13.06.05, 08:36
Skad ta nazwa?
Obserwuj wątek
    • anchan Re: Naleśnik 13.06.05, 09:45
      Eee, pierwszy naleśnik wyglądał jak beret gajowego?
      • randybvain Re: Naleśnik 13.06.05, 19:46
        Od (smazony) na lesie - lasa to taki pret, jak ruszt, tyle ze z drewna chyba )
        zdrobniale laska) , ewentualnie od nalestnik - na lisciu (jadlem obie wersje)
    • mika_p Re: Naleśnik 13.06.05, 20:11
      Eeee... a może nie ma w tym żadnej leśnej finezji i to po prostu nazwa placka,
      który powstaje przez nalewanie ciasta na patelnię. I prosze mi nie mówić, że w
      takim układzie to byłby nalewaśnik...
      • vaud Re: Naleśnik 13.06.05, 20:40
        No, jesli na-lewa-snik to i na-prawa-snik.

        Anchan, beret gajowwego zabieram do gablotki DM. Z Jagodami, yhyhy, ten
        nalesnik. Dla Balooma z serem. Z papryka dla Millefiori. Dla Ciebie z surowa
        ryba.(?)Dla Brezlego BEZ szpinaku.
        • anchan Re: Naleśnik 14.06.05, 08:58
          Z surową rybą nazbyt ekumeniczny i mulkikulti jak dla mnie. Może być z
          shiitake. Na shiitake można cała Wigilię obskoczyć.

          Może przodkiem był nalejśnik?
          • vaud Re: Naleśnik 14.06.05, 21:35
            swieze te shiitake czy suszone ( suszone, bo sie je sushi)?
            • viki2lav Re: Naleśnik 16.06.05, 15:04
              nic nam nie najrobi, nawet jak go suszi
              • kanuk Re: Naleśnik 16.06.05, 15:19
                Shitake rosną na dębowym drzewie. I stąd nazwa. Tak jak kozaki na kozim, a
                kurki na maśle.
                Tak więc były premier Japonii Takeshita to po polsku Dębowicz.
                • ardjuna Re: Naleśnik 16.06.05, 19:15
                  kanuk napisał:

                  > Tak więc były premier Japonii Takeshita to po polsku Dębowicz.

                  A po angielsku? smile)
                  • vaud Re: Naleśnik 17.06.05, 02:33
                    ... tam Dębowicz! Dabrowski, marsz, marsz.
                    • kanuk Re: Naleśnik 17.06.05, 06:14
                      po ang. wymawiali takeszta ,zeby bylo protokolarniesmile
                      • vaud Re: Naleśnik 19.06.05, 07:17
                        no a shiitake nieprotokolarnie lezy w sklepie na polce. Nie zadne tam: sheetake
                        • kanuk Re: Naleśnik 19.06.05, 11:30
                          "I don't give a shitake. I'm constipated" smile
                          • vaud Re: Naleśnik 19.06.05, 16:50
                            au to jest "bull shiitake", bo boli.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka