16.04.10, 15:48
Proponuję aby media schowały wreszcie okrwawione jęzory i przestały
chłeptać krew ofiar wypadku lotniczego. Ani to ręka boska, ani symbol,
ani drugi Katyń, ani nie były to elity w prawdziwym znaczeniu tego
słowa. Dajcie ludziom już spokój! Możecie tylko jeszcze podsumować ile
dziesiątków milionów złotych z naszych podatków owe "elity"
przeznaczyły na fetowanie siebie i koszty swoich krokodylich łez.
Prezydent Kaczyński za życia otoczył się bizantyńskim dworem i taki
też będzie miał pogrzeb. Zastaw się a postaw się. To bezpieczne, bo
przecież naszym kosztem. No i zakup luksusowych samolotów dla władz
też będzie ważnym wydatkiem. A co tam, zaciągnie się nowe pożyczki. Ja
swoje dziecko wywożę z kraju, nie wydam go na waszą pastwę, nie
pozwolę mu odpracowywać waszych szaleństw drogie "elity".
Obserwuj wątek
    • pablo303 Re: Dość! 16.04.10, 15:53
      Powiem Ci, że ja też trochę pod wpływem tej całej histerii zacząłem
      poważniej zastanawiać się nad emigracją.
      • never_never Re: Dość! 16.04.10, 17:10
        i ja też...
        co z po....y kraj, w życiu nie wyobrażałam sobie takiej "histerii
        historycznej" i hagiografii
        dobrze, że jeszcze na forum można spotkac ludzi, którym rozumu nie
        odebrało
        no i mam szczęście pracować w takim miejscu, gdzie życie toczy się
        normalnie i nikt o tym całym cyrku nie rozmawia
        a w domu nie włączam TV, są stacje radiowe nadające niezłą muzykę, i
        czekam sobie do poniedziałku, może "naród" oprzytomnieje?
        • 2mariusz271 Re: Dość! 16.04.10, 17:15
          Pora obudzić mózgi.
    • soft-on-line Re: Dość! 16.04.10, 17:52
      Ja też jestem przerażona. Objawia się to moją aktywnością na forum.
      Pierwszy raz w życiu tak się udzielam. Naprawdę nigdy nie czułam się
      tak bezsilna i ... zagniewana ? Cyrk, igrzyska.
      • you-know-who Re: Dość! 16.04.10, 18:03
        pis i zblizone grupy rozdmuchuja histerie ze strachu przed obsunieciem sie pod
        nimi gruntu, ale histeria z natury rzeczy mija. przynajmniej tego zycze... z
        kanady :-)
        • soft-on-line Re: Dość! 16.04.10, 18:12
          Histeria mija, durnie zostają.
      • never_never Re: Dość! 16.04.10, 18:21
        no właśnie, weszłam teraz na forum i wreszcie zobaczyłam więcej
        ludzi podobnie myślących, bo po tej sobocie to czułam się jak w
        jakimś matrixie, jakbyśmy z rodziną i znajomymi z pracy byli jakąś
        wyspą, odizolowani, wyobcowani kompletnie, bo przecież "cała Polska"
        w żałobie
    • leser.1 Re: Dość! 16.04.10, 18:22
      Poziom amoku i zidiocenia Narodu można można odwzorować ilością wpisów w Twoim wątku.
      Rozsądne zdanie nie ma posłuchu i zrozumienia.
      "Paw i Papuga Narodów" nie pozwoli o sobie zapomnieć!

      Kampania wyborcza idzie pełną parą. Po Trupach.
    • optelwb Może to już ostatnie takie igrzyska 16.04.10, 18:38
      Ja bym im tam odpuścił. Kto wie, czy nadarzy się jeszcze kiedyś okazja, żeby
      świętować w takim "martyrologicznym" i "bogoojczyźnianym" stylu. Szczególnie KK
      wraz z pisem i wszelkimi "moherami" i "katolicko-patriotycznymi" elementami nie
      bardzo mają inne wyjście. Liczą po prostu na to, że może jakoś im się uda
      zmienić wyraźną tendencję spadkową. Osobiście sądzę, że raczej ją jednak nasilą.

      Dziwi mnie tylko histeria w mediach. Czegoś takiego to się prawdę mówiąc nie
      spodziewałem.

      Nie dziwi mnie natomiast podejście polityków: z jednej strony faktycznie
      utracili wielu bliskich, z drugiej strony oni żyją z propagandy.

      Mam jednak wrażenie, że wzrasta niechęć do tzw. "elit politycznych", cyrków
      przez nie urządzanych, coraz większe jest też przekonanie, że powodowane przez
      nie koszta nie powinny być przerzucane na podatnika. Moim zdaniem powinno być
      tak jak w showbiznesie: podoba ci się film, cyrk, koncert itp. to idę na niego i
      płacę za bilet.

      Tzw. "elity polityczne" na całym Świecie mają ciągle wrażenie, że ich władza
      pochodzi - jak dawnych królów i cesarzy "od Boga" i mogą sobie celebrować własną
      "nadzwyczajność" na koszt innych. Sądzę, że czasy, że inni ludzie ciągle im na
      to będą pozwalać już mijają. Uważam, że umarłych można jak najbardziej uczcić,
      ale nie dlatego, że należeli do "elity politycznej" i zginęli (głównie jednak
      chyba z powodu własnej lekkomyślności), lecz dlatego, że są cenieni za swoje
      osiągnięcia i osobowość. I powinni to finansować ci, którzy są tego zdania, że
      warto takiego człowieka w jakiś specjalny sposób wyróżnić. Przywoływany czasem
      argument, że taki cyrk, jaki się obecnie urządza powoduje "uczczenie państwa i
      narodu" jest moim zdaniem żałosny. Czcić można ludzi tego godnych, państwo
      powinno być strukturą, która powoduje swoim sprawnym funkcjonowaniem, że ludzie
      chcą w nim żyć. Na razie mam wrażenie, że ostatni tydzień raczej nasili
      tendencje do emigracji wśród ludzi zdrowo myślących.
      • pablo303 Re: Może to już ostatnie takie igrzyska 16.04.10, 18:53
        Mnie szczerze mówiąc najbardziej denerwuje brak jakiegoś
        konstruktywnego działania, które pokazywałoby, że po coś tych
        polityków i rządy wybieramy w wyborach. Już nawet nie chodzi mi o
        wypełnianie obietnic wyborczych, bo co do tego nie mam wątpliwości,
        ale np. w przypadku tej katastrofy, która jest prawie identyczna do
        tej w Mirosławcu, nie wyciągnięto żadnych wniosków, nie wprowadzono
        żadnych procedur...
        • skrzych Re: Może to już ostatnie takie igrzyska 16.04.10, 19:11
          Po katastrofie w Mirosławcu jak najbardziej wprowadzono procedury bezpieczeństwa
          - choć z charakteru tamtej katastrofy były one procedurami stricte
          wojskowymi: na pokładzie jednego samolotu czy też innego statku powietrznego nie
          ma prawa znajdować się dowódca i jego zastępca.
          Jak widać - procedury te po wypadku w Smoleńsku zadziałały - wszyscy zastępcy
          przejęli obowiązki po tragicznie zmarłych dowódcach wojsk.

          Krzysztof
    • miki1 Fetują sami siebie... 16.04.10, 19:10
      W takim momencie najlepiej widać jaki ten kraj jest zaściankowy, pełny megalomanii i fasadowego katolicyzmu.
      To jest bardzo dziwne ale u mnie także wzrosła chęc do emigracji, jakaś tęsknota do normalności.
      Dość!!!
    • zarone Re: Dość! 16.04.10, 19:41
      Trawestując Lema można powiedzieć, że do czasu tej katastrofy nie
      wiedziałem, że w Polsce jest tylu idiotów. Szczególnie w telewizji
      ich pełno. W Onecie podano, że w kolejce do Pałacu zemdlała kobieta
      w ciąży. Trzeba mieć zaawansowane rozmiękczenie mózgu by w ciąży
      stać w takiej kolejce. Pewna moja znajoma wybiera się z dzieckiem i
      zamierza prosić ludzi w kolejce by ją wpuścili poza kolejnością (ze
      względu na to dziecko własnie). Takich ludzi jest więcej, tylko
      patrzeć a będziemy mieli kolejny jakiś wypadek. Przecie ludzie o
      mentalności klerykalno-narodowej w takich sytuacjach nie myślą, oni
      od tego mają Chrystusa Króla i Matkę Boską w klapie. To oni
      wszystkim kierują. Alleluja i do przodu!
      • pablo303 Re: Dość! 16.04.10, 21:09
        Niestety kościól katolicki czuje się w takim okresie jak ryba w
        wodzie, może serwować ciemnemu ludowi znaczenia, symbole i analogie,
        może konserwować swoją celebrę i patos i zabobon a dzięki temu
        odwrócić uwagę, choćby na moment, od rzeczywistych problemów, z
        którymi sam się boryka. Mnie jeszcze zastanawia aspekt ekonomiczny
        takiej żałoby i takiego stania w kolejce do trumny - chyba że
        wszyscy ci ludzie są bezrobotni lub wzięli sobie specjalnie urlop.
        Gdyby ludzie w Polsce tyle energii i konsekwencji wkładali w pracę,
        co w żałobę po katastrofie samolotu to bylibyśmy krajem dobrobytu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka