Dodaj do ulubionych

Rośliny w domu

15.10.11, 16:08
Poradźcie proszę smile Poszukuję kwiatów do mieszkania. Mam już paprotki, storczyki i kocią trawę. Chciałabym jakąś zieloną roślinę, która będzie na tyle duża, żeby dobrze prezentować się stojąc na podłodze. Jak tylko coś mi się spodoba to znajduje się na liście trujących dla kotów. Może ktoś zna się na roślinach równie dobrze jak na kotach?smile
Obserwuj wątek
   • pi.asia Re: Rośliny w domu 15.10.11, 18:08
    Powyższa lista jest o tyle niepraktyczna, że są na niej wymieszane rośliny ogrodowe i doniczkowe, więc laikowi trudno się połapać.
    Podajesz konkretne wymagania - roślina ma być duża, dekoracyjna i nieszkodliwa. Z listy polecam fatsję:www.swiatkwiatow.pl/fatsja-fatsja-japonska-fatsia-japonica-id593.html

    i Kalateę naradka.wordpress.com/tag/calathea-zebrina/ - piękna choć dość kapryśna. Ja dostałam roślinkę wysokości 20 cm, w dwa lata wyrosła mi na 70 cm i prawie metr średnicy, po czym w ciągu dwóch miesięcy zmarniała i uschła. Jakem ogrodnik z dyplomem - nie wiem dlaczego.

    a z własnego doświadczenia - kroton www.swiatkwiatow.pl/kroton--codiaeum-id398.html.

    Jak już zakupisz roślinę, albo nawet jeszcze przed kupnem, wybierz się do lasu i nazbieraj sosnowych szyszek. Rozłóż je w doniczce wokół rośliny - koty nie będą wygrzebywać ziemi - sprawdzone!
   • noname2002 Re: Rośliny w domu 17.10.11, 06:38
    Serio wszystkie rośliny pokojowe poza tym spisem są trujące dla kotów?
    Bo na przykład mojej ulubionej monstery nie znalazłam w spisie a mam wątpliwości czy jest trująca, różne gatunku papug ją objadały i nic się nie działo. Ale może z kotami byłoby inaczej?
     • pi.asia Re: Rośliny w domu 17.10.11, 18:36
      Te rośliny są trujące? Słowo daję, miałam przepiękny asparagus falcatus pl.wikipedia.org/wiki/Szparag_sierpowaty i musiałam oddać koleżance, bo był obgryzany bez litości. Kotom nic nie było!
      Żarły też kwiaty fiołka alpejskiego, wilec, nadgryzały pelargonie. Nigdy nic im nie było. Nie ruszały natomiast azalii ani begonii.
  • lauralay Re: Rośliny w domu 17.10.11, 18:43
   happy_time napisała:

   > Mam już paprotki, storczyk i i kocią trawę. Chciałabym jakąś zieloną roślinę, która będzie
   > na tyle duża, żeby dobrze prezentować się stojąc na podłodze. [ciach]

   Szczęściara!
   U mnie nic zielonego się nie uchowało. Koty uznały wprawdzie, że świetne zielone zabawki im sprawiłam, ale cosik nietrwałe uncertain
   • happy_time Re: Rośliny w domu 18.10.11, 18:58
    Mój paprotki bardzo lubi, ale powiesiłam je na takiej wysokości, że nie dosięga. Kocią trawę zjada szybciej niż ta odrasta smile a storczyki ignoruje, z czego się najbardziej cieszę. Za to bardzo chętnie siada na parapecie pomiędzy nimi, bardzo ładny widok smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka