09.05.11, 12:21
Zbliża się termin wyboru szkół i składania dokumentów do szkoły. Czytam regulaminy i widzę, że szkoły różnią się wymaganiami -np. jedna oczekuje opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej (???) , inna karty zdrowia.

Czy do szkoły pierwszego wyboru dostarcza się tylko te dokumenty, kórych ta właśnie szkoła wymaga czy wszystkie z wymagań trzech szkół?
Obserwuj wątek
      • joa66 Re: Dokumenty 09.05.11, 12:40
        Czyli jeżeli uczeń dostanie się do szkoły drugiego lub trzeciego wyboru , dostarcza do szkoły wymagane przez nią dokumenty razem z oryginałami świadectw i wyników egzaminów ,czyli już po wstępnym przyjęciu do szkoły?

• joa66 Re: Dokumenty 09.05.11, 15:32
              Nie wszystkie licea wymagają karty zdrowia.

p.s. U nas to pewnie będzie problem, obawiam się, że syn jest dzieckiem zaniedbanym i nie ma karty zdrowia;) a jak gdzieś ma to prawie pustą! Leczy się (szumnie powiedziane - raz na ruski rok) prywatnie i to nie w zorganizowanej przychodni tylko u "pojedynczego" lekarza/lekarzy.
              • myszmusia Re: Dokumenty 12.05.11, 16:47
                U nas to pewnie będzie problem, obawiam się, że syn jest dzieckiem zaniedb
                > anym i nie ma karty zdrowia;) a jak gdzieś ma to prawie pustą! Leczy się (szumn
                > ie powiedziane - raz na ruski rok) prywatnie i to nie w zorganizowanej przychod
                > ni tylko u "pojedynczego" lekarza/lekarzy.

ale to nie o karte zdrowia taka z przychodni gdzie dziecko sie leczy ale karte zdrowia taka , kóra powinna byc w szkole (podstawowej - potem jest "przenoszona" ta sama karta do gimnazjum) tam sa te badania , kóre szkoła powinna obowiazkowo rovic we własnym zakresie tzn najczesciej wazenie , mierzenie itp.. ewentulanie jakis wskazania ,ze np. jest wada postawy i powinno sie delikwenta skierowac (ale skierowania jako takiego nie daja) do lekarza specjalisty.
                U nas karta zdrowia do liceum nie była potrzebna, ale o ile pamietam w Rejtanie, który był naszym "panstwowym " wyborem miała byc. A karte zdrowia córka otrzymała z reszta papierów w gimnazjum na koniec roku szkolnego, albo przy podpisywaniu obiegówki na koniec roku (juz nie pamietam, gimnazjum niepaństwowe czyli w takich to tez funkcjonuje)
          • Gość: gość Re: Dokumenty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.11, 18:28
            Trzeba zanieść papiery tylko i wyłącznie do szkoły 1 wyboru (te wymagane przez szkołę 1 wyboru). Jak ktoś nie dostanie się do szkoły 1 wyboru, to szkoły między sobą wszystko przesyłają i samemu nic nie trzeba przenosić (przynajmniej było tak w moim mieście-we Wrocławiu, ale pewnie wszędzie tak jest)
            • Gość: Greta Re: Dokumenty IP: *.acn.waw.pl 15.05.11, 19:20
              licea między sobą nic nie przesyłają,
              do szkoły, do której uczeń się dostanie należy dostarczyć oryginały świadectwa i wyniku egzaminu gimnazjalnego, a kopie zostają zniszczone, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych
              • agatka_s Re: Dokumenty 15.05.11, 19:34
                ja myśle że to kwestia "osobnicza" danego miasta.

W Warszawie z pewnością to uczeń na samym końcu donosi oryginały do szkoły do której się dostał, a do tego momentu wszystko jest w systemie elektronicznym i w postaci kopii, które rzeczywiście sa chyba niszczone (bo po co komu dokumenty ucznia który do szkoły nie chodzi...)
    • agatka_s Re: Dokumenty 09.05.11, 15:48
      a mnie zainteresowała ta opinia psychologa.

Nie spotkałam się z takim wymogiem w żadnym liceum (co nie oznacza że twierdze ze nie ma). Czego taka opinia ma dotyczyc, co zaświadczac ? (wiem ze szkoly zawodowe takowe maja, ale to chodzi o predyspozycje psycho-fiz do zawodu).
      • joa66 Re: Dokumenty 09.05.11, 15:52
        Opinii wymaga Witkacy. Ale już wiem o co chodzi, bo zadzwoniłam : trzeba złożyć taką opinię jeżeli się ją ma (np. z powodu dysleksji)

Szkoda, że nie napisali tego na stronie.
          • Gość: Kasia Re: Dokumenty IP: *.dynamic.chello.pl 13.05.11, 22:20
            czy podaNie do szkoły zanosi uczen, czy rodzice, a moze o bez znaczenia?
            jakie dokumenty zanosimy z podaniem (na stronie liceum kochanowskiego w warszawie nic nie ma na ten temat, nie wiem nawet w jakich godzinach trzeba się tam pojawic, a rozumiem, ze w tym tygodniu.
            - czy załaczyc np dyplomy z kangura , czy tylko 1 dyplom skoro niezaleznie od ilosci to tylko 2 punkty.
            dziekuje za pomoc
            • Gość: gosc Re: Dokumenty IP: *.armasan.pl 14.05.11, 06:11
              istnieja telefonu:-) i zadanie pytania w miejscu skad sie chce uzyskac informacje jest o wiele pewniejszym źródłem niz forum.To chyba zbyt istotna sprawa (przynajmniej taka powinna byc) zeby sie zdawac na to co napisze ktos na jakims forum.
            • agatka_s Re: Dokumenty 14.05.11, 10:10
              Gość portalu: Kasia napisał(a):

> czy podaNie do szkoły zanosi uczen, czy rodzice, a moze o bez znaczenia?
              > jakie dokumenty zanosimy z podaniem (na stronie liceum kochanowskiego w warszaw
              > ie nic nie ma na ten temat, nie wiem nawet w jakich godzinach trzeba się tam po
              > jawic, a rozumiem, ze w tym tygodniu.
              > - czy załaczyc np dyplomy z kangura , czy tylko 1 dyplom skoro niezaleznie od i
              > losci to tylko 2 punkty.
              > dziekuje za pomoc

Wczoraj miałam z synem lekkie spięcie w tej sprawie, bo on twierdzi ze instrukcja która do0stał,mówi ze te papiery (poświadczone kopie) zanosi się z podaniem do liceum pierwszego wyboru, a ja na podstawie tego co wiem z innych źrodeł (np reulaminu liceum), twierdze że teraz zanosi się tylko podanie wydrukowane z KSEON. Naszczęście to nie jest jakaś wielka sprawa, najwyżej weźmie ze sobą bez sensu....

O godziny rzeczywiscie najlepiej zadzwonic, normalnie sekretariaty są czynne do 15.00 na ogół.

Zanieśc może chyba ktokolwiek, tylko że to chyba tak nie halo, jak sam gimnazjalista tego nie zrobi....
              • joa66 Re: Dokumenty 14.05.11, 10:38
                Pełne kalandraium znajduje sie tutaj. Wzydaje mi się, że jest obowiązkowe dla wszystkich liceów:

www.edukacja.warszawa.pl/index.php?wiad=3544
                Wynika z niego, że tylko jeżeli uczeń zmienił kolejność szkoł/klas w czerwcowym etapie, rodzic MUSI iść do szkoły pierwszego wyboru osobiście. Domyslam się, ze ma to słuzyć temu, żeby uczniowie nie wprowadzali zmian bez wiedzy rodziców.

W harmonogramie jest napisane , że poświadczone kopie wszystkich dokumentów też trzeba zanieść już w maju.

Syn zamierza zanieść:

podanie wydrukowane z Kseonu
                kopie karty zdrowia (jesteśmy coraz bliżej ;) )
                kopie dyplomu z konkursu
                wyniki osiągnięte w konkursach przedmiotowych (to tylko na okolicznośc Witkacego, nawet jeżeli nie będzie to szkoła piewrszego wyboru) - tez kopia

Jest to wypadkowa z informacji na stronach 3 liceów (plus 4 , bez informacji ;) )

Najwyżej będzie tego za dużo, ale lepiej za duzo niż za mało.

2 fotografie są gotowe (w domu)

• agatka_s Re: Dokumenty 14.05.11, 10:51
                  a ma to poswiadczone przez szkołe ? bo czytajc literalnie powinny byc.

Moim zdaniem to o czym jest mowa to dotyczy dokumentów do szkół zawodowych, integracyjnych i sportowych, gdzie są wymagane różne zaświadczenia jak jest napisane poniżej.

Kandydaci, którzy ubiegają się o przyjęcie do:
                  o zasadniczych szkół zawodowych oraz techników – uzyskują w tych szkołach potwierdzenie
                  prawidłowości zaświadczenia lekarskiego,
                  o szkół sportowych i mistrzostwa sportowego – uzyskują w tych szkołach potwierdzenie
                  prawidłowości dokumentów wymaganych w danej szkole sportowej,
                  o oddziałów integracyjnych – jeżeli posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
                  potwierdzają w tych szkołach zgodność orzeczenia z charakterem oddziału.
                  Wydrukowane podanie podpisane przez siebie i rodziców (prawnych opiekunów) oraz potwierdzone we
                  właściwych szkołach kopie zaświadczeń i dokumentów, kandydat zanosi do szkoły, w której jest oddział
                  wybrany przez niego jako pierwszy – jest to szkoła pierwszego wyboru.

Nie dotyczy to dokumentów zaświadczajacych osiągnięcia, tych kopii zanosic nie trzeba. To jest moje czytanie ze zrozumieniem. Zobaczymy kto ma racje....
                  • joa66 Re: Dokumenty 14.05.11, 11:09
                    Tak. Tylko jeżeli sie doda informacje ze stron szkoł, to wynika, że inne dokumenty tez są wymagane (za to nie napisali kiedy).

Tez wydaje mi się, ze trzeba przynieśc tylko podanie, ale na wszelki wypadek przyniesiemy wszystko, zwłaszcza, że to tylko kopie (poświadczone przez szkołe) , nawet jeżeli sie zgubią nie będzie problemu.

I chyba dobrze złozyc dokumenty w miarę wcześnie, będzie czas na ewentualne poprawki.
                    • agatka_s Re: Dokumenty 14.05.11, 11:26
                      mój syn nawet jakby chciał to nie złoży, bo np z konkursu jeszcze zaświadczenia o tytule, nie dostał...no i niektóre konkursy (akurat dla nas już nieistotne, ale moze ktoś wciąż czeka na wynik np Kangur, czy jakieś tam konkursy z języków) są nadal bez wyników.

Na stronie instrukcj KSEON, jest wyraźnie napisane : "Wraz z podaniem powinieneś złożyć kopie dodatkowych
                      zaświadczeń poświadczonych przez szkołę, w której są one wymagane"

na stronie liceum do którego niesie mój syn jest mowa TYLKO o podaniu, i ja tak to rozumiem, że teraz to TYLKO podanie (za to te kopie syn niesie do sekretariatu swojego gimnazjum, bo tam zostaną info wprowadzone+potem wychowawca je przepisze na świadectwo, tak powiedziała pani sekretarka u nas).

Zgadzam się, że trzeba się śpieszyc bo czasu de facto nie jest dużo, tzn jak nie ma błędów to OK, ale jesli trzeba coś będzie korygowac, to z tych kilku dni robi się mało, tym bardziej ze nie ze wszystkich lekcji mozna się zwolnic itp (no a jak szkoła do 15.00 to np mój syn MUSI się zwolnic,żeby dojechac).
                      • Gość: aka Re: Dokumenty IP: *.cdma.centertel.pl 14.05.11, 11:53
                        Ze szkoły naszego liceum też wynika, że tylko to podanie. Mam prośbę, jak zaniesiecie papiery- dajcie znać na forum, czy tak jest na pewno. Syn nie ma jeszcze w domu zaświadczenia, że jest laureatem, w zeszłym roku zaśw. o finaliście dostał na koniec roku.
                        • myszmusia Re: Dokumenty 14.05.11, 12:14
                          w zeszłym roku do państwowej szkoły pierwszego wyboru - warszawski Reytan - było zaniesione tylko podanie i to ja zanosiłam a nie córka - tak nam było wygodniej
                          • joa66 Re: Podanie z KSEONu 14.05.11, 12:49
                            Czy ktos wie (pamięta) jakie informacje znajduja się na podaniu wydrukowanym z KSEONu? Czy są tam wymienione wszystkie klasy/szkoły, czy tylko ta pierwszego wyboru?

I drugie pytanie: Czy można wprowadzac zmiany/poprawki w majowym terminie jezeli sie zdązy w termine do 24 maja?

• Gość: Greta Re: Podanie z KSEONu IP: *.acn.waw.pl 14.05.11, 23:36
                              przerabiałam to ze starszym synem w zeszłym roku w liceum Frycza - w maju zanosimy do szkoły 1-go wyboru TYLKO podanie wydrukowane z systemu, są tam wydrukowane wszystkie klasy po kolei wg kolejności wyboru; na tym etapie w zwykłym liceum nie są potrzebne żadne inne dokumenty (nie wiem jak jest w technikach, szkołach zawodowych - tam może są potrzebne jakies badania);
                              sekretariat potwierdza przyjęcie podania i to wszystko;
                              cała reszta dokumentów będzie potrzebna w czerwcu, jak juz będą wyniki egzaminów, gimnazjum wprowadzi do systemu oceny ze świadectwa i wtedy wraz z kopią świadectwa i kopią wyniku egzaminu należy dostarczyć dyplomy i zaświadczenia, bo będą potrzebne w liceum do weryfikacji osiągnięć i zatwierdzenia ostatecznej ilości pkt w systemie; a potem już tylko czekamy na 1 lipca i wyniki elektronicznego przydziału do wymarzonej klasy;
                              • joa66 Re: Podanie z KSEONu 15.05.11, 07:54
                                Dzięki za wszystkie informacje :)

Wiem, że po 24 maja zmiany mozna wprowadzac dopiero w czerwcowym logowaniu. Ciekawa jestem czy mozna to tez zrobić przed 24 maja. To tylko czysta ciekawość, bo przeciez i tak wszystko można poprawić w czerwcu.
                                • kkokos Re: Podanie z KSEONu 15.05.11, 10:53
                                  Cie
                                  > kawa jestem czy mozna to tez zrobić przed 24 maja.

gdzieś czytałam, że tak - kiedy kseon jest otwarty, możesz tam wchodzić i zmieniać wszystko dowolną liczbę razy, póki nie zaniesiesz podania do szkoły.
                                    • agatka_s Re: Podanie z KSEONu 15.05.11, 13:31

> dziękuję za informację, gdzieś czytałam jak ma wyglądać takie potwierdzenie prz
                                      > ez szkołę, ale teraz nie moge tego nigdzie znależć, (kto potwierdza czyj podpis
                                      > , jaka pieczęć)
                                      >
                                      > moze ktoś umie mi pomoc? dziękuję

No ale to napewno wiedzą w szkole, ci co to potwierdzają, przecież nie robią tego po raz pierwszy ;-)))
                                      • Gość: Greta Re: Podanie z KSEONu IP: *.acn.waw.pl 15.05.11, 13:45
                                        kartkę, na której sekretariat potwierdza przyjęcie podania, też sie drukuje z kseonu;
                                        o ile pamiętam podanie składa sie z 3 stron,
                                        3 strona jest dla kandydata i na niej jest miejsce na pieczątki szkoły - jedno miejsce na potwierdzenie przyjęcia podania w maju, kolejna rubryka na potwierdzenie przyjęcia kopii dokumentów w czerwcu i 3 rubryka na potwierdzenie przyjęcia oryginałów po rekrutacji przez szkołę, do której się uczeń dostał
                                        • Gość: Kasia Re: Podanie z KSEONu IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.11, 16:29
                                          Czy może wiecie jak to jest z tymi osiągnięciami. Jezeli liczą się te , które sa wpisane w świadectwie, a osiągnięcie to miało miejsce w 1 lub 2 klasie, to znaczy należy przedstawić kopie świadectw z tych klas czy dyplomy, a moze jedno i drugie.
                                          A moze liczą się tylko osiągniecia z 3 klasy?
                                          Dziękuję
                                          • agatka_s Re: Podanie z KSEONu 18.05.11, 16:45

> Czy może wiecie jak to jest z tymi osiągnięciami. Jezeli liczą się te , które s
                                            > a wpisane w świadectwie, a osiągnięcie to miało miejsce w 1 lub 2 klasie, to zn
                                            > aczy należy przedstawić kopie świadectw z tych klas czy dyplomy, a moze jedno
                                            > i drugie.
                                            > A moze liczą się tylko osiągniecia z 3 klasy?
                                            > Dziękuję

Nie chce się mądrzyc, ale słyszałam że świadectwo 3 klasy, jest świadectwem ukończenia gimnazjum, i te osiągnięcia powinny byc przepisane z tych poprzednich świadectw. Też musi to byc tak zrobione, aby wszystko się zmieściło, czyli np osiągniecie za 2 pkt, wystarczy jedno wpisac bo niezależnie czy jedno czy pięc to i tak jest zawsze 2 pkt.
                                            • joa66 Re: Podanie z KSEONu 18.05.11, 18:07
                                              Na świadectwie z 3 klasy sa wpisywane osiagnięcia ze wszystkich trzech lat. Jeżeli na świadectwie jest miejsce, moim zdaniem lepiej wpisac wszystkie osiągnięcia, bo nie wiadomo czy wszystkie zostaną uznane. Jezeli miejsca nie ma - lepiej wpisać pewniaka.

Ja mam pytanie do agatki, bo jej syn jest już "po"- czy na tym etapie wpisuje się do systemu osiagnięcia? Myslała, że na tym samym etapie co wyniki egzaminu i stopnie.

• agatka_s Re: Podanie z KSEONu 18.05.11, 18:26
                                                Osiągnięcia wpisuje szkoła. Mój syn ma już wpisane 14 pkt za konkurs (jest tam wpisane rodzaj osiągniecia, i nazwa i potem widac ile pkt ma do której klasy, nawet się śmiejemy że już na zawodówke gastronomiczną mu starcza ;-) sorry moze żart niepolityczny, ale tam naprawde są takie progi punktowe), mimo że zaświadczenia jeszcze nie odebrał. Natomiast osiągniecia których kopie dostarczył do sekretariatu pod koniec zeszłego tygodnia wpisane jeszcze nie są. Myśle, że pani sekretarka zrobi to niedługo, bo teraz pewnie zajmuje się rekrutacją do gimnazjum, dziś był test predyspozycji, wiec ma co innego na głowie. Pani sekretarka mi napisała już jakis czas temu, że wychowawczyni spisze osiągnięcia na świadectwo prosto z systemu na świadectwo zeby wszystko było 100% zgodne, a ona ma czas właśnie do tego momentu, a wpisywac może cały czas.

Aha i jeszcze jedno, jak podanie zostało zatwierdzone, to pojawiła się informacja że syn nie moze teraz już nic zmieniac, gdyby chciał to dopiero już w czerwcu.
                                                • joa66 Re: Podanie z KSEONu 18.05.11, 18:36
                                                  U nas nie szkoła tylko sam zainteresowany wpisuje wszystko. Teoretycznie pod czujnym (?) okiem nauczyciela (tym, który nie odróżnia laureata od absolwenta ;) ) , cóż , mam nadzieję, że większych błędów nie będzie :)

p.s.
                                                  nawet się śmiejemy że już na zawodówke gastronomiczną mu starcza ;-) sorry moz
                                                  > e żart niepolityczny, ale tam naprawde są takie progi punktowe
                                                  )

Ja zauważyłam liceum z progiem ...24 pkt :)
                                                  • agatka_s Re: Podanie z KSEONu 18.05.11, 18:40
                                                    joa66 napisała:

> p.s.
                                                    > nawet się śmiejemy że już na zawodówke gastronomiczną mu starcza ;-) sorry m
                                                    > oz
                                                    > > e żart niepolityczny, ale tam naprawde są takie progi punktowe
                                                    )
                                                    >
                                                    > Ja zauważyłam liceum z progiem ...24 pkt :)

No nie, 24 pkt to jeszcze nie ma....
                                                  • agatka_s Re: Podanie z KSEONu 19.05.11, 19:14
                                                    joa66 napisała:

> Czy szkoła dziecka (gimnazjum) stawia pieczęc na podaniu?

Nie, w publicznej nie (może w niepublicznej inaczej, skoro to sam uczeń wypełnia ?). Na podaniu pieczatke+podpis złozyło liceum pierwszego kontaktu, czy co tam pierwszego ono jest, tam sie drukuje (razem z podaniem) taki kwitek specjalnie po to, są tam jeszcze 2 miejsca na poswiadczenia odebrania innych rzeczy, ale już potem.

• joa66 Re:kryterium szkolne 20.05.11, 16:43
                                                    Okazało się, że dokumenty z serii kryterium szkolne (czyli te wymagane w przypadku takiej samej ilosci punktów kandydatów) należy przynieść teraz tzn do 24 maja.
                        • agatka_s Re: Dokumenty 18.05.11, 16:42
                          Gość portalu: aka napisał(a):

> Ze szkoły naszego liceum też wynika, że tylko to podanie. Mam prośbę, jak zanie
                          > siecie papiery- dajcie znać na forum, czy tak jest na pewno. Syn nie ma jeszcze
                          > w domu zaświadczenia, że jest laureatem, w zeszłym roku zaśw. o finaliście do
                          > stał na koniec roku.

Zgodnie z prośbą daje znac, że tak jest napewno. Syn zaniósł samo podanie i było OK. Dostał poświadczenie z pieczątką, a na jego stronie w KSEON, komunikat ze podanie zostało przyjęte.

Osiągniecia ma czesciowo wprowadzone, tzn takie o których szkoła chyba została przez organizatorów bezpośrednio poinformowana, pozostałe jeszcze nie. No ale czas jest jeszcze na to. Ogólnie spoko i bez paniki. Opis tych procedur wyglada groźniej niż to jest w rzeczywistości ;-))))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka