Dodaj do ulubionych

40 lat Solidarnosci

31.08.20, 10:30
Pamietam tamte czasy. Pamietam tamta Solidarnosc, ktora z ta obecna, pod przewodnictwem Piotra Dudy nie ma nic a nic wspolnego, jest jej kompletnym zaprzeczeniem.

Wtedy bylismy pelni obaw, ale tez nadziei choc nikomu sie nawet nie snilo ze powstanie Solidarnosci bedzie poczatkiem konca systemu sowieckiego.

Chwala wszystkim prawdziwym "legendom Solidarnosci" tych pierwszych dni.
Obserwuj wątek
      • astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 10:51
        maria421 napisała:

> https://external-frt3-2.xx.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQBY515EZr3FGFQm&w=
> 500&h=261&url=https%3A%2F%2Fbi.im-g.pl%2Fim%2Fc5%2F07%2F19%2Fz26243525FBW%2CSal
> a-BHP-Stoczni-Gdanskiej--31-sierpnia-1980-r---L.jpg&cfs=1&sx=0&sy=1&sw=1200&sh=
> 626&ext=jpg&_nc_cb=1&_nc_hash=AQAldp-SB5pU6PU6

A ja polecam dokument pt." Solidarność wg kobiet", tam między innymi o tym, co się działo przez 2 tygodnie przed tym co na zdjęciu wyżej. A szczególnie o roli kobiet w tamtych dniach.
        Może kiedyś na niego trafisz, wczoraj był puszczany na TVP Kultura.
        • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 11:05
          astra18 napisał:

> A ja polecam dokument pt." Solidarność wg kobiet", tam między innymi o tym, co
          > się działo przez 2 tygodnie przed tym co na zdjęciu wyżej. A szczególnie o roli
          > kobiet w tamtych dniach.
          > Może kiedyś na niego trafisz, wczoraj był puszczany na TVP Kultura.

Kiedys odbieralam TVPKultura, ale gdzies mi ucieklo
          • a000000 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 14:15
            maria421 napisała:

> Kiedys odbieralam TVPKultura, ale gdzies mi ucieklo

dostrój ponownie swój TV do kabla lub anteny. Może operator przeniósł na inny kanał.
            No i sprawdź, czy operator w Twoim pakiecie nadal nadaje.
            • jureek Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 14:42
              a000000 napisała:

> dostrój ponownie swój TV do kabla lub anteny. Może operator przeniósł na inny
              > kanał.
              > No i sprawdź, czy operator w Twoim pakiecie nadal nadaje.

Jaki pakiet? Jaki operator? Rozmawiając z kolegami, z których prawie każdy ma wykupiony jakiś pakiet telewizyjny, podziwiam sprawność marketingową tych wszystkich polsatów, kanalplusów, czy jak się tam nazywają, że potrafią sprzedać ludziom coś, co mogą odbierać bez dodatkowych opłat w cyfrowej jakości przez zwykłą antenę, nawet pokojową. W tej darmowej ofercie jest TVP Kultura bez proszenia się operatorów, czy kupowania pakietów. Nie ma tylko TVN24, ale jak im nie zależy, to niech się ...
              Tylko że Maria mieszkając w Niemczech nie może odbierać sygnału telewizji naziemnej. Jest skazana na satelitę, a z satelity program TVP Kultura zniknął już dobrych parę lat temu razem z przeprowadzką z Astry na HotBirda. Tak więc Mario, nie ma sensu dostrajać i szukać TVP Kultura, bo nie ma go po prostu w ofercie satelitarnej. Możesz ewentualnie spróbować przez internet obejrzeć tę audycję w serwisie VOD, ale nie jestem pewny, czy nie ma blokady, gdy łączysz się z internetem z zagranicy. To też można łącząc się za pośrednictwem serwera VPN, ale to już moim zdaniem za dużo zachodu.
              • a000000 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 14:51
                j W tej darmowej ofercie jest TVP Kultura bez proszenia
                > się operatorów, czy kupowania pakietów. Nie ma tylko TVN24, ale jak im nie zale
                > ży, to niech się ...

w Polsce..... Maria mieszka w Niemczech, gdzie nasze naziemne i darmowe platformy nie sięgają. Ona jest skazana na kabel lub satelitę.
                Ja mam UPC więc nie wnikam w szczegóły.

• maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 15:56
                jureek napisał:

> Jaki pakiet? Jaki operator? Rozmawiając z kolegami, z których prawie każdy ma w
                > ykupiony jakiś pakiet telewizyjny, podziwiam sprawność marketingową tych wszyst
                > kich polsatów, kanalplusów, czy jak się tam nazywają, że potrafią sprzedać ludz
                > iom coś, co mogą odbierać bez dodatkowych opłat w cyfrowej jakości przez zwykłą
                > antenę, nawet pokojową. W tej darmowej ofercie jest TVP Kultura bez proszenia
                > się operatorów, czy kupowania pakietów. Nie ma tylko TVN24, ale jak im nie zale
                > ży, to niech się ...
                > Tylko że Maria mieszkając w Niemczech nie może odbierać sygnału telewizji nazie
                > mnej. Jest skazana na satelitę, a z satelity program TVP Kultura zniknął już do
                > brych parę lat temu razem z przeprowadzką z Astry na HotBirda. Tak więc Mario,
                > nie ma sensu dostrajać i szukać TVP Kultura, bo nie ma go po prostu w ofercie s
                > atelitarnej. Możesz ewentualnie spróbować przez internet obejrzeć tę audycję w
                > serwisie VOD, ale nie jestem pewny, czy nie ma blokady, gdy łączysz się z inter
                > netem z zagranicy. To też można łącząc się za pośrednictwem serwera VPN, ale to
                > już moim zdaniem za dużo zachodu.

Odbieram TVP przez satelite. 1 stycznia wylaczyli sygnal bo przeniesli sie na jakas inna czestotliwosc i musialam ponownie ustawic odbior.
                • jureek Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 16:06
                  zbyfauch napisał:

> mam trzydzieści parę polskich p
                  > rogramów, z hot birda. W tym TVP Kultura.

Zazdroszczę, że masz tyle czasu na oglądanie tego wszystkiego. Nie mam czasu, żeby oglądać te dwa polskie programy, które odbieram, gdy jestem w Niemczech, a co dopiero na ponad 30 :)
                    • jureek Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 16:25
                      zbyfauch napisał:

> Ogląda głównie żona. Seriale.

To tak jak u mnie. Ale mojej na szczęście wystarcza ten jeden program z serialami. A od czasu, jak syn dał jej dostęp do netfliksa, to nawet tego jednego programu też mniej ogląda

> Ja zazwyczaj jedynie Fakty o 19-tej.

No to wszystko jasne. Mózg wyprany przez TVN :)
                      Polskich programów informacyjnych nie jestem w stanie oglądać w ogóle. Jaka by to nie była stacja, wszędzie są one strasznie polonocentryczne, wszędzie JPII i Lewandowski. Gdy chcę zobaczyć, co się dzieje na świecie, przełączam na niemiecką telewizję publiczną lub CT24. Kiedyś skacząc po kanałach trafiłem na wiadomości w TV Trwam i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Rzeczowo, bez publicystyki, wiadomości nie tylko z kraju - na pewno poziom o wiele wyższy niż w telewizji Kurskiego.
                      • a000000 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 16:36
                        jureek napisał:

Kiedyś skacząc po kanałach trafiłem na wiadom
                        > ości w TV Trwam i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Rzeczowo, bez publicystyk
                        > i, wiadomości nie tylko z kraju - na pewno poziom o wiele wyższy niż w telewizj
                        > i Kurskiego.

no niech padnę i zaryczę!!!! chwalisz telewizję ojca dyrektora???? chyba piekło zamarzło.
          • jureek Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 14:43
            maria421 napisała:

Nie uciekło, skończyli nadawać przez satelitę:

www.cyfrowydoradca.pl/cyfrowa/aktualnosci/404-koniec-niekodowanej-transmisji-tvp-kultura-i-tvp-historia-z-satelity.html
          • astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 14:49
            maria421 napisała:

> astra18 napisał:
            >
            > > A ja polecam dokument pt." Solidarność wg kobiet", tam między innymi o ty
            > m, co
            > > się działo przez 2 tygodnie przed tym co na zdjęciu wyżej. A szczególnie
            > o roli
            > > kobiet w tamtych dniach.
            > > Może kiedyś na niego trafisz, wczoraj był puszczany na TVP Kultura.
            >

vod.tvp.pl/
            "Solidarność według kobiet".
            • jureek Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 15:25
              astra18 napisał:

> vod.tvp.pl/
              > "Solidarność według kobiet".

Za granicą wolno Ci korzystać z polskich serwisów VOD tylko wtedy, gdy przebywasz za granicą jako turystka. Maria mieszka na stałe, więc będzie miała blokadę. Blokadę można obejść, ale trzeba wtedy kombinować z VPN lub w inny sposób symulować, że jest się w kraju.
        • astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 13:48
          www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sierpien-1980-r-rola-kobiet-w-strajku-i-solidarnosci-slawomir-cenckiewicz-wywiad/qck9nhv,79cfc278

Ciekawy wywiad , będący niejako kompilacją wczorajszego dokumentu z TVP Kultura.
          • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 16:02
            astra18 napisał:

> www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sierpien-1980-r-rola-kobiet-w-strajku-i-solidarnosci-slawomir-cenckiewicz-wywiad/qck9nhv,79cfc278
            >
            > Ciekawy wywiad , będący niejako kompilacją wczorajszego dokumentu z TVP Kultura

Wywiad z Cenckiewiczem , nadwornym historykiem PiSu.
            • astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 16:37
              maria421 napisała:

> astra18 napisał:
              >
              > > www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sierpien-1980-r-rola-kobiet-w-strajku-i-solidarnosci-slawomir-cenckiewicz-wywiad/qck9nhv,79cfc278
              > >
              > > Ciekawy wywiad , będący niejako kompilacją wczorajszego dokumentu z TVP K
              > ultura
              >
              > Wywiad z Cenckiewiczem , nadwornym historykiem PiSu.

A na jakiej podstawie taka opinia?
              Zafalszowal jakieś fakty,dokumenty?
              • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 16:53
                astra18 napisał:

> A na jakiej podstawie taka opinia?
                > Zafalszowal jakieś fakty,dokumenty?

Historyk opowiada takie bzdury?
                www.rp.pl/Kraj/160809189-Slawomir-Cenckiewicz-o-wybuchu-gazu-w-Gdansku-UOP-chcial-wyniesc-dokumenty-Walesy.html
                Cenckiewicz potrafi szybciutko znalezc w IPN dokumenty obciazajace wszystkich "wrogow PiSu" , tylko nie potrafil znalezc dokumentu ze Kujda byl TW?

• astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 17:05
                  maria421 napisała:

>
                  >
                  > Historyk opowiada takie bzdury?

A skąd wiesz że to bzdury???

> www.rp.pl/Kraj/160809189-Slawomir-Cenckiewicz-o-wybuchu-gazu-w-Gdansku-UOP-chcial-wyniesc-dokumenty-Walesy.html
                  > Cenckiewicz potrafi szybciutko znalezc w IPN dokumenty obciazajace wszystkich "
                  > wrogow PiSu"

Każdy może sobie znaleźć ,jest ogólny dostęp.
                  Nie wiedziałaś.

, tylko nie potrafil znalezc dokumentu ze Kujda byl TW?

Nie potrafił?
                  >
                  >
                  • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 17:14
                    Ach, mamy kolejna teorie spiskowa, tym razem autorstwa historyka Slawomira Cenckiewicza. UOP ( z pewnoscia na polecenie samego Walesy) nie mial zadnych innych mozliwosci wejscia do mieszkania plk. Hodysza, jak tylko wysadzenie calego budynku eksplozja gazu.
                    Prokuratura ustalila ze sprawca byl mieszkaniec parteru, ktory zginal w tej katasztofie, ale co sie do Walesy przykleilo, to sie przykleilo.

I to my byc obiektywny historyk?
                    • astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 17:32
                      maria421 napisała:

> Ach, mamy kolejna teorie spiskowa, tym razem autorstwa historyka Slawomira Cenc
                      > kiewicza.

Za to mamy na forum nieocenionego historyka i świadka tamtych zdarzen- Marie:)

UOP ( z pewnoscia na polecenie samego Walesy) nie mial zadnych innych
                      > mozliwosci wejscia do mieszkania plk. Hodysza, jak tylko wysadzenie calego bu
                      > dynku eksplozja gazu.
                      > Prokuratura ustalila ze sprawca byl mieszkaniec parteru, ktory zginal w tej kat
                      > asztofie, ale co sie do Walesy przykleilo, to sie przykleilo.
                      >

Jemu to nic nie trzeba już doklejac.
                      Dziś już są dokumenty potwierdzające to o czym wtedy mówiono tylko, poseł Mezydlo to z jakiej partii jest? Alina Pieńkowska to czyja ukochana była?

• maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 18:12
                        astra18 napisał:

> Za to mamy na forum nieocenionego historyka i świadka tamtych zdarzen- Marie:)

Ja przynajmniej nie opowiadam teorii spiskowych jak Cenckiewicz.

> Jemu to nic nie trzeba już doklejac.
                        > Dziś już są dokumenty potwierdzające to o czym wtedy mówiono tylko, poseł Mezyd
                        > lo to z jakiej partii jest? Alina Pieńkowska to czyja ukochana była?

Co potwierdzono? Ze UOP wysadzil kamienice?

Jaki jest Walesa, kazdy wie. Ale redukowanie go do Bolka jest OBRZYDLIWOSCIA , szczegolnie jezeli pochodzi od ludzi ktorzy w 1980 roku w krotkich spodenkach biegali, jak Cenckiewicz.

• astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 22:19
                          maria421 napisała:
                          >
                          > Ja przynajmniej nie opowiadam teorii spiskowych jak Cenckiewicz.
                          >
                          To nie pisz na temat o których nie masz pojęcia, przy braku jakiejkolwiek wiedzy czy nawet poszlak, nie wszystko odkryjesz przy okienku komputera .

> Co potwierdzono? Ze UOP wysadzil kamienice?

O Mezydle i Pienkowskiej pisałam w kontekście wiedzy na temat współpracy Wałęsy z SB.
                          >
                          > Jaki jest Walesa, kazdy wie. Ale redukowanie go do Bolka jest OBRZYDLIWOSCIA ,

Zamykanie oczu na jego współpracę jest obrzydliwością , szczególnie że strony tych, którzy o tym wiedzieli i wtedy o tym mówili a dziś milczą .

> szczegolnie jezeli pochodzi od ludzi ktorzy w 1980 roku w krotkich spodenkach b
                          > iegali, jak Cenckiewicz.

No tak, trzeba było żyć w XV w.wby moc wiarygodnie opisać dzieje bitwy pod Grunwaldem.
                          Twoja retoryka pochodzi z satyry, w krótkich majteczkach albo spodenkach, jak wolisz.
                          >
                          >
                          • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 08:20
                            Astra, Ty sie tak nie wymadrzaj, bo sama czerpiesz wiadomosci z takich samych zrodel jak ja, tak samo Ciebie, jak i mnie sierpniu 1980 roku w Stoczni Gdanskiej nie bylo. Przypuszczam nawet, ze w roku 1980 bylas za mala zeby cokolwiek rozumiec z tego co sie dzieje.
                            • astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 11:10
                              maria421 napisała:

> Astra, Ty sie tak nie wymadrzaj, bo sama czerpiesz wiadomosci z takich samych z
                              > rodel jak ja, tak samo Ciebie, jak i mnie sierpniu 1980 roku w Stoczni Gdanskie
                              > j nie bylo.

Bardziej "wymądrzałam" się na temat wybuchu bloku, bo ciebie tu na pewno wtedy nie bylo, prawda?
                              A co do Wałęsy, pisząc o Pieńkowskiej m.in. opierałam się na dokumencie z przedwczoraj.

Przypuszczam nawet, ze w roku 1980 bylas za mala zeby cokolwiek roz
                              > umiec z tego co sie dzieje.

Ach dziękuję:) A ty już chyba pakowałaś walizki?:)

• maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 11:16
                                astra18 napisał:
                                >
                                > Przypuszczam nawet, ze w roku 1980 bylas za mala zeby cokolwiek roz
                                > > umiec z tego co sie dzieje.
                                >
                                > Ach dziękuję:) A ty już chyba pakowałaś walizki?:)

Nie. Wtedy jeszcze nie wiedzialam ze mnie spotka los emigranta.

• astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 11:19
                                  maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                  > >
                                  > > Przypuszczam nawet, ze w roku 1980 bylas za mala zeby cokolwiek roz
                                  > > > umiec z tego co sie dzieje.
                                  > >
                                  > > Ach dziękuję:) A ty już chyba pakowałaś walizki?:)
                                  >
                                  > Nie. Wtedy jeszcze nie wiedzialam ze mnie spotka los emigranta.

A ja nadal jestem w niemym szoku jak ty swoje przypuszczenia - często gęsto - obracasz w sobie uznany fakt:)
                                  >
                                  • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 13:11
                                    astra18 napisał:

> A ja nadal jestem w niemym szoku jak ty swoje przypuszczenia - często gęsto - o
                                    > bracasz w sobie uznany fakt:)

Jezeli mam przypuszcznia, to pisze ze przypuszczam, nie podaje tego jako fakt.

Przypuszczam, ze w 1980 roku bylas za mala zeby rozumiec co sie wtedy dzialo. A moze wcale Cie jeszcze nie bylo?

• a000000 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 17:50
                      maria421 napisała:

> Ach, mamy kolejna teorie spiskowa, tym razem autorstwa historyka Slawomira Cenc
                      > kiewicza. UOP ( z pewnoscia na polecenie samego Walesy) nie mial zadnych innych
                      > mozliwosci wejscia do mieszkania plk. Hodysza, jak tylko wysadzenie calego bu
                      > dynku eksplozja gazu.

no co Ty!!! .... autorem wcale nie jest Cenckiewicz. Po wybuchu całe Trójmiasto aż się trzęsło od plotek... pojawiła się też teza, że to właśnie chodziło o dokumenty schowane w mieszkaniu jednego z lokatorów.

> Prokuratura ustalila ze sprawca byl mieszkaniec parteru, ktory zginal w tej kat
                      > asztofie, ale co sie do Walesy przykleilo, to sie przykleilo.

A Ty zawsze wierzysz prokuraturze? Przecież tam żadnych świadków nie było, same domysły.... Być może, że sprawcą był ten lokator, ale ...... zawsze za uchem wisi znak zapytania...

• maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 18:06
                        a000000 napisała:

> no co Ty!!! .... autorem wcale nie jest Cenckiewicz. Po wybuchu całe Trójmiast
                        > o aż się trzęsło od plotek... pojawiła się też teza, że to właśnie chodziło o d
                        > okumenty schowane w mieszkaniu jednego z lokatorów.

A powazny historyk te plotki powtarza?

> A Ty zawsze wierzysz prokuraturze? Przecież tam żadnych świadków nie było, same
                        > domysły.... Być może, że sprawcą był ten lokator, ale ...... zawsze za uchem w
                        > isi znak zapytania...

Ech, Azerka, Ty naprawde kochasz teorie spiskowe :-)

>
                        • a000000 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 18:30
                          maria421 napisała:

> A powazny historyk te plotki powtarza?

poważny historyk dopuszcza wszelkie możliwości i żadnej nie eliminuje ... zwłaszcza gdy nie ma świadków ani oskarżonego.

> Ech, Azerka, Ty naprawde kochasz teorie spiskowe :-)
                          >

ale nie wszystkie. Niektóre na kilometr śmierdzą kłamstwem... ale te które zawierają w sobie jakieś elementy logiki czy nawet prawdopodobieństwa - to owszem, warto je przeanalizować.... starożytni górale mawiają, że w każdej plotce jest ziarenko prawdy.
                          Często wersje oficjalne nie mają nic wspólnego z prawdą. Np Katyń....przez wiele lat oficjalnie to Niemcy zamordowali a na dowód pokazywano niemieckie kule którymi zastrzelono ofiary... ale plotka niosła wieść, że było całkiem inaczej...

> >
                          • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 18:45
                            a000000 napisała:

> poważny historyk dopuszcza wszelkie możliwości i żadnej nie eliminuje ... zwłas
                            > zcza gdy nie ma świadków ani oskarżonego.

Historyk zajmuje sie HISTORIA, a nie przyczynami wybuchu gazu.

> ale nie wszystkie. Niektóre na kilometr śmierdzą kłamstwem... ale te które zawi
                            > erają w sobie jakieś elementy logiki czy nawet prawdopodobieństwa - to owszem,
                            > warto je przeanalizować.... starożytni górale mawiają, że w każdej plotce jest
                            > ziarenko prawdy.
                            > Często wersje oficjalne nie mają nic wspólnego z prawdą. Np Katyń....przez wiel
                            > e lat oficjalnie to Niemcy zamordowali a na dowód pokazywano niemieckie kule kt
                            > órymi zastrzelono ofiary... ale plotka niosła wieść, że było całkiem inaczej..

Co Ty w ogole porownujesz? Teorie spiskowe ze katastrofa smolenska byla spowodowana zamachem, ze wybuch gazu w Gdansku byl robota UOP do zbrodni katynskiej?
                            O tym, ze to nie Niemcy wymordowali polskich oficerow w Katyniu bylo wiadomo od 1943, ale jak ktos dawal wszelka wiare swietom (jak teraz daje tylko PiSowi), to wierzyl ze to Niemcy dokonali tej zbrodni, nie zastanawiajac sie gdzie Niemcy te dziesiatki tysiecy polskich oficerow znalezli i jak je tam akurat w 1940 roku przetransportowali.
                            • a000000 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 20:26
                              maria421 napisała:

> Historyk zajmuje sie HISTORIA, a nie przyczynami wybuchu gazu.

może tak przestałabyś dyktować kto czym ma się zajmować???? masz dyktatorskie zapędy.

> Co Ty w ogole porownujesz?

nic nie porównuję. Twierdzę tylko, że wersje oficjalne nie zawsze są prawdziwe.

Dlaczego nie czytasz ze zrozumieniem? Używam jakieś nieznanej Ci składni?
                              • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 08:24
                                a000000 napisała:

> może tak przestałabyś dyktować kto czym ma się zajmować???? masz dyktatorskie
                                > zapędy.

A Ty masz zupelnie "liberalne" (hahaha jak Ty tego slowa nie lubisz!) podejscie do nauki. Historyk niech sie zajmuje przyczynami wybuchu, fizyk historia, a Ty sobie wybierzesz komu bardziej wierzysz :-)

• a000000 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 12:00
                                  maria421 napisała:

> A Ty masz zupelnie "liberalne" (hahaha jak Ty tego slowa nie lubisz!)

liberum - WOLNY!!! nie lubię, gdy ludzie sami się tak określając innym tej wolności odmawiają.

podejscie
                                  > do nauki. Historyk niech sie zajmuje przyczynami wybuchu, fizyk historia, a Ty
                                  > sobie wybierzesz komu bardziej wierzysz :-)

nauka jest WOLNA ....a TY nakładasz na nią jakieś więzy, ograniczenia....

masz samochód??? używasz wycieraczek do szyb? a wiesz, że te wycieraczki wynalazł niejaki Hoffman, PIANISTA!!! Według Ciebie, nie wolno mu, wszak nie jest specjalistą od mechaniki tylko od muzyki...
                                  • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 13:03
                                    a000000 napisała:

> liberum - WOLNY!!! nie lubię, gdy ludzie sami się tak określając innym tej wol
                                    > ności odmawiają.

Ty nie lubisz liberalow, o czym zreszta bardzo czesto mowisz.

> nauka jest WOLNA ....a TY nakładasz na nią jakieś więzy, ograniczenia....

Azerka, o czym Ty mowisz? Nie wiesz ze nauka jest sklasyfikowana? Ze istnieja rozne NAUKI - teoretyczne, empiryczne, matematyczne, przyrodnicze itp itd? Ze po to studiuje sie historie zeby znac sie na historii, a po to fizyke zeby znac sie na fizyce? Przeciez wiesz, ze jak Ci sie samochod zepsuje, to po FACHOWA naprawe zwrocisz sie do technika samochodowego, nie do murarza , a jak chcesz dom wybudowac, to zrocisz sie do murarza, nie do technika samochodowego.

Przeciez Ty to wszystko wiesz, wiec dlaczego mi tu wyskakujesz z tym ze ja chce ograniczac nauke???

> masz samochód??? używasz wycieraczek do szyb? a wiesz, że te wycieraczki wynala
                                    > zł niejaki Hoffman, PIANISTA!!! Według Ciebie, nie wolno mu, wszak nie jest sp
                                    > ecjalistą od mechaniki tylko od muzyki...

OK, to nastepnym razem jak Ci sie samochod zepsuje to wezwij pianiste do niego.

• maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 08:17
                                astra18 napisał:

> A to już nie może wchodzić w skład opisu zdarzen historycznych, nieee wcale nie
                                > :)

Przyczyny, ustalone przez specjalistow tak, ale teorie spiskowe absolutnie nie.

• astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 09:02
                                  maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                  >
                                  > > A to już nie może wchodzić w skład opisu zdarzen historycznych, nieee wca
                                  > le nie
                                  > > :)
                                  >
                                  > Przyczyny, ustalone przez specjalistow tak, ale teorie spiskowe absolutnie nie.

A jeden "specjalista" skazał Komendę na wieloletnie więzienie.
                                  Wg twojego toku rozumowania jak coś "zapadnie" to na amen.
                                  >
                                  • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 11:01
                                    astra18 napisał:

> A jeden "specjalista" skazał Komendę na wieloletnie więzienie.
                                    > Wg twojego toku rozumowania jak coś "zapadnie" to na amen.

A kto uwolnil Komende? Historyk, fizyk, hydraulik czy inny sedzia?

Zastanow sie lepiej nad Twoim tokiem rozumowania, zanim znow trafisz kila w plot.

• astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 11:50
                                      maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                      >
                                      > > A jeden "specjalista" skazał Komendę na wieloletnie więzienie.
                                      > > Wg twojego toku rozumowania jak coś "zapadnie" to na amen.
                                      >
                                      > A kto uwolnil Komende?

Ale ten kto go wsadził POMYLIŁ się - łagodnie rzecz biorąc.
                                      Więc z tą wiedzą i działaniem "fachowców" - jak to lubisz zawsze ująć -byłabym ostrożna.

• maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 13:04
                                        astra18 napisał:

> Ale ten kto go wsadził POMYLIŁ się - łagodnie rzecz biorąc.
                                        > Więc z tą wiedzą i działaniem "fachowców" - jak to lubisz zawsze ująć -byłabym
                                        > ostrożna.

Tobie tez, jak Azerce, polecam wezwac pianiste do awarii samochodu :-)

• a000000 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 11:43
                                maria421 napisała:

> Historyk zajmuje sie HISTORIA, a nie przyczynami wybuchu gazu.

no pięknie!!! jeśli historyk omija pewne dziedziny sprawy którą opisuje, w ten sposób fałszuje historię....

Historyk, zanim na papier przeniesie, sam bada i gromadzi wszelkie wiadomości o sprawie. I zapisuje wszystko, czy mu się podoba czy nie.

Zaraz usłyszę zarzut, że nie mam racji, bo dziś się na papier nie przenosi... ech...
                                • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 13:09
                                  a000000 napisała:
                                  >
                                  > no pięknie!!! jeśli historyk omija pewne dziedziny sprawy którą opisuje, w ten
                                  > sposób fałszuje historię....

Historyk opiera sie na dowodach, nie knuje teorii spiskowych.

> Historyk, zanim na papier przeniesie, sam bada i gromadzi wszelkie wiadomości o
                                  > sprawie. I zapisuje wszystko, czy mu się podoba czy nie.

Sam bada przyczyne wybuchu gazu????

> Zaraz usłyszę zarzut, że nie mam racji, bo dziś się na papier nie przenosi... e
                                  > ch...

Nie dlatego nie masz racji. Nie masz racji bo naginasz sprawe tak, zeby wybronic teorie spiskowe Cenckiewicza.
    • jureek Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 16:17
      Tak swoją drogą, okrągła rocznica, a państwowe obchody takie raczej cieniutkie. Żadnych znaczących gości z zagranicy, nawet z grupy wyszehradzkiej żaden przywódca nie przyjechał. Potem znowu będą pretensje do całego świata, że mur berliński ukradł nam szoł, a przecież Solidarność była pierwsza itd. itp.
      A może nie zaprosili tych zagranicznych przywódców, bo obawiali się, że mogliby oni zapytać, gdzie jest Wałęsa?
      • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 16:27
        jureek napisał:

> Tak swoją drogą, okrągła rocznica, a państwowe obchody takie raczej cieniutkie.
        > Żadnych znaczących gości z zagranicy, nawet z grupy wyszehradzkiej żaden przyw
        > ódca nie przyjechał. Potem znowu będą pretensje do całego świata, że mur berliń
        > ski ukradł nam szoł, a przecież Solidarność była pierwsza itd. itp.
        > A może nie zaprosili tych zagranicznych przywódców, bo obawiali się, że mogliby
        > oni zapytać, gdzie jest Wałęsa?

Pandemia. Maja dobra wymowke.
    • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 31.08.20, 17:06
      Czy ktos mi moze powiedziec jakim cudem Piotr Duda zostal szefem "Solidarnosci" i nim pozostaje?

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26255925,piotr-duda-uderza-w-trzaskowskiego-i-jego-ruch-nowa-solidarnosc.html#do_w=46&do_v=58&do_a=286&s=BoxNewsLink
    • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 13:22
      Tu macie cos o naukowej rzetelnosci historyka Cenckiewicza :

www.wiesci24.pl/2020/08/12/kretacz-z-ipn-tak-cenckiewicz-falszowal-zyciorysy-przeciwnikow-pis/?fbclid=IwAR0D3y-_J8xfIg6kBrdge8v_m1pqFT0qWjdoDBjvgpoEUQMd_vwtqDApPaM
      • astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 13:42
        maria421 napisała:

> Tu macie cos o naukowej rzetelnosci historyka Cenckiewicza :
        >
        > www.wiesci24.pl/2020/08/12/kretacz-z-ipn-tak-cenckiewicz-falszowal-zyciorysy-przeciwnikow-pis/?fbclid=IwAR0D3y-_J8xfIg6kBrdge8v_m1pqFT0qWjdoDBjvgpoEUQMd_vwtqDApPaM

A cóż to za wiesti24?:) Autor?
        • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 16:39
          Astra, sprawdz czy cos z zalinkowanego artykulu sie nie zgadza. Np. proces Zukowski kontra Cenckiewicz.

Cenckiewicz jest "profesorem" na uczelni Rydzyka i jest zaufanym historyckiem Macierewicza, a jakich Macierewicz sobie "naukowcow" dobiera do wspolpracy, to wiemy na przykladzie podkomisji smolenskiej.

Tu fragment listu Giertycha do Cenckiewicza po tym, jak Cenckiewicz, swoim sposobem, rzucil insynuacje :

Panie Cenckiewicz.

Nigdy nie oceniam ludzi na podstawie tego, co robili lub robią członkowie ich rodzin. Również nie uważam, aby odpowiadał Pan w jakikolwiek sposób za postać pańskiego dziadka Mieczysława Cenckiewicza, który był zbrodniarzem i kanalią komunistyczną trudniącą się w ramach UB torturowaniem ludzi i ich zabijaniem za antykomunistyczne poglądy.

Chciałbym tylko Pan zapytać w kontekście tego, że atakuje Pan mojego ojca poprzez atakowanie mego zmarłego dziadka, czy nie wstyd Panu atakować Jędrzeja Giertycha - oficera Wojska Polskiego, który całe życie walczył z komunizmem najpierw karabinem, a potem piórem i czynem, w sytuacji gdy jest oczywiste, że gdyby wpadł on w ręce Mieczysława Cenckiewicza jako agent rządu londyńskiego w roku 1945, to dzisiaj pisałby Pan o nim jako o kolejnym zabitym przez UB i kto wie może byś się Pan nawet jakąś pracą naukową na jego temat popisywał?

Czy nie widzi Pan w takiej postawie, która jest do gruntu podła i fałszywa, czegoś co jest symbolem całego pisowskiego zakłamania?

Roman Giertych
          • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 18:56
            a000000 napisała:

> chyba jakiś internetowy tabloid. Coś na podobieństwo soku z buraka....
            > Nie powiem, źródło wiarygodne, nie ma co...

WPolityce ktore tu linkujesz lepsze?

Sprawdz czy cos sie nie zgadza.
            • astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 19:28
              maria421 napisała:

>
              > WPolityce ktore tu linkujesz lepsze?

A szczujnia wyborcza lepsza?
              >
              > Sprawdz czy cos sie nie zgadza.

Kontekst i perspektywa.
              W jakim celu napisał Cenckiewicz to o czym pisze Giertych a zapomniał szanowny mecenas dodać że tatuś blisko współpracował z Jaruzelskim i popierał stan wojenny.
              Co do Żukowskiego proces w toku więc nic nie wiadomo.
              A że Żukowski wybrał Giertycha na obrońcę to tylko mu współczuć. Co zacznie mecenas to sp...
              • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 19:55
                astra18 napisał:

> Kontekst i perspektywa.
                > W jakim celu napisał Cenckiewicz to o czym pisze Giertych a zapomniał szanowny
                > mecenas dodać że tatuś blisko współpracował z Jaruzelskim i popierał stan wojen
                > ny.
                > Co do Żukowskiego proces w toku więc nic nie wiadomo.
                > A że Żukowski wybrał Giertycha na obrońcę to tylko mu współczuć. Co zacznie mec
                > enas to sp...

O to to wlasnie : kontekst i perspektywa. Kontekst jest taki, ze jak tylko ktos powie cos nie po linii PiSu, to Cenckiewicz zaraz w niego insynuacja strzeli. Nie wazne ze Zukowski ma zaslugi dla Polski jakich Cenckiewwicz NIGDY miec nie bedzie, wazne ze wypowiedzial sie nie po linii PiSu i juz mu Cenckiewicz z esbeckiej przeszlosci tlumaczyc sie kaze, a w procesie sie wypiera ze nigdy nie mowil ze Zukowski wspolpracowal z SB.

Wystarczy ze Maciej Giertych napisze zeby nie glosowac na PiS, a juz "historyk" od siedmiu bolesci Cenckiewicz, ktory nie wie ze IPN przyznalo Maciejowi Giertychowi status pokrzywdzonego, kaze mu sie z esbeckiej przeszlosci tlumaczyc.

Wyjatkowo podla kreatura ten Cenckiewicz.
                • astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 20:06
                  maria421 napisała:

>
                  > O to to wlasnie : kontekst i perspektywa. Kontekst jest taki, ze jak tylko kto
                  > s powie cos nie po linii PiSu, to Cenckiewicz zaraz w niego insynuacja strzeli.

Akurat nie insynuację.

> Nie wazne ze Zukowski ma zaslugi dla Polski jakich Cenckiewwicz NIGDY miec nie
                  > bedzie,

...jego wina że nie urodził się w tamtych czasach:)

wazne ze wypowiedzial sie nie po linii PiSu i juz mu Cenckiewicz z esb
                  > eckiej przeszlosci

Te materiały są ogólnie dostępne.
                  A o swoim dziadku Cenckiewicz sam publicznie się wypowiadał,uprzedzając kontrę. Niczego nie zatajał.

tlumaczyc sie kaze, a w procesie sie wypiera ze nigdy nie mo
                  > wil ze Zukowski wspolpracowal z SB.

Proces trwa.
                  >
                  > Wystarczy ze Maciej Giertych napisze zeby nie glosowac na PiS, a juz "historyk"
                  > od siedmiu bolesci Cenckiewicz, ktory nie wie ze IPN przyznalo Maciejowi Giert
                  > ychowi status pokrzywdzonego, kaze mu sie z esbeckiej przeszlosci tlumaczyc.

Niczego nie każe, to powszechna wiedza.
                  >
                  > Wyjatkowo podla kreatura ten Cenckiewicz.

Za prawdę czasami obrywa się bęcki, coś za coś.
                  >
                  • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 02.09.20, 08:01
                    Astra, gdyby sie s.p. ksiadz Popieluszko narazil PiSowi, to Cenckiewicz tez by palnal ze mial "kontakty z SB", no bo przeciez ´mial, nie? No i niech sie Popieluszko tlumaczy z tych kontaktow.
                    Takimi wlasnie polprawdami operuje ten "historyk".
              • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 19:59
                astra18 napisał:

> A że Żukowski wybrał Giertycha na obrońcę to tylko mu współczuć. Co zacznie mec
                > enas to sp...

Taak?

prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1453510,giertych-ziobro-izba-dyscyplinarna-sn-kara-porzadkowa-adwokat.html
                • astra18 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 20:09
                  maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                  >
                  > > A że Żukowski wybrał Giertycha na obrońcę to tylko mu współczuć. Co zaczn
                  > ie mec
                  > > enas to sp...
                  >
                  > Taak?

Tak.

Najlepszy przykład to austriacki byznesmen i tuskowa rodzina.
                  >
                  > prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1453510,giertych-ziobro-izba-dyscyplinarna-sn-kara-porzadkowa-adwokat.html

Ten SN??TA izba??? Już wiarygodna dla ciebie???
                  No cuś pięknego i niedrogo:)))))
                  • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 02.09.20, 07:58
                    Astra, trzeba byc zaslepionym PiSowcem zeby sie cieszyc z tego, ze w Polsce nie doszlo do rozprawy Birgfellner- Kaczynski, trzeba byc podlym zeby z tego robic zarzut adwokatom Austriaka.
            • a000000 Re: 40 lat Solidarnosci 01.09.20, 20:36
              maria421 napisała:

> a000000 napisała:
              >
              > > chyba jakiś internetowy tabloid. Coś na podobieństwo soku z buraka....
              > > Nie powiem, źródło wiarygodne, nie ma co...
              >
              > WPolityce ktore tu linkujesz lepsze?
              >
              > Sprawdz czy cos sie nie zgadza.

gdzie mam sprawdzić, skoro inne media o tych plotach nie piszą. Tam pada nawet zarzut o książkę na temat afery FOZZ. Że niby napisał ale nie opublikował.... z tego co się orientuję - ta afera zwana matką wszystkich afer to bomba atomowa i wielu zrobi wszystko, aby książka się nie ukazała. Może dlatego Cenckiewicz ma taki paskudny pijar?
              • maria421 Re: 40 lat Solidarnosci 02.09.20, 07:53
                a000000 napisała:

> gdzie mam sprawdzić, skoro inne media o tych plotach nie piszą. Tam pada nawet
                > zarzut o książkę na temat afery FOZZ. Że niby napisał ale nie opublikował.... z
                > tego co się orientuję - ta afera zwana matką wszystkich afer to bomba atomowa
                > i wielu zrobi wszystko, aby książka się nie ukazała. Może dlatego Cenckiewicz
                > ma taki paskudny pijar?

Sprawa z Zukowskim to jest plota?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka