Dodaj do ulubionych

Jakie są nowe inicjatywy kulturalne w LUBINIE?

28.11.03, 03:49
Ludziki, poratujcie! Tęsknię za tym cholernym Lubinem, choć jednocześnie mam
go dosyć. Powiedzcie mi, proszę- czy są ostatnio w mieście jakieś inicjatywy
kulturalne?
Obserwuj wątek
    • szkodnik1 Re: Jakie są nowe inicjatywy kulturalne w LUBINIE 28.11.03, 07:25
      ....właśnie dzis rano zauważyłem, że koło "jamników" postawili kilkumetrową
      choinkę......:)))))) a już myślałem że w tym roku święta skromne będą...:))))
    • m.zawadka Re: Jakie są nowe inicjatywy kulturalne w LUBINIE 28.11.03, 23:59
      black_hawk napisał:

      > Ludziki, poratujcie! Tęsknię za tym cholernym Lubinem, choć jednocześnie mam
      > go dosyć. Powiedzcie mi, proszę- czy są ostatnio w mieście jakieś inicjatywy
      > kulturalne?

      Betlejem Lubińskie;)
      A w szczególności kolędy celtyckie i bretońskie w Galerii Zamkowej
      to akurat 20 grudnia o 20. Wstęp wolny
      Betlejem Lubińskie to wspólna produkcja Muzy i Wzgórza ( w miarę posiadanych
      środków) przy wsparciu OSiRu i MIK-u. Pod patronatem TVL i w jej 10 lecie.
      Nie ma tam jakichś wydumanych rzeczy, ale jest tużo lubińskich wykonawców (od
      dzieci po orkiestrę górniczą - zapraszam, jestem pod jej wrażeniem, ciekawy
      repertuar mają - na koniec Trebunie Tutki)

      A i jeszcze jest 7 grudnia Porter&Lipnicka - Akustycznie
      Plus cotygodniowe koncerty w Muzie
      w tym miesiącu szerokie spectrum
      ale prawdziwa perełka będzie w połowie stycznia
      Myślę że porównywalna bądź lepsza niż koncert Tuckera

      Pozdrawiam
      • szkodnik1 Re: Jakie są nowe inicjatywy kulturalne w LUBINIE 29.11.03, 09:26
        .....wyczuwam tutaj fachowca i to kinowego, a w dodatku lubińskiego....:))))
        witaj....i dzieki za wyjaśnienia....:))))))
        • if_ona Re: Jakie są nowe inicjatywy kulturalne w LUBINIE 29.11.03, 10:51
          szkodnik1 napisał:

          > .....wyczuwam tutaj fachowca i to kinowego, a w dodatku lubińskiego....:))))
          > witaj....i dzieki za wyjaśnienia....:))))))

          Znaczy się Dyrekcję Muzy :)
          Miło, że dyskusja z grupy alt.pl.regionalne.lubin przeniosła sie tutaj na forum
          - brakowało mi tego ;) Pozdrowienia dla Marka Zawadki.

          iwona
          • m.zawadka Re: Jakie są nowe inicjatywy kulturalne w LUBINIE 29.11.03, 11:58

            > > .....wyczuwam tutaj fachowca i to kinowego, a w dodatku lubińskiego....:))
            > ))
            > > witaj....i dzieki za wyjaśnienia....:))))))

            bardziej zarządzającego

            > Miło, że dyskusja z grupy alt.pl.regionalne.lubin przeniosła sie tutaj na
            forum
            > - brakowało mi tego ;)

            Chyba nie ma możliwości rozruszania tamtej grupy
            Może tutaj uda się jakoś zgrupować troszkę ludków, którzy by pokonwersowali

            A co do inicjatyw;)

            To dzisiaj "Stare dobre małżeństwo"
            Niestety biletów niet od dawna.
            Dla zawiedzionych informacja, że zespół zostanie zaproszony w połowie
            przyszłego roku. Zresztą to zespół na który można chodzić bez końca.
            A i dla wytrwałych - może okazać się, że będą wpuszczani ludzie na miejsca
            dodatkowe, o żadnym poziomie luksusu, ale jeżeli ktoś bardzo chce, może
            spróbować;)

            Za tydzień Porter&Lipnicka, choć jeżeli w dalszym ciągu PomatonEmi będzie robił
            takie numery to może okazać się, że będzie afera i wymiana zespołu.
            To, że leżymy daleko od centrum nie oznacza.....(wystarczy;)

            Pod koniec stycznia grupa MoCarta - koncert charytatywny
            A na 1 kwietnia planowany jest koncert dedykowany starej wersji PR3 Polskiego
            Radia

            I jeszcze jedno. We wrześniu na pewno po raz pierwszy na Dolnym Śląsku -
            wystawa Instytutu Literackiego w Paryżu. To chyba na Wzgórzu.

            A i incjatywą jest to, iż co tydzień w Muzie, za niewielkie pieniążki można
            posłuchac muzyki w Klubie. raz to jest tanio, raz to jest drożej. Ale co
            tydzień jest. Teraz w piątki w styczniu przejściowo w czwartki.

            I w kwestii wyjaśnienia, są takie dni, iż mam czas wejść do netu, są takie dni,
            iż nie mam czasu zjeść. Więc proszę o wyrozumiałość w opóźnieniach na
            ewentualne odpowiedzi.
            I kwestia następna. W związku z tym, że jestem tzw. osobą publiczną (zarówno do
            końca moich dni w Muzie;) jak i później pewnie też (w końcu praca z ludźmi jest
            zawsze pracą publiczną) informuję, iż nie we wszystkich dyskusjach mogę brać
            udział.
            Obiecuję iż w tych merytorycznych na pewno tak. Pod warunkiem że będzie
            przestrzegane zwyczajowe prawo internetu.

            • szkodnik1 Re: Jakie są nowe inicjatywy kulturalne w LUBINIE 29.11.03, 17:09
              m.zawadka napisał:

              > Obiecuję iż w tych merytorycznych na pewno tak. Pod warunkiem że będzie
              > przestrzegane zwyczajowe prawo internetu.

              ....obiecuję, że na tym forum będzie prawo przestrzegane......dopilnuję tego
              osobiście.....:)))) fajnie że ktoś nowy tu wszedł, poziom dyskusji się
              podniesie i zainteresowanie wzrośnie....
              .....a ma pan może dla znajomych z internetu jakieś wejściówki...:))) ?????
              • m.zawadka Re: Jakie są nowe inicjatywy kulturalne w LUBINIE 30.11.03, 09:35

                > > Obiecuję iż w tych merytorycznych na pewno tak. Pod warunkiem że będzie
                > > przestrzegane zwyczajowe prawo internetu.

                > .....a ma pan może dla znajomych z internetu jakieś wejściówki...:))) ?????

                Moze jakoś bezosobowo;) bo formułka Pan na forum to trochę dziwnie
                Co do wejściówek - to chyba jakiś totalny lubiński syndrom
                Po nauczce z piosenką francuską nie ma żadnych wejściówek
                Jeżeli są to obwarowane kontraktami sponsorskimi i tylko i wyłacznie imienne.

                Nie można także dawać wejściówek z innego powodu
                Otóż jest to dochów, w związku z tym ktoś powinien odprowadzać podatek;)

                Nie ma wejściówek.
                Prezydent płaci; Radni płacą, prezesi spółek płacą; Moje dzieci i małżonka za
                każdym razem płacą.
                Pracownicy nie będacy w obsłudze imprezy także płacą.

                W Lubinie juz nie ma wejściówek;)
                Są bilety.
                Cóż - pieniadze to to, co najbardziej teraz potrzebne firmie.
                A wyjątków nie ma. Po co mieć problemy;)

                To tyle gwoli wyjaśnienia problemu wejsciówek. Nie myśl, że to jakiś atak, ale
                naprawdę tak duzo osób pyta się o wejściówki, że właściwie Muza powinna być
                instytucją charytatywną.

                Zamiast tego jest w miarę rozsądna polityka cenowa.
                Bilety w miarę tanie. Tak, żeby każdy miał dostęp.
                Tam gdzie można jest przedsprzedaż, i tam gdzie można są karnet

                To tyle w kwestii wejściówek.

                A co do inciatyw kulturalnych, żeby nie odbiegac od wątku;)
                Jakoś nie zauważyłem recenzji z wczorajszego koncertu
                A był naprawdę bajkowy. No i był nadkomplet.
                Następny nadkomplet przewidujemy 15 stycznia w Klubie pod Muzami
                oraz podczas koncertu grupy MoCarta
                A co;) możemy przewidywać sukces;)
                • szkodnik1 Re: Jakie są nowe inicjatywy kulturalne w LUBINIE 01.12.03, 07:25
                  m.zawadka napisał:

                  > Nie ma wejściówek.
                  > Prezydent płaci; Radni płacą, prezesi spółek płacą; Moje dzieci i małżonka za
                  > każdym razem płacą.
                  > Pracownicy nie będacy w obsłudze imprezy także płacą.

                  ......aaaaaaa, nie wiedziałem że radni, prezydent i prezesi już płacą.....
                  ostatnio byłem na wejściówkach ale to już troszkę czasu minęło.....było to
                  jeszcze za czasów Pani Dyrektor D. (szacunek)......
                  ....nie wiedziałem, że już nie ma.....
                  pozdrawiam....
    • m.zawadka Na pograniczu kultury i edukacji 29.11.03, 12:02
      1. Roczny Klaendarz Imprez - w toku realizacji - ukaże sie w styczniu - na
      początku
      2. Przygotowania do 3-4 konferencji
      a) pożytek publiczny, wolontariat, polityka społeczna, praca
      b) obszary wiejskie wokól regionów prezemysłowych w przededniu wstąpienia do UE
      c) Zagrożone regiony przemysłowe (elementy społeczne i gospodarcze)

      na pewno wykłady i mini sesje popularnonaukowe
      - retoryka i erystyka
      - politologiczno - historyczne
      i pewnie coś z ochrony środowiska
    • m.zawadka Edukacja poprzez uczestnictwo w kulturze 29.11.03, 12:06
      1. Młodzieżowa Akademia Filmowa
      były już zajęcia : scenariusz i reżyseria, będą następne
      z uwagi na zainteresowanie, będą to zajęcia w dwóch blokach

      2. Szkolna edukacja Teatralna (nie jesteśmy w stanie opękąć zainteresowanych ) -
      to do podstawówek

      3. OD stycznia rusza podobna forma dla Gimnazjów

      4. w styczniu prezentacja super gry planszowej dotyczącej I wojny światowej
      5. Wiosną - Mistrzostwa dolnego Ślaska w jednej z gier komuterowych (Colin;)?

      6. Spotyka się co piątek Klub miłośników Fantastyki. Wiosna kilka spotkań z
      autorami plus cykl gier

      To tyle z głowy, bez wsparcia się papierkami
      Oczywiscie nie zamyka to oferty.
      • if_ona Re: Edukacja poprzez uczestnictwo w kulturze 29.11.03, 12:49
        m.zawadka napisał:

        > 1. Młodzieżowa Akademia Filmowa
        > były już zajęcia : scenariusz i reżyseria, będą następne
        > z uwagi na zainteresowanie, będą to zajęcia w dwóch blokach

        Widze, że na tapecie bedzie "Chicago" - zazdroszcze :) Od "Chicago" jestem
        uzalezniona na wieki..

        >
        > 2. Szkolna edukacja Teatralna (nie jesteśmy w stanie opękąć zainteresowanych )
        > -
        > to do podstawówek

        To bardzo ciekawa inicjatywa - dzieciaki są zachwycone :) Moja klasa wybiera sie
        we wtorek - na pewno zdam relacje z ich relacji ;)

        >
        > 3. OD stycznia rusza podobna forma dla Gimnazjów

        Kolejny plus ;)

        pzdr
      • hektorek Re: Edukacja poprzez uczestnictwo w kulturze 01.12.03, 12:39
        m.zawadka napisał:

        > 1. Młodzieżowa Akademia Filmowa
        > były już zajęcia : scenariusz i reżyseria, będą następne
        > z uwagi na zainteresowanie, będą to zajęcia w dwóch blokach
        >
        > Co to ten MAF bo nie jestem w temacie?
        • m.zawadka Re: Edukacja poprzez uczestnictwo w kulturze 01.12.03, 22:24

          > > Co to ten MAF bo nie jestem w temacie?

          Młodzieżowa Akademia Filmowa
          wykład 20 minutowy plus projekcja
          cena biletu 5 zł

          od stycznia prawdopobnie po dwa seanse, bowiem zapotrzebowanie jest duże
          pozdrawiam
        • black_hawk Re: Edukacja poprzez uczestnictwo w kulturze 01.12.03, 23:31
          A wogóle kto omawiał reżyserię i scenariusz?
    • magda_s4 M. Zawadko! 01.12.03, 08:18
      Stara się Pan, stara oj! :-D Należy się za to duża woda z sokiem :-) Może by
      tak jeszcze pomyśleć o rozpropagowaniu Muzy nie tylko w formie plakatów?
      • szkodnik1 Re: M. Zawadko! 01.12.03, 08:33
        magda_s4 napisała:

        > Należy się za to duża woda z sokiem :-)

        .....ja to bym się z Panem :) woody z sokiem napił a nie wody....
        może by tak czwartego grudnia...?????? ;))))))
        • black_hawk Re: M. Zawadko! 01.12.03, 10:15
          Niedawno robiłem dużą imprezę transmitowaną przez ogólnopolską stację
          telewizyjną. Do imprezy wykorzystałem świetną grupę teatralną, która
          specjalizuje się w tzw. dance maccabre, teatrze cieni, stylizowanych plemiennie
          widowiskach ogień dym, nowoczesny teatr francuski. Są genialni, a przy okazji
          niedrodzy. Gdyby udało się ściągnąć ich do Lubina, na francuski festiwal, lub
          teatry uliczne, wrażenie będzie niezapomniane.

          W razie czego służę informacją i kontaktem do nich.
          • szkodnik1 Re: M. Zawadko! 01.12.03, 10:35
            ......a ja jestem kumplem Piaska.....:))))))
            • black_hawk Piasek 01.12.03, 10:40
              Spytam go dziś wieczorem, czy to prawda...
              • szkodnik1 Re: Piasek 01.12.03, 10:45
                .....a ja go jutro rano zapytam jak było....:)))))))
                • black_hawk Re: Piasek 01.12.03, 10:48
                  Jeśli chcesz, dam ci do niego namiary i na głupka wyjdziesz. Daj spokój...
                  • szkodnik1 Re: Piasek 01.12.03, 10:53
                    ....coś ty taki poważny.....nie oglądałeś "chłopaki nie płaczą" ????
                    ....żeby zadzwonić do piaska musisz się wcześniej umówić na rozmowę, acha i
                    musisz posiadać paszport Polsatu.....:)))))))))))
                    • black_hawk Re: Piasek 01.12.03, 11:00
                      Nie oglądałem.
      • m.zawadka Re: M. Zawadko! 01.12.03, 22:28
        magda_s4 napisała:

        > Stara się Pan, stara oj! :-D Należy się za to duża woda z sokiem :-)

        Jestem dorosły;)


        > Może by
        > tak jeszcze pomyśleć o rozpropagowaniu Muzy nie tylko w formie plakatów?

        Coś sie rusza:)
        ale powoli. Myślę że niebawem będą pierwsze jaskółki.

        Jest Notatnik - co prawda ostatnio na innym papierze, ale oszczędności są
        potrzebne
        Są plakaty Muzowe;)
        Są plakaty imprez
        jest duży bilboard przy Muzie

        Ponadto Wrocławska podaje informacje i Konkrety

        Jesteśmy w trakcie......
        i myślimy o........

        wszystko w najblizszym czasie, albo ciut dalszym

        Pozdrawiam
        PS. Proszę nie używac nazwiska w tytule wiadomosci. Brzmi to takoś jakoś ...
        jeżeli mogę prosić;)
        • black_hawk Re: M. Zawadko! 01.12.03, 22:34
          Mobilność dyrektora zasługuje na uznanie. Miejmy nadzieję, że tendencja będzie
          się utrzymywać.
          • black_hawk Re: M. Zawadko! 01.12.03, 23:29
            Powiedziałem mobilność? Ups... Chodziło mi o filozofowanie.
        • magda_s4 Co się tyczy 01.12.03, 22:44
          m.zawadka napisał:

          > PS. Proszę nie używac nazwiska w tytule wiadomosci. Brzmi to takoś jakoś ...
          > jeżeli mogę prosić;)

          Taki jest Twój nick, więc to chyba normalne, że wołam na Ciebie po nicku
          (równie dobrze możesz mnie zawołać magdo_s4!)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka