27.09.21, 08:19
wygralo wybory, dla mnie dosyc niespodziewanie bo stawialam na lekka przewage CDU/CSU

Trzeba przyznac, ze CDU/CSU mocno sie napracowalo na te porazke wystawiajac kandydata na kanclerza , ktory nie mial poparcia we wlasnych szeregach.

Przeraza mnie wizja Zielonych w koalicji rzadowej, Baerbock z teka ministra :-(

Obserwuj wątek
      • maria421 Re: SPD 27.09.21, 08:47
        zbyfauch napisał:

> Mnie cieszy, że partie z "C" w nazwie są w odwrocie. Powolnym, niemniej co roku
        > tracą. :)
        >

Mnie cieszy ze partia na "L" jest prawie poza Bundestagiem.
        • zbyfauch Re: SPD 27.09.21, 08:59
          maria421 napisała:

> Mnie cieszy ze partia na "L" jest prawie poza Bundestagiem.

To też dobra wiadomość. Gdyby jeszcze banda od przywracania Niemieckiego Stolca wypadła ...
          • maria421 Re: SPD 27.09.21, 09:00
            zbyfauch napisał:

> To też dobra wiadomość. Gdyby jeszcze banda od przywracania Niemieckiego Stolc
            > a wypadła ...

A Zieloni nie?

• jureek Re: SPD 27.09.21, 13:21
                zbyfauch napisał:

> W obecnej konstelacji życzyłbym sobie koalicji Zielonych z FDP. Co jest oczywiś
                > cie niewykonalne. :)

Eee tam, niewykonalne. Pierwsza propozycja rozmów koalicyjnych wyszła jeszcze wczoraj z FDP w kierunku Zielonych, a Zieloni natychmiast ją przyjęli.
                  • maria421 Re: SPD 27.09.21, 14:40
                    zbyfauch napisał:

> Tak, ale ja piszę o koalicji z udziałem tylko tych dwóch partii.

Liberalowie razem z Verbotspartei? Nie wiem jak by sie to moglo skleic.

Mnie wkurza Laschet. Uparl sie na kandydowanie na urzad kanclerza, pomimo ze mial nawet wsrod swoich mniejsze poparcie niz Söder. Teraz z gory odrzuca koalicje z SPD, bo musialby w niej grac drugie skrzypce, i chce utorzyc koalicje z FDP i Zielobymi, byle tylko objac urzad kanclerza.
                      • maria421 Re: SPD 27.09.21, 15:04
                        zbyfauch napisał:

> Laszet posiada wyjątkowo odrzucającą fizjognomię, szczególnie w grymasie, który
                        > uważa za śmiech.
                        >

Zgoda, ale on pewnie nic na to nie moze .

• jureek Re: SPD 27.09.21, 18:29
                      maria421 napisała:

> Mnie wkurza Laschet. Uparl sie na kandydowanie na urzad kanclerza, pomimo ze mi
                      > al nawet wsrod swoich mniejsze poparcie niz Söder. Teraz z gory odrzuca koalicj
                      > e z SPD, bo musialby w niej grac drugie skrzypce, i chce utorzyc koalicje z FDP
                      > i Zielobymi, byle tylko objac urzad kanclerza.

Pewnie się zdziwisz, ale ja, były zielony, też wolałbym koalicję SPD-CDU, niż te układy trójkowe
                      • maria421 Re: SPD 27.09.21, 18:36
                        jureek napisał:

> Pewnie się zdziwisz, ale ja, były zielony, też wolałbym koalicję SPD-CDU, niż t
                        > e układy trójkowe

Wlasnie czytalam ze czlonkowie CDU domagaja sie dymisji Lascheta. Nie mysle, ze to z wlasnej , nieprzymuszonej woli zrobi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka