06.07.06, 21:41
Czy wypada w S@lonie postawić akwarium?
ps. mam fazę na akwarium z rybkami w domu - czekam aż mi przejdzie.
Obserwuj wątek
    • a.g.n.i Re: Akwarium 06.07.06, 22:22
      mamy ogromnego glonojada od chyba pięciu lat, jak dotąd nie wyżarł żadnej
      ryby...
      Mieliśmy tylko bandytę skalara kiedyś, trzeba go było w końcu oddać do sklepu,
      gdzie znalazł się w akwarium pełnym większych od niego skalarów, myślę, że to
      była dobra akcja wychowawcza. Skubaniec zamordował wczesniej trzy inne skalary
      w naszym akwarium, jeden przez niego nawet wyskoczył.
      Akwarium jest boskie, pod jednym warunkiem - że to ktoś inny się nim zajmuje od
      a do zsmile ja tak mam, stąd akwarium bardzo lubię... w życiu go nie sprzątałam;-
      P Patrzę sobie na rybki, czasem żarcia sypne i to wszystko.

PS. Tym s@lonowym też się nie będę zajmować, mogę co najwyżej kupować żarcie;-P
      • czarnaandzia Re: Akwarium 06.07.06, 22:41
        Dla mnie moze być nawet bez rybek.Kiedyś przesiedziałam ze 2 godziny patrząc
        się na zupełnie bezrybne akwarium,bo dopiero co je urządziłam.Same roslinki
        kamyki też są piękne.
          • skiela1 Re: Akwarium 06.07.06, 23:32
            dimanche napisała:

> ale salonowe rybki też są potrzebne, jedna będzie miała na imię Andziasmile

Dobry pomysl Dimka!
            ciekawe ktorej rybce nadamy imie Dimkasmile))))
              • towita Re: Akwarium 07.07.06, 08:35
                A ja chcę takie duże akwarium z małymi rybkami. Te rybki mają pływać ławicami
                raz w jedną stronę raz w drugą. Zadziwia mnie jak takie ławice robią odwrót...
                Welony odpadają, brzydzę się tymi rybami - takie wielkie są i bez charakteru,
                takie... meduzy pływajce.
                Zamawiam ławice małych rybek i już.
    • kriss67 Re: Akwarium 07.07.06, 09:07
      Pomysł przedni. Widze, że rozrzut koncepcji duży. Ja mogę Wam zaproponować cos
      takiego: akwarium 300 litrów, długośc 150 cm. I para ryb Uaru. To wielkie,
      majestatyczne pielęgnice z Ameryki Południowej. Dorastają do 30 cm. Ciało mocno
      spłaszczone, kolor w zalezności od stanu emocjonalnego od ciemno-niebieskiego,
      przez prawie stalowy po lekko czarny. Piekne oczysmileFajnie gałkami obracają.
      Mogą zyc wspólnie z glonojadem, ale wtedy nici z potomstwa.
      Ryby tak majestatyczne, że do salonu w sam raz.
      • towita Re: Akwarium 07.07.06, 09:22
        Czy te pielęgnice nie potrzebują przypadkiem jakichś szczególnych warunków?
        No i czy można je usmażyć jak dorosną tak do pół metra?
        • a.g.n.i Re: Akwarium 07.07.06, 09:29
          big_grinDD

Mamy strasznie zatuczone kiryśniki czarnoplame, brzuchy im normalnie sterczą,
          takie tłuściochy... od dwóch lat im zapowiadam, że spotkamy się przy wigilijnym
          stole, a mój patrzy z niesmakiem i marudzi pod nosem, że nie jestem w stanie
          pojąc piękna rybtongue_out
          • kriss67 Re: Akwarium 07.07.06, 09:45
            Towita, zjeśc je spokojnie mozna smile Nawet smakowicie wyglądają, mniam, mniam.
            Juz je kilka razy ostrzegałem, że jak w końcu nie będzie potomstwa, to skończą
            jako danie rybnesmile
            A warunki musza mieć takie: akwarium nieco przeciemnione, woda miekka, dobrze
            jest posadzic dużą amazonke, albo i dwie. Zalecany jest duzy korzeń z mahoniu.
            Żwirek w miare drobny, pare kamieni wiekszych. Groty mozna porobic. Uaru
            kapitalnie przekopują podłoże. Lubia sobie nieraz górke jakąs usypacsmile Potem ją
            przenieśc w inne miejsce..
            A.g.n.i - kiryski nieco wiekowe zawsze mają tendencje do tycia. Ten typ tak ma.
    • kolczatka Re: Akwarium 07.07.06, 18:41
      Jeśli akwarium to słonowodne, z ukwiałami, wężowidłem, rozgwiazdami i inszymi w
      tym typie stowrzeniami morskimi. Oczywiście kolorowe rybki rodem z rafy
      koralowej i kilka koralowców też bardzo chętnie. Takie marzenie jest poza moim
      zasięgiem więc śpię spokojnie wink
    • drzazga1 Re: Akwarium 11.07.06, 21:27
      Mam takiego znajomego, co tez mu sie marzyly spokojne zwierzatka, ktore po domu
      nie biegaja i srubkami z komputera sie nie bawiasmile
      A ze chlopak mysli z rozmachem to urzadzil sobie akwarium, drobne 400 litrow
      wody (strop wytrzymal), rybska, bo nie rybki przeciezsmile zanabyl i w zasadzie
      mial ten swoj kolorowy, cichutkismile acz nieco niemrawy serial.

Do czasu awarii pradu, kiedy to stal sie filmem akcjismile)))

Pompa w akwarium byla na prad, dopoki byl to ona wode pompowala. Pradu nie
      bylo - nie pompowala i mniej wiecej 100 litrow cieczy poszlo na posadzki w
      calym mieszkaniu. Opatrznosc chyba nad znajomym czuwala, bo w drodze z pracy
      gdzies tam, zupelnym przypadkiem zachaczyl o dom, dzieki czemu akcje ratunkowa
      z pomoca sasiada mogl rozpoczac juz w pol godziny po katastrofie i nie musial
      zrywac potem calej podlogi (panele podlogowe baardzo nie lubia stojacej wody).

Mimo wszystko ja wole koty, tansze w utrzymaniuwink

Ps. o szczegoly techniczne, jak to sie stalo, ze ta woda sobie wyszla z
      akwarium prosze mnie nie pytac, bo ja sie na tym nie znam i na oczy nie
      widzialam.
    • kriss67 Re: Akwarium 12.07.06, 09:04
      Impostor i inni zwolennicy piranii. Fakt, są piekne. Kilka uwag: forumowicz
      odpowiedzialny za czyszczenie takiego zbiornika, musi to robic w rękawicysmile
      Inaczej normalnie pogryzą! To jedno. Dwa. Pojawiła sie propozycja wpuszczenia
      glonojada imieniem Sloggi. Nie chcecie chyba, żeby Slogii został pożarty!
      Trzy: piranie mają taki obyczaj, że uprawiają kanibalizm. Zaczynają od
      najsłabszej sztuki. I tak powoli stadko sie zjada, az zostaje jeden, dwa
      osobniki. I wtedy trzeba gromadke odnawiac, bo piranie to rybki stadne i
      powinno byc ich co najmniej 6.
      Pozdro
      Krzysztof
        • rene8 Re: Akwarium 12.07.06, 09:50
          No tak!
          A ja mam plywać , przewracać wyłupiastymi oczyma i kręcić welonem?tongue_out
          Dziękuje bardzo!
          Miałam akwarium. I wiem jaki to obowiązek. Ryby tak samo potrzebuja pielęgnacji
          jak koty czy psy. Ba! Nawet bardziej!

Pięknie wygląda w domu takie wielkie akwarium,ale żeby je założyć należy wziąść
          odpowiedzialność za rybki.
          • dimanche Re: Akwarium 12.07.06, 09:57
            rene8 napisała:

> No tak!
            > A ja mam plywać , przewracać wyłupiastymi oczyma i kręcić welonem?tongue_out

No, ale będziesz najchętniej oglądana jako najbardziej zmysłowa rybkawink
            • kriss67 Re: Akwarium 12.07.06, 10:41
              Hi, hi. tak sie tylko mówi, że pirania łagodna. A potem ze Sloggiego zostanie
              szkieleciksmile
              Renia, masz racje. Nie rób welona. Nie dośc że wyłupiaste oczy, gabaryty
              komody, to jeszcze non stap w mule grzebie. Proponuje Ci majestatyczną
              pilegniecę jakąś, może wspomniana przeze mnie Uaru?
              A Sloggi jako Plecostomus będzie wyglądał tak: paszcza ogromna, jak z
              Nonstromo. Ba paszcza, to raczej gigantyczna przyssawka! Ogromne wąchy,
              długości z 1 cm. Płetwa grzbietowa też ogromna, nastroszona, zakończona jakby
              kolcami. Płetwy boczne jak skrzydła nietoperza.Czarne, przenikliwe oczka.
              Plecostomus w całej okazałoścismile
    • maja9003 Re: Akwarium 29.11.18, 13:55
      Wypada! To super dekoracja salonu wink. Ja kupiłam zestaw marki aquael, polecam lampy LED pięknie wyglądają w salonie - www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/oswietlenie/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka