04.03.16, 19:23
Wpisy miłośników Wolnego Słowa zawsze poprawiają nastrój.
Tylko nieliczne na tym forum dorównują im wesołością. :)
Obserwuj wątek
    • astra18 Re: Zamach! 04.03.16, 20:26
      zbyfauch napisał:

> Wpisy miłośników Wolnego Słowa zawsze poprawiają nastrój.
      > Tylko nieliczne na tym forum dorównują im wesołością. :)

Coś dla jeszcze lepszego piątkowego nastroju:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19719976,limuzyna-dudy-zaliczyla-przymusowy-postoj-na-a4-w-czasie.html#Czolka3Img

• astra18 Re: Zamach! 04.03.16, 22:19
        zbyfauch napisał:

> Pisowska histeria się rozkręca. Fronda z Niezależną prześcigują się w oburzeniu
        > i spekulacjach. :)
        W szkielku kontaktowym24 też dają radę.
        >
        >
        • zbyfauch Re: Zamach! 04.03.16, 22:31
          astra18 napisała:
          > W szkielku kontaktowym24 też dają radę.

Nie oglądam. Nie wiem.
          Poza tym, szkiełko nie wytrzymuje presji codzienności. Nie można być kul 24/7.
          • astra18 Re: Zamach! 04.03.16, 22:38
            zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
            > > W szkielku kontaktowym24 też dają radę.
            >
            > Nie oglądam. Nie wiem.

To już wiesz,równowaga w przyrodzie zachowana.

> Poza tym, szkiełko nie wytrzymuje presji codzienności. Nie można być kul 24/7.

To wiele wyjaśnia.
            >
            • zbyfauch Re: Zamach! 04.03.16, 22:45
              astra18 napisała:
              > To wiele wyjaśnia.
              Co wyjaśnia?
              Tyle wyjaśnia, że całe sztaby wymyślające dowcipy czy inne grepsy, nie zawsze są w stanie sprostać wyzwaniu permanentej obecności i dostępności.
              Taki lajf.
              • astra18 Re: Zamach! 04.03.16, 22:53
                zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                > > To wiele wyjaśnia.
                > Co wyjaśnia?
                > Tyle wyjaśnia, że całe sztaby wymyślające dowcipy czy inne grepsy, nie zawsze s
                > ą w stanie sprostać wyzwaniu permanentej obecności i dostępności.
                > Taki lajf.

Hajlajf to masz dziś, jutro będzie ciut gorzej:)
                >
                >
                • zbyfauch Re: Zamach! 04.03.16, 23:08
                  astra18 napisała:

> Hajlajf to masz dziś, jutro będzie ciut gorzej:)

Cóż, wydaje mi się, że to lepsze, niż łechtanie tłitterem.
      • astra18 Re: Zamach! 04.03.16, 22:17
        zbyfauch napisał:

> Tak swoją drogą, ciekawe, czy Duda nie poczuła się bliżej Lecha. Nobilitowana p
        > róbą zamachu. Może i erekcja przyszła?

Czy to Ty kiedyś wspomniales o swoich piątkowych wycieczkach do monopolowego?
        >
        • zbyfauch Re: Zamach! 04.03.16, 22:29
          astra18 napisała:
          > Czy to Ty kiedyś wspomniales o swoich piątkowych wycieczkach do monopolowego?

I wspominałem o nachodzącej mnie erekcji wobec widoku szeregu kolorowych butelek?
          • astra18 Re: Zamach! 04.03.16, 22:36
            zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
            > > Czy to Ty kiedyś wspomniales o swoich piątkowych wycieczkach do monopolow
            > ego?
            >
            > I wspominałem o nachodzącej mnie erekcji wobec widoku szeregu kolorowych butele
            > k?

O erekcji nie, ale poziom "literacki" wskazywalby na skutek wycieczki.

>
            >
            • zbyfauch Re: Zamach! 04.03.16, 22:42
              astra18 napisała:

> O erekcji nie, ale poziom "literacki" wskazywalby na skutek wycieczki.

Cóż, niejeden geniusz był niedoceniony przez współczesne mu pospólstwo. ;)
              • astra18 Re: Zamach! 04.03.16, 22:49
                zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                >
                > > O erekcji nie, ale poziom "literacki" wskazywalby na skutek wycieczki.
                >
                > Cóż, niejeden geniusz był niedoceniony przez współczesne mu pospólstwo. ;)

Nie myl flaszki z uchem:)
                >
      • astra18 Re: Zamach! 05.03.16, 09:00
        maria421 napisała:

> Mam wiele zastrzezen do GW, ale jednak wole zwykly, normalny styl niz styl nawz
        > edzonych "niezaleznych".

A czym się różnia w stylu komentarze czytelników u jednych i drugich w rzeczonej sprawie?
        • maria421 Re: Zamach! 05.03.16, 09:02
          astra18 napisała:

> A czym się różnia w stylu komentarze czytelników u jednych i drugich w rzeczone
          > j sprawie?

Z akomentarze sa odpowiedzialni komentatorzy.
          Za tekst artykulu odpowiada redakcje.
      • astra18 Re: Zamach! 05.03.16, 18:00
        maria421 napisała:

> Tym razem nie Ruscy tylko Niemcy sie zamachly takie spartaczone BMW nam sprzeda
        > jac.

A może zaraz gdzies tam wymysla w jednej gazecie że to wszystko ściema dla przykrycia nieudolności rządu.
        • maria421 Re: Zamach! 05.03.16, 18:50
          astra18 napisała:

> A może zaraz gdzies tam wymysla w jednej gazecie że to wszystko ściema dla przy
          > krycia nieudolności rządu.

To tez by byla teoria spiskowa :-)
        • astra18 Re: No i jest!!!!!! 06.03.16, 10:16
          astra18 napisała:

> maria421 napisała:
          >
          > > Tym razem nie Ruscy tylko Niemcy sie zamachly takie spartaczone BMW nam s
          > przeda
          > > jac.
          >
          > A może zaraz gdzies tam wymysla w jednej gazecie że to wszystko ściema dla przy
          > krycia nieudolności rządu.

Ja żem prorok?:)
          Co prawda JESZCZE nie w gazetce ale ziarenko zasiane:

pbs.twimg.com/media/Cc2kvrLW4AAYrxD.jpg:large
      • jurasberlinczyk49 Re: Zamach! 05.03.16, 18:43
        maria421 napisała:

> Tym razem nie Ruscy tylko Niemcy sie zamachly takie spartaczone BMW nam sprzeda
        > jac.

Chłe, chłe, chłe... "Niestety, nic się nie stało", chłe, chłe, chłe...

A teraz trochę teorii (spiskowej?) od gościa, który w odróżnieniu od Ciebie WIE, o czym pisze...

To był zamach i nic innego….

• maria421 Re: Zamach! 05.03.16, 18:55
          jurasberlinczyk49 napisał:

> Chłe, chłe, chłe... "Niestety, nic się nie stało", chłe, chłe, chłe...

Zalujesz ze sie nic nie stalo? Bo ja sie ciesze ze sie nic nie stalo.

> A teraz trochę teorii (spiskowej?) od gościa, który w odróżnieniu od Ciebie WIE
          > , o czym pisze...
          >
          >
          > To był zamach i nic innego….

Juras, po pierwsze, to ja nie pisalam NIC na temat przyczyn, wiec nie wiem dlaczego polecasz mi goscia ktory "w odroznieniu ode mnie WIE o czym pisze".

Po drugie to GW pisze to samo :

moto.pl/MotoPL/1,88389,19722180,ggg.html#MT
          • jurasberlinczyk49 Re: Zamach! 06.03.16, 13:10
            maria421 napisała:

> jurasberlinczyk49 napisał:
            >
            > > Chłe, chłe, chłe... "Niestety, nic się nie stało", chłe, chłe, chłe...
            >
            > Zalujesz ze sie nic nie stalo? Bo ja sie ciesze ze sie nic nie stalo.

Nie rżnij głupa. Dobrze wiesz, że chodzi mi o Twój powyższy wpis, który doskonale pasuje do tych tutaj przeze mnie wymienionych jak i do stetek innych tego typu reakcji na incydent z samochodem prezydenta. Gdybyś zamiast na swoim forum umieściła go na facebookowej stronie KOD-u, całe to Wasze zaKODowane towarzycho rżałoby z niego dokładnie tak samo jak z tego "dowcipnego" wpisu, że "niestety, nic się nie stało", który zacytowałem. Nawet ten Wasz Kijowski odciął się od tych kompromitujących jego ruch wpisów, bo nagle zdał sobie sprawę jak bardzo obnażają one podłą mentalność jego zaKOD-owych sympatyków. Wstyd, po prostu wstyd i wycofywanie się rakiem ze smrodu jaki pozostawił za sobą Twój wpisik twierdzeniem, że jednak "cieszysz się iż nic się nie stało", nic Ci już niestety nie pomoże.

> > A teraz trochę teorii (spiskowej?) od gościa, który w odróżnieniu od Cieb
            > ie WIE
            > > , o czym pisze...
            > >
            > >
            > > To był zamach i nic innego….

>
            > Juras, po pierwsze, to ja nie pisalam NIC na temat przyczyn, wiec nie wiem dlac
            > zego polecasz mi goscia ktory "w odroznieniu ode mnie WIE o czym pisze"

No jak to? Czyżby przyczyną nie był "zamach Niemców", którzy sprzedali Polaczkom takie "spartaczone BMW"???

> Po drugie to GW pisze to samo :
            >

No właśnie. Maria miała ochotę nareszcie upuścić sobie żółci i "przejechać się" po "tej Dudzie", na którą czeka Lechu na Wawelu, a tu nagle dociera do niej przekaz dnia biuletynu dla lemingów czyli GW, że z tym wypadkiem rzeczywiście sprawa jest niejasna i że w cywilizowynych krajach opony w samochodach wiozących prezydentów raczej jednak NIE pękają, więc trzeba się do tego przekazu jak najszybciej dostosować i jednak "cieszyć się, że się nic nie stało"...

Powtarzam: WSTYD.
            • jurasberlinczyk49 Re: Zamach! 06.03.16, 13:13

> maria421 napisała:
              >
              > > jurasberlinczyk49 napisał:

> Nie rżnij głupa. Dobrze wiesz, że chodzi mi o Twój powyższy wpis, który doskona
              > le pasuje do tych tutaj przeze mnie wymienionych

Chodzi o ten watek:

forum.gazeta.pl/forum/w,103528,160524827,160524827,Komisja_Wenecka.html
            • maria421 Re: Zamach! 06.03.16, 13:22
              Juras, co Cie tym razem ugryzlo?

Nie ja tu jestem specem od teorii spiskowych lecz Ty i Astra i PiS ktory uwaza ze prezydent Kaczynski nie zginal w normalnej katastrofie lecz w zamachu.

Tak wiec wiadomosc ze w samochodzie ktorym jechal prezydent Duda pekla w czasie jazdy opona automatycznie nasuwa przypuszczenia ze i tym razem PiS bedzie mogl wykorzystac ten fakt do szerzenia kolejnej teorii spiskowej. Dlatego Zbychu zalozyl watek "Zamach".

Wyluzuj, Juras, prezydentowi nic sie nie stalo!

Gdybym miala ochote na "upuszczenie sobie zolci" "przejechanie sie po Dudzie" to bym to zrobila.
              Ale tego nie zrobilam! Ty natomiast oskarzasz mnie ze "mialam ochote" to zrobic, co jest tylko wytworem Twojej wyobrazni.

Moj post nie byl pod adresem Dudy! Byl pod adresem tych, ktorzy wszedzie spisek wesza.
              • jurasberlinczyk49 Re: Zamach! 06.03.16, 13:47
                maria421 napisała:

> Moj post nie byl pod adresem Dudy! Byl pod adresem tych, ktorzy wszedzie spisek
                > wesza.

Czyli nic się nie stało, prawda? Ot, pośmiałaś się trochę z teorii spiskowych durnych pisowców; ostatecznie mamy wolność słowa. Nie widzisz potrzeby przeproszenia za hejt, który doskonale pasuje do innych tego typu w sieci.

Nawet gdyby się okazało, że przytrafiła się ta jedna na milion możliwość i opona pękła "sama", to jako osoba kulturalna i do tego wierząca powinnaś jednak wiedzieć, gdzie są granice robienia sobie jaj z ludzi zszokowanych z tego powodu, którzy w sposób absolutnie uprawniony wyjątkowością całego zdarzenia, podejrzewają, że próbowano zabić prezydenta.

Ty w tej tragicznej sytuacji postanowiłaś się z nich ponaigrawać. PIĘKNIE.

Ta więc, droga Mario, OD ZARAZ nie masz prawa komukolwiek hejtowanie, bo SAMA podczepiłaś się swoim wpisem pod najwstrętniejszą hejterską "akcję" zaKODowanych i nic Cię nie usprawiedliwia.

Powtórzę za Nalaskowskim:

"Dzięki sprawności i przytomności kierowcy „nikomu nic się nie stało” tylko opona, na której po pęknięciu można jechać dalej, rozpadła się jak sylwestrowy balonik, co przy dużej prędkości ciężkiej limuzyny było jak wyrok śmierci. Prezydent go uniknął? Teoretycznie tak. Ale zaraz potem został po wielokroć zamordowany wyrokami i „życzeniami” na stronie KOD-u. Tam nie przeżył. Tam umierał w męczarniach, walił autem w brzozę. Tam zabito prezydenta. Stamtąd, ku uciesze wpisywaczy, nie uszedł z życiem.

Przypomina mi się jak po atakach 11 września cały świat płakał. Tylko w kilku krajach arabskich fetowano tę tragedię i trwał z tego powodu prawdziwy karnawał. Teraz było tak samo. Jak gęste łajno wylały się życzenia śmierci, „próbna” radość (bo w końcu nie zginął, ale co szkodzi przećwiczyć) i radosna gęba samozwańczego Szeli wyrażającego „żal”."

W S T Y D.
                • jurasberlinczyk49 Re: Zamach! 06.03.16, 13:50

> Ta więc, droga Mario, OD ZARAZ nie masz prawa komukolwiek wytykac hejtowanie,
                  > bo SAMA podczepiłaś się swoim wpisem pod najwstrętniejszą hejterską "akcję"
                  > zaKODowanych i nic Cię nie usprawiedliwia.
                  • maria421 Re: Zamach! 06.03.16, 15:19
                    Tak, Juras, NIC SIE NIE STALO! Na szczescie NIC SIE NIE STALO!

I sam prezydent podchodzi do tego zupelnie normalnie, nie paniukuje jak Ty tutaj.

Kiedy mi zarzucasz hejt, masz na mysli ten moj wpis ? :

Tym razem nie Ruscy tylko Niemcy sie zamachly takie spartaczone BMW nam sprzedajac.

Gdzie Ty tu hejt widzisz i pod czyim adresem, to musisz mi wytlumaczyc:)

Wiec przestan bic piane , w produkcji hejtu na tym forum i tak nikt Cie nie pokona , a ja chocbym sie nie wiem jak starala, to nie potrafie.
                    • jurasberlinczyk49 Re: Zamach! 06.03.16, 16:29
                      maria421 napisała:

> Wiec przestan bic piane , w produkcji hejtu na tym forum i tak nikt Cie nie pok
                      > ona , a ja chocbym sie nie wiem jak starala, to nie potrafie.

Nie ma to jak dobre samopoczucie, prawda? Człowiek porobi sobie trochę jaja z tych durnych, węszących wszędzie zamachy pisowców, przy okazji przypomni coś tam o Astrze i Jurasie i "ich" "zamachu w Smoleńsku" i od razu ma się lepsze samopoczucie.

"Panie, dziękuję Ci, że nie jestem taka jak ten Juras, cham, nienawistnik, oszczerca, który obrzuca błotem innych, ja zawsze kieruję się tylko "prawdą", wyławiam ją z moich uwielbianych mediów i w obronie tejże "prawdy", najkulturalniej jak tylko mogę, dalej twórczo ją "rozwijam" i dla dobra ogólu ją nagłaśniam i powielam!"

:(
                • maria421 Re: Zamach! 06.03.16, 15:34

> Powtórzę za Nalaskowskim:
                  >
                  > "Dzięki sprawności i przytomności kierowcy „nikomu nic się nie stało&#
                  > 8221; tylko opona, na której po pęknięciu można jechać dalej, rozpadła się jak
                  > sylwestrowy balonik, co przy dużej prędkości ciężkiej limuzyny było jak wyrok ś
                  > mierci. Prezydent go uniknął? Teoretycznie tak. Ale zaraz potem został po wielo
                  > kroć zamordowany wyrokami i „życzeniami” na stronie KOD-u. Tam n
                  > ie przeżył. Tam umierał w męczarniach, walił autem w brzozę. Tam zabito prezyde
                  > nta. Stamtąd, ku uciesze wpisywaczy, nie uszedł z życiem.

>
                  > Przypomina mi się jak po atakach 11 września cały świat płakał. Tylko w kilk
                  > u krajach arabskich fetowano tę tragedię i trwał z tego powodu prawdziwy karnaw
                  > ał. Teraz było tak samo. Jak gęste łajno wylały się życzenia śmierci, „pr
                  > óbna” radość (bo w końcu nie zginął, ale co szkodzi przećwiczyć) i radosn
                  > a gęba samozwańczego Szeli wyrażającego „żal”.
                  "

>
                  > W S T Y D.

I to jest wlasnie paskudny, obrzydliwy hejt! Porownywanie radosci Arabow na wiesc o smierci 3 tysiecy ludzi ktorzy zgineli w zamachach z 11.9.2001 do internetowych kpin z sytuacji w ktorej nic nikomu sie nie stalo to jest paskudny, obrzydliwy hejt.

To jest hejt nie tylko pod adresem tych ktorzy saobie kpia z tej sytuacji, to jest hejt pod adresem wszystkich ofiar z 11.9.2001 .

• maria421 @Jurasberlinczyk 06.03.16, 15:38
                    Wejdz na konto FB "Komotet Obrony Demokracji" i przeczytaj to :

Szanowni Państwo!

Niestety, działania Komitetu Obrony Demokracji bardzo się komuś nie podobają. Dlatego podjęte zostały szeroko zakrojone akcje, żeby nas zdyskredytować. Po internecie zaczął krążyć jakiś obrazek, będący rzekomo zapisem rozmowy na jakiejś grupie fejsbukowej KODu. Nie wiadomo co, jak, kiedy i dlaczego, nie wiadomo, czy to w ogóle prawdziwy zapis ani czy osoby, które to ewentualnie mogły pisać, są rzeczywiście KODerami. A może to była prowokacja?

Oczywiście, wszelkie wyrazy satysfakcji z powodu wypadku samochodowego z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej (jak i z udziałem każdego innego człowieka) są niegodne i świadczą o poważnych brakach etyczno-moralnych każdego, kto takie wypowiedzi formułuje. Ale to nie jedyny przejaw ataków na KOD.

Od znajomych dochodzą do mnie wieści, że tabloid „Fakt” oferuje ludziom 1500 złotych za dostarczenie korespondencji ze mną. Widać dyskredytacja mnie również jest dla kogoś atrakcyjna.

Szanowni Państwo!

W takiej sytuacji musimy być szczególnie uważni. To, co kiedyś mogło być uznane po prostu za niezbyt wybredny żart, dzisiaj może być użyte jako broń przeciwko Komitetowi Obrony Demokracji – setkom tysięcy ludzi, którzy w trosce o swoją wolność i podstawowe prawa człowieka wychodzą na ulice.

Bardzo serdecznie proszę wszystkie KODerki i wszystkich KODerów! Nie dajmy się ponieść emocjom! Nie dajmy się sprowokować! Nie dawajmy pretekstów do ataków na KOD. Zachowajmy godność, zachowajmy spokój, zachowajmy rozwagę. Pozostańmy ludźmi w pełnym tego słowa znaczeniu.
                    • jurasberlinczyk49 Re: @Jurasberlinczyk 06.03.16, 16:45
                      maria421 napisała:

> Wejdz na konto FB "Komotet Obrony Demokracji" i przeczytaj to :
                      >
                      > Szanowni Państwo!

(...)

Tym razem po przeczytaniu tej "odezwy", gdyby sprawa nie dotyczyła tak poważnego wydarzenia, rzeczywiście trzeba by zaryczeć ze śmiechu.

Autor tej odezwy zapomiał chyba, że ma do czynienia z internetem, w którym NIC NIE GINIE. Są screeny, są nazwiska, są konkretne wpisy, które można przypisać konkretnym osobom i SPRAWDZIĆ, czy to są ludzie z kręgu sympatyków KOD-u czy pisowscy prowokatorzy. Ci kpiarze tak się mianowicie rozochocili w tej polskiej "modrowanej demokracji", że całkiem jawnie, pod własnymi nazwiskami i fotkami poumieszczali na Facebooku te swoje obrzydlistwa.

Kijowski i spółka zoriętowali się po czasie, jakie gówno rozlało się na stronie KOD-u i teraz naiwnie próbują sprawę zatuszować.

Powtarzam: w internecie NIC NIE GINIE. Na miejscu obecnych władz uznałbym, że została przekroczona czerwona linia, i te internetowe zaKODowane łajzy należy przykładnie ukarać. O ile jednakże znam tych pisowskich "morderców demokracji" sprawa zostanie prawdopodobnie ponownie zbagatelizowana. Aż w końcu państwo znowu będzie musiało "zdawać egzamin" i pięknie zorganizować jakiś prominentny pogrzeb...
                      • astra18 Re: @Jurasberlinczyk 06.03.16, 18:23

> Powtarzam: w internecie NIC NIE GINIE. Na miejscu obecnych władz uznałbym, że z
                        > ostała przekroczona czerwona linia, i te internetowe zaKODowane łajzy należy pr
                        > zykładnie ukarać.

To nie są anonimowi internauci, już nawet nie piszę o dziennikarzach którzy uczestniczyli w tym wyśmiewaniu - nie muszę chyba przytaczać nazwisk:) - znalazł się nawet szef kancelarii gabinetu prezydenta Gdańska.
              • astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 19:12
                maria421 napisała:

> Juras, co Cie tym razem ugryzlo?
                >
                > Nie ja tu jestem specem od teorii spiskowych lecz Ty i Astra i PiS ktory uwaza
                > ze prezydent Kaczynski nie zginal w normalnej katastrofie lecz w zamachu.

Bo jak dotąd nie udowodniono że go nie było, a skoro tego nie zrobiono nie można wykluczać takiej możliwości. To tak w skrócie.
                >
                > Tak wiec wiadomosc ze w samochodzie ktorym jechal prezydent Duda pekla w czasi
                > e jazdy opona automatycznie nasuwa przypuszczenia ze i tym razem PiS bedzie mog
                > l wykorzystac ten fakt do szerzenia kolejnej teorii spiskowej. Dlatego Zbychu z
                > alozyl watek "Zamach".

No i w ramach akcji antycypacyjnej porechotano sobie.
                Tylko że przy tym autorzy rechotów nie zauważyli że walą do własnej bramki, pisząc na przykład o braku brzozy na poboczu autostrady, bo kto jak nie rządowa narracja raportu Millera wymyśliła brzozę jako przyczynę rozbicia samolotu?:)
                >
                > Wyluzuj, Juras, prezydentowi nic sie nie stalo!
                >
                > Gdybym miala ochote na "upuszczenie sobie zolci" "przejechanie sie po Dudzie" t
                > o bym to zrobila.

• astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 19:21
                    zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                    >
                    > > No i w ramach akcji antycypacyjnej porechotano sobie.
                    >
                    > I bardzo dobrze sobie porechotać z pisowskiego buractwa. :)

Jak życie nie dostarcza innych powodów do rechotu to jak składam tą drogą wyrazy współczucia, ubolewania i zrozumienia dla poziomu buractwa wspomnianego rechotu:)
                    >
                    • zbyfauch Re: Zamach! 06.03.16, 19:25
                      astra18 napisała:

> Jak życie nie dostarcza innych powodów do rechotu to jak składam tą drogą wyraz
                      > y współczucia, ubolewania i zrozumienia dla poziomu buractwa wspomnianego recho
                      > tu:)

Ależ dostarcza, niemniej pisowska histeria spiskowa jest wyjątkowo wdzięcznym obiektem rechotu.
                      Nie sądzisz, że to nobilituje?
                      • astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 19:28
                        zbyfauch napisał:

> Ależ dostarcza, niemniej pisowska histeria spiskowa jest wyjątkowo wdzięcznym o
                        > biektem rechotu.

No już się tak nie tłumacz:)

> Nie sądzisz, że to nobilituje?

Każdy ma swój próg nobilitacji, widać że niektórym niewiele potrzeba:)
                        Jaki poziom takie potrzeby:)
                        >
                        >
                        >
                        • zbyfauch Re: Zamach! 06.03.16, 19:31
                          astra18 napisała:

> Każdy ma swój próg nobilitacji, widać że niektórym niewiele potrzeba:)
                          > Jaki poziom takie potrzeby:)

Na wszelki wypadek, kakbyś rzeczywiście nie zrozumiała grepsu, rechotanie nobilituje w tym wypadku obiekt.
                          Z byle czego nie rechoczę.
                          • astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 19:46
                            zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                            >
                            > > Każdy ma swój próg nobilitacji, widać że niektórym niewiele potrzeba:)
                            > > Jaki poziom takie potrzeby:)
                            >
                            >
                            > Na wszelki wypadek, kakbyś rzeczywiście nie zrozumiała grepsu, rechotanie nobil
                            > ituje w tym wypadku obiekt.

Zabiegi na wszelki wypadek zbyteczne bo poczucie tego rodzaju u obiektu którem liczy na taki efekt jest równy poziomowi o którym wspomniałam powyżej.
                            >
                            Z byle czego nie rechoczę.

Kwestia poziomu.

>
                            >
                            • zbyfauch Re: Zamach! 06.03.16, 19:52
                              astra18 napisała:
                              > Z byle czego nie rechoczę.
                              > Kwestia poziomu.

To jeszcze raz, dużymi literami, z PISOWSKIEJ HOŁOTY rechoczę. Uważasz, że to byle co? :)
                              • astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 20:07
                                zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                                > > Z byle czego nie rechoczę.
                                > > Kwestia poziomu.
                                >
                                > To jeszcze raz, dużymi literami, z PISOWSKIEJ HOŁOTY rechoczę. Uważasz, że to b
                                > yle co? :)

A myślisz że to tak bardzo mnie obchodzi z czego rechoczesz i kogo jak nazywasz, mnie obchodzi?
                                Nie za dużo wymaga Twoje ego?:)
                                >
                • maria421 Re: Zamach! 06.03.16, 19:36
                  Astra, alez wiadomo ze PiSowcy zaraz sie beda doszukiwac zamachu.

Ty nawet juz zaczynasz w tym samym stylu ze " jak dotad nie udowodniono ze go nie bylo"....

• zbyfauch Re: Zamach! 06.03.16, 19:38
                    maria421 napisała:
                    > Ty nawet juz zaczynasz w tym samym stylu ze " jak dotad nie udowodniono ze go n
                    > ie bylo"....

Idąc w tym kierunku, nie udowodniono, że to Astra się na Dudę nie zamachła.
                    Astra, posiadasz alibi?
                    Tak?
                    Fałszywe.
                    • maria421 Re: Zamach! 06.03.16, 19:47
                      zbyfauch napisał:

> Idąc w tym kierunku, nie udowodniono, że to Astra się na Dudę nie zamachła.
                      > Astra, posiadasz alibi?
                      > Tak?
                      > Fałszywe.

:-))))))))))))))

• astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 19:52
                      zbyfauch napisał:

> maria421 napisała:
                      > > Ty nawet juz zaczynasz w tym samym stylu ze " jak dotad nie udowodniono z
                      > e go n
                      > > ie bylo"....
                      >
                      > Idąc w tym kierunku, nie udowodniono, że to Astra się na Dudę nie zamachła.
                      > Astra, posiadasz alibi?
                      > Tak?
                      > Fałszywe.

Ech, puzzelki żle poskładane Zbyniu.
                      Nie idź tą drogą:)

>
                      >
                        • astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 20:11
                          zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                          >
                          > > Ech, puzzelki żle poskładane Zbyniu.
                          > > Nie idź tą drogą:)
                          >
                          > Absurd jest absurdem. :)

Absurdem jest zestawienie wpisów nie tam gdzie trzeba.:)

>
                          >
                          • zbyfauch Re: Zamach! 06.03.16, 20:14
                            astra18 napisała:
                            > Absurdem jest zestawienie wpisów nie tam gdzie trzeba.:)

Niestety, niewłaściwe zestawianie wpisów może być absurdem, może, nie spełnia jednak warunków definicji.
                            • astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 20:18
                              zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                              > > Absurdem jest zestawienie wpisów nie tam gdzie trzeba.:)
                              >
                              > Niestety, niewłaściwe zestawianie wpisów może być absurdem, może, nie spełnia j
                              > ednak warunków definicji.

Jeśli "może" to automatycznie nie może nie spełniać warunków definicji.
                              >
                  • astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 19:50
                    maria421 napisała:

> Astra, alez wiadomo ze PiSowcy zaraz sie beda doszukiwac zamachu.

Bo tylko w Polsce to jest niemożliwe aby prezydent mógł paść ofiarą zamachu, tak?:)
                    W innych krajach jest to brane pod uwagę w pierwszej kolejności, bez względu na okoliczności.
                    >
                    > Ty nawet juz zaczynasz w tym samym stylu ze " jak dotad nie udowodniono ze go n
                    > ie bylo"....

Powyższy wpis który cytujesz nie dotyczył wypadku prezydenta Dudy na autostradzie, no nie?
                    Więc nic nie zaczynam.

>
                    • maria421 Re: Zamach! 06.03.16, 19:53
                      astra18 napisała:

> W innych krajach jest to brane pod uwagę w pierwszej kolejności, bez względu na
                      > okoliczności.

Na przyklad?

> Powyższy wpis który cytujesz nie dotyczył wypadku prezydenta Dudy na autostra
                      > dzie, no nie?
                      > Więc nic nie zaczynam.

Nie zaczynaj, bo musialabys udowodnic ze to nie Ty sie zamachnelas :-)
                      • astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 20:16
                        maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                        >
                        > > W innych krajach jest to brane pod uwagę w pierwszej kolejności, bez wzgl
                        > ędu na
                        > > okoliczności.
                        >
                        > Na przyklad?

Dobry przykład był w artykule który linkował Juras.
                        >
                        > > Powyższy wpis który cytujesz nie dotyczył wypadku prezydenta Dudy na au
                        > tostra
                        > > dzie, no nie?
                        > > Więc nic nie zaczynam.
                        >
                        > Nie zaczynaj, bo musialabys udowodnic ze to nie Ty sie zamachnelas :-)

Ja, samiuteńka, z brzóską w mych lichych rączkach, na autostradzie? Tego nawet sam Lis by nie wymyslił. :)
                        • zbyfauch Re: Zamach! 06.03.16, 20:19
                          astra18 napisała:
                          > Ja, samiuteńka, z brzóską w mych lichych rączkach, na autostradzie? Tego nawet
                          > sam Lis by nie wymyslił. :)

Jestem przekonany, że wystarczyłby Twój widok na poboczu, żeby zauroczony kierowca Dudy stracił panowanie nad kierownicą. ;)
                        • maria421 Re: Zamach! 06.03.16, 20:24
                          astra18 napisała:

> Dobry przykład był w artykule który linkował Juras.

O tym golebiu co nasral na prezydenta USA? :-))))

> Ja, samiuteńka, z brzóską w mych lichych rączkach, na autostradzie? Tego nawet
                          > sam Lis by nie wymyslił. :)

Zbychu Ci juz odpowiedzial, wiec nie bede solewac oliwy do ognia :-)
                          • astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 20:31
                            maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                            >
                            > > Dobry przykład był w artykule który linkował Juras.
                            >
                            > O tym golebiu co nasral na prezydenta USA? :-))))

Alegoria u was jiest?:)
                            >
                            > > Ja, samiuteńka, z brzóską w mych lichych rączkach, na autostradzie? Tego
                            > nawet
                            > > sam Lis by nie wymyslił. :)
                            >
                            > Zbychu Ci juz odpowiedzial, wiec nie bede solewac oliwy do ognia :-)

Nie wzniecisz tym pożaru w mym sercu:)
                            • maria421 Re: Zamach! 06.03.16, 20:40
                              Astra, znow krecisz.

Pytalam o przyklad kiedy to z powodu jakiegos wypadku jakiegos prezydenta prowadzono dochodzenie wykluczajace zamach.

Odeslalas mnie do "dobrego przykladu" w artykule zalinkowanym przez Jurasa, a tam jest tylko ten golab co mial nastarc na prezydenta USA, wiec sie wykrecasz alegoria.

Ale ja, moja droga, o figury literackie nie pytalam tylko o konkretene przyklady wypadkow glow panstw.

Dwa lata temu Merkel miala wypadek na nartach, zlamala sobie miednice. Mozesz mi napisac czy wtedy tez prowadzono dochodzenie wykluczajace zamach?

• astra18 Re: Zamach! 06.03.16, 20:48
                                maria421 napisała:

> Astra, znow krecisz.
                                >
                                > Pytalam o przyklad kiedy to z powodu jakiegos wypadku jakiegos prezydenta prowa
                                > dzono dochodzenie wykluczajace zamach.

Prowadzi się dochodzenie po to aby zbadać czy to był zamach czy inne okolicności a nie z zamiarem z góry zakłądającym wykluczenie:)
                                >
                                > Odeslalas mnie do "dobrego przykladu" w artykule zalinkowanym przez Jurasa, a t
                                > am jest tylko ten golab co mial nastarc na prezydenta USA, wiec sie wykrecasz a
                                > legoria.

Bo już miałam obawy że naprawdę wzięłaś ten alegoryczny przykład za fakt.
                                >
                                > Ale ja, moja droga, o figury literackie nie pytalam tylko o konkretene przyklad
                                > y wypadkow glow panstw.

Rycyna w liście do Obamy. :)Dochodzenie było.
                                >
                                > Dwa lata temu Merkel miala wypadek na nartach, zlamala sobie miednice. Mozesz m
                                > i napisac czy wtedy tez prowadzono dochodzenie wykluczajace zamach?

To Ty powinnaś lepiej wiedzieć,jednak na moje oko przykład chyba nieadekwatny do tematu.

>
                                • maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 08:17
                                  astra18 napisała:

> Prowadzi się dochodzenie po to aby zbadać czy to był zamach czy inne okolicnośc
                                  > i a nie z zamiarem z góry zakłądającym wykluczenie:)

Dobrze byloby gdybys pamietala co pisalas tego samego dnia :

[i]"W innych krajach jest to brane pod uwagę w pierwszej kolejności, bez względu na
                                  okoliczności."

• astra18 Re: Zamach! 07.03.16, 17:57
                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                    >
                                    > > Prowadzi się dochodzenie po to aby zbadać czy to był zamach czy inne okol
                                    > icnośc
                                    > > i a nie z zamiarem z góry zakłądającym wykluczenie:)
                                    >
                                    > Dobrze byloby gdybys pamietala co pisalas tego samego dnia :
                                    >
                                    > [i]"W innych krajach jest to brane pod uwagę w pierwszej kolejności, bez względ
                                    > u na
                                    > okoliczności."

No i? Jakaś sprzeczność?
                                    >
                                    • maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 18:08
                                      Astra, jest sprzecznosc, ale Ty jak zwykle bedziesz sie upierala ze jej nie ma, ze nie powiedzialas tego co powiedzialas i tak w kolo Macieju do jutra.

Tym razem nie mam na to ochoty.
                                      • astra18 Re: Zamach! 07.03.16, 18:10
                                        maria421 napisała:

> Astra, jest sprzecznosc, ale Ty jak zwykle bedziesz sie upierala ze jej nie ma,
                                        > ze nie powiedzialas tego co powiedzialas i tak w kolo Macieju do jutra.

No szkoda że jeszcze capsloka nie użyłaś.
                                        Jak Ci brak argumentów taki wpis zawsze się u Ciebie pojawia.
                                        >
                                        > Tym razem nie mam na to ochoty.

No to w ogóle nie komentuj, jak Ci brak argumentów, i już, nie ma chyba obowiązku.
              • lepian4 Re: Zamach! 07.03.16, 14:28
                Mysle, ze jesli okolicznosci tego wypadku beda tak samo badane, jak katastrofa lotnicza w Smolensku, to naturalnym odruchem srednio inteligentnego czlowiekoa, byloby doszukiwanie sie znamion zamachu. Moze za przykladem Tuska znajdzmy jakas konwencje, ktora zezwolilaby na zaprzestanie badan dotyczacych wyjasnienia okolicznosci wypadku. Zniszczmy samochod, ktorym jechal prezydent Duda, powolajmy komisje, ktora nawet nie bedzie w stanie zmierzyc drogi hamowania... Wtedy i ja dolacze do zwolennikow teorii zamachu.
                Mnie najberdziej irytuja sensacje dziennikarskie, jakoby normalnym bylo, ze opony tak czesto pekaja. Mnie sie to nigdy nie zdarzylo, a nie posiadam tak ekskluzywnego samochodu. Niestety nie wiem, jakie opony posiadal ten samochod, ale w podstawowym wyposazeniu BMW sa juz takie opony, ktore same od siebie nie pekaja. Ba, dalsza jazda, przy zachowaniu ostroznosci jest nawet dalej mozliwa!
    • maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 09:23
      Ochrona prezydenta jechała w samochodach z napędem na cztery koła. A Andrzej Duda w pancernym aucie podatnym na poślizgi. Przyczyną piątkowego wypadku limuzyny prezydenta był przede wszystkim niewłaściwy dobór pojazdu.

O błędzie w wyborze samochodu dla prezydenta mówi nam gen. Marian Janicki, szef BOR w latach 2007-13: - Przed każdym wyjazdem ochranianej osoby szef ochrony podejmuje decyzję o wyborze pojazdu. Zależy ona od tego, jaki jest cel podróży, jaka ma być pogoda i jak długo potrwa wyjazd. W tym wypadku, przy wyjeździe w góry w warunkach zimowych, było oczywiste, że powinno się użyć pojazdów terenowych lub przynajmniej z napędem 4x4. Wiadomo było przecież, że kolumna będzie podjeżdżać pod wyciągi narciarskie, gdzie można się spodziewać gołoledzi nawet przy obecnej lekkiej zimie, warunki na autostradzie też nie były pewne - wylicza.

Zdaniem Janickiego absurdem jest, że w kolumnie, w której dominowały auta terenowe, akurat prezydent jechał BMW 760 z napędem na tylną oś. A to właśnie z tyłu nastąpił "wystrzał" opony, po którym pojazd wylądował w rowie.

- Gdyby nie wysokie umiejętności kierowcy, skończyłoby się to jeszcze gorzej - mówi były szef BOR.

Dowódcą ochrony prezydenta jest kpt. Bartłomiej Hebda, rekomendował go obecny szef BOR płk Andrzej Pawlikowski, gdy doradzał Andrzejowi Dudzie, nim stanął na czele Biura. W opinii naszych rozmówców Hebda, mimo że jest dobrym oficerem i był ranny w Iraku, nie ma doświadczenia w organizowaniu przejazdów VIP-ów i może popełniać błędy.

Pancernik na glinianych kołach

Prezydenckie BMW 760 to pancerna wersja flagowej limuzyny koncernu. Waży 3,5 tony (dwa razy tyle co seryjne auto). Jedna opona do tego wozu kosztuje 3-5 tys. zł. Ze względu na ciężar pojazdu są one specjalnie wzmocnione i przystosowane do działania ogromnych sił.

Opony zmieniane są co 15-20 tys. km. Felgi mają też specjalne pierścienie, które w razie np. przestrzelenia opony pozwalają na dalszą jazdę z prędkością ok. 80 km/godz.

BMW ma jednak minusy: nie nadaje się do bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach poza asfaltem. Ciężko jest je rozpędzić, ale trudno też wyhamować. Przy piątkowym wypadku samochód zachowałby się też stabilniej, gdyby jechał wolniej. Granica bezpieczeństwa przy pęknięciu opony w wypadku tego pojazdu to 120 km/godz. Kolumna jechała ponad 150 km/godz. (niektórzy mówią nawet o 200 km/godz.), bo prezydent spieszył się na zawody sportowe.

Kontrola auta przed wyjazdem

Doszło więc do "wystrzału", czyli rozerwania opony, gwałtownego ze względu na ciężar pojazdu. Limuzyna, jak każde nowoczesne auto, ma czujniki wskazujące na ubytek powietrza. Gdyby wcześniej pojawiły się niepokojące sygnały, kierowca miałby to wyświetlone na komputerze pokładowym.

Raczej niemożliwe, by opona była uszkodzona w chwili wyjazdu. Przepisy BOR przewidują, że przed trasą samochody przechodzą przez wewnętrzną stację diagnostyczną wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt. Oględzinom podlega zawieszenie i ogumienie.

- Sprawdzany jest stan bieżnika i boki, czy nie ma na nich wybrzuszeń lub uszkodzeń. Nie ma sprzętu do prześwietlenia opony, by zobaczyć, czy kord nie jest pęknięty od wewnątrz, być może taki sprzęt powinno się sprowadzić - mówi oficer BOR zajmujący się transportem.

Jego zdaniem bardzo prawdopodobne jest, że uszkodzenie opony nastąpiło trochę wcześniej podczas jazdy, ale już po wyjeździe z bazy transportowej BOR.

Czystki w BOR

Jedną z przyczyn nieprawidłowości i proceduralnych zaniedbań mogły być zmiany kadrowe, które w BOR przeprowadza płk Pawlikowski.

Na stanowisko wiceszefa transportu powołał Rafała Niwińskiego, oficera, który wcześniej nie miał doświadczenia w tym zakresie, ale był osobistym kierowcą Marii Kaczyńskiej, żony prezydenta. Z kolei szefem logistyki, od którego zależą zakupy sprzętu, mianował płk. Jacka Lipskiego, który przez osiem ostatnich lat był poza służbą. Teraz zaś dostał zadanie... kierowania wewnętrzną komisją smoleńską w BOR, która ma zbadać, czy Biuro dopełniło obowiązków przed 10 kwietnia 2010 r.

PiS jednak nie chce obciążać winą obecnego kierownictwa BOR. - To pokazuje, w jakim stanie obecny rząd odziedziczył służby po ośmiu latach rządu PO i PSL - mówił w niedzielę Jacek Sasin (PiS). - Nie należy stawiać zarzutów kierującym dziś polskimi służbami, bo dobrym przykładem jest zawalenie wszystkich procedur przez BOR w 2010 r.

Wzmożenie powypadkowe

Politycy PiS i prawicowi publicyści początkowo incydent z oponą potraktowali dość lekko. Wzmożenie zaczęło się od soboty.

"Takich przypadków nie ma. Prezydent Duda jest w niebezpieczeństwie. Nie wiem tylko, czy był to zamach na życie Prezydenta Dudy, czy tylko ostrzeżenie, żeby zmienił postępowanie, bo są tacy, którym się ono nie podoba. Zbyt wiele mają do stracenia. I którzy są gotowi, by przejść do czynów. Czy polskie państwo tym razem będzie chciało zrozumieć, co się stało i co się może stać? Czy będzie potrafiło zapobiec kolejnej tragedii?" - pytał dramatycznie Maciej Pawlicki na portalu wPolityce.pl.

A szef portalu Michał Karnowski stwierdził: "Należy przyjąć, że próbowano zabić prezydenta". Zamachu nie wykluczył też we wspomnianej rozmowie radiowej Jacek Sasin.

Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania zagrożenia życia prezydenta wszczęła prokuratura w Opolu. A Piotr Bączek, szef kontrwywiadu wojskowego i bliski współpracownik Antoniego Macierewicza, "zlecił podjęcie czynności kontrolnych sprawdzających flotę samochodową, z której korzysta kierownictwo MON i dowództwo Sił Zbrojnych RP w związku ze zdarzeniem samochodowym Prezydenta RP".

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,19727442,wypadek-prezydenta-dudy-zamach-czy-zaniechania-w-bor.html#ixzz42CfkUVWh
      • maria421 Specjalnie dla Jurasa 07.03.16, 12:50
        Pamietasz te awarie ?

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/awaria-samolotu-z-sikorskim-lot-bezpieczne-przerwanie-startu,548178.html
        Wtedy pojawily sie takie komentarze :

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/t31.0-8/12792316_231788440499589_3121666191672763852_o.jpg

Dlaczego wtedy nie protestowales?
        • jurasberlinczyk49 Re: Specjalnie dla Marii 07.03.16, 13:14
          maria421 napisała:

> Dlaczego wtedy nie protestowales?

Odpowiem niegrzecznie pytaniem: A Ty, dlaczego dopiero teraz to odkryłaś? Gdybyś nie czekała na aktualny "przekaz dnia", tylko od razu po fakcie wstawiła na swoje forum te ohydne wpisy z niezależnej, na pewno bym zareagował! Nie uwierzysz, ale przy całym swoim "chamstwie" na życzenie komuś śmierci NIGDY bym sobie nie pozwolił. Nawet na uwagę, że to pewnie Brazylijczycy planowali zamach na biednego oxfordczyka i jego lewicowego kumpla...

Przecież nie wszystkie artykuły muszę zauważyć; do wynajdywania sensacji mamy przecież tutaj Ciebie, droga Adminko, prawda?

;-)

• maria421 Re: Specjalnie dla Marii 07.03.16, 13:53
            Juras, wiesz dlaczego ani Ty ani ja wtedy nie protestowalismy?

Bo NIKT tego nie naglosnil. Bo nikt z awarii samolotu nie robil sensacji, nie dszukiwal sie spisku czy moze nawet zamachu. Bo nikt ze strony "lewactwa", czy to GW czy Newsweeka nie wykorzystal tych hejtowych wpisow do atakowania owczesnej opozycji (wtedy PiSu) .

Roznieca miedzy "niezalezna" a KODem jest jednak taka, ze Kijowski hejtowe wpisy potepil , natomiast "niezalezna" do tej pory tego nie zrobila, za to teraz bije piane ....

niezalezna.pl/77245-zycza-prezydentowi-andrzejowi-dudzie-smierci-hejtstop-wymownie-milczy

HIPOKRYCI!

• maria421 Re: Specjalnie dla Jurasa 07.03.16, 13:58
          Jeszcze jedno, specjalnie dla Ciebie, Jurasie, zobacz jak komentuja w Twojej ukochanej "WPolityce":

wpolityce.pl/polityka/207783-bronislaw-komorowski-o-krok-od-wypadku-donice-spadly-na-glowy-zebranych-pod-ratuszem

Ale wtedy tez nikt z "lewactwa" nie zrobil z tego szumu, nie uzyl tego przeciw owczesnej opozycji.
          • jurasberlinczyk49 Re: Specjalnie dla Jurasa 07.03.16, 15:13
            maria421 napisała:

> Jeszcze jedno, specjalnie dla Ciebie, Jurasie, zobacz jak komentuja w Twojej uk
            > ochanej "WPolityce":
            >
            > wpolityce.pl/polityka/207783-bronislaw-komorowski-o-krok-od-wypadku-donice-spadly-na-glowy-zebranych-pod-ratuszem
            >
            > Ale wtedy tez nikt z "lewactwa" nie zrobil z tego szumu, nie uzyl tego przeciw
            > owczesnej opozycji.

To co, teraz będziemy się przerzucać screenami hejtów, czy jak?

Czy Ty zdajesz sobie sprawę ile wrednych komentarzy ukazuje się codziennie w tej Twojej GW? CODZIENNIE, a nie tylko przy okazji jakiegoś wyjątkowego wydarzenia. Mam poszukać kilka "najsmaczniejszych" przykładów? Ja wcale nie twierdzę, że na prawicowych portalach nie ma hejtu, ale skoro ten cały KOD prezentuje siebie jako taki "nieskazitelny" i "obywatelski" ruch, taki walczący o demokrację i kulturę, to powinien zadbać o to, żeby jego sympatycy nie wciągali go do szamba.

Tak przy okazji, tych komentarzy pod wiadomością o spadających donicach z "Wpolityce" TEŻ nie czytałem, ba, nawet sama wiadomość uszła mojej uwadze. Zresztą ja bardzo rzadko czytam komentarze pod artykułami, bo wiem, że zwykle są prymitywne, wręcz głupie i szkoda mi na nie czasu. Wyjątek robię tylko na blogu Matki Kurki; tam nawet też od czasu do czasu coś skomentuję, ale tylko dlatego, że Wielgucki cenzuruje ukazujące się tam wpisy i przez to poziom dyskusji jest, jak dla mnie prawicowca, w miare w porządku.

Jeśli natomiast się jakieś obrzydlistwa nagłaśnia, a z reakcją sympatyków KOD-u na jego oficjalnej stronie w związku z awarią samochodu Dudy tak właśnie było, to uważam za swój obowiązek zająć wobec tego wylewającego się szamba stanowisko, co niniejszym uczyniłem. Zresztą może bym i tego nawet nie zrobił, ale sprowokowało mnie to Twoje "chłe, chłe" na wątku o zamachu. Potem okazało się, że wcale nie jesteś wyjątkiem, bo na stronie KOD-u było tego multum, więc Ci to wytknąłem, żebyś czasami w swoim samozadowoleniu nie uważała się za taką "nieskazitelną", "niewinną leliję". Wulgaryzmów używasz rzadko, to fakt, ale pogarda i kpiny wobec nielubianych polityków, zwłaszcza wobec Kaczyńskiego, na którego punkcie masz regularnego jebla, są Twoim chlebem powszednim. Niezwykle wybiórczo i tendencyjnie reagujesz też na wredne wpisy innych forumowiczów, o jednostronnych linkowanych materiałach nie wspominając.

Może umówimy się zatem, że najpierw przytoczysz mi jakiś MÓJ wpis gdziekolwiek, w którym robiłbym sobie jaja z czyjegoś wypadku lub życzył komuś śmierci, albo nawet, tak jak Ty, naigrawał się z ludzi zatroskanych jakimś poważnym wypadkiem, w którym ktoś zginął lub nawet mógł zginąć, a ja natychmiast zwrócę Ci honor i "odszczekam" wszystko co napisałem, ok?

Powtarzam raz jeszcze, mogę sobie wulgaryzować, kpić i nadawać różnym ludziom rożne mniej lub bardziej śmieszne przezwiska, ale NIGDY nie robiłbym sobie jaja z czyjegoś wypadku, albo życzył komuś śmierci. NIGDY.

• maria421 Re: Specjalnie dla Jurasa 07.03.16, 15:39
              Juras, chyba jednak nie dosc jasno napisalam o co mi chodzi , wiec powtorze- chodzi mi o bezdenna hipokryzje pisowskich "niezaleznych mediow" , ktore u siebie toleruja hejt pod adresem swych przeciwnikow , toleruja komentarze zyczace smierci swym przeciwnikom , ale bija larum na podobny hejt na stronie fejsbukowej KODu

Za tresc komentarzy pod artykulem ponosi odpowiedzialnosc redakcja gazety.
              Dlatego GW wylaczyla ostatnio mozliwosc komentowania wypadku prezydenckiego samochodu, dlatego wylacza regularnie mozliwosc komentowania pod artykulami o uchodzcach.
              Tym samym GW asekuruje sie przed ewentualnym oskarzeniem o propagowanie tresci rasistowskich czy podzegajacych do nienawisci.

Powtarzam- Kijowski zareagowal na hejt na koncie fejsbukowym KODu, "niezalezna" na hejt na jej koncie nie zareagowala, i udajac wzor niewinnosci atakuje KOD za hejt na jego koncie FB.

Zarzucasz mi "pogarde i kpiny" z nielubionych przeze mnie politykow...
              Ty, ktory inaczej nie napisales o Komorowskim w czasie jego urzedowania jak "Komoruski" czy "WSIowy Bronek" czy "bul Komorowski"... Wiesz ze obraza prezydenta jest scigana z urzedu?

Ty, ktory o Tusku pisales tylko ironicznie "Sloneczko Peru" czy "krol Europy"...

Ty mi zarzucasz "pogarde i kpiny" z Kaczysnkiego? Moj drogi, gdybym byla Toba, to bym prawdopodobnie nazywala Kaczynskeigo "kartoflem" lub "kurduplem". Ale NIGDY sie do tego nie znizylam. NIGDY!

Tak wiec, jezeli Ty, ktory sam ublizales na moim forum poprzedniemu prezydentowi w czasie jego urzedowania zarzucasz mi hejt wobec Kaczynskiego, to doskonale sie wpisujesz w hipokryzje pisowskich "niezaleznych" mediow.
              • zbyfauch Re: Specjalnie dla Jurasa 07.03.16, 15:54
                maria421 napisała:

> Juras, chyba jednak nie dosc jasno napisalam o co mi chodzi , wiec powtorze- ch
                > odzi mi o bezdenna hipokryzje pisowskich "niezaleznych mediow" , ktore u
                > siebie toleruja hejt pod adresem swych przeciwnikow , toleruja komentarze zycz
                > ace smierci swym przeciwnikom , ale bija larum na podobny hejt na stronie fejsb
                > ukowej KODu

O ile pamiętam, oboje wypowiedzieliśmy się negatywnie o chamskich porykiwaniach KODziarzy na imprezie Andersowej.
                Nie chce mi się szukać ale śmiem twierdzić, że pisowska frakcja tego forum nie tylko usprawiedliwiała ale wręcz pochwalała podobne ekscesy na cmentarzach.
                • maria421 Re: Specjalnie dla Jurasa 07.03.16, 15:57
                  zbyfauch napisał:

> O ile pamiętam, oboje wypowiedzieliśmy się negatywnie o chamskich porykiwaniach
                  > KODziarzy na imprezie Andersowej.
                  > Nie chce mi się szukać ale śmiem twierdzić, że pisowska frakcja tego forum nie
                  > tylko usprawiedliwiała ale wręcz pochwalała podobne ekscesy na cmentarzach.

No wlasnie...

• lepian4 Re: Specjalnie dla Jurasa 07.03.16, 14:37
          Ja nie protestowalem wtedy, poniewaz mialem swiadomosc, ze u sterow wlady zasiadali wybitni fachowcy i znawcy demokracji, ktorzy sluzbowo przesiadywali dniami i nocami w internecie w poszukiwaniu antysemitow, intrygantow i przesmiewcow oczesnego, jakze cudownego rzadu.
          Innymi slowy panowal kumoterski porzadek, w ktorym oglupiony narod radosnie wital prezydenckie kukly i innych rzadowych pajacow.
          • maria421 Re: Specjalnie dla Jurasa 07.03.16, 14:51
            Lepian, to ze Tobie opona nigdy nie pekla i ze jestes takim mistrzem ze taka limuzyna dojechalbys nawet w Himalaje, to nie znaczy ze opony nie pekaja i ze taka limuzyna z tylnym napedem nadaje sie na podroz w Himalaje.

• lepian4 Re: Specjalnie dla Jurasa 08.03.16, 13:35
              Mnie nigdy nie pekla opona, choc intensywnie korzystam z samochodow.
              Jest to dzis w samochodach tej klasy tak malo prawdopodobnem jak wygrana w totka. Dodam jeszcze, ze miejscami jezdze z ta sama predkoscia i opony sa w wysmienitym stanie. Moje zimowki sa z porzedniego pojazdu i sa tez rocznikowo zbiezne do tych prezydenckich, ktore zwyczajnie pekly. Zaloze sie tez, ze wiecej na nich przejechalem i jestem swiecie przekonany, ze dalej bede mogl bezpiecznie jezdzic.

• maria421 Re: Specjalnie dla Jurasa 07.03.16, 14:57
            lepian4 napisał:

> Ja nie protestowalem wtedy, poniewaz mialem swiadomosc, ze u sterow wlady zasia
            > dali wybitni fachowcy i znawcy demokracji, ktorzy sluzbowo przesiadywali dniami
            > i nocami w internecie w poszukiwaniu antysemitow, intrygantow i przesmiewcow o
            > czesnego, jakze cudownego rzadu.

Skoro "sluzbowo przesiadywali dniami i nocami w internecie w poszukiwaniu przesmiewcow owczesnego rzadu", to dlaczego nie naglosnili tego hejtu z "niezaleznej" i z "WPolityce"?

• jureek Re: Zamach! 07.03.16, 16:25
      Chciałbym zwrócić uwagę na inny aspekt tej sprawy. Na filmach widać, że kolumna prezydencka jechała z bardzo dużą prędkością (ciekawe, że jakoś w serwisach informacyjnych nie podaje się, jaka to była prędkość, a parametr ten na pewno jest rejestrowany, a więc znany), tak niestety jeżdżą w Polsce od lat wszelkie kolumny rządowe. Gdy królowa brytyjska jedzie z berlińskiego lotniska do centrum berlińską miejską trzypasmową autostradą, to jej kolumna jedzie osiemdziesiątką, bo takie na tej autostradzie obowiązuje ograniczenie. Królowa zna jednak swoją wartość i nie potrzebuje się dowartościowywać na zasadzie "z drogi śledzie, bo Duda jedzie". Jak widać, "dobra zmiana" nie objęła przejazdów oficjeli.
      Prezydent nie jechał na żadne ważne dla kraju, pilne i nieoczekiwane spotkanie, nie było mowy o ratowaniu życia lub mienia (wtedy nie trzeba się stosować do przepisów), a więc priorytetem powinno być bezpieczeństwo prezydenta, a nie narażanie go na zbędne ryzyko z powodu zbyt dużej prędkości.
      We wszystkich mediach chwali się kierowcę, który wyprowadził samochód w tej trudnej sytuacji tak, że prezydentowi się nic nie stało. Dla mnie jednak dobrym kierowcą jest nie ten, który wyprowadza auto z poślizgu, lecz ten, który tak jedzie, żeby do poślizgu nie doszło. Kolejna sprawa to wybór samochodu. Prezydent jechał z jednych gór w inne góry, czyli można się spodziewać śniegu na drogach, a wybrano dla prezydenta taki samochód, że bezpieczniejsze auta miała jego ochrona - ochrona miała auta z napędem na 4 koła, a prezydent jechał samochodem z napędem na tylną oś.
      Za wszystkie te niedociągnięcia odpowiada BOR, a pośrednio minister Błaszczak, który po raz kolejny pokazuje, że nie bardzo panuje nad swoim resortem.
      Policja (również podlegająca Błaszczakowi) też nie bardzo się popisała. Dopiero w sobotę zamknięto pas autostrady, żeby zbierać dowody, a dopiero w niedzielę szukano czegoś na przeciwległym pasie. Za tę opieszałość policji polityczną odpowiedzialność również ponosi Błaszczak. Żałosne są jego próby zwalania odpowiedzialności na poprzedników - przecież nowy szef BOR urzęduje od początku grudnia, a za brak szefa policji też Błaszczak odpowiada a nie poprzednicy.
      • maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 16:38
        Masz 100% racji, Jureek.
        Teraz nie mozna zwalac na Tuska, na Ruskich, na mgle itp. Teraz PiS bedzie musial sam rozliczyc swoje wlasne potkniecia, zaniedbania, niedociagniecia.

Co do predkosci- oficjalnie jeszcze nie potwierdzono ze zostala przekroczona dopuszczalna predkosc, nawet gdyby tak bylo to nie sadze zebysmy sie o tym dowiedzieli.

Ja w kazdym razie nie wyobrazam sobie KOLUMNY samochodow pedzacych na autostradzie nawet z dopuszczalna maksymalna predkoscia.
        • jureek Re: Zamach! 07.03.16, 16:52
          maria421 napisała:

> Ja w kazdym razie nie wyobrazam sobie KOLUMNY samochodow pedzacych na autostrad
          > zie nawet z dopuszczalna maksymalna predkoscia.

Ale oni tak jeżdżą. Miałem kiedyś okazję zobaczyć w akcji taką mini-kolumnę - z przodu auto ochrony, w środku auto z jakimś prominentem i z tyłu drugie auto ochrony z włączonym kogutem co prawda, ale bez syreny. Gnali tak dobre 180 km/h i do tego tak przyklejeni jeden do drugiego, że strach pomyśleć, co by było w razie awaryjnego hamowania. Kierowcy BOR-u mają przekonanie, że są mistrzami w swoim fachu, więc więcej im wolno. Tymczasem praw fizyki się nie przeskoczy, choćby w BOR-ze same Kubice jeździły.
            • jureek Re: Zamach! 07.03.16, 18:31
              maria421 napisała:

> Jureek, prezydent powinien sie przemieszczac na takich odleglosciach helikopter
              > em.

Prezydent Czech jakoś nie wstydził się podróżować pociągiem i to nawet korzystając z usług taniego prywatnego przewoźnika RegioJet:

www.novinky.cz/domaci/252769-klaus-vyrazil-vlakem-do-ostravy-poprve-vyuzil-soukromeho-dopravce.html

• maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 18:34
                Nie chodzi o to czy sie wstydzi czy nie, chodzi o wzgledy bezpieczenstwa.
                Poza tym odleglosci w Czechach sa jednak krotsze niz w Polsce.

• jureek Re: Zamach! 07.03.16, 19:57
                  maria421 napisała:

> Nie chodzi o to czy sie wstydzi czy nie, chodzi o wzgledy bezpieczenstwa.

Kolej jest statystycznie najbezpieczniejszym środkiem lokomocji.

> Poza tym odleglosci w Czechach sa jednak krotsze niz w Polsce.

Z Pragi do Ostrawy jest tak samo daleko jak z Warszawy do Katowic.
                  • maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 20:05
                    Jureek, mysle ze podroz prezydenta pociagiem wymaga wiekszych srodkow bezpieczenstwa niz samolotem czy helikopterem. Nie chodzi o to ze sam pociag jest bezpiecznym srodkiem komunikacji, lecz o odpowiednia obstawe dworcow.
                    • astra18 Re: Zamach! 07.03.16, 20:10
                      maria421 napisała:

> Jureek, mysle ze podroz prezydenta pociagiem wymaga wiekszych srodkow bezpiecze
                      > nstwa niz samolotem czy helikopterem. Nie chodzi o to ze sam pociag jest bezpie
                      > cznym srodkiem komunikacji, lecz o odpowiednia obstawe dworcow.

Mario, czy pozwolisz że odnotuję tu wiekopomne wydarzenie, pisząc :"Zgadzam się z Marią"?:)
                      I dodam jeszcze: dot. to każdego prezydenta bez względu na opcję polityczną.
                      • maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 20:21
                        astra18 napisała:

> Mario, czy pozwolisz że odnotuję tu wiekopomne wydarzenie, pisząc :"Zgadzam się
                        > z Marią"?:)
                        > I dodam jeszcze: dot. to każdego prezydenta bez względu na opcję polityczną.

No widzisz, jak dokladnie przeczytasz co Maria napisala, to sie zgodzisz :-)
                        • astra18 Re: Zamach! 07.03.16, 20:29
                          maria421 napisała:

> No widzisz, jak dokladnie przeczytasz co Maria napisala, to sie zgodzisz :-)

Tak, MArio, krótko i na temat, nie plotą:)
                    • zbyfauch Re: Zamach! 07.03.16, 20:28
                      Kim-coś-tam jeździł koleją żelazną, to i Duda może. Koła pociągu też mają coś w rodzaju opon ale tych Tusk nie przestrzeli, są ze stali.
                      • astra18 Re: Zamach! 07.03.16, 20:32
                        zbyfauch napisał:

> Kim-coś-tam jeździł koleją żelazną, to i Duda może. Koła pociągu też mają coś w
                        > rodzaju opon ale tych Tusk nie przestrzeli, są ze stali.

Renata Kim pracuje w Newsweeku i z pensji dziennikarskiej nie stać jej chyba na wynajęcie całego pociągu:)
                        >
                    • jureek Re: Zamach! 07.03.16, 20:51
                      maria421 napisała:

> Jureek, mysle ze podroz prezydenta pociagiem wymaga wiekszych srodkow bezpiecze
                      > nstwa niz samolotem czy helikopterem. Nie chodzi o to ze sam pociag jest bezpie
                      > cznym srodkiem komunikacji, lecz o odpowiednia obstawe dworcow.

Nie przesadzajmy. Przecież prezydent nie jeździ po wrogim kraju. Jak jedzie na narty, to całą stację narciarską zamykają?
                      Jak ktoś zechce się zamachnąć, to i tak to zrobi.
              • astra18 Re: Zamach! 07.03.16, 18:45
                jureek napisał:

>
                > Prezydent Czech jakoś nie wstydził się podróżować pociągiem i to nawet korzysta
                > jąc z usług taniego prywatnego przewoźnika RegioJet:
                >
                > www.novinky.cz/domaci/252769-klaus-vyrazil-vlakem-do-ostravy-poprve-vyuzil-soukromeho-dopravce.html

Chcesz powiedzieć tym samym że chyba cały wagon był wyłączony z użyteczności dla innych pasażerów, bo na zdjęciu widać że prezydent Czech siedzi sobie sam.
                >
                >
                • jureek Re: Zamach! 07.03.16, 19:56
                  astra18 napisała:

> Chcesz powiedzieć tym samym że chyba cały wagon był wyłączony z użyteczności dl
                  > a innych pasażerów, bo na zdjęciu widać że prezydent Czech siedzi sobie sam.

Na zdjęciu nie widać całego wagonu.
                  Pamiętasz tę katastrofę kolejową w Czechach z ubiegłego roku zawinioną przez polskiego kierowcę tira? Innym pociągiem na tej trasie jechali ministrowie czeskiego rządu na wyjazdowe posiedzenie do Ostrawy. Ponieważ wskutek katastrofy tory były zablokowane, pasażerowie musieli się przesiąść do podstawionych zastępczych autobusów. Ministrowie ustawili się normalnie do kolejki razem z innymi czekającymi na autobusy. Czekający w kolejce byli mimo to wielce oburzeni, gdy kierowca jednego z autobusów zabrał członków rządu poza kolejką. Czeskie społeczeństwo jest plebejskie, bez tej wielkopańskiej czy szlacheckiej mentalności.
                  • astra18 Re: Zamach! 07.03.16, 20:05
                    jureek napisał:

>
                    > Na zdjęciu nie widać całego wagonu.

Owszem, nie widać, nie sądzę jednak aby w tym wagonie siedzieli gdzieś zwykli pasażerowie.
                    Aż tak plebejscy Czesi chyba nie są aby nie zapewnić swojemu prezydentowi podstawowych zasad bezpieczeństwa.

• jureek Re: Zamach! 07.03.16, 20:45
                      astra18 napisała:

> Owszem, nie widać, nie sądzę jednak aby w tym wagonie siedzieli gdzieś zwykli p
                      > asażerowie.
                      > Aż tak plebejscy Czesi chyba nie są aby nie zapewnić swojemu prezydentowi podst
                      > awowych zasad bezpieczeństwa.

Prezident a jeho doprovod se pak usadili mezi cestující do jednoho z vozů RegioJetu, který má pouze vagony druhé třídy. Přítomnost hlavy státu ve vlaku vyvolala tázavé pohledy některých spolucestujících, běžný provoz linky ale nijak nenarušila.
                      (Następnie prezydent i jego świta zajęli miejsca między podróżującymi w jednym z wagonów pociągu RegioJet, który ma tylko wagony drugiej klasy. Obecność głowy państwa w pociągu przyciągała zaciekawione spojrzenia niektórych podróżnych, ale w żaden sposób nie zakłóciła ruchu na linii.)

• astra18 Re: Zamach! 07.03.16, 20:52
                        jureek napisał:

>
                        > Prezident a jeho doprovod se pak usadili mezi cestující do jednoho z vozů Regio
                        > Jetu, který má pouze vagony druhé třídy. Přítomnost hlavy státu ve vlaku vyvola
                        > la tázavé pohledy některých spolucestujících, běžný provoz linky ale nijak nena
                        > rušila.
                        > (Następnie prezydent i jego świta zajęli miejsca między podróżującymi w jednym
                        > z wagonów pociągu RegioJet, który ma tylko wagony drugiej klasy. Obecność głowy
                        > państwa w pociągu przyciągała zaciekawione spojrzenia niektórych podróżnych, a
                        > le w żaden sposób nie zakłóciła ruchu na linii.)

I zawsze prezydent jeździ ze swoją świtą koleją?
                        >
                        >
                        >
                        • astra18 Re: Zamach! 07.03.16, 20:54
                          astra18 napisała:

> I zawsze prezydent jeździ ze swoją świtą koleją?

Za szybko enter poszedł.

Druga część: może to był rodzaj hapenningu pt:"władza bliżej szarego człowieka":)

• jureek Re: Zamach! 07.03.16, 20:59
                            astra18 napisała:

> > I zawsze prezydent jeździ ze swoją świtą koleją?
                            >
                            > Za szybko enter poszedł.
                            >
                            > Druga część: może to był rodzaj hapenningu pt:"władza bliżej szarego człowieka"
                            > :)

Prezydent jeździ nie zawsze, ale często. Ta akurat podróż, którą zalinkowałem, była rodzajem happeningu, ale pod innym hasłem. To było dość pasujące do Klausa hasło "popieramy prywatne", bo pojechał pociągiem niedawno utworzonej prywatnej spółki kolejowej.
                            Państwowymi kolejami czeski rząd i prezydenci jeżdżą bardzo często, ale bez rozgłosu.
                            • astra18 Re: Zamach! 08.03.16, 19:06
                              jureek napisał:

>
                              > Prezydent jeździ nie zawsze, ale często. Ta akurat podróż, którą zalinkowałem,
                              > była rodzajem happeningu, ale pod innym hasłem.

HA! Kontekst Twojego wpisu sugerował że w Polsce to są wielkopańskie maniery bo prezydenci jeżdżą limuzynami a czescy pociągami, tak jakby było to regułą.
                              Widać że intencja przejażdżki pociągiem pana Klausa była zgoła inna.

To było dość pasujące do Klausa
                              > hasło "popieramy prywatne", bo pojechał pociągiem niedawno utworzonej prywatne
                              > j spółki kolejowej.
                              > Państwowymi kolejami czeski rząd i prezydenci jeżdżą bardzo często, ale bez roz
                              > głosu.
                              • jureek Re: Zamach! 08.03.16, 19:20
                                astra18 napisała:

> HA! Kontekst Twojego wpisu sugerował że w Polsce to są wielkopańskie maniery bo
                                > prezydenci jeżdżą limuzynami a czescy pociągami, tak jakby było to regułą.

Regułą jest, że czescy politycy dużo więcej jeżdżą pociągami i robią to bez rozgłosu. Gdyby np. nie katastrofa na przejeździe to nikt by nie napisał, że ministrowie jechali na wyjazdowe posiedzenie rządu pociągiem wymieszani z "normalnymi" pasażerami. To jest tam normalka, a nie jak u nas propagandowe przejażdżki Kopacz.

> Widać że intencja przejażdżki pociągiem pana Klausa była zgoła inna.

Tej przejażdżki, o której pisała prasa tak, ale Klaus jeździł pociągiem do Ostrawy nie tylko raz, tylko że wtedy o tym nie pisano. W zalinkowanym artykule wspomniano tylko o tym na marginesie.
                                • astra18 Re: Zamach! 08.03.16, 19:26
                                  jureek napisał:

>
                                  > Regułą jest, że czescy politycy dużo więcej jeżdżą pociągami i robią to bez roz
                                  > głosu.

Powiedz mi jaka w to zasadzie jest różnica?
                                  Przecież prezydent nie siada sobie obok czeskiego Kowalskiego, dla obniżenia kosztów.
                                  POza tym Czesi posiadają chyba flotę samochodową na przejazdy ważnych osób w państwie, czy się mylę?
                                  I jak oni sobie tak jeżdżą pociągami to i tak flota jest zakontraktowana i serwisowana,kierowcy gotowi do pracy, co również kosztuje. Nie sądzisz?

• jureek Re: Zamach! 08.03.16, 19:40
                                    astra18 napisała:

> Powiedz mi jaka w to zasadzie jest różnica?
                                    > Przecież prezydent nie siada sobie obok czeskiego Kowalskiego, dla obniżenia ko
                                    > sztów.

Owszem, koszty są niższe. Nie wiem, czy prezydent siada koło Kowalskiego, ale ministrowie jak najbardziej.

> POza tym Czesi posiadają chyba flotę samochodową na przejazdy ważnych osób w pa
                                    > ństwie, czy się mylę?

Jeśli cały rząd jedzie na wyjazdowe posiedzenie, to tej floty może nie wystarczyć.
                                    • astra18 Re: Zamach! 08.03.16, 19:48
                                      jureek napisał:

>
                                      > Owszem, koszty są niższe. Nie wiem, czy prezydent siada koło Kowalskiego, ale m
                                      > inistrowie jak najbardziej.

No ale co z flotą samochodową która marnuje się w garażu i pensją kierowców, z braku laku pucujących karoserię?Nie jestem pewna czy w tym wypadku te koszty ogólne są niższe.

> Jeśli cały rząd jedzie na wyjazdowe posiedzenie, to tej floty może nie wystarcz
                                      > yć.
                                      A ile tych wyjazdowych posiedzeń jest w roku? Taka tam już tradycja że obradują na wyjazdach?
                                      • jureek Re: Zamach! 08.03.16, 19:57
                                        astra18 napisała:

> No ale co z flotą samochodową która marnuje się w garażu i pensją kierowców, z
                                        > braku laku pucujących karoserię?Nie jestem pewna czy w tym wypadku te koszty og
                                        > ólne są niższe.

Tej floty nie jest tyle, że na cały rząd czy na całą prezydencką świtę miałoby starczyć. A w pociągu miejsce jest (jak się oczywiście odpowiednio wcześnie zarezerwuje bilet)

> A ile tych wyjazdowych posiedzeń jest w roku? Taka tam już tradycja że obradują
                                        > na wyjazdach?

Nie. Tradycja to nie jest, ale w okręgu Ostrawskim mają problemy podobne do naszych na Śląsku, więc na ogół te wyjazdowe posiedzenia mają sens.
                                        Do tego plebejskiego braku dystansu dostosował się nawet pochodzący z arystokracji książę Karel Schwarzenberg. W zeszłym roku widziałem go po prostu na ulicy, bez żadnej obstawy. Odpowiedział na "dzień dobry". Chyba szedł z polskiej ambasady, bo w tych okolicach go widziałem.
                                        • astra18 Re: Zamach! 08.03.16, 20:04
                                          jureek napisał:

>
                                          > Tej floty nie jest tyle, że na cały rząd czy na całą prezydencką świtę miałoby
                                          > starczyć.

No ale jak tak sobie ciągle jeżdzą pociągami to po co im ta flota, która się marnuje, i generuje niepotrzebne koszty?

A w pociągu miejsce jest (jak się oczywiście odpowiednio wcześnie zar
                                          > ezerwuje bilet)
                                          >
                                          > > A ile tych wyjazdowych posiedzeń jest w roku? Taka tam już tradycja że ob
                                          > radują
                                          > > na wyjazdach?
                                          >
                                          > Nie. Tradycja to nie jest, ale w okręgu Ostrawskim mają problemy podobne do nas
                                          > zych na Śląsku, więc na ogół te wyjazdowe posiedzenia mają sens.
                                          > Do tego plebejskiego braku dystansu dostosował się nawet pochodzący z arystokra
                                          > cji książę Karel Schwarzenberg. W zeszłym roku widziałem go po prostu na ulicy,
                                          > bez żadnej obstawy. Odpowiedział na "dzień dobry". Chyba szedł z polskiej amba
                                          > sady, bo w tych okolicach go widziałem.

Wszystko pięknie, tylko nie odpowiedziałeś mi na pytanie ile jest w roku tych posiedzeń wyjazdowych że są zmuszeni jeździć pociągiem.
                                          Nadmieniam , że dyskusja się rozpoczęła od wielkopańskich manierach prezydentów Polski, więc liczba osób towarzyszących im nie jest raczej zbliżona do ilości osób biorących udział w wyjazdowych posiedzeniach rządu.
                                          • jureek Re: Zamach! 09.03.16, 00:06
                                            astra18 napisała:

> No ale jak tak sobie ciągle jeżdzą pociągami to po co im ta flota, która się ma
                                            > rnuje, i generuje niepotrzebne koszty?

No przecież piszę, że ta flota jest skromna i na wyjazdy większej grupy osób nie wystarcza.

> Wszystko pięknie, tylko nie odpowiedziałeś mi na pytanie ile jest w roku tych p
                                            > osiedzeń wyjazdowych że są zmuszeni jeździć pociągiem.

Nie odpowiedziałem, bo nie wiem, ile jest w roku wyjazdowych posiedzeń czeskiego rządu.

> Nadmieniam , że dyskusja się rozpoczęła od wielkopańskich manierach prezydentów
                                            > Polski, więc liczba osób towarzyszących im nie jest raczej zbliżona do ilości
                                            > osób biorących udział w wyjazdowych posiedzeniach rządu.

Wielkopańskie maniery dotyczą nie tylko prezydenta, ale w ogóle wszelkich oficjeli. Każdy, kto tylko trochę ma władzy, zgrywa wielkie panisko. Nawet na szczeblu powiatowym czy gminnym.
      • jurasberlinczyk49 Re: Zamach! 07.03.16, 18:59
        jureek napisał:

> Chciałbym zwrócić uwagę na inny aspekt tej sprawy. (...)

Prawie z wszystkim, co napisałeś (łacznie z "nieudanym" Błaszczakiem, wyobraź sobie!) mógłbym się zgodzić, gdyby nie to: "z drogi śledzie, bo Duda jedzie!" Czyli co, tylko ten "konferansjer" Duda i OBECNA ekipa rządowa tak pędzi po tych autostradach, czy bywało tak też za Tuska i Komorowskiego, czy wcześniej za Kwacha? A skoro tak, to fajniej byłoby może napisać bardziej neutralnie, np. zamiast "Duda" użyć terminów "prezydent", "premier", czy cuś w tym rodzaju. ;-)

Przypominasz sobie "wyścig" Tuska do Smoleńska? Tam nawet ruch wstrzymywano (włącznie z autem brata nieżywego prezydenta), żeby Donald zdążył na sesję zdjęciową z Putinem jako pierwszy, i to jak NAJSZYBCIEJ...

Mieszkam w Berlinie i jadąc z centrum do domu, muszę przejeżdżać w pobliżu lotniska Tegel, więc kilka razy w miesiącu mam okazję obserwować przejazdy różnych mniej lub bardziej ważnych oficieli, z eskortą i bez i muszę Ci wyznać, że jeszcze nie spotkałem kolumny takich wozów poruszającej się wolniej czy nawet zgodnie z obowiązującą prędkością. To są chyba nawet jakieś wymogi bezpieczeństwa, żeby "transport" ważnej osoby MUSIAŁ przebiegać jak najsprawniej i jak najszybciej. Im ważniejsza osoba, tym przejazd "sprawniejszy", czyli nie tylko w miarę szybki (na pewno o wiele szybszy niż dozwolony), ale i blokada trasy przejazdu bardziej "zaryglowana". Przy wizytach oficieli z Izraela czy USA, na długo wcześniej jest nawet ogłaszany w lokalnym radio kominikat o zakazie otwierania okien i wychodzenia na balkony na trasie przejazdu. Czasem przyspawywane są nawet ważniejsze studzienki kanalizacyjne...

Może więc ta nadmierna prędkość, to nie żadne tam widzimisie BOR-owców lub nawet przewożonego polityka, ale po prostu jakieś bliżej nam nieznane wymogi regulaminowe. A polityk ma prawo wyjść z założenia, że BOR wie co i w jaki sposób należy robić.
        • maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 19:22

> Prawie z wszystkim, co napisałeś (łacznie z "nieudanym" Błaszczakiem, wyobraź s
          > obie!) mógłbym się zgodzić, gdyby nie to: "z drogi śledzie, bo Duda jedzie!"
          >
          Czyli co, tylko ten "konferansjer" Duda i OBECNA ekipa rządowa tak pędzi p
          > o tych autostradach, czy bywało tak też za Tuska i Komorowskiego, czy wcześniej
          > za Kwacha? A skoro tak, to fajniej byłoby może napisać bardziej neutralnie, np
          > . zamiast "Duda" użyć terminów "prezydent", "premier", czy cuś w tym rodzaju. ;
          > -)

I to pisze ktos, kto o poprzednim prezydencie zwykl byl pisac "WSIowy Bronek", "bul Komorowski" czy "Komoruski"....
          • jurasberlinczyk49 Re: Zamach! 07.03.16, 20:30
            maria421 napisała:

> I to pisze ktos, kto o poprzednim prezydencie zwykl byl pisac "WSIowy Bronek",
            > "bul Komorowski" czy "Komoruski"....

Nie cuduj, kobieto! Wiem, że na siłę chcesz udowodnić, jaki to ze mnie cham, a przymajnmiej o wiele gorszy "hejter" niż Ty, ale tu akurat nie chodziło o Dudę, ale o fakt, że chyba WSZYSCY politycy byli i są przewożeni szybko, więc akurat sugierowanie, że to tylko Duda "rozpędza śledzie" jest po prostu NIEPRECYZYJNE. Byłoby równie nieprecyzyjne, gdyby Jureeku użył przezwiska zamiast nazwiska. Przezywanie prawicowych polityków mi osobiście nie przeszkadza.

Więc wyluzuj, ok?
            • maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 20:48

> Nie cuduj, kobieto! Wiem, że na siłę chcesz udowodnić, jaki to ze mnie cham, a
              > przymajnmiej o wiele gorszy "hejter" niż Ty, ale tu akurat nie chodziło o Dudę,
              > ale o fakt, że chyba WSZYSCY politycy byli i są przewożeni szybko, więc akurat
              > sugierowanie, że to tylko Duda "rozpędza śledzie" jest po prostu NIEPRECYZYJNE
              > . Byłoby równie nieprecyzyjne, gdyby Jureeku użył przezwiska zamiast nazwiska.
              > Przezywanie prawicowych polityków mi osobiście nie przeszkadza.

Napisales przeciez :

fajniej byłoby może napisać bardziej neutralnie, np. zamiast "Duda" użyć terminów "prezydent", "premier", czy cuś w tym rodzaju. ;-)

• jurasberlinczyk49 Re: Zamach! 07.03.16, 21:28
                maria421 napisała:

> Napisales przeciez :
                >
                > fajniej byłoby może napisać bardziej neutralnie, np. zamiast "Duda" użyć ter
                > minów "prezydent", "premier", czy cuś w tym rodzaju. ;-)
                >

Przed tym okrojonym przez Ciebie zdaniem oznajmiającym (brakuje początku: "A skoro tak, to") jest jeszcze jedno zdanie pytające, które WYJAŚNIA o co mi chodzi.

Zresztą, najważniejsze, że adresat wpisu zrozumiał uwagę, Tobie chodzi o coś zupełnie innego. ;-)

• a000000 Re: Zamach! 07.03.16, 19:52

> Może więc ta nadmierna prędkość, to nie żadne tam widzimisie BOR-owców lub nawe
          > t przewożonego polityka, ale po prostu jakieś bliżej nam nieznane wymogi regula
          > minowe.

to właśnie sugerował były oficer BOR. Mówił, że kolumna z VIPem ma się przemieszczać jak najszybciej, ze względów bezpieczeństwa, a kierowcy są w tym kierunku szkoleni.
          No i fakt - te kolumny które widziałam gnały na złamanie karku... na pewno o wiele szybciej niż to wolno zwykłym uczestnikom drogi. Pewnie po to aby enpel (w języku ogólno-wojskowym: - nieprzyjaciel) miał trudności z zamachnięciem się.
          Nawet pojedyncze auta rządowe gnają nie tylko po autostradzie..... na własne oczy widziałam.
          Odnoszę wrażenie, że kolumna VIP jest pojazdem uprzywilejowanym i jako taka na znaki ograniczające prędkość nie patrzy.

www.auto-swiat.pl/wiadomosci/kierowca-z-bor-owca/fjbrk
          • maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 20:01
            Azerko, to sa pojazdy uprzywilejowane i nie podlagaja ograniczeniu predkosci, ja mam jednak ogromne zastrzezenie do poruszania sie z ogromna predkoscia KOLUMNY pojazdow uprzywilejowanych.

• a000000 Re: Zamach! 07.03.16, 20:12
              maria421 napisała:

mam jednak ogromne zastrzezenie do poruszania sie z ogromna predkoscia KOLUMN
              > Y pojazdow uprzywilejowanych.

ja też. Ale kogo to obchodzi? - gnają jak wariaty. Strasznie wygląda ta niewielka odległość między autami przy nadmiernej prędkości.
              • maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 20:23
                a000000 napisała:

> ja też. Ale kogo to obchodzi? - gnają jak wariaty. Strasznie wygląda ta niewi
                > elka odległość między autami przy nadmiernej prędkości.

A VIP siedzacy na tylnym siedzeniu nie moze powiedziec "panowie, troche wolniej"?

• jureek Re: Zamach! 07.03.16, 20:14
            a000000 napisała:

> No i fakt - te kolumny które widziałam gnały na złamanie karku... na pewno o wi
            > ele szybciej niż to wolno zwykłym uczestnikom drogi. Pewnie po to aby enpel (w
            > języku ogólno-wojskowym: - nieprzyjaciel) miał trudności z zamachnięciem się.

Czyli najpierw gnają po autostradzie na złamanie karku, a potem prezydent jeździ sobie na otwartym stoku na nartach, gdzie enpel ma go jak na dłoni. Czy może też szusuje tak szybko, żeby enpel nie miał szans?
            Z tą zbawienną dla bezpieczeństwa prędkością to są raczej takie wygodne wymówki dużych chłopców, co to lubią sobie przycisnąć, a jak jeszcze mogą zrobić to legalnie, no to już pełna szczęścia. Przy jeździe 180-200 kmh wystarczy jakiś urwany tłumik leżący na jezdni i katastrofa gotowa. Uważam, że nie powinno się prezydenta na takie rzeczy narażać.

> Nawet pojedyncze auta rządowe gnają nie tylko po autostradzie..... na własne o
            > czy widziałam.
            > Odnoszę wrażenie, że kolumna VIP jest pojazdem uprzywilejowanym i jako taka na
            > znaki ograniczające prędkość nie patrzy.

Żeby była pojazdem uprzywilejowanym, to powinna włączyć sygnały dźwiękowe. Sam kogut nie wystarcza do uprzywilejowania.
            • maria421 Re: Zamach! 07.03.16, 20:28
              jureek napisał:
              >
              > Czyli najpierw gnają po autostradzie na złamanie karku, a potem prezydent jeźdz
              > i sobie na otwartym stoku na nartach, gdzie enpel ma go jak na dłoni. Czy może
              > też szusuje tak szybko, żeby enpel nie miał szans?
              > Z tą zbawienną dla bezpieczeństwa prędkością to są raczej takie wygodne wymówki
              > dużych chłopców, co to lubią sobie przycisnąć, a jak jeszcze mogą zrobić to le
              > galnie, no to już pełna szczęścia. Przy jeździe 180-200 kmh wystarczy jakiś urw
              > any tłumik leżący na jezdni i katastrofa gotowa. Uważam, że nie powinno się pre
              > zydenta na takie rzeczy narażać.

Ja absolutnie nie rozumiem jak moze predkosc kolumny podwyzszac bezpieczenstwo prezydenta. Ze niby bandyci go nie dogonia i nie porwa? Po co mieliby gonic kiedy moga spowodowac sztuczny korek i doprowadzic do zwolnienia predkosci kolumny?
        • jureek Re: Zamach! 07.03.16, 20:02

> Prawie z wszystkim, co napisałeś (łacznie z "nieudanym" Błaszczakiem, wyobraź s
          > obie!) mógłbym się zgodzić, gdyby nie to: "z drogi śledzie, bo Duda jedzie!"
          >
          Czyli co, tylko ten "konferansjer" Duda i OBECNA ekipa rządowa tak pędzi p
          > o tych autostradach, czy bywało tak też za Tuska i Komorowskiego, czy wcześniej
          > za Kwacha? A skoro tak, to fajniej byłoby może napisać bardziej neutralnie, np
          > . zamiast "Duda" użyć terminów "prezydent", "premier", czy cuś w tym rodzaju. ;
          > -)

Masz rację. Mogłem to sformułować bardziej ogólnie, bo faktycznie tak jest, że ta "wielkopańskość" jest niezależna od opcji politycznej.
          Napisałem jednak wcześniej, że "tak niestety jeżdżą w Polsce od lat wszelkie kolumny rządowe", więc chyba było jasne, że nie tylko obecnej ekipie to zarzucam.
    • jureek Re: Zamach! 08.03.16, 08:18
      W PiS-Wiadomościach pokazali, że opona prezydenckiego BMW została wyprodukowana w 2010 roku. Jeśli to prawda, to świadczy to strasznym burdelu w BOR. Ciekawe, jak długo Błaszczak będzie się uchylał od wzięcia na siebie politycznej odpowiedzialności za ten burdel w służbach.
      Poza tym prawie czterotonowe, pancerne BMW nadaje się do reprezentacyjnych przejazdów z niedużą prędkością, a nie do gnania po autostradach. Komorowski jeździł na dłuższe trasy Range Roverem. Widać, że albo wymieniona w ramach "dobrej zmiany" ekipa w BOR ma mniej rozsądku niż poprzednicy, albo prezydent upiera się, że ma być BMW i koniec.
      • maria421 Re: Zamach! 08.03.16, 08:28
        Jureek, widocznie dla PiSu wazniejsza jest wymiana osob na roznych stanowiskach (np. na stanowiskach dyrektora stadniny) niz wymiana opon w prezydenckiej limuzynie.

• jurasberlinczyk49 Re: Zamach! 08.03.16, 10:11
        jureek napisał:

> W PiS-Wiadomościach pokazali, że opona prezydenckiego BMW została wyprodukowana
        > w 2010 roku. Jeśli to prawda, to świadczy to strasznym burdelu w BOR. Ciekawe,
        > jak długo Błaszczak będzie się uchylał od wzięcia na siebie politycznej odpowi
        > edzialności za ten burdel w służbach.
        >
        No tak, przed stu dniami, gdzieś w październiku 2015, opony były jeszcze bardzo sprawne i poprzednia ekipa, ta od ośmiorniczek, państwa teoretycznego i od kilkuset afer oraz poprzednie kierownictwo BOR-u nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności. Opony zestarzały się radykalnie dopiero po objęciu rządów przez obecnych palantów.

Przecież taką wspaniałą “kamieni kupę” jaką pozostawiła po sobie Platforma można naprawić w tydzień, no, powiedzmy w 10 – 12 dni… Posprawdzać i powymieniać wszystkie stare opony, zepsute klamki, muszle sedesowe i pisuary… Dla kosmicznie szybkich i niecierpliwych lemingów taka radykalna zmiana, to pestka!

A te pisowskie patałachy nic, tylko się obijają i kasztanki dla prezesa w Janowie hodują…

;-)
        • jureek Re: Zamach! 08.03.16, 10:25

> No tak, przed stu dniami, gdzieś w październiku 2015, opony były jeszcze bardzo
          > sprawne i poprzednia ekipa, ta od ośmiorniczek, państwa teoretycznego i od kil
          > kuset afer oraz poprzednie kierownictwo BOR-u nie ponoszą za to żadnej odpowied
          > zialności. Opony zestarzały się radykalnie dopiero po objęciu rządów przez obec
          > nych palantów.

Opony sprawdza się bezpośrednio przed wyjazdem, więc jeśli BMW nie jeździło (Komorowski jeździł Range Roverem, który był odpowiedniejszym samochodem do takich przejazdów), to nie musiało mieć wcale opon.
          Zresztą to wcale jeszcze nie takie pewne, co ogłosiły pisowskie Wiadomości, prezydencki minister Magierowski mówił coś innego - że opony były nowe, na gwarancji.
          Coś plączą się w zeznaniach ci panowie, a Błaszczak oczywiście nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności.
          Co do czasu potrzebnego na zmiany, to weź pod uwagę, że Kurski jest krócej na stanowisku niż nowy szef BOR, a zdążył już radykalnie zmienić telewizję. Czyżby BOR był instytucją bardziej rozległą niż telewizyjny moloch?
            • jureek Re: Zamach! 08.03.16, 12:06
              lepian4 napisał:

> 5 lat gwarancji w BMW ciebie dziwi?

Guma to guma. Nawet literki BMW nie załatwią cudu i z czasem guma traci swoje właściwości (potocznie mówiąc parcieje).
              • maria421 Re: Zamach! 08.03.16, 12:32
                jureek napisał:

> Guma to guma. Nawet literki BMW nie załatwią cudu i z czasem guma traci swoje w
                > łaściwości (potocznie mówiąc parcieje).

Takie pancerne opony tez sa inne na zime i na lato, prawda?

Jezeli tak, to Duda jechal na zimowych oponach, ktore byly zmieniane jesienia ubieglego roku, czyli juz za czasow jego prezydentury.

Wtedy byla okazja je sprawdzic.

• a000000 Re: Zamach! 08.03.16, 11:45
            jureek napisał:

- że opony były nowe, na gwarancji.

też to słyszałam. Ale to chyba lipa.... z nowej opony taka sparciała szmata się nie zrobi...

a Błaszczak oczywiście nie poczuwa się
            > do żadnej odpowiedzialności.

Błaszczak faktycznie nie poczuwa się, ale do obowiązku paplania przed kamerami o szczegółach swojej pracy.

Czyżby
            > BOR był instytucją bardziej rozległą niż telewizyjny moloch?

oczywiście, to są zupełnie inne sytuacje. Na rynku dziennikarsko-telewizyjnym mamy mnóstwo kandydatów do wszelakiej pracy w tej korporacji.... natomiast BOR-owców na rynku mamy mało... trzeba korzystać z tego co jest. Wykształcenie takiego kierowcy-ochroniarza to kilka lat ćwiczeń na specjalnych torach... nawet kierowcy rajdowi bez szkoleń do tej pracy się nie nadają.

• maria421 Re: Zamach! 08.03.16, 12:39
              a000000 napisała:

> oczywiście, to są zupełnie inne sytuacje. Na rynku dziennikarsko-telewizyjnym m
              > amy mnóstwo kandydatów do wszelakiej pracy w tej korporacji.... natomiast BOR-o
              > wców na rynku mamy mało... trzeba korzystać z tego co jest. Wykształcenie taki
              > ego kierowcy-ochroniarza to kilka lat ćwiczeń na specjalnych torach... nawet k
              > ierowcy rajdowi bez szkoleń do tej pracy się nie nadają.

Azerko, przeciez nikt nic kierowcy tego BMW nie zarzuca, wrecz przeciwnie, wszyscy go chwala za swietne umiejetnosci i blyskawiczna reakcje.
              Zarzuty sa stawiane obsludze technicznej prezydenckich pojazdow.

• a000000 Re: Zamach! 08.03.16, 19:16
                maria421 napisała:

> Zarzuty sa stawiane obsludze technicznej prezydenckich pojazdow.

niekoniecznie.... sama słyszałam, jak w TV jeden taki z PSL sugerował, że to prezydentowi się spieszyło na narty i wymusił na kierowcy szybką jazdę.
                Powtórka z katastrofy smoleńskiej. Winien główny VIP.
                • maria421 Re: Zamach! 08.03.16, 19:18
                  a000000 napisała:

> niekoniecznie.... sama słyszałam, jak w TV jeden taki z PSL sugerował, że to p
                  > rezydentowi się spieszyło na narty i wymusił na kierowcy szybką jazdę.
                  > Powtórka z katastrofy smoleńskiej. Winien główny VIP.

Ja juz wczesniej pisalam, ze VIP siedzacy na tylnym siedzeniu moze powiedziec do kierowcy zeby zwolnil...
                  Jezeli tego nie robi, to znaczy ze przyzwala na nadmierna predkosc.
                  • jureek Re: Zamach! 08.03.16, 19:23
                    maria421 napisała:

> Ja juz wczesniej pisalam, ze VIP siedzacy na tylnym siedzeniu moze powiedziec d
                    > o kierowcy zeby zwolnil...

Ale to kierowca powinien wiedzieć, że ta pancerna limuzyna nie jest zaprojektowana do szybkiej jazdy. Prezydent nie musi się znać na takich technicznych szczegółach.

> Jezeli tego nie robi, to znaczy ze przyzwala na nadmierna predkosc.

W tym przypadku będę bronił Dudy. Z tylnego siedzenia może nawet nie zauważyć, że jadą za szybko.
                    • a000000 Re: Zamach! 08.03.16, 19:39
                      jureek napisał:

Z tylnego siedzenia może nawet nie zauważyć,
                      > że jadą za szybko.

dokładnie. Znam to z autopsji...W tak dużej limuzynie 140km/h to prędkość niezauważalna. I to niezależnie od tego, do jakiej prędkości samochód jest dostosowany - ponoć ten egzemplarz miał elektronicznie ograniczoną prędkość do 210 km/h.

• astra18 Re: Zamach! 08.03.16, 19:28
                    maria421 napisała:

> Ja juz wczesniej pisalam, ze VIP siedzacy na tylnym siedzeniu moze powiedziec d
                    > o kierowcy zeby zwolnil...
                    > Jezeli tego nie robi, to znaczy ze przyzwala na nadmierna predkosc.

Naoczny świadek stwierdził, że wyprzedzająca go kolumna jechała z prędkością ok. 140km/h.
                    Autostradą, nie bolkami-lolkami.
            • jureek Re: Zamach! 08.03.16, 19:38
              a000000 napisała:

> Błaszczak faktycznie nie poczuwa się, ale do obowiązku paplania przed kamerami
              > o szczegółach swojej pracy.

Za to papla ile wlezie, że to poprzednicy winni.

> oczywiście, to są zupełnie inne sytuacje. Na rynku dziennikarsko-telewizyjnym m
              > amy mnóstwo kandydatów do wszelakiej pracy w tej korporacji.... natomiast BOR-o
              > wców na rynku mamy mało... trzeba korzystać z tego co jest. Wykształcenie taki
              > ego kierowcy-ochroniarza to kilka lat ćwiczeń na specjalnych torach... nawet k
              > ierowcy rajdowi bez szkoleń do tej pracy się nie nadają.

Nie trzeba lat ćwiczeń, żeby przestrzegać procedur i np. sprawdzić, jakie opony ma samochód, zanim się nim wyjedzie. Niestety, właśnie to przestrzeganie procedur wydaje się piętą achillesową tych służb.

• a000000 Re: Zamach! 08.03.16, 19:40
                jureek napisał:

Niestety, właśnie to przestrzeganie proce
                > dur wydaje się piętą achillesową tych służb.

wydaje się...

ale by mnie to nie zdziwiło, wszak samochodem jechał Maliniak....
                • jureek Re: Zamach! 08.03.16, 19:59
                  a000000 napisała:

> ale by mnie to nie zdziwiło, wszak samochodem jechał Maliniak....

Nie wiem co to ma do rzeczy. Nieprzestrzeganie procedur wynika raczej z tego, że chłopaki myślą, że są tak świetni, że są ponad te wszystkie procedury.