Dodaj do ulubionych

Jak to jest z tym "I-pod"'??

06.02.06, 22:13
Nie wiem jak to wlasciwie ma byc po polsku - nie wiem jak to z ipodem?? troche smiesznie brzmi..ale
nic to, mam pytanie - w koncu zaczelam chodzic na silownie no i odkurzylam swoj stary discman i co
widze? Nikt na silowni tego juz nie ma! Wszyscy oczywiscie cwicza pod takt muzyki z I-poda! Chyba
wydaje mi sie ze jest bardziej wygodny niz ten moj duzy discman ktory ciagle mi spada na
podloge! :-)))
Wiem ze to urzadzenie zawladnelo juz caly swiat, ale ja ciagle jestem do tylu z ta nowa technika
wiec stad te pytanie..Jaki najlepiej kupic? Patrzylam na ten "nano" i cenowo mi odpowiada, ale czy
wystarczy mi tego pojemnosc? W sumie nie potrzebuje duzo, bede tylko miala tam jakies takty
rytmiczne do cwiczen no i oczywicie jakies kawalki do sluchania w subweju..No, ale skad ja mam
brac ta muzyke? Ile CD's zmiesci te urzadzenie? Czy jest polska strona gdzie moge nagrac polska
muzyke na ten I-pod?
Z gory dziekuje za Wasze rady!

Zapraszam na forum Mamy w Stanach

Patrysio Swiateczny!!!
Obserwuj wątek
    • samo I-pod FAQ ;o) 06.02.06, 22:43
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=33406
      >Jaki najlepiej kupic?

      Kazdy jest super?


      Patrzylam na ten "nano" i cenowo mi
      > odpowiada, ale czy
      > wystarczy mi tego pojemnosc?

      iPod nano 2 GB ma pomiescic 500 piosenek. 4GB~1000. Zakladajac, ze jeden album
      ma srednio 15 piosenek daje nam to mozliwosc pomieszczenia ponad 33 albumow na
      2-gigowym iPodzie.Czy masz w tej chwili 33 plyty, ktore chcialabys miec "pod
      reka"? Jesli masz mniej, to nie wychodz poza 2 GB. Jesli masz tyle lub troche
      wiecej, moze kupic 4 GB, natomiast musisz wziac pod uwage, ze zawartosc iPoda
      mozna modyfikowac i nie jest tak,ze raz wrzucona muzyka musi tam zostac,poza
      tym masz je zakladam na plytach, wiec po co wszystkie naraz?

      W sumie nie potrzebuje duzo, bede tylko miala tam
      > jakies takty
      > rytmiczne do cwiczen no i oczywicie jakies kawalki do sluchania w subweju..

      Jesli tylko do cwiczen i do subway'a, to moim zdaniem wystarczy ci nawet iPod
      shuffle 512 MB (120 piosenek~8 albumow po 15) lub 1 GB (240 piosenek~ 16
      albumow). Nie ma sensu kupowac wiekszej pamieci i drozszego modelu, jesli nie
      bedzie sie wykorzystywalo jegop mozliwosci. Poza tym shuffle jest niezwykle
      praktyczny na silownie- mozesz go nosic na szyi (to tez dobre do metra) lub na
      ramieniu na opasce i nie grozi mu stluczenie ekranika. Poza tym jest malutki i
      prawie nic nie wazy.

      No,
      > ale skad ja mam
      > brac ta muzyke?

      Opcji masz kilka:
      1. Zgrywasz plyty ktore juz masz.
      2. Kopiujesz plyty znajomych.
      3.Sciagasz z netu uzywajac np limewire czy soulseeka (plus-muzyka za free,
      minus- podobno karalne :o)))))
      4. Zaopatrujesz sie w nia w iTunes store (99 centow za piosenke), Napster ($15
      miesiecznie, unlimited)
      www.napster.com/using_napster/ipod_and_napster.html
      5.


      Ile CD's zmiesci te urzadzenie?

      j/w

      Czy jest polska strona gdzie mo
      > ge nagrac polska
      > muzyke na ten I-pod?

      Szukaj tu:
      mp3.wp.pl/p/index/
      Poza tym sciagnij sobie eDonkey i sciagaj polska muzyke z netu, innego wyjscia
      brak :o)

      Polecam sie na przyszlosc!

      Samomaniak, posiadaczka 20 GB 4 generacji, wykorzystanych w polowie 8-D
    • marekatlanta71 Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 06.02.06, 23:52
      Do silowni najjbardziej "wypada" pojawic sie z Nano, chyba ze jestes biedna -
      wtedy Shuffle wystarcza :)

      A powaznie to kup iPoda - ja dlugo sie wzbranialem ale jakis rok temu kupilem
      pierwszego (20GB, z czarno-bialym ekranem) i sie zaczelo. Potem pojawil sie
      drugi - Shuffle 512MB, ale tego sie dosc szybko pozbylismy bo byl malo wygodny -
      nie wiadomo bylo co leci i co bedzie dalej lecialo. W zamian kupilismy Video
      30GB. Na 20 GB miesci sie kolo 4500 piosenek, 30 GB pozwala na 4500 piosenek +
      10 pelnometrazowych filmow.

      Polecam forum iPod na gazecie jako zrodlo wszelkiej masci informacji o tym
      urzadzeniu:
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=33406
      • jersey.girl Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 07.02.06, 01:28
        Nano jest sliczny, ale jest to bardzo delikatne urzadzonko, wiec dobrze
        zaopatrzyc sie od razu w dobry futeral. Ludzie narzekaja szczegolnie na
        wyswietlacz, ze rysuje sie o wiele szybciej niz w innych iPodach, chociaz one
        wszystkie ogolnie latwo sie niszcza. Ja mam od kilku miesiecy iPoda Photo 30 GB
        (z czego muzyki ok. 10 GB), duza pojemnosc przydaje sie do przenoszenia danych z
        komputera na komputer, robienia backups etc. - po prostu jest to przenosny dysk
        twardy, ktory mozna wykorzytac nie tylko do muzyki. Ale to prawda, ze na silowni
        to discman wyglada juz dosyc archaicznie ;).
      • samo Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 07.02.06, 03:30
        > Do silowni najjbardziej "wypada" pojawic sie z Nano, chyba ze jestes biedna -
        > wtedy Shuffle wystarcza :)

        ??????
        Czy to aby nie lekka przesada?
    • edytkus Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 07.02.06, 04:59
      Kupilam mezowi na gwiazdke iPod 30GB, wg opakowania miesci 7500 piosenek. Stwierdzilam ze to
      wystarczy bo moj maz raczej tez "nietechniczny" jest i... juz jest prawie caly zapelniony ;O Bosz, a ja to
      zawsze jak nie ludzie ;), nienawidze sluchawek :O, nawet mezowi dajac iPod'a zakomunikowalam ze to
      ma byc ostatni raz jak go widze :))

      Bozena, zgadaj sie z Aniutkiem, ona jako student ma teraz znizke w sklepach Apple ;))
      • samo Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 07.02.06, 05:04
        Edytkus, skad maz bierze muzyke? :o)

        A propos student discount, to nie trzeba byc studentem,zeby z niego skorzystac.
        Nalezy przy zamawianiu wybrac opcje,ze jest sie studentem, po czym zaznaczyc
        jakas szkole w okolicy na liscie.
        • edytkus Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 07.02.06, 05:08
          samo napisała:

          > Edytkus, skad maz bierze muzyke? :o)

          Z CD's i od znajomych.


          > Nalezy przy zamawianiu wybrac opcje,ze jest sie studentem, po czym zaznaczyc
          > jakas szkole w okolicy na liscie.

          W sklepie robia kopie ID. Kupowalas tak? Ja nawet kupujac software w sklepach internetowych ze
          znizkami dla studentow musze czekac na potwierdzenie ze sprawdzili ze rzeczywiscie jestem na liscie
          studentow.
          • samo Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 07.02.06, 06:05
            Kupowalam na apple.com, na nic nie musialam czekac, od razu pobrali kase z
            konta ze znizka. To bylo ponad rok temu, wtedy nie bylam jeszcze studentka w
            USA.
            Jak wg ciebie mieliby to sprawdzac? Listy studentow sa objete tajemnica...
            • edytkus Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 01.03.06, 07:05
              samo napisała:

              > Jak wg ciebie mieliby to sprawdzac? Listy studentow sa objete tajemnica...

              nie sa
              www.santarosa.edu/polman/8stuserv/8.2.9p.html
              • samo Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 02.03.06, 07:25
                Edytkus, na tej stronie nie ma mowy o Apple, tylko o nakazach sadowych,
                agencjach panstwowych i informacjach wydawanych za zgoda studenta.
                • edytkus Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 02.03.06, 07:51
                  samo napisała:

                  > Edytkus, na tej stronie nie ma mowy o Apple, tylko o nakazach sadowych,
                  > agencjach panstwowych i informacjach wydawanych za zgoda studenta.


                  nie chodzi tylko o Apple, jest wiele sklepow gdzie studenci maja znizki, wystarczy pokazac student ID i
                  wtedy wiedza ze sie rzeczywscie jest studentem ale np. sklepy internetowe dla studentow (np.
                  campusestore) sa w stanie sprawdzic w bazie danych czy student rzeczywiscie jest studentem.

                  Each student's name, registration number, and list of classes and section numbers, instructor, units,
                  and hours in which the student is enrolled will be listed on a printout, which will be available in the
                  Admissions, Records, & Enrollment Development Office.
                  Directory information may include the student's name, address, telephone listing, date and place of
                  birth, major field of study, class schedule, dates of attendance, weight and height of members of
                  athletic teams, and the most recent previous educational institution attended by the student. The
                  names and address of students may be provided to public or private schools or colleges for purposes
                  directly related to the academic or professional goals of the institution.

                  Dane studneta nie zostana ujawnione tylko i wylacznie jesli student wczesneij sobie to zastrzeze. Poza
                  tym takiemu sklepowi jedyne co ptorzeba to fakt ze dane imie i nazwisko figuruje w bazie danych danej
                  uczleni a skoro sklep jest dla studentow to moze legalnie dostac podstawowe informacje z Department
                  of Education.
    • ania_2000 Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 07.02.06, 05:15
      bozena - kup sobie najzyklejszy odtwarzacz mp3 - pelno takich w sklepach -
      zaoszczedzisz - wydasz 1/4 tego co na ipoda a bedziesz miala dokladnie to samo -
      no nie bedziesz tak cool i na czasie pewnie (wiec jesli chcesz isc z moda to
      kup ipoda) ale jesli ci na tym nie zalezy to po co przeplacac? tu placisz za
      marke i za mode

      na 256 mb pamieci zmiesci ci sie tam ok 4-5 pelnych plyt CD - na silownie chyba
      wystarczy ci tyle? jak potrzebujesz wiecej tu kupisz wiekszy - a sa rowniez
      wersje po 1-2 GB
      • aniutek Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 08.02.06, 17:08
        Bozenka, u nas wdomu kazdy na swojego i poda, to super zabawka :) walentynki sie zblizaja to wiesz
        porozmawiaj z M :))))
        tu linki
        www.pcmall.com/
        www.jr.com/JRSectionView.process?Section_Path=/iPod/iPods/iPod_Video/
    • edytkus Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 11.02.06, 02:30
      Bozena, zanim cos kupisz poczekaj torche:
      www.netsummary.dk/vis?u=/film/SteveJobsSNL.mpg&t=Latest+inventions+from+Apple&p=2 -
      widzialam to w TV :))
      • samo Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 11.02.06, 10:13
        iPod na polski rynek:
        web.mit.edu/cms/bcc/2005/10/ibelieve.html
        najnowszy iPod prezentowany w TV:
        www.youtube.com/w/SNL-iPod-Skit?v=1mnDJIeJQAw&search=ipod
        • samo Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 11.02.06, 10:14
          ooops, to drugie juz Edytkus podlinkowala :o)
          • aniutek Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 11.02.06, 23:20
            ten na polski rynek jest super hahahahaha
            • marekatlanta71 Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 12.02.06, 00:15
              Wersja na polski rynek ma wbudowany odbiornik FM automatycznie wyszukujacy Radio
              Maryja :)
              • claudia207 Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 12.02.06, 00:25
                W pierwszej chwili zrozumialam, ze tutaj mozna taki odbiornik kupic i juz sie
                ucieszylam ;-)
                • maruda78 Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 14.02.06, 23:28
                  A i owszem!
                  O ile sie nie myle mozna zakupic wlasnie taka radioodbiornikowa koncowke do
                  ipoda. W ogole maja od grzmota akcesoriow.
                  Ja tez przylaczam sie do grona zachwalajacych ipody - bardzo polecam.
                  Tylko w subway'u bym raczej sie nie afiszowala, wedlug statystyk wzrost
                  drobnych przestepst w nowojorskim metrze wiaze sie wlasnie z kradziezami ipodow
                  (lepiej poprostu zmienic sluchawki z charakterystycznych bialych na jakies
                  zwykle i tyle)

                  M.
                  • edytkus Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 14.02.06, 23:34
                    maruda78 napisała:


                    > O ile sie nie myle mozna zakupic wlasnie taka radioodbiornikowa koncowke do
                    > ipoda.

                    z radio Maryja?! :O muze kupic tesciowej (jest fanka Rydzyka) :))


                    > Tylko w subway'u bym raczej sie nie afiszowala,

                    sluchawki i tak Cie zdradza!
                    • marekatlanta71 Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 15.02.06, 00:26
                      Ja mam czarne sluchawki Sony - bo te od iPoda sa badziewiaste.
                    • maruda78 Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 15.02.06, 17:07
                      edytkus napisała:

                      > z radio Maryja?! :O muze kupic tesciowej (jest fanka Rydzyka) :))

                      Heheee, az tak dobrze nie ma :-D
                      Chociaz dla chcacego nic trudnego - moze jakas samorobka? ;-)

                      > sluchawki i tak Cie zdradza!

                      No wlasnie, dlatego sluchawki sie zmienia na inne.
                      A swoja droga, najwiekszy obciach - sluchawki ipod'owe zakupione do zwyklego cd player'a, jak
                      mniemam z checia szpanu/afiszu ;-).

                      M.
                      • edytkus Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 15.02.06, 17:21
                        maruda78 napisała:


                        > A swoja droga, najwiekszy obciach - sluchawki ipod'owe zakupione do zwyklego cd
                        > player'a, jak
                        > mniemam z checia szpanu/afiszu ;-).

                        a moze ktos na razie zaoszczedzil tylko na sluchawki? reszte dokupi potem od zasilacza poczynajac? ;))
    • a_dassuj Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 01.03.06, 22:15
      dostalam wczoraj od meza slodkiego nano-taka fajna zabawka -bardzo mi sie
      spodobal moj nowy gadzet.pozdrowionka dla wszystkich uzaleznionych od muzyki
    • anutka1 pytanko 12.02.07, 00:20
      Hej, mam pytanko.

      Czy na i-podzie o pojemnosci 30Gb lub 80Gb mozna przechowywac inne dane oprocz
      muzyki i filmow?
      Chodzi mi o dane takie jak zdjecia, czy dokumenty tekstowe, czy jakies inne
      pliki. Czy i-pod spelnia tez funkcje jump drive ??? Czy tylko sluzy do
      odtwarzania muzyki i filmow?


      Pozdrowka
      • marekatlanta71 Re: pytanko 12.02.07, 00:41
        Mozesz trzymac co chcesz.
      • cyborgus Re: pytanko 12.02.07, 03:31
        mozesz wkladac e-booki, podcasty, itp, wszystko zalezy od pojemnosci. Moj maz
        ma i-pod z 80 GB i codziennie rano sciaga sobie podcasty z kompa, i ma
        wszystkie wiadomosci w pigulce zanim dotrze do pracy.
    • rhodeisland Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 12.02.07, 03:42
      Ja mam discmana i nie spada mi, bo trzymam go w specjalnym pasie, ktory zapinam
      na sobie. W moim przypadku urzadzenie typu ipod nie jest przydatne, bo slucham
      glownie ksiazek na diskach i lekcji jezykow obcych.
      Ostatnio widzialam wodoodpornego ipoda (ktos plywam z tym na ramieniu) i na to
      moze sie skusze. Czy ktos ma takie wodoodporne cudo?
      • polishbellydancer Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 12.02.07, 16:41
        a slyszalas o audiobooks, ktore mozesz "wrzucic" na i-pod? super sprawa--
        polecam!

        a co do woootpornego i-pod'a to mnie zaintrygowalas ;o)
        • rhodeisland Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 12.02.07, 18:01
          Dzieki, nie slyszalam o takich audiobooks.
          To nie byla pierwsz osoba, ktora widzialam z ipodem na ramieniu w basenie.
          Tylko co z woda w uszach? Nosze zatyczki do plywania, bo inaczej uszy mnie bola.
          • polishbellydancer Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 12.02.07, 22:58
            kupujac ksiazki na amazon.com zawsze sprawdzam w jakim formacie moge dostac
            ksiazke--ze wzgledu na brak czasu zazwyczj wybieram ksizke na cd--jest tez
            wersja audiobook, ktora po oplacie sciagasz na komputer, a nastepnie albo
            nagrywasz na cd, albo wgrywsz do i-pod, albo sluchasz na komputerze
            • rhodeisland Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 13.02.07, 04:20
              Dzieki za informacje.
        • anutka1 Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 14.02.07, 06:46
          tak slyszalam o audiobooks,
          mi bardziej chodzilo o takie bardziej prostsze rzeczy, jak rozne pliki np.
          tekstowe, po to tylko zeby przenies z komputera na komputer.

          Tak sie zastanawialam czy i-pod dziala tez jak jump drive.
          • polishbellydancer Re: Jak to jest z tym "I-pod"'?? 14.02.07, 14:16
            wiesz co az tak elektronicznie zdolna to nie jestem ;o) ale wydaje mi sie, ze I
            pod tak nie dziala--mozesz wrzucic filmy i zdjecia i ogladac na tv uzywajac
            specjanych kabli, ale z kompa do kompa to nie wiem--aczkolwiek chetnie sie
            dowiem
            zawsze mialam sportowe wersje mp3 players (philips nike) wiec dopiero co sie
            doksztalcam w dziedzinie I pod'ow :o)
    • monika_a_b Zune :))) 14.02.07, 19:08
      Dostałam Zune (Microsoft, 30 GB) na Gwiazdkę, ochrzciałam je Venus, więc
      dopiero wdrażam się ten temat, ale muszę stwierdzić, że jestem jak na razie
      bardzo zadowolona z tego cudeńka. Ostatnio dużo podróżowałam, więc miałam
      okzaję to przetestować. W Zune można słuchać piosenek, oglądać filmy (ma
      większy monitor od Nano), słuchać radia (przetestowałam w 4 różnych krajach i
      nigdzie nie miałam problemów ze znalezieniem fali), oglądać zdjęcia... Sam cud,
      miód i orzeszki... :)))
      Czy ktoś z was ma również Zune? Jak się wam sprawuje?
      Pozdrawiam,
      Moni
    • anutka1 ceny 17.02.07, 21:28
      jeszcze raz o i-pod.
      wiecie moze dlaczego tak to jest ze i-pod nano o pojemnosci 8 Gb kosztuje tyle
      samo co I-pod video o pojemnosci 30 Gb - - - co to za trick?
      wiadomo ze jesli cos kosztuje tyle samo to zazwyczaj kupuje sie te lepsza ( w
      tym przypadku o wiekszej pojemnosci) rzecz.
      • edytkus Re: ceny 18.02.07, 09:02
        anutka1 napisała:

        > jeszcze raz o i-pod.
        > wiecie moze dlaczego tak to jest ze i-pod nano o pojemnosci 8 Gb kosztuje tyle
        > samo co I-pod video o pojemnosci 30 Gb - - - co to za trick?
        > wiadomo ze jesli cos kosztuje tyle samo to zazwyczaj kupuje sie te lepsza ( w
        > tym przypadku o wiekszej pojemnosci) rzecz.
        >

        nie wiedzialam ze maja te sama cene, ale nano zdaje sie do adidasow pasuje (kroki i kalorie mierzy czy
        cos takeigo) i pewnie za to sie placi dodatkowo

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka