03.01.21, 16:28
Nie wiem czy to pytanie na to forum, ale pewnie po części tak. Wiadomo, że podczas słuchania hymnu należy stać, ale czy zawsze? Przy transmisji imprez sportowych często można nasz hymn usłyszeć. Czy w domu też powinno się wstawać?
Obserwuj wątek
            • bene_gesserit Re: Hymn 03.01.21, 19:13
              Rozumiem, że chodzi o szacunek dla symbolu, patriotyzm itp?

To jak z krzyżykiem na szyi. Nawet, jeśli ktoś go nosi, nie jest on niestety gwarantem, że będzie przestrzegał 10 przykazań i reguł z katechizmu.
              Nawet, jeśli ktoś wstaje, kiedy usłyszy hymn, nie oznacza to, że kasuje bilet w autobusie, nie mataczy przy płaceniu podatków czy sprząta kupę po psie.

Więc co z tego, że ma krzyżyk na szyi albo co z tego, że wstaje podczas hymnu? Najważniejsze jest to, co poza tym.
            • x49x Re: Hymn 03.01.21, 19:56
              Nie przeszkadza mi to. Kiedyś na ślubie siostrzeńca goście przenieśli się do strefy kibica, którą załatwili z właścicielem lokalu. Wszyscy jedli, kibicowali, a nawet pili alkohol. Nie dajmy się zwariowaćsmile
    • matylda1001 Re: Hymn 04.01.21, 01:22
      Nie, w domu nie wstaję, mój stosunek do Polski i polskich symboli nie zależy od pozycji ciała. No i w ogóle nie przypominam sobie żeby ktokolwiek wstawał w mojej obecności w okolicznościach prywatnych. Jak w każdej innej sprawie tak i w tej wskazany jest umiar, żeby nie popaść w śmieszność.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka