Dodaj do ulubionych

Do pia.ed - prosba

07.07.04, 09:55
Mam pytanie, bede wdzieczny za podpowiedz. Za ponad tydzien jade z Norwegii
na kontynent przez Sztokholm. Bede chcial przenocowac w Szwecjii gdzies
niedaleko norweskiej granicy w Varmland. W zeszlym roku nocowalem w Grums, w
calkiem sympatycznuym hoteliku przy glownej trasie. Tylko, ze Grums
przywitalo mnie upalem i potwornym smrodem z celulozowni. Juz nie mam ochoty
wachac tych smrodow i chcialbym znalezc inne miejsce noclegu.
Czy w Szwecji jest siec zajazdow podobna do dunskiej Danskkro, ktore sa
relatywnie niedrogie (za 2 osoby 800 koron), dostaje sie czysty pokoj z
lazienka i sniadanie. Nie chce nocowac w duzych miastach (Karlstad) -
szukanie hotelu i parkingu w miejscu, w ktorym sie nie zna nie jest
najprzyjemniejsze. Interesuje mnie maly hotel, motel, zajazd przy trasie do
Sztokholmu. Szukalem w internecie, ale oprocz campingow i tego hotelu w Grums
nic nie znalazlem.
Bede wdzieczny za informacje.

Mam jeszcze jedno z ktorej strony lepiej wjezdzac do Sztokholmu, aby dostac
sie do Frihamnen, od strony Våsterås, czy tez Drotningholm. Bede jechal od
strony Orebro i mam dwa warianty dojazdu.
Obserwuj wątek
    • pia.ed Re: Do pia.ed - prosba 07.07.04, 13:30
      Mieszkam w Malmo i nigdy nie jechalam promem z Nyneshamn, moi znajomi stad tez
      nie.
      Mam siostre w Linkoping, ona jezdzi z Nyneshamn.
      Jesli jest w domu, ona lub jej maz Szwed ktory zna swietnie Sztokholm bo
      pewien czas prowadzil autobusy wycieczkowe do Finlandii, to sie dowiem.

      Co do noclegow, to sa tanie w sieci moteli Formula 1.
      Wydaje mi sie, ze pokoj dwuosobowy ze sniadaniem nie kosztuje wiecej niz
      600 skr.
      Kiedys kosztowal 400 skr i byl najtansza mozliwoscia w Malmo.

      Sa tylko cztery takie motele w Szwecji i jeden z nich jest w Hogersten, na
      przedmiesciu Sztokholmu. Nie ma do niego adresu e-mail, ale jest telefon.
      Moge zadzwonic po 18 00 i dowiedziec sie, rozmowa kosztuje mnie 8 ore/min,
      wiec problemu nie ma.

      Jeden z naszch panow, o wloskim nicku, polecal Bed&Breakfast, gdzie cena jest
      od 200 skr za osobe. Podal link do tej informacji. Moze da sie ja odszukac na
      forum albo w inny sposob.
      Ja mam kilka adresow do B&B w poblizu mnie, moge zadzwonic i dowiedziec sie o
      te stronke internetowa.
      • legal.alien Re: Do pia.ed - prosba 07.07.04, 13:36
        Dziekuje, nie zawracaj sobie glowy. Myslalem, ze jestes ze Sztokholmu. Chyba
        wybiore ten sam hotel co w zeszlym roku. Chyba w Szwecji jest dosc marnie w
        porownaniu z reszta Sakandynawii z przydroznymi noclegami. W zasadzie nie
        widzialem przy trasie moteli, czy zajazdow.
        • pia.ed Re: Do pia.ed - prosba 07.07.04, 14:17
          Jest duzo noclegow, tylko w wiekszosci leza bardzo centralnie, a nie przy
          szosach.
          Wlasnie siec "Formula 1" szczyci sie, ze lezy w srodku miasta i mozna
          zatrzymawszy sie tam dojsc wszedzie spacerem.

          Zupelnie inna koncepcja niz w USA, gdzie z moteli nie wydostaniesz sie inaczej
          niz samochodem.
          Wiem, bo bylam 2 miesiace w Kalifornii i po zatrzymaniu sie na przedmiesciach
          LA nie moglismy nawet pojechac do centrum, bo nie bylo w poblizu autobusow!
          A brac samochod do centrum nie bylo sensu.
          Dowiedzenie sie o B&B jest dla mnie drobiazgiem, podaj tylko o jakie miasto Ci
          chodzi.
          Dwie dziewczyny ze Sztokholmu sa niestety na wyjezdzie, ale jedna z nich,
          klaryska, powinna lada chwila wrocic z Wloch.
          • legal.alien Re: Do pia.ed - prosba 08.07.04, 07:38
            pia.ed napisała:


            > Zupelnie inna koncepcja niz w USA, gdzie z moteli nie wydostaniesz sie
            inaczej
            > niz samochodem.

            Mnie sie podoba system w Danii. Sa hotele w centrach miast i przydrozne zajazdy
            Kro, w ktorych podrozni moga przenocowac przed dalasza trasa.
      • pia.ed Re: pia.ed - 08.07.04, 00:08
        Dzwonilam do Sztokholmu do motelu pod nazwa "Hotel formule 1".
        Tam jakis czlowiek lamanym jezykiem powiedzial mi, ze cena za noc jest 310 kr
        od osoby plus sniadanie 35 kr.
        Pokoj ma maly telewizor; ubikacja i prysznic na korytarzu.
        Motel lezy 25 m od autostrady.

        W B&B nikt sie nie zglaszal.
        • legal.alien Re: pia.ed - 08.07.04, 07:36
          Dziekuje bardzo z a informacje. Chyba pozostane przy tym hotelu w Grums, mam
          nadzieje , ze w tym roku nie bedzie tak goraco i nie bedzie tak smierdzialo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka