajstopy, ale bez stóp.
                  Po trzecie: a co w tym niezwykłego, że noszę szpilki, ewentualnie czasem
                  spódnicę? Niezwykłe by było to, że np. biegam w sukni ślubnej albo w stroju
                  clowna.
              • rmaciej1983 Re: maciej żartowniś 17.12.06, 11:24
                Cytuję: "dajcie spokój to jakiś żart. Maciej jest już znany ma wielu kobiecych
                forach gdzie pisze te same posty."

Chciałem tylko prosić o radę w sprawie makijażu. Nie widzę w tym nic śmiesznego.
                • yavanna86 no ok,nic śmiesznego 17.12.06, 11:30
                  ale piszesz te posty na babskich forach,więc czemu udajesz,że nie...?
                  • rmaciej1983 Re: no ok,nic śmiesznego 17.12.06, 11:37
                    A na męskim forum mógłbym liczyć na jakąś radę dotyczącą makijażu? Oni
                    przeważnie się nie malują.
                    Forum o modzie męskiej znalazłem dopiero po jakimś czasie, bo ukryte gdzieś
                    jest. Do dziś wchodzę tam przez linka, bo nie mogę normalnie odszukać.
                    Tam też się wpisałem, ale uprzednio trafiłem na forum "moda" w dziale "kobieta".
                    • sangrinia Re: no ok,nic śmiesznego 17.12.06, 18:50
                      Słuchaj Maciej, a moze ty potrzebujesz pomocy, np. psychologa?
                      • rmaciej1983 Re: no ok,nic śmiesznego 17.12.06, 20:51
                        Czasami. A ty?
                        • sangrinia Re: no ok,nic śmiesznego 18.12.06, 21:46
                          Ja na razie nie.
                          Moje pytanie nie mialo na celu Cie obrazić, jeśli tak się stalo, to
                          przepraszam. Wydaje mi się jednak, że Twoje zachowanie i sposób wyrazania
                          swojego "ja" odbiega od szeroko rozumianej "normy".
                          • rmaciej1983 "normy" 19.12.06, 15:45
                            Cytuję: "Ja na razie nie. Moje pytanie nie mialo na celu Cie obrazić, jeśli tak
                            się stalo, to przepraszam. Wydaje mi się jednak, że Twoje zachowanie i sposób
                            wyrazania swojego <<ja>> odbiega od szeroko rozumianej <<normy>>"

Nie znam się na "normach", ale nawet jeśli, to co z tego? Przecież nie będę
                            przez całe życie udawał kogoś innego.
                            • sangrinia Re: "normy" 19.12.06, 22:01
                              dość bezpośrednie pytanie: tzn, że jesteś transem, tak?
                              • iselle Re: "normy" 20.12.06, 00:55
                                Maćku, Twój makijaż ma być korekcyjny, podkreślający rysy twarzy czy pełny -
                                damski? Bo makijaż makijażowi przecież nierówny.
                                • rmaciej1983 Re: "normy" 20.12.06, 20:18
                                  Pełny męski.
                              • rmaciej1983 Re: "normy" 20.12.06, 20:19
                                Cytuję: "dość bezpośrednie pytanie: tzn, że jesteś transem, tak?"

Nie. A ty?
                                • iselle Re: "normy" 20.12.06, 22:21
                                  Aha no to już jaśniej. Proponuję oprócz pielęgnacji: troszkę pudru, kredkę do
                                  brwi, konturówkę do oka i żel do rzęs stosowany jak tusz, ale nie dający koloru
                                  (no chyba że masz niezbyt fajne rzęsy i chciałbyś je podkreślić a nie tylko
                                  pokazać).
                                  • iselle Re: "normy" 20.12.06, 22:22
                                    P.S. Myślałeś o zafarbowaniu włosów? ;)
                                    • yavanna86 Re: "normy" 20.12.06, 22:52
                                      szminkę ochronną,szminkę!!albo błyszczyk.spękane usta to jest coś strasznego...
                                      • rmaciej1983 pomadka ochronna 21.12.06, 15:05
                                        Tego już dawno używam (od kilku miesięcy). Nieregularnie, ale czasem się przydaje.
                                    • rmaciej1983 farbowanie włosów 21.12.06, 15:04
                                      Cytuję: "P.S. Myślałeś o zafarbowaniu włosów?"

Broń Boże ;). Taki kolor mi odpowiada (czyli taki nijaki). Poza tym farba może
                                      niszczyć włosy.
                                      • yavanna86 Re: farbowanie włosów 21.12.06, 16:51
                                        z niszczeniem nie jest źle,dopóki nie rozjaśniasz...ale wydaje mi się,że Twój
                                        naturalny kolor jest OK /zazwyczaj Matka Natura dobiera kolor włosów dość
                                        przyzwoicie;) a w ogóle to wiecie,że Polki są podobno najbardziej pofarbowanymi
                                        kobietami Europy?faktem jest,że co druga,to albo pasemka,albo mahoń/burgund,albo
                                        czerń;)/
                                        • rmaciej1983 Re: farbowanie włosów 21.12.06, 17:51
                                          Farba na włosach, ale nic w głowie :P.
                                          • yavanna86 Re: farbowanie włosów 22.12.06, 12:20
                                            bujaj się waćpan :P
                                            równie dobrze mogłabym powiedzieć,że polscy faceci...nic w głowie :P
                                            • yavanna86 Re: farbowanie włosów 22.12.06, 12:21
                                              i potem się dziwisz,że nie wszystkie forumowiczki są dla Ciebie miłe,he he...
                                            • rmaciej1983 Re: farbowanie włosów 22.12.06, 14:58
                                              Cytuję: "równie dobrze mogłabym powiedzieć,że polscy faceci...nic w głowie :P"

O polskich facetach wspominać już nie będę, bo to tak jak by mówić o
                                              jaskiniowcach. Oczywiście zdarzają się wyjątki.
                                              Generalnie nie wiem co gorsze. Polskie lalunie czy polscy mięśniacy.
                                • sangrinia Re: "normy" 22.12.06, 19:36
                                  Ja? nie!
                                  To po co Ci tem makijaż? cesz zrobić na kimś wrażenie?
                                  • rmaciej1983 Po co? 22.12.06, 23:45
                                    Rozumiem, że użytkowników i użytkowniczki tego forum pyta się po co im makijaż,
                                    aby ustalić okoliczności w jakich będą go używać. Np. w pracy czy na imprezie
                                    czy gdzie indziej.
                                    Cóż... Moje okoliczności są jak na razie tylko jedno: zwykły dzień poza pracą
                                    (bo nie pracuję teraz w biurze).
                                    • yavanna86 Re: Po co? 23.12.06, 13:24
                                      a jakie uczucia chcesz nim wyrażać?
                    • yavanna86 Re: no ok,nic śmiesznego 18.12.06, 18:27
                      patrzyłeś za młodu na mamę,kiedy się malowała?...bo to pomaga w podjęciu działań
                      praktycznych.nie wszystko da się opisać na forum :P
                      • rmaciej1983 Re: no ok,nic śmiesznego 19.12.06, 15:48
                        Tego się ubawiałem. Musiałbym sam popraktykować. Teraz mam trochę więcej kasy,
                        więc mógłbym zaryzykować. Może pomoże mi pewna dziewczyna :P.
                        • yavanna86 Re: no ok,nic śmiesznego 19.12.06, 18:45
                          bo jak człowiek dość często patrzy na robienie makijażu,to w pewnym wieku
                          niektóre rzeczy stają się oczywiste i nie trzeba się nad nimi zastanawiać;)
                          nawiasem mówiąc oglądałyśmy ostatnio z koleżankami film "La ragazza di Bube" i
                          pan miał bardzo ładnie zrobione oczy;)
    • eithel1 Re: Mam pytanie 27.12.06, 23:36
      Nie maluj się. Rozumiem korektor na pryszcze. I tylko to. Facet w makijażu
      wygląda strasznie! Moim zdaniem malują się mężczyźni, ale "nie fanatycy", nie
      wiem czy rozumiesz. Kosmetyki do pileęgnacji rozumiem, ale makijaż.... eh
      • rmaciej1983 Re: Mam pytanie 01.01.07, 21:49
        Cytuję: "Nie maluj się. Rozumiem korektor na pryszcze. I tylko to. Facet w
        makijażu wygląda strasznie! Moim zdaniem malują się mężczyźni, ale "nie
        fanatycy", nie wiem czy rozumiesz. Kosmetyki do pileęgnacji rozumiem, ale
        makijaż.... eh"

Facet w makijażu wygląda różnie. Czego tu nie rozumieć?
    • Gość: Monia Re: Mam pytanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.07, 11:04
      Jesteś przystojny a zwłaszcza z tym nieładem na głowie,taki Johny Deep ale to
      mój gust, szkoda,że chciałbyś wyglądać jak chłopakz boys bandu.
    • Gość: Pineska :/ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.07, 13:59
      Czy chcesz wyglądać jak wokalista Him?? Ewentualnie Manson??
      Wydaje mi się kompletną bzdurą, żeby chłopak się malował - to wyjątkowo mało-
      pociągające. Co innego pielęgnacja skóry, a co innego makijaż... Zastanów się
      czy napewno chcesz się malować. Bo rozumiem jeśli używasz podkładu, gdy masz
      porblemy z cerą.. Ale kompletnie nie potrafię zrozumieć czemu chcesz podkreślać
      oczy.. Ja potraktowalabym rzęsy henną u chłopaka, który chce by jego spojrzenie
      było wyrażniejsze lecz nie sądzę czy to odniosłoby skutek bo przy raczej
      jasnych włosach jasnych brwiach.. nie zadziwiaj nas spojrzeniem zza tony tuszu
      lecz spojrz na nas spojrzeniem jasnym przejrzystym:) Bo takie jest
      najpiękniejsze.. Nie niszcz piękna swej natury:)
      • rmaciej1983 Re: :/ 24.01.07, 06:36
        I kto to pisze? Pewnie sama nakładasz co dzień na twarz tonę kosmetyków :D. Wy
        nawet pół godziny, albo i więcej, spędzacie w łazience przed wyjściem, więc nie
        moralizuj. No, Ty może akurat jesteś wyjątkiem. Może nawet wcale się nie
        malujesz, ale wiem, że dużo kobiet tak robi. I prawie nie wyglądają jak Marylin
        Mansony.
        • yavanna86 Re: :/ 24.01.07, 16:37
          może dlatego,że Manson jest mężczyzną?ale ciicho,na pewno jestem elementem
          wrogiego układu :P
          • rmaciej1983 Manson 24.01.07, 17:44
            Przecież w tak mocnym makijażu jaki on nosi każdy wyglądałby... niezbyt
            naturalnie :P.
    • Gość: Zyczliwa :) Re: Mam pytanie IP: 91.90.185.* 18.01.07, 10:24
      Drogi Macku mauj sie ale nie dawaj na lewo i prawo !!! powodzenia
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka