anastazja73
20.03.05, 14:52
Bardzo proszę o pomoc, od parunastu lat uczę j. rosyjskiego i teraz mam
problemy, nie umiem ich rozwiązać. Otóż w maturalnych tekstach wyraz -
рептилия w słowniku patrzę nazwa gady i płazy ( a przecież пресмыкающие и
земноводные), amphibia to płazy po łacinie więc jak te gady i jak dinozaury (
динозавры)?Mam słowniki dość stare mają po ok. 20 lat, Proszę o odpowiedź,
bardzo, bardzo. Gorąco pozdrawiam . Anastazja