Dodaj do ulubionych

Daj grosza, daj

30.12.19, 18:47
Do posłuchania - utwór z serialowego "Wiedźmina":

www.youtube.com/watch?v=hqbS7O9qIXE

Polska wersja (niestety z odgłosami ze sceny, gdzie ta piosenka gra):

www.youtube.com/watch?v=aW-dZbKNuL8

Nie jest to muzyka z "Gry o tron", ale wpada w ucho :)
Obserwuj wątek
    • gumpel Re: Daj grosza, daj 31.12.19, 15:11
      Wczoraj skończyłem pierwszy sezon. Nie powala. Ekranizacje zarówno Martina (póki trzymała się oryginału), jak i Tolkiena, były znacznie, ZNACZNIE lepsze. Dotyczy to też muzyki:

youtu.be/P8ymgFyzbDo

youtu.be/ECewrAld3zw

To drugie ZWŁASZCZA z odgłosami ze sceny:)
      youtu.be/JaV_COap01Q

Tego, co podlinkowałeś w serialu nawet nie zauważyłem. Który to był odcinek?

--
      ... quaero usque ...
      • stephen_s Re: Daj grosza, daj 31.12.19, 16:25
        Nie no, "Gra o Tron" była nie do pobicia, zarówno ogólnie, jak i muzycznie. :) "Wiedźmin" jak na razie nie dorównuje. Ale ta piosenka jednak mi wpadła w ucho :) Była pod koniec drugiego odcinka, BTW.

Jest jeszcze jeden kawałek, który mi się podoba:

www.youtube.com/watch?v=0tYixxoah2U
        Co do muzyki z Martina, to absolutnie kocham "Deszcze Castamere", zarówno tekstowo, jak i pod względem melodii... Co jakiś czas nucę pod nosem :)))) Znasz tę wersję?

www.youtube.com/watch?v=J73cZQzhPW0
        Z innych kawałków, to piękne było jeszcze "Jenny of Oldstones", zarówno w wersji z odcinka, jak i w wykonaniu Florence and the Machine:

www.youtube.com/watch?v=ZCnEJYds1iA

www.youtube.com/watch?v=eTa1jHk1Lxc
        Ciągle też szukam najlepszego wykonania "Niedźwiedzia i dziewicy cud" :))))))

A co do ekranizacji "Hobbita", to muzyka muzyką, ale film był schrzaniony...
        • gumpel Re: Daj grosza, daj 31.12.19, 18:15
          Pisząc uczciwie, wiedźminowska muzyka to nie mój klimat. Wolę tę z GOT i LOTR

To jeszcze dorzucę pieśń Pippina z tego ostatniego
          www.youtube.com/watch?v=7Zr6g9Sj7u8

Hobbit jako film był dla dzieci, więc dość głupiutki, ale muzycznie całkiem w moim guście ;)

Co do wersji, to dla mnie musi być z tekstem. Bez słów, to jak drink bez alkoholu ;) Za to może być bez instrumentów - taka czyściocha na ex ;)
          www.youtube.com/watch?v=16QXu3E3NEU

BTW, jeśli lubisz takie klimaty, jak Deszcze Castamere i Jenny of Oldstones to polecam "średniowieczne" utwory w wykonaniu mojej ulubionej wykonawczyni:
          The House Carpenter: youtu.be/4RekFGUtexc
          Geordie: www.youtube.com/watch?v=p3s6n4pQLsg
          Donna, Donna: www.youtube.com/watch?v=j1zBEWyBJb0

Szampańskiego wieczoru!
          G.

--
          ... quaero usque ...
          • stephen_s Re: Daj grosza, daj 01.01.20, 13:56
            Dziękuję za te piosenki Joan Baez, przyjemne :)

Jeśli musisz mieć tekst do tych Tolkienowskich utworów, to posłuchaj tego - zupełnie inna wersja "Misty Mountains Cold" niż ta z filmu, też dość "średniowieczna":

www.youtube.com/watch?v=ME5urFBf0kk
            A czy musisz rozumieć tekst? ;) Posłuchaj tego:

www.youtube.com/watch?v=5Kn99vRCbww
            Ja wiem, że niby z gry komputerowej, ale soundtracki do gier potrafią być równie piękne, co filmowe. Ten powyższy utwór (z Age Of Conan) jest dla mnie absolutnie wspaniały.
            • gumpel Re: Daj grosza, daj 01.01.20, 22:45
              Nie muszę rozumieć tekstu, choć lubię ;) Lubię, np. chorały gregoriańskie (w niedużych dawkach :), choć tekstu zazwyczaj nie rozumie ni w ząb. Ktoś kiedyś powiedział, że głos jest najpiękniejszym instrumentem i ja podzielam to zdanie.
              Jeśli chodzi o nagrania, to:
              1. Aranżacja świetna, tylko wykonawczyni, jak na mój gust, ma zbyt piskliwy głos. Gdyby to zaśpiewał ktoś o niższym głosie byłoby super.
              2. Wolę motywy wpadające bardziej w irlandzki (celtycki?) folk. Tego typu muzykę, jak ta zapodana, lubię jako podkład w filmie, ale jako samodzielne kompozycje są dla mnie zbyt ... hmm ... „ciężkie”. Jedyny wyjątek to Misja Morricone, którą mogę słuchać (i oglądać) na okrągło. Ale to jednak coś trochę innego ...

--
              ... quaero usque ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka