Dodaj do ulubionych

Wege święta?

16.04.17, 11:26
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21637196,smalczyk-z-fasoli-i-sojowy-majonez-weganskie-przepisy-na-wielkanoc.html
To jest pyszne żarcie, ale rzeczywiście niepotrzebnie udaje kotlety i inne podobne, zamiast być innym jedzeniem.
--
W życiu wszystko jest pożyczone
Obserwuj wątek
    • 1zorro-bis Re: Wege święta? 16.04.17, 12:49
      To jest dla mnie czysta paranoja. Sznycel wege, mielony wege, kielbasa wege, piwo wege bezalkoholowe, jeszcze tylko wodeczki wege brakuje. Bezalkoholowej ma sie rozumiec......big_grin

--
      Moulin Rouge....ulubiony!
      www.youtube.com/watch?v=5nuBZm0cXe8
    • jhbsk Re: Wege święta? 19.04.17, 13:16
      Nie jestem wegetarianką, ale wege jedzenie jest bardzo smaczne. Ostatnio sama robiłam bezmięsny pasztet. Zniknął błyskawicznie, bardzo wszystkim poczęstowanym smakował. Nie rozumiem, dlaczego potrawę bezmięsną uznaje się za erzac?

--
      JS
        • 1zorro-bis Re: Wege święta? 19.04.17, 18:10
          Dokladnie! Albo jemy golonke albo....na pewno nie golonke w wydaniu wege.....big_grin
          Trzeba skonczyc z tym idiotycznym udawaniem. To tak jak seks z k...., ktora twierdzi, ze jest dziwica.big_grin
          sibeliuss napisał:

> Może inaczej, dlaczego nazwy potraw wege upodabnia się do tych mięsnych? To są
          > po prostu inne dania i tyle smile
          >

--
          Moulin Rouge....ulubiony!
          www.youtube.com/watch?v=5nuBZm0cXe8
        • 1agfa Re: Wege święta? 22.04.17, 16:35
          sibeliuss napisał:

> Może inaczej, dlaczego nazwy potraw wege upodabnia się do tych mięsnych? To są
          > po prostu inne dania i tyle smile

Aby wymyśleć nowe nazwy na jarskie potrawy, potrzeba językowego wynalazcy - ekwilibrysty.
          Chyba takich nie ma, bo taki ktoś musiałby się z góry nastawić na tworzenie całkowitych neologizmów.
          Toteż - wygodnie - wszyscy zainteresowani zapożyczają z zasobu słów-nazw już istniejących.
          Na dobrą sprawę obecny pasztet (ten zwykły, powszechnie znany, mięsny) wcale nie jest taki, jakimi dawne pasztety bywały smile
          Dawne pasztety to wielka sztuka kulinarna, z ciastem w niepośledniej roli!
          --
          https://i43.tinypic.com/2ahbjuw.jpg
      • 1agfa Re: Wege święta? 22.04.17, 16:26
        jhbsk napisała:

> Nie jestem wegetarianką, ale wege jedzenie jest bardzo smaczne. Ostatnio sama r
        > obiłam bezmięsny pasztet. Zniknął błyskawicznie, bardzo wszystkim poczęstowanym
        > smakował. Nie rozumiem, dlaczego potrawę bezmięsną uznaje się za erzac?

W bliskiej rodzinie powstała "nowa świecka tradycja" - odkrycie, "pasztet" z ciecierzycy. Nie znam dokładnie receptury, ale jest smakowity (przyprawy?), pulchny, miękki i dzieciaki uwielbiają. Mnie także smakował, nie powiem smile. chociaż nie potrafię być wegetarianinem, a próbowałem.
        --
        "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka