13.04.18, 23:06
Czy ktoś wie czy są już jacyś kandydaci na Wójta naszej gminy w nadchodzących wyborach ? I czy obecny Wójt będzie kandydował ?
Obserwuj wątek
  • totu2010 Re: Wybory 27.08.18, 20:33
   Wójt na pewno wystartuje...jest cała paleta inwestycji które o dziwo sfinalizują sie tuz przed wyborami. To nie przypadek. Jak zwykle będzie milczał do ostatniej chwili, na dwa tygodnie przed wyborami wydadzą *Dwa Słowa* w których głównym bohaterem będzie Wójt i jego dokonania. Czyli jak zwykle, zero kreatywności.
   Moim zdaniem jedynym kandydatem na Wójta , który przewietrzył by Czernikowski Urząd Gminy, tchnął nowe życie w zarządzanie gminą jest.......Pani Beata Murszewska, wykształcona, inteligentna, kreatywna
   Wymarzona kandydatka na urząd Wójta, dla pragnacych pozytywnych zmian wyborców w Czernikowie.
   Ale czy ona zechce ........?
   • endrjulepper1 Re: Wybory 19.09.18, 14:13
    Jest już lista PIS:
    Kandydaci na radnych do Rady Gminy Czernikowo:
    Okręg wyborczy nr 1 - Edyta Marchlewska
    Okręg wyborczy nr 2 - Marian Biernat
    Okręg wyborczy nr 3 - Jerzy Grzankowski
    Okręg wyborczy nr 4 - Agata Cichoszewska
    Okręg wyborczy nr 5 - Tomasz Lewandowski
    Okręg wyborczy nr 7 - Jarosław Piwnicki
    Okręg wyborczy nr 8 - Jarosław Świątecki
    Okręg wyborczy nr 9 - Piotr Kalinowski
    Okręg wyborczy nr 10 - Marek Sitek
    Okręg wyborczy nr 11 - Żaneta Gąsiorowska
    Okręg wyborczy nr 12 - Karol Kopczyński
    Okręg wyborczy nr 14 - Łukasz Lisiński
    Okręg wyborczy nr 15 - Martina Ziółkowska

    Kandydaci na radnych do Rady Powiatu Toruńskiego:
    1. Dariusz Zagrabski
    2. Wojciech Kaczor
    3. Marta Świtalska
    • totu2010 Re: Wybory 23.09.18, 21:37
     Zobaczymy co nam zaproponuje, kontynuację , budowy dróg, schetynówek, prawa miejskie dla Czernikowa smile, jeszcze jedno przedszkole
     Pójdzie wydeptaną przez poprzedników ścieżką?
     A może się mocno zdeklaruje...Audyt w Urzędzie Gminy , spraw finansowych, inwestycji, przetargów... no i co z tym śmieciami w Witowążu...... koniec politycznego zachwaszczania naszych lokalnych spraw ! Rząd w Warszawie ...to nie rząd PIS, ale rząd wybrany w demokratycznych wyborach , przez nas i nam podobnych i należy z nim współpracować, a nie użerać sie, przepychać jak z tą "suszą"... Reorganizacja pracy w UG, utworzenie w Czernikowie działu obsługi interesantów Starostwa Powiatowego.(podobnie jak Urząd Pracy), itp, itd
     Poczekamy na oficjalne informacje
  • wybory_mistyfago Re: Wybory 24.09.18, 10:55
   "Najbardziej kłamią myśliwi po polowaniu, generałowie w czasie wojny i politycy przed wyborami"

   Wybory - moja drużyna jak rodzina, głosujcie bo tacy fajni jesteśmy. Mamy trzy obozy wyborcze, które wyślą wkrótce ze swych okopów do szturmu swoich żołnierzy, by wmówić nam , że tylko z nimi będzie dobrze jak wygrają wybory.. Rodzinne spory, dyskusje w różnych grupach, może i kłótnie, rozgrzeją emocje. Do głosowania na któregokolwiek z kandydatów nie mam zamiaru namawiać. Sugerować czy lepsza Pani Krysia czy Zdzisia ? Wmawiać, że jedna fajna i miła, druga zołzowata. Przecież każdy wie kto jest najlepszy, ma swoje zdanie i bij zabij nie przekonasz. Można wszystkie gazy z wątroby zrzucić, a oporności ludzkiej na argumenty nie pokonasz. I choćby Chrystus zszedł z krzyża i uczynił cuda to i tak usłyszymy, że Copperfield jest lepszy. Każdy jest „bogiem” własnego zdania. Więc na pytanie na kogo głosować w sytuacji gdy znamy kandydatów, to najlepiej na nieobecnych smile . Większość z nich daje niestety obawy, że będą tylko sprawnymi maszynkami do głosowania uruchamianymi przez swych wodzów. A powinno się mieć dużą wiedzę samorządową, charakter, determinację , przede wszystkim gen stawania ponad własnymi układami, zobowiązaniami, ograniczeniami. Ta galeria nazwisk kandydatów, mam wrażenie, że pochodzi w dużej części z łapanki i kalkulacji. Są w niej „farbowane lisy”, które jak wiatr zawieje zmieniają obozy. Widać starych samorządowych wyjadaczy, których efekty pracy, postawy każdy może sobie ocenić. Są wierni od lat, sprawdzeni towarzysze w boju , są anonimowi bez twarzy, osiągnięć, zaangażowania i młode wilki żądne władzy. Za mało w ich doborze kryterium wiedzy, charakteru, zaangażowania, dokonań, doświadczenia, skutecznej praktyki. Obraz tego co mamy w całym kraju. I będziemy mieli fiku miku na patyku, czyli zlepek przypadkowych przedstawicieli, którzy przyklepią kolejną drogę w pole, wiatę, pustą salę.
   Domyślam się , że każdy komitet wystawia kandydata na wójta. Zakładam, że są to Pan X, Pan Y, Pan Z. Wybór między dżumą a cholerą z ciężką grypą po środku. Kolejność bez znaczenia. Wybrać trzeba , tylko szukać próżno prawdziwka pośród czarnych łepków. Co to za argument „ten facet zasługuje na to, żeby rządzić naszą gminą” albo „Nasz obecny wójt jak najbardziej zasługuje na to aby być dalej wójtem”. Moja ciocia też zasługuje. Jest fajna, miła, nikomu nic złego nie zrobiła , ale dzięki bogu nie przyszło jej do głowy kandydowanie, bo się nie nadaje, nie ma takich kompetencji. Rozważmy, krótko i przykładowo. Jeśli za kimś stoi doświadczenie samorządowe to często brakuje politycznej klasy, etykiety, aż nadto rzucają się w oczy sympatie i antypatie determinujące kunktatorstwo i utrudniające obiektywne rozeznanie i rozwiązywanie problemów. Widoczna gołym okiem jest kalkulacja wyborcza, czyli od lat robienie rzeczy pod kolejne wybory, i tu pytanie, czy najistotniejsze potrzeby społeczeństwa, oczywiście z efektownym ukończeniem paru inwestycji tuż przed wyborami. Otwarcie dróg czy wiat przed wyborami to w zamyśle sprytny zabieg. Ale nie o taki spryt chodzi w działalności samorządowej. Spektakularność dla naiwnych.
   Czy zaufać komuś bez charyzmy, umiejętności porwania, przekonania do swoich racji, mało skutecznego w walce o sprawy ważne, o których niżej ? Grzeczność jest cool, ale czasami trzeba czegoś więcej niż urzędowa poprawność. Jeżeli nie starcza głosów w radzie do przeforsowania swoich racji, rozwiązania istotnych problemów, albo odrzucenia bzdurnych projektów, to można się odwołać do suwerena. Bycie skutecznym wymaga energii, czasami szaleństwa, mówiąc językiem piłkarskim pójścia na „aferę”. Inaczej sprowadzamy swój udział do przyklepywania spraw wątpliwych. Nie wiem co łatwiej zmienić- nawyki, przyzwyczajenia czy ekspresję charakteru. Nie przekonuje też opcja gdzie normą jest zacietrzewienie w poglądach, opcja jedynie słusznej drogi , bezkrytyczna wiara w efekt dobrej zmiany (patrząc choćby na to, co dzieje się w kraju z sądownictwem, zdrowiem, edukacją i innymi). Gomułkowszczyznę już przerabialiśmy i towarzyszy z jedynie słusznymi poglądami też. Dobrych intencji nikomu nie odbieram, ale co do wiedzy, solidności, elastyczności w poglądach, postaw i dokonań, niektórych, mam wątpliwości.
   Wielu działań brak, a sporo inwestycji jak kula, trafia w płot. Zostaje dziura(budżetowa) a realne efekty mizerne. Kilka przykładów ? Proszę bardzo.
   Gdzie inwestorzy? Ilu udało się przyciągnąć w ostatnich kilku czy kilkunastu latach? Jakie są z tego dodatkowe wpływy do budżetu gminy?
   A walka ze smogiem ? (Czernikowo to kopciuchowo). Mogą wchodzić piękne programy wymiany i modernizacji pieców, budynków, ale jak ktoś bezkarnie smrodzi to nic się nie zmieni. Ile akcji antysmogowych, uświadamiających podjęto w Czernikowie, gminie ?
   Jaka jest dziura budżetowa ? Jakie pieniądze idą na festyn dożynkowy? Pewnie, że powinien być, ale może na razie trzeba skromniej, taniej ?
   Jakie jest wykorzystanie wszystkich wybudowanych w gminie salek, świetlic? Ile osób (dorosłych, młodzieży) korzysta z nich w tygodniu, w weekendy ?
   Mamy dwa boiska w Czernikowie, a jak czytam Victoria wynajmuje obiekty do grania w Toruniu! Może ktoś to wytłumaczyć ?
   Szkoła Podstawowa w Czernikowie to hybryda sklecona tylko z tego co konieczne, a nie z tego co jest możliwe do zrobienia, by było po prostu normalnie!
   Sala w SP to już muzeum z epoki naszych pradziadków, wyposażeniem, wielkością urągająca wymaganiom prowadzenia efektywnych zajęć! Ile trzeba ślepoty lub braku wyobraźni, żeby coś takiego fundować dzieciakom i to przez tyle lat. Czy choćby cztery minione lata kadencji Rady, to mało, żeby zrobić raban w tej sprawie i podjąć kroki, by w końcu zapewnić naszym pociechom minimum przyzwoitości w uprawianiu sportu i bezpieczeństwa na zajęciach ? Górą oczywiście „politically correct” , a powinna być burza z gradem ! Może zamiast wiat dla sporadycznych turystów (a może lokalnych amatorów balang), inwestycji w drogi donikąd, warto było podjąć walkę by postawić drugą halę dla tej największej miejscowości w gminie, by sprostać wymaganiom młodych ludzi (aktywnych dorosłych oczywiście też) , a nie uzależniać korzystanie z obecnej od czyjegoś widzimisię, dobrego humoru czy zajętych terminów. Na taką społeczność dwa obiekty sportowe (halowe) to powinien być standard ! Wszyscy popełnili błąd zaniechania (m.in. radni, rodzice, władze), ignorancji i rozeznania potrzeb, samorządowej indolencji lub niechęci do części czernikowskiej społeczności, a tak naprawdę mając w nosie dzieciaki. To jedno z największych zaniechań w ciągu kilku ostatnich kadencji, afront wobec młodych ludzi skazanych na absurd zajęć w małej ponad miarę zatłoczonej, śmierdzącej salce, „fabryce” małych garbatych aniołków”.
   A dlaczego nie powstał u nas choćby Orlik (nie trzeba mieć dużej wyobraźni by uzmysłowić sobie zalety z jego korzystania , sal/hal a budowanych wiat) ?
   Najpierw sprawy najważniejsze, priorytety a później dbajmy o przyjemność ogółu. Jest wiele spraw niezałatwionych, ale nie będę podpowiadał tematów. Każdy kto kandyduje powinien mieć rozeznanie co szwankuje i pomysł oraz determinację na rozwiązanie. Bycie radnym dla swojego okręgu to za mało. Trzeba mieć pomysł, wizję realizacji i charyzmat do działania dla wspólnoty. „Żeby dobrze rządzić trzeba dużo słuchać i mało mówić’. A jest co robić !!!. Wójta i radnych w postaci duchów nie wybierzemy, więc trzeba rozeznać , która z „ułomności” daje największą szansę i nadzieję na wyjście ku normalności i standardom. Patrzmy więc na programy, na ich adresatów oraz sposoby i terminy ich realizacji. Cenię moją ciotkę, że mimo tak fajnych cech, jak pisałem wyżej, nie przyszło jej do głowy kandydować na wójtową czy radną smile


   • koralik46 Re: Wybory 25.09.18, 14:45
    Wszytko ładnie pięknie, ale kogoś jednak trzeba wybrać. Na zasadzie z trzech złych jednego mniej złego. Obecny odpada, bo należy do miejscowej "kliki", pisior za bardzo radykalny i bez wykształcenia. To pozostaje Tomaszek, który daje nadzieję na lepsze jutro z racji wykształcenia, doświadczenia i uczciwości.
      • marek699669 Re: Wybory 29.09.18, 16:18
       A p.Tomasz K. też był w układzie z ziemniakiem, chcieli iść razem z PISem do wyborów, ale coś nie wyszło może pokłócili się o ewentualne stanowiska. Zresztą dla mnie szemrane towarzystwo to właśnie Tomasz K. i Rafał R. najpierw zakładali razem ze śp. Piotrem Platformę Obywatelską na terenie naszej gminy, jak PO traciła notowania to się z niej wypisali. A później farbowane lisy chciały iść z PISem, tylko im się to nie opłacało i znów się wycofali. Jak Tomaszek K. wygra to ten nażelowany i tak będzie rządził z tylnego siedzenia jak Kaczyński w PiSie

       Poniżej dowody z fb Związku Jaszczurczego - dzień pamięci żołnierzy wyklętych. Polecam przejrzeć sobie dokładnie tego fb jest więcej takich dowodów.
       www.facebook.com/zwiazekjaszczurczy/photos/a.1786534341367345/1786534918033954/?type=3&theater
       • wiesmack75 Re: Wybory 30.09.18, 19:10
        Rzeczywiście nieciekawie to wygląda. Widać, że towarzystwo mocno farbowane. Nażelowany myśli tylko o tym jak się wypromować najlepiej czyimś kosztem. Wiele akcii przed wyborami, ściągnięte pomysły z Czernikowa - akcje charytatywne, kabarety itp.
     • prawdziwybela Re: Wybory 28.09.18, 18:41
      Podaj jakieś argumenty na poparcie swojej tezy? Jak czytam opisy jego kandydatów, których nie znam to jest to śmieszne np. jesli osoba mieszka od urodzenia w swojej miejscowości i wszystkich zna, to już może sobie zostać radną smile
     • oni20 Re: Wybory 01.10.18, 17:43
      Obecny kandydat jest nie do przyjęcia. Zbyt mocno powuazany z Padleskimi i skompromitował swoim ostatnim wysiłkiem. Nie ufam mu
      • fajny_kaszalot Re: Wybory 01.10.18, 19:07
       Powiązania swoją drogą, kompromitacja "rozporkowa" też mu chwały nie przynosi. Ale ogólny marazm, zadłużanie gminy, niemoc w sprawie odpadów w Witowężu, braki organizacyjne w urzędzie, "położone" wdraźanie reformy edukacji itp. dyskwalifikuje go jako przyszłego wójta.
       • oni20 Re: Wybory 01.10.18, 20:00
        Dodatkowo należy wspomnieć o zatrudnianiu ludzi w UG bez wykształcenia i kompetencji ( mowa o gimnazjalistce z Kiełpin czy Makowisk) ale za to z szerokimi plecami i znajomościami. Niestety to nie jedyny przypadek, takich osób jest tam więcej. A szczytem smutku i braku klasy jest kampania wyborcza prowadzona przez obecnego wójta. Wojt w swoich filmikach wyborczych w sposób bezpardonowy próbuje zdyskredytować opozycję oraz kontrkandydatow na urzad wójta, zarzucając im różne nieprawdziwe rzeczy, oczywiście robi to w formie dla siebie charakterystycznej " zlotousta opozycja" czy "sukces ma wielu ojców...." Szczyt żenady i braku kultury
        • koralik46 Re: Wybory 01.10.18, 21:20
         Podaj namiary na te filmiki, bo jakoś ich nie widziałem? A tak w ogóle to wójt i pozostali kandydaci strasznie medialno-fejsowi sie zrobili smile Pewnie myślą, że slawa na fejsie przełoży sie na wynik wyborczy. Zeby sie nie zdziwili haha
     • mieszkanka851 Re: Wybory 14.10.18, 18:15
      ananasy2 napisał(a):

      > A jak dla mnie obecny wójt jest najlepszym,SPRAWDZONYM(ważne)kandydatem.Zmianę
      > już mamy tam na górze także NIGDY WIĘCEJ!!!


      Zgadzam się.. więcej zmian już nie potrzeba. I wierze że mieszkańcy Czernikowa są tyle mądrzy że nie dadzą się przekupić darmowym koncertem, niedorzecznymi i przede wszysztkim nie osiągalnymi obietnicami WDM.
      • wybory2018czernikowo Re: Wybory 17.10.18, 21:50
       Głosowanie na obecną władzę to zgadzanie się na dalsze wybryki i samowolne działania Pana Harego. Jeśli ktoś nie pamięta to poniżej wymienię kilka z nich:
       -utrudnianie dostępu do hali. Hala w ferie zamknięta lub oczywiscie dostęp baaardzo utrudniony i ograniczony.
       -zakręcenie cieplej wody podczas meczu dla piłkarzy
       -piłkarze podczas rozgrywek często musieli przebierać się w podstawówce, ponieważ szatnie w gimnazjum nie zostały udostępnione
       -wieczne pretensje do wszystkich osób, które zrobiły coś nie po myśli Pana harego - pełen monitoring wszystkich pomieszczeń. Czy szkoła to zakład karny? Ten Pan nadaje się na dyrektora właśnie tam.

       Szkoła podstawowa od wielu lat musi gnieść się w starym budynku, kiedy nowy obok swieci pustkami. Mała sala, uniemożliwiająca normalne funkcjonowanie.

       Tak zwane Ździchowiaty. Po co to komu??? Czy nie lepiej wybudować nową salę albo orlik dla dzieci?

       Stopień zadłużenia gminy. Czy jesteście tego świadomi o jakim poziomie mówimy?

       Wyjazdy prywatne osób wysokich rangą rozpisywane jako delegacje. Kto zabroni?
    • czarne73 Re: Wybory 27.09.18, 21:03
     Wykształcenie i doświadczenie nie będę się czepiać ale poproszę o kilka słów na temat uczciwości - z czym potencjalni wyborcy mają to połączyć, do czego przypiąć?
   • procivili333 Re: Wybory 25.09.18, 23:07
    Zapomnaleś napisac , ze ustawa o samorzadach jest do d... bo tylko szef i jego wierna ksiegowa decyduje o kasie. Cała reszte wywodów możesz wrzucic sobie do szuflady z napisem "Jeszcze będzie przepieknie, jeszcze będzie normalnie" .
    • kobitka46 Re: Wybory 30.09.18, 15:47
     Powiem tak a już supro lat się włóczę po tym świecie obecny uwikłany w wiele afer ostatnia majtkowa jak się w gminie słyszy ziemniak jak go nazywacie niech sie zajmie rolnictwem pozostaje ten trzeci a wy żelowany to chyba już się ustawił w innej gminie
     • kobitka46 Re: Wybory 30.09.18, 15:54
      taka jest prawda niestety wierzyłam w Zdzisława ale po tych wybrykach z podwładną to masakra może by sie jakoś do tego odniósł a tu nic cisza totalna

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka