Dodaj do ulubionych

Podkurcza palce

23.03.12, 10:49
Witam,
Mój smyk skończy w maju dwa lata.Zauważyłam,że od jakiegoś czasu kurczy duże palce u stóp tak, jakby chciał się nimi przytrzymać podłogi :)Zauważyłam to podczas kąpieli jak staje w brodziku.Nie wiem czy kurczy jak chodzi po domu bo jest w skarpetkach ale wydaje mi się że parę razy mu się zdarzyło.
Czy powinnam z nim iść na kontrolę chodu?Zaczął stawiać pierwsze kroki jak miał 14 miesięcy teraz ma 22 miesiące.
Obserwuj wątek
  • znowuniedziela Re: Podkurcza palce 25.03.12, 22:49
   Żdecydowanie polecam chirurga i neurologa.To może być przykurcz stóp, w tym wieku masaż może zdziałać cuda-jeśli obejrzy go specjalista.
   Idź szybko i się upewnij.Ja masowałam Synkowi stopy przez 0,5 roku-pomogło, ale kontrola neurologiczna była lat 7....
   • pawel.zawitkowski Re: Podkurcza palce 31.03.12, 11:42
    Szanowna Pani znowuniedziela
    Podkurczanie palców u stóp jest charakterystycznym mechanizmem równoważnym, który uruchamiają dzieci kiedy jeszcze niewprawnie się poruszają nie tylko chodząc, czy biegając, ale także w późniejszym wieku, kiedy poruszają się na śliskiej podłodze lub to co robią zabarwione jest silnymi emocjami. Więcej! podkurczanie palców u stóp mogę Pani pokazać u co drugiej osoby w każdym biurze, czy szkole, kiedy siedzi się długo w niewygodnej pozycji przy biurku.

    Byłbym wdzięczny, by starała się Pani powstrzymać przed kierowaniem dzieci przy każdym "klapnięciu uszka" do neurologa lub chirurga.
    Oprócz oczywistego powodu, jest jeszcze jeden.
    Właśnie takie podejście jest powodem, dla którego - mimo ogromnej ilości specjalistów w naszym kraju - ciągle brakuje miejsc w przychodniach specjalistycznych.
    Proszę sobie pomyśleć. W chwili kiedy neurolog lub chirurg miałby zainteresowanej osobie przekazać radosna wiadomość, ze podkurczanie paluszków u dziecka, które poza tym funkcjonuje normalnie, jest objawem reakcji równoważnych i niepewności jego ciała w przestrzeni i na podłożu, właśnie w tym momencie dziecko, które rzeczywiście potrzebuje pomocy jej nie otrzyma...!
    Pozdrawiam serdecznie i proszę gorąco o więcej umiaru w zbawianiu świata.
    Pozdrawiam
    Paweł Z.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka