edzikkk93 30.01.14, 16:57 Kiedy dziecko może dostać mleko z kartonika? I ilu procentowe? Czy mogę podać dziecku ( 10m) kakao? Czy na mleku modyfikowanym można zrobić zupę mleczną czy kakao? Jeżeli chodzi o musli czy płatki to jakie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tulimatka Re: Mleko z kartonika 30.01.14, 17:31 > Kiedy dziecko może dostać mleko z kartonika? I ilu procentowe? forum.gazeta.pl/forum/w,1135,139109760,139109760,Mleko_prawdziwe_a_mm.html jak skończy rok, pełnotłuste > Czy mogę podać dziecku ( 10m) kakao? najlepiej prawdziwe kakao, nie te słodzone typu nestle > Czy na mleku modyfikowanym można zrobić zupę mleczną czy kakao? mm nie możesz gotować, możesz ugotować kaszę masnnę na wodzie lub coś innego i wymieszać z mm - w tym sensie będz\iesz miała zupę mleczną > Jeżeli chodzi o musli czy płatki to jakie? eko, czyli bez chemii lub naturalne ziarna: np zalewasz płatki błyskawiczne owsiane wrzątkiem (firma Halina takie robi) i po kilku minutach możesz połączyć z mm lub potem z mlekiem pełnotłustym. Generalnie im żywność mniej przetworzona tym zdrowsza dla wszystkich. Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszka.lelen Re: Mleko z kartonika 03.02.14, 18:31 Po 10 mies. można wprowadzać nabiał. Do ukończenia 2 r.ż. można podawać mleko tłuste 3,2-3,5%; później (po 2 r.ż.) zaleca się ze zmniejszoną zawartością tłuszczu 2%. Kakao jest jednym z bardziej uczulających produktów;' sprzyja też zaparciom. Jeśli nie ma tego rodzaju problemów może Pani spróbować. Może Pani zrobić zupę mleczną tzn. przygotować mleko i zalać nim płatki,musli itd. Albo ugotować kaszę/płatki na wodzie i dodać mleko. Po 10mies. dziecko może jeść wszystkie rodzaje zbóż (a więc najróżniejsze płatki, kasze czy musli). Pozdrawiam. Agnieszka Leleń lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie Odpowiedz Link Zgłoś
nieco8 Re: Mleko z kartonika 05.02.14, 12:21 ja bym wybrała jeszcze mleko świeże a nie UHT, kartonik kartonikowi nierówny. Odpowiedz Link Zgłoś