25.09.21, 08:25
Walbrzych to okreg wyborczy ministra Dworczyka.

https://scontent-dus1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/242683088_2292231274251984_7455017725482001126_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=iBdDxe2Hg7EAX9iCdIL&_nc_ht=scontent-dus1-1.xx&oh=c0b6252b8f915dc8835edaa4df36fd51&oe=6173BBE0

Restauracja bardzo przecietna, ceny przystepne :

www.hotelmaria.sirbud.pl/restauracje/restauracja-maria
Jak to mowili w PRLu? "Lud pije szampana ustami swoich przedstawicieli", czy cos w tym stylu

Szampana tak, osmiorniczki stanowczo NIE! :-)

Obserwuj wątek
    • maria421 Re: Faktura 26.09.21, 11:22
      Ciekawi mnie jedno - to ze na fakturze jest wymieniona "usluga gastronomiczna". Wyglada mi to na usluge ktorej koszty byly wczesniej ustalone z restauracja, jak to sie robi w przypadku chrzcin, wesel, styp, urodzin.
      Gdyby to byla jakas impreza PiSowska, to chyba inni PiSowcy by o tym wiedzieli? A okazuje sie ze nie :

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,27613657,wielowieyska-pyta-posla-pis-o-kolacje-dworczyka-jak-pan-zareagowal.html#s=BoxOpImg4
      • a000000 Re: Faktura 26.09.21, 12:46
        maria421 napisała:

> Ciekawi mnie jedno - to ze na fakturze jest wymieniona "usluga gastronomiczna".

Niedawno chciałam się zorientować w menu i cenach w jednej restauracji z sieci Sphinx. I czytam: dla usługi powyżej czterech gości doliczany jest dodatek "usługa gastronomiczna". Czyli jest to jakaś norma w gastronomii. Może chodzi tu o ekstrasy typu osobny pokój, kelnerzy do obsługi wyłącznej.... czy co tam jeszcze.

Aby ocenić poziom "rozpusty" Dworczyka, warto poznać ilość zaproszonych gości oraz cel owego zgromadzenia.

• maria421 Re: Faktura 26.09.21, 13:08
          a000000 napisała:

> Niedawno chciałam się zorientować w menu i cenach w jednej restauracji z sieci
          > Sphinx. I czytam: dla usługi powyżej czterech gości doliczany jest dodatek "usł
          > uga gastronomiczna". Czyli jest to jakaś norma w gastronomii. Może chodzi tu o
          > ekstrasy typu osobny pokój, kelnerzy do obsługi wyłącznej.... czy co tam jes
          > zcze.

Ale to nie widnieje jako "dodatek" .

Ja w restauracjach w Polsce dostaje zwykly paragon fiskalny z wyszczegolnionymi daniami, napojami itp, wiec taka faktura mnie dziwi.

> Aby ocenić poziom "rozpusty" Dworczyka, warto poznać ilość zaproszonych gości o
          > raz cel owego zgromadzenia.

Ale Dworczyk nabral wody w usta...

• astra18 Re: Faktura 26.09.21, 13:19
            maria421 napisała:

>
            > Ja w restauracjach w Polsce dostaje zwykly paragon fiskalny z wyszczegolnionymi
            > daniami, napojami itp, wiec taka faktura mnie dziwi.

Gdybyś brała na firmę to dostalabys fakturę.
            Logiczne.
            >
            • maria421 Re: Faktura 26.09.21, 15:54
              astra18 napisał:
              >
              > Gdybyś brała na firmę to dostalabys fakturę.
              > Logiczne.

Fajnie. A na fakturze VATowskiej nie musza byc wyszczegolnione pozycje z ktorych sklada sie suma?
              Zdaje sie ze alkohol jest oblozony innym VATem niz woda czy herbata?

• astra18 Re: Faktura 26.09.21, 16:21
                maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                > >
                > > Gdybyś brała na firmę to dostalabys fakturę.
                > > Logiczne.
                >
                > Fajnie. A na fakturze VATowskiej nie musza byc wyszczegolnione pozycje z ktoryc
                > h sklada sie suma?

Owszem.
                Artykuły, rodzaj usługi.

> Zdaje sie ze alkohol jest oblozony innym VATem niz woda czy herbata?
                >
                Nie chodzi o VAT Żabciu, tylko wyszczególnienie z jakiego paragrafu mają pochodzić środki do zaksięgowania. Może być tak że konto partyjne nie posiada już środków ( a to był już koniec roku więc prawdopodobnie tak mogło być) na zakup środków spożywczych , natomiast "na" usługach " są jeszcze i do końca roku lepiej je wykorzystać.
                Wiem, że awantura o ten VAT biega po TT, i dałaś się złapać na to. Żabciu:)))
                >
                  • astra18 Re: Faktura 26.09.21, 16:40
                    maria421 napisała:

> A Ty, Ropuszko, ciagle bronisz PiSiego rozpasania :-)
                    >

O zesz, to ci rozpasanie, jak w komedii "Kogel model" - kawa i paluszki :))))

> PiSowi przeciez wiecej wolno, nie?
                    >
                    >
                    No i co Żabciu , jakby luksusowo z tą kawa i napojem)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka