Dodaj do ulubionych

BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE

08.05.06, 22:31
Zgadzam sie z michalfrontem (ostatnia wypowiedź w watku "wjazd na teren
osiedla")Nie lubie jak ktos robi ze mnie frajera i smiejac sie ze wszystkich
parkuje samochod na BEZPŁATNYM miejscu dla gości (noc w noc) od kilku tygodni
lub dłużej...wszyscy, którzy kupili miejsca parkingowe mogą czuć się zrobieni
w balona oglądając auta swoich sąsiadów w pasażu...Po co wydawaliśmy kasę???
Co na to ochroniarze? A no nic. Oni nic nie mogą zrobić (jak twierdzą) -
muszą wpuścić samochód na max 72 godziny, potem dzień przerwy i znów
parkujemy sąsiadów na miejscu dla gości.Co na to Bemowo? Nie wiem, ale nie
omieszkam się dowiedzieć...może zwrócą mi za garaż i zacznę parkować w
pasażu, a co...!!??
Niektórzy nasi sąsiedzi mają tupet...
Obserwuj wątek
    • skafanderek Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 09:34
      Ale co komus przeszkadza, ze jezeli sa puste miejsca i wlasciciel tych miejsc
      zgadza sie na ich udostepnianie to ktos na nich parkuje... lepiej zeby staly
      puste. Z tego co widze to czesto sa jakies puste miejsca, wiec goscie maja
      ewentualnie gdzie stanac.
      • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 11:19
        no właśnie myslę że przeszkadza tym, którzy zapłacili naprawdę ciężkie
        pieniądze za swoje miejsca parkingowe, a teraz widzą, że tak naprawde okazali
        się ciężkimi frajerami bo wystarczy zgłaszać się samemu jako gość, parkować
        sobie 72 godziny, potem kółeczko wokół osiedla i znowu wjazd na 72 godziny...

przypominam, że na etapie kiedy kupowaliśmy te miejsca nie było mowy o
        żadnych "miejscach niby dla gości" - gdybym wiedział wcześniej, że
        będą "miejsca niby dla gości" to na pewno własnego miejsca bym nie wykupił bo z
        autopsji (osiedle na którym wcześniej mieszkałem) wiem czym się kończą tego
        typu wyjątki - to raj dla cwaniaków i ogólny bałagan...

często przyjmuję gości i oni NIGDY nie parkowali na tych miejscach, a jakoś
        doskonale dają sobie radę, miejsca znajdują gdzie indziej, samochody im nie
        giną - według te "miejsca niby dla gości" powinny być zlikwidowane i będzie po
        sprawie (bo przy tej ochronie dobrego nadzoru nad ich prawidłowym
        wykorzystaniem nigdy nie będzie)...
        • skafanderek Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 12:38
          Ale właścicielem tych miejsc parkingowych jest spółka Bemowo, nie wiem nic aby
          oddało je na własność np. wspólnoty, a to moim zdaniem oznacza, że mają dość
          dużą swobodę w decydowaniu kto i kiedy na takich miejscach parkować.
          Nie wyobrażam sobie też takiego rejestru samochodów, w końcu mając miejsce
          parkingowe można na nim parkować swoim samochodem, albo jakimkolwiek innym
          (oczywiście spełniającym ogólne warunki). Poza tym bez przesady z tą kontrolą,
          nadal nie rozumiem, co dzieje się złego jeżeli na jakimś miejscu (za zgodą
          właściciela) parkuje jakiś samochód. Lepszym rozwiązaniem będzie aby stało
          puste??? Nie lepiej żeby jakiś sąsiad miał trochę wygodniej?
          • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 13:32
            skafanderek napisał:

> Nie lepiej żeby jakiś sąsiad miał trochę wygodniej?

nie no, oczywiscie że lepiej, ale wygodniej to będzie miał po zapłaceniu ok
            25.000 PLN tak jak inni, a póki co to zapraszamy za bramę...

czy Ty nadal nie widzisz, że w sytuacji kiedy kilkadziesiąt osób uczciwie
            zapłaciło ciężkie pieniądze (może dla Ciebie to grosze) za miejsca parkingowe a
            potem kilka osób śmiejąc im się w twarz parkuje non stop ZA DARMO na miejscach,
            które (zgodnie z deklaracją właściciela tych miejsc) teoretycznie są tylko dla
            GOŚCI a nie dla mieszkańców.

szczerze mówiąc (pisząc :))przeraża mnie takie typowe polskie cwaniactwo i
            kombinatorstwo. dla mnie mieszkańcy, którzy tam stale parkują, to zwykli
            oszuści i tyle - a jeśli chodzi o ochronę to ja na dziadów nie płacę ani
            złotówki bo to FARSA - Bemowo-Park już dobrze wie dlaczego, bo dostali ode mnie
            szczegółowe wyjaśnienia poparte zdjęciami itp.

i w sprawie "miejsc niby dla gości" też mam zamiar interwenować - nie mam
            zamiaru pozwolić sobie na takie traktowanie, w końcu nie kupiłem u nich bułki
            za 50 gr tylko mieszkanie za kilkaset tysięcy...
    • grzela.68 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 12:58
      Mowa jest o parkingu dla gosci!!!!!
      Mieszkaniec osiedla jak sama nazwa wskazuje,gosciem nie jest a parkuje
      jeden,drugi itd.Jezeli mieszkaniec ma potrzebe zaparkowania w garazu bo cos
      wnosi,wynosi jest ok. nie ma w tym nic takiego,ale ludzie oni stoja cale nocki
      i dni.Ja zaplacilem ciezkie pieniadze ( kredyt) bo liczylem sie z tym ze bedzie
      ciezko z parkowaniem i po co??????? K..... nerwy mi puszczaja sorki.
        • oko77 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 14:09
          Niestety to nawet nie jest tak, że oni mają to w D... i że właściciel decyduje
          kto i ile będzie parkował na tych miejscach. Właściciel zadecydował o 72
          godzinach (regulamin), a ochrona udostępnia komu chce. Wspomniana Alfa
          parkująca codzień jest wpuszczana właśnie przez ochronę. Więc ochrona nie ma
          tego w D..
          A co do rejestru, to nie chodzi przecież o spisywanie samochodów tych osób,
          które kupiły miejsca a tylko tych, którzy parkują na miejscach dla gości, więc
          funkcjnowanie tego rejestru nie byłoby uciążliwe.
          Ja osobiście wolę, żeby miejsca stały puste niż mają tam parkować samochody
          mieszkańców. Co innego gdyby były z tego tytułu wpływy na konto wspólnoty, ale
          takowych nie ma!
          W przyszłości można by o tym pomyśleć, żeby ewentualnie mieszkańcy normalnie to
          wynajmowali, ale to i tak nie wiadomo komu należałyby się te pieniądze,
          wspólnocie, czy BP?
          • adm25 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 16:08
            Witam

Szkoda, że niektórzy sąsiedzi parkują na miejscu dla gości. Czasami wjeżdżając
            do garażu na kilka minut z zakupami czuję się jakbym zaliczał się do
            tych „permanentnych gości” a tak chyba nie jest i mam nadzieję, że szczęśliwi
            posiadacze miejsc parkingowych takie 10 – 15 minutowe postoje mi wybaczą.

Pozdrawiam wszystkich

Adm25/10C
    • fioletor Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 20:15
      Przecież juz dawno na tym forum doszliśmy do wniosku, że miejsca dla gości to
      fikcja i będą na nich parkować mieszkańcy którzy nie wykupili garaży, więc nie
      rozumiem zdziwienia. Przecież to było oczywiste, że tak będzie. Nie po to Ci co
      nie maja wykupionych miejsc garażowych opowiadali się za miejscami dla gości,
      żeby z nich nie korzystać.
          • verop Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 21:39
            Nie sądzę, żeby było im wstyd, ponieważ świadomie łamią zasady i mają je gdzieś.
            Myślę, że rozwiązanie powinno być następujące:
            1. rozkodowanie pilotów dla osób nie posiadających miejsc parkingowych
            2. dokładna instrukcja dla ochrony na temat wpuszczania takich delikwentów,
            którzy systematycznie zgłaszają jako gościa swój samochód.

Cwaniactwo należy tępić.
              • verop Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 11.05.06, 22:30
                Nie musi oddawać. W sterownikach bramy sa zakodowane numery pilotów. Wystarczy
                je wykasować. To się stało z pierwszą partią pilotów, która była przekazana dla
                pierwszego etapu. Sam musiałem wymieniać.
                  • gietka99 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 26.05.06, 21:30
                    A to cwana gapa. Niech stoi, zmieni sie ochrona( głupia - jeśli nie wie że jest
                    kiwana przez jakiegoś cwaniaka, lub niesolidna jeżeli wie o procederze i bierze
                    w łape) jak my jako wspólnota dojdziemy do głosu i albo wykupi miejce, albo
                    bedzie stawał pod płotkiem.
                        • fioletor Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 28.05.06, 20:51
                          > chyba nietrudno zgadnąć z kim mamy do czynienia

Niech pan nie wyolbrzymia - przez internet każdy może zgrywać "bohatera" i
                          straszyć "grupami" - pisane słowa nic nie kosztują. Ale jak owy mieszkaniec
                          chce jakoś rozwiązać problem, to może zrobimy zebranie mieszkanców i wspólnie
                          (razem z naszym "bohaterem") ustalimy zasady parkowania - może jakieś zmiany w
                          regulaminie parkowania - i myslę, że w ten sposób problem zostanie rozwiązany
                          bez zbędnego "bohaterstwa" i "grupowania".
                          • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 28.05.06, 21:15
                            jasne - wyolbrzymianie wynika raczej z chęci podkreślenia
                            mojego "zniesmaczenia" sytuacją niż z realnej identyfikacji i faktycznej
                            obawy :)

a co do rozmowy to 100% racji - to własnie proponowałem, aby mieszkańcy
                            przeciwni parkowaniu na miejscach dla gości spotkali się wspólnie
                            z "parkującymi inaczej" i spóbowali jakoś wybrnąć z sytaucji, bo indywidualne
                            rozmowy raczej do niczego nie doprowadzą - może jak zauważą, że niezadowolonych
                            jest sporo (a nie pojedyncze osoby) to to coś da???
    • 100krota1 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 21:48
      Temat parkowania w miejscach przeznaczonych "dla gości" wywołuje we mnie takie
      same reakcje jak u większości osób posiadających miejsca parkingowe. Za kilka
      metrów kwadratowych zapłaciłam niespełna 27 000,00. Dlatego oglądając
      codziennie te same samochody parkujące "na waleta" zastanawiam się po co
      zaciągnęłam kredyt co przez kilka lat będzie mi spędzać sen z powiek. A pragnę
      zauważyć, że marki samochodów mogą swiadczyć o zamożności ich posiadaczy..,
      albo o ich kompeksach. Nienawidzę cwaniactwa, szczególnie w tej kwestii.A co
      do miejsc "dla gości" uważam, że powinny być i służym rzczywistym gościom, a
      nie cwaniaczkom "Alfa Romeo", "Volvo" i innych dobrych marek. Kilka tygodni
      temu miałam Gości. Dzień wcześniej zgłosiłam Ochronie (zgodnie z Regulaminem)
      o zapotrzebowaniu na miejsce dla gości na 2 doby. Zaskoczony Pan ochroniarz
      kilkukrotnie mi dziękował, że to zgłosiłam, bo zazwyczaj nikt tego nie robi.
      Więc korzystajmy z prawa jakie nam się należy.
      • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 22:28
        rozwiązania wg. mnie są przynajmniej dwa:

1. zlikwidować "miejsca niby dla gości", rozdać nowe piloty w ilości wyupionych
        miejksc parkingowych i nie ma zmiłuj - ochrona nie ma prawa nikomu otworzyć
        bramy, parkują tylko ci którzy ponoszą koszty parkingu. wiem że takie
        rozwiązanie uderzy równiez w tych, którzy "tylko na chwilę z zakupami" ale
        niestety jak widać zbyt dużo osób zachowuje się niepoważnie żeby można było im
        zaufać - jakiekolwiek wyjątki doprowadzą do sytuacji w której za jakiś czas
        znowu zobaczymy bordową alfę, czarnego passta, szarą nubirę i innych "stałych
        gości"

2. wprowadzić nowe zasady korzystania z parkingu "dla gości" (ale nie mam
        złudzeń że to będzie możliwe dopiero przy nowej ochronie) czyli max 48 godzin
        postoju i max 2 razy w miesiącu, a jak jakiś samochód pojawi się po raz trzeci
        ochrona ma po pensji

w obu przypadkach oczywiście należy natychmiast wymienić wszystkie piloty na
        nowe (chętnie zapłacę za swój egzemplarz, to minimalny koszt) i wręczyć je za
        pokwitowaniem tylko właścicielom miejsc

tak naprawdę wszystko się unormuje dopiero jak będziemy mieli wspólnotę bo
        zarówno ochrona jak i BP mają nas i wszystko inne głębiej niż parking :)

aha, jest jeszcze trzecie rozwiązanie:

3. właściciele miejsc umawiają się i rotacyjnie parkują na miejscach dla gości
        (a co, innym wolno a nam nie?) - w ten sposób pseudo-goście nie będą mieli
        gdzie parkować (bo jak wjadą na nasze onumerowane, to blokada)
        • grzela.68 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 09.05.06, 22:53
          1 - Nowy poprawiony regulamin parkowania.
          2 - Wymiana pilotow.(p.Swider podobno tez na to wpadl)na nowe z inna
          czestotliwoscia.
          Mysle ze to powinno zalatwic sprawe.
          Po zmianie w regulaminie ochrona powinna miec wiecej do powiedzenia, bo teraz
          zaslania sie ze regulamin zezwala na 72 h ze piloty maja itp.
          A moze spotkamy sie np. w piatek i obgadamy temat?
          • oko77 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 10.05.06, 08:13
            Szkoda tylko, że wcześniej te piloty były rozdawane niemalże na prawo i lewo,
            czy ktoś miał wykupione miejsce czy nie, to i tak dostawał pilota.
            Wszystkie propozycje p.Michała są do zaakceptowania i ja jestem za. Udostępniam
            swój samochód do rotacyjnego zajmowania miejsc :)))
            Co do blokady zakładenej jeżeli ktoś zaparkuje na miejscu wykupionym przez inną
            osobę to nie dokońca jest to skuteczne. Raz zdarzyło się, że pewien opel
            zaparkował na wykupionym przez sąsiada miejscu, sąsiad poszedł do ochrony, żeby
            założony blokadę, a ochrona jąkając się powiedziała, że nie. Następnie sąsiad
            postanowił zostawić swój samochód na alejce obok swojego miejsca
            (blokując "intruza") na co ochrona powiedziała, ze zaraz panu założymy blokade,
            bo tak stawać nie można....

Spotkanie piątkowe jak najbardziej pożądane. Tylko o której i gdzie? Może być o
            19:00 między blokami (gdzieś pośrodku)?
            • storczyk70 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 10.05.06, 10:18
              Jestem za spotkaniem w piątek. Godz. wieczorne jak najlepiej. Może warto
              rozwiesić informacje na klatkach schodowych, aby przyszło jak najwięcej
              zainteresowanych. Ci którzy parkują nielegalnie zapewne nie przyjdą. Ja nie
              mogę wydrukować takich zawiadomień - mam uszkodzoną drukarkę:(
              • cramerpl Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 10.05.06, 10:29
                Spotkanie OK, ale tak na prawdę co ono nam da? Przypatruję się temu wątkowi z
                zaciekawieniem jako osoba, która sama wykupiła miejsce postojowe i parkuje
                uczciwie na swoim. Krew mi się jednak burzy gdy czytam pomysły w
                stylu "likwidacja miejsc dla gości"! CHyba zostało to napisane bez
                przemyślenia, gdyż jest to tak na prawde działanie przeciwko sobie i przeciwko
                pozostałym mieszkańcom, którzy "legalnie" po uprzednium zgłoszeniu przyjmują
                gości. Ja zawsze jak mają do mnie wpaść znajomi na kolację, zgłaszam ten fakt
                ochronie i NIGDY nie miałem problemu z rezeracją miejsca dla nich na parę
                godzin - czy nawet raz mi się zdarzyło na jedną noc! Nie wyobrażam sobie
                likwidacji tych miejsc gdyż dzięki nim osiedle posiada pewien "standard" i
                czymś się odróżnia od poozstałych blokowisk.
                Rozwiązeniem problemu wydaje mi się że może być rozmowa lub pismo developera do
                osób łamiących regulamin parkowania - z ostrzeżeniem lub karą za złamanie
                regulaminu. Należy się też upomnienie ochronie.
                Dajmy już sobie spokój - i cieszmy się że w ogóle mamy miejsca dla gości i
                możemy z klasą ich zapraszać.
                • mwieclawski Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 10.05.06, 11:17
                  Mili sąsiedzi. Na wstępie napiszę że nie posiadam wykupionego miejsca
                  parkingowego. Dodam również że nie parkuję na miejscach dla gości (naturalnie
                  nie w celu przyodziania białych rękawiczek i pokazania - "jestem uczciwy", ale
                  zwyczajnie szanuję tych którzy zapłacili duże pieniądze za miejsca parkingowe).
                  Muszę jednak zadbać również o swoje interesy (i być może innych którzy miejsc
                  nie mają wykupionych) i powiedzieć że czasem chciałbym wjechać i wnieść zakupy.
                  Kochani doskonale rozumiem rozgoryczenie faktem że są osoby których auta nocują
                  a którzy nie zapłacili ani złotówki ale zabronienie innym mieszkańcom osiedla
                  wjazdu na jego teren to jakaś zgroza.
                  Cóż piszę pod wpływem chwili i wcześniejszych wypowiedzi, nie mając może
                  doskonałej propozycji na rozwiązanie tej sytuacji ale wydaje mi się że to
                  właśnie ochrona ponosi dużą odpowiedzialność za to co się dzieje. A jeżeli
                  dojdzie do głosowania i decyzji o "wygnaniu" mieszkańców z parkingu to proszę
                  chociaż o wolny dostęp do np 22:00. Później będzie cisza nocna :) i może nikt
                  tak późno z zakupami nie będzie musiał przybywać.
                  Będę dalej przygladał się konwersacji i przybędę na spotkanie jak czas pozwoli.

Michał A8 - właściciel Seata (kolor chyba śliwka :) )
                • skafanderek Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 10.05.06, 13:56
                  No nie wiem, czy akurat zapraszanie gości do podziemnego parkingu, tak bardzo
                  dodaje "klasy" tym wizytom, chociaz czesto wygody pewnie tak.

Musze powiedziec, ze po przeczytaniu wiele wypowiedzi na temat miejsc
                  parkingowych, widzac tez aktywnosc w tym temacie jestem coraz bardziej
                  przekonany, o tym, ze nie chodzi o to aby byly miejsca parkingowe dla naszych
                  gosci (jak wynika z jednego z postow, nie ma problemu z ich wczesniejsza
                  rezerwacja), ale o jakies krzywdy, tych ktorzy wykupili miejsca. Nie moge sie
                  oprzec wrazeniu, ze jest ono troche absurdalne, nie dzieje sie bowiem tym z
                  Panstwa ktorzy posiadaja miejsca parkingowye zaden uszczerbek, oczywiscie poza
                  tym, ktorzy sami sobie wmawiaja Panstwo bedac przekonanym, ze zostali
                  pokrzywdzeni, czy oszukani.

Jak rozumiem, to nie jest walka o miejsca parkingowe czy sprawiedliwość itp.,
                  ale o lepsze samopoczucie, w istocie wynikajace z przekonania: zaplaciłem to
                  nie musze, tak jak sasiad, biegac w deszczu do samochodu.
                  • oko77 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 10.05.06, 14:27
                    niestety przydażyło się już, że ochrona powiedziała mieszkańcom, że nie ma
                    wolnych miejsc, chociaż był to środek tygodnia i stały tylko samochody
                    mieszkańców...
                    a druga kwestia, to niestety ale my (osoby, które wykupiły miejsca) płacimy
                    również za eksploatację tej części, za jej sprzątanie, za prąd w niej zużyty.
                    Tak więć to trochę nas kosztuje i nie są to tylko jednorazowo wyłożone 24 400
                    czy 26 840zł, ale również miesięcznie dodatkowe parę złotych.
                    Wolę, żeby te miejsca były dla gości a nie dla chytrych mieszkańców.
                    Pozaty to co warto w tym miejscu podkreślić, to nadal są wolne miejsca i można
                    je zakupić. Skoro są mieszkańcy, którzy koniecznie chcą korzystać z tych miejsc
                    to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w ciągu paru minut za ww kwotę dostać
                    pilocika i partycypowac w comiesięcznych kosztach i korzystać z garażu jak
                    wszyscy pozostali uprawnieni do tego mieszkańcy.
                    Dla tych, którzy nie czytali, to regulamin wyraźnie wskazuje kim jest osoba
                    uprawniona!
                  • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 10.05.06, 21:53
                    skafanderek napisał:

> Jak rozumiem, to nie jest walka o miejsca parkingowe czy sprawiedliwość itp.,

to źle Pan rozumie... to jest prośba o zwykłą ludzką uczciwośc i przyzwoitość,
                    o nie korzystanie z czegoś za co się nie zapłaciło, a inni zapłacili bardzo
                    dużo, o powstrzymanie się od cwaniactwa i oszustwa - z Pana wypowiedzi wynika,
                    że to i tak za wiele...

większości samochodów, o których wczoraj pisaliśmy dzisiaj na parkingu dla
                    gości nie ma - skoro (w Pana opinii) ich włsściciele nie robili "nic złego" a
                    jednak wystawili samochody, to może zrozumieli, że coś jednak w ich
                    postępowaniu było nie fair???

jak dla mnie to tu chodzi o zwykłą przyzwoitość i o nic więcej...
          • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 11.05.06, 21:23
            fioletor napisał:

> > a jak jakiś samochód pojawi się po raz trzeci ochrona ma po pensji
            >
            > jeśli rozumiec to dosłownie to nie przejdzie, gdyż jest to sprzeczne polskim
            > prawem

he he nie chodzi raczej o formę umowy pomiędzy wspólnotą (czyli nami, a na
            razie Bemowem) a firmą ochroniarską... to nie my jesteśmy bezpośrednio
            pracodwcami ochroniarzy tylko ta firma i wystarczy zawrzeć w umowie odpoweidnie
            kary umowne na wypadek nienależytego wykonywania umowy przez tę firmę i tyle -
            wpuszczą samochd którego nie powinni byli wpuścić to płacimy im odpowiedno
            mniej, a to w jaki sposób firma odzyska te kasę od pracowników (pojedzie im po
            premii, każe odpracować, zwolni z roboty, oleje sprawę) to już nie nasza
            broszka...
      • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 26.05.06, 21:27
        Alfa zmieniła się w BMW 530 - rejestracja WJ... - czyli cwaniak się niczego
        nie nauczył, co było do przewidzenia...

ostatnio mamy jeszcze VW Golfa - rejestracja EKU...

pozostaje nękać Swidra telefonami ewentualnie skrzyknąć grupę oszukanych
        właścicieli miejsc i spróbować rozwiązać problem we własnym zakresie...
        • 1234j5 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 27.05.06, 12:27
          michalfront napisał:

> Alfa zmieniła się w BMW 530 - rejestracja WJ... - czyli cwaniak się niczego
          > nie nauczył, co było do przewidzenia...
          >
          > ostatnio mamy jeszcze VW Golfa - rejestracja EKU...
          >
          > pozostaje nękać Swidra telefonami ewentualnie skrzyknąć grupę oszukanych
          > właścicieli miejsc i spróbować rozwiązać problem we własnym zakresie...

jeśli michałfront chce załatwić sprawę we własnym zakresie to
          zapraszam,chętnie sprawdzę ile jesteś wart,a co do "grupy" to zaręczam ci że
          niechciałbyś poznać tej którą ja mogę skrzyknąć,napewno nie wyszłoby ci to na
          zdrowie.Jacek 10c m 07.
          • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 27.05.06, 14:50
            1234j5 napisał:

> michalfront napisał:
            >
            > > Alfa zmieniła się w BMW 530 - rejestracja WJ... - czyli cwaniak się nicz
            > ego
            > > nie nauczył, co było do przewidzenia...
            > >
            > > ostatnio mamy jeszcze VW Golfa - rejestracja EKU...
            > >
            > > pozostaje nękać Swidra telefonami ewentualnie skrzyknąć grupę oszukanych
            > > właścicieli miejsc i spróbować rozwiązać problem we własnym zakresie...
            >

>
            > jeśli michałfront chce załatwić sprawę we własnym zakresie to
            > zapraszam,chętnie sprawdzę ile jesteś wart,a co do "grupy" to zaręczam ci że
            > niechciałbyś poznać tej którą ja mogę skrzyknąć,napewno nie wyszłoby ci to na
            > zdrowie.Jacek 10c m 07.

jasne, w sumie czego innego można się było spodziewać... niektórym nawet przez
            myśl nie przejdzie inny sposób rozwiązywania problemów jak tylko prymitywna
            siła fizyczna... przykre ale niestety prawdziwe...
          • rafal9629 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 28.05.06, 23:54
            1234j5 napisał:

> michalfront napisał:
            >
            > > Alfa zmieniła się w BMW 530 - rejestracja WJ... - czyli cwaniak się nicz
            > ego
            > > nie nauczył, co było do przewidzenia...
            > >
            > > ostatnio mamy jeszcze VW Golfa - rejestracja EKU...
            > >
            > > pozostaje nękać Swidra telefonami ewentualnie skrzyknąć grupę oszukanych
            > > właścicieli miejsc i spróbować rozwiązać problem we własnym zakresie...
            >

>
            > jeśli michałfront chce załatwić sprawę we własnym zakresie to
            > zapraszam,chętnie sprawdzę ile jesteś wart,a co do "grupy" to zaręczam ci że
            > niechciałbyś poznać tej którą ja mogę skrzyknąć,napewno nie wyszłoby ci to na
            > zdrowie.Jacek 10c m 07.

Nie straszcie się na forum... Wymiana adresów e-mail, ustawka i wszystko jasne,
            a nie czcze gadanie. To oczywiście hardcorowe rozwiązanie, którego chyba jestem
            przeciwnikiem, ale jak nie możecie się dogadać...
            Mnie również nie podobają się samochody "gości" parkujące co noc na osiedlu.
            Nie wykupiłem garażu i nie parkuję tu. Tak samo powinni postępować inni.
    • wankar Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 29.05.06, 12:31
      A moze poradzicie mi, jak sobie poradzic z kims, kto BEZPRAWNIE!!!! zajmuje
      moje miejsce?! Chetnie je wynajme, bo mam juz dosc wychodzic na kretyna, za
      jakiego pewnie uwaza mnie osoba(y) regularnie parkujaca pod A1. Mnie by przez
      mysl nie przeszlo, by tak wrednie podczepiac sie pod cos, co nie nalezy do
      mnie. Z epitetami na razie poczekam.
      • mariuszjerzy Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 29.05.06, 15:27
        Witam
        A ja zacznę od tego, że jeżdżę takim śliwkowym Peugeotem z dużymi naklejkami(co
        oznacza, że jest służbowy, więc nie mam "parcia", żeby robić firmmie prezent w
        postaci zakupu miejsca parkingowego), który co noc możecie oglądać zaparkowany
        na Gołuchowskiej (to informacja dla tych wszystkich, którzy już sobie o mnie
        pomyśleli "kolejny cwaniaczek"). I mam pilota, którego dostałem w komplecie do
        mieszkania (podobnie jak drzwi, okna wyłączniki światła, klucze... itd). Z
        zakupami popyrgalam z Gołuchowskiej i się specjalnie z tego powodu nie skarżę.
        Jednak uprzejmie informuję, iż tego kto "popsuje" mojego pilota potraktuję tak
        samo jak tego, kto wytłucze mi okna, wyłamie drzwi czy w inny sposób podniesie
        rękę na to co nabyłem "w pakiecie"; nie pozwolę aby w myśl chorego rozumienia
        odpowiedzialności zbiorowej ktoś pozbawiał mnie prawa, które zostało mi
        wcześniej zagwarantowane. I nie interesuje mnie czy ktoś umie przeczytać w
        regulaminie, że mieszkańcy nie mogą wjeżdżać na teren parkingu, a ktoś inny
        potrafi to wyegzekwować czy nie. Nie będę też dywagował, czy postój 15 minut to
        jest usprawiedliwiony, a 16 to już nie. Jedno jest pewne: mam dziadka, dla
        którego przejście od windy do mnie do mieszkania jest wielką wyprawą w związku
        z czym mam prawo dowieźć go pod samą windę kiedy chcę (właściwie kiedy on tego
        chce) i ile razy w miesiącu chce niezależnie od tego, czy wjeżdżają czwarty raz
        w miesiącu zostanę uznany za "cwaniaka" przez "tych bogatszych" sąsiadów czy
        nie.
        I jeszcze jedno: będę szczerze wdzięczny jeśli przynajmniej niektórzy z nas
        przestaną być samozwańczymi "strażnikami cudzej moralności"; zgodzę się, że są
        wśród nas nazwijmy to "bardziej uciążliwi" mieszkańcy, ale zupełnie nie
        rozumiem dlaczego w imię "walki" nie załatwia się spraw bezpośrednio z nimi
        tylko przy okazji przeprowadza się zamach na prawa osób zupełnie nie
        zaangażowanych w konflikt.
        Jeszcze raz podkreślę: jeśli ktokolwiek ma do mnie jakiekolwiek uwagi proszę
        bezpośrednie załatwiamie ich ze mną. Jeśli jednak ktoś ma uwagi do osób
        trzecich - proszę o pozostawienie mnie i moich praw w spokoju!

Pozdrawiam
        Mariusz
        a8/26
        • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 29.05.06, 19:09
          hmm myślę że co do podjeżdżania z zakupami, meblami, bagażami, osobami
          straszymi, dziećmi itp. to wogóle nie ma dyskusji - każdy ma prawo podjechac
          pod windę i wyładować kogo lub co wiezie :)

wydaje mi się że wszystkim dyskutantom (a na pewno mnie) chodzi WYŁĄCZNIE o
          stałe parkowanie na miejscach dla gości - wjazdy okazjonalne nie stanowią
          żadnego problemu :)
          • kpt_klos Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 29.05.06, 23:52
            Uff! odetchnąłem z ulgą. Już myślałem, że będzie szlaban na wjazdy dla osób nie
            mających garaży (a ja sporadycznie, ale lubię sobie pojeździć po naszych
            garażach - szczególnie z ciężkimi zakupami :-) )

Co do pomysłu wymiany pilotów to jest on chybiony, gdyż na miejscach dla gości
            parkują osoby (na pewno jedna - BMW 530...) które mają wykupione miejsce, ale
            tam stoi samochodzik np.: żony... więc on i tak będzie miał pilot :-(
            • mariuszjerzy Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 30.05.06, 12:34
              Dokładnie i skończy się tym, że "cwaniakujący" i tak sobie poradzą, "bogatsi"
              będą mieli poczucie, że znów porządzili, a pozostali będą musieli się tłumaczyć
              dlaczego w tym miesiącu już 4 razy byli w sklepie i 2 razy przywozili
              niepełnosprawnych... Gratuluję pomysłowości naszym "Napoleonom" ;)

Mariusz
              A8/26
              • verop Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 02.06.06, 17:07
                Widzę, że ma kolega mnóstwo kompleksów: "bogatsi", Napoleonowie"... Nie będę
                wnikał. Chciałbym jednak uświadomić, że pojedyńczy mieszkańcy - również Pan nie
                zmienią zasad tylko zrobi to wspólnota. Proponuję więc uruchomić swój geniusz i
                zaproponować rozwiązanie - również dla Pana dobra - tak aby mógł Pan również
                korzystać ze swojego pilota.
        • harford Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 29.06.06, 17:27
          Niestety nie zaglądałem tu ostatnio zbyt często, a szkoda...
          Z pewnym opóźnieniem ale jednak chciałbym się odnieść do przedmówcy (czy też może przedpisarza).
          Gdy ja odbierałem klucze od mieszkania dokładnie sprawdzono czy należy mi się pilot od bramy czy też nie (innymi słowy czy posiadam miejsce garażowe czy nie). I z tego co ja się orientuję to generalnie tak to wygladało. Nie wydaje mi się więc słusznym mówienie/pisanie że gdy nie wykupiłem miejsca garażowego to i tak pilot mam "w pakiecie" i będę go bronił jak Rejtan na Targowicy. Czy gdybym dostał (np. przez pomyłkę) klucze do siebie i do mieszkania sąsiada to mogę wchodzić do niego kiedy chcę?? No chyba że ktoś miał taki dostęp zagwarantowany w umowie bez względu na fakt wykupienia miejsca - nie sądzę jednak aby tak było.

Obecnie Bemowo sp z o.o. a w przyszłości wspólnota ma prawo anulować nawet wszystkie piloty pod warunkiem że ochrona będzie otwierać bramę na każde żądanie powiedzmy "osoby uprawnionej", lub też zostanie wprowadzone inne alternatywne rozwiązanie. Kto jest taką osoba uprawnioną - czy tylko ci co wykupili miejsce, czy też wszyscy to już zupełnie inna bajka. I bynajmniej nie będzie to podnoszenie ręki na czyjąś własność. Ot uwarunkowana jakimiś okolicznościami zmiana zasad wjazdu.

Nie twierdzę że "zdekodowanie" pilotów jest dobrym rozwiązaniem i dla wielu nie będzie to żadne utrudnienie, ale ludzie są różni i myślę że lepiej wprowadzać w życie działanie, które pomoże w powiedzmy 80% niż nie robić nic.

Jednocześnie oczywistym jest że wjazd z zakupami, osobą chorą czy też z jakiegoś innego powodu powinien być dostępny dla wszystkich i 24 godziny na dobę. W takim jednak przypadku dużo bardziej wskazane wydaje mi się jednak, aby ochrona otwierała bramę i była świadoma że gdzieś tam w przejściu przez jakiś czas parkował będzie samochód i "moi mili Państwo proszę się nie denerwować bo np. pan Feliks spod 15 tylko wniósł zakupy i zaraz odjedzie".

Poruszenie spornej kwestii bezpośrednio z osobą/osobami których to dotyczy jest najprostsze i najrozsądniejsze. I jestem pewien że gdy do tego dojdziemy żadna zabawa w kodowanie/dekodowanie pilotów nie będzie potrzebna. Dopóki jednak formalnie nie wybierzemy swoich przedstawicieli nic dziwnego że większość woli poruszyć na forum różne kwestie, które aż proszą się o bezpośrednią rozmowę, szczególnie że czasami po dłuższym "biciu piany" to jednak pomaga.

Życząc powodzenia tym naszym przyszłym przedstawicielom
          pozdrawiam
          Jacek
          A8/43

• dorian22 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 30.05.06, 20:38
      Ludzie opanujcie się z tym ciągłym umartwianiem, dochodzeniem swoich praw i
      tropieniem co rusz nowych afer.Proponuję zająć się rodziną, wyjść na spacer
      spotkać się ze znajomymi, zacieśnić kontakty z sąsiadami. A jeśli ktoś lubi
      dreszczyk emocji i tropienie cwaniaczków, różnych afer proponuję CBA. Trwa
      właśnie nabór.
        • mariuszjerzy Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 05.06.06, 15:49
          Faktycznie "kolega-psycholog" mnie uspokoił - pojedyńczy pieniacze raczej nie
          powinni zaszkodzić mojemu (tu się odzywa mania posiadania - podpowiem)
          pilotowi. Wymyślać rozwiązania nie zamierzam, bo to nie jest mój problem; ja
          nikomu nie szkodzę i mnie nikt (póki co) nie uprzykrza życia. Jedyne
          rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to zdobycie się na odwagę przez tych,
          którym coś nie pasuje i przeprowadzenie "męskiej rozmowy" z tymi, którzy im
          przeszkadzają zamiast wypisywanie ploteczek w internecie, ale nie chcę być zbyt
          wymagający ;)
          Mam jednak nadzieję, że każdy z nas jest świadomy co kupił podpisując umowę i
          gdzie się kończy jego pole zarządu własną nieruchomością ;)

Wszystkim "hobbystycznym" detektywom, konfidentom i nadzorcom obozowym życzę
          wytrwałości w swojej pasji życiowej i za radom rozsądnego przedmówcy wracam do
          zacieśniania więzów z ludźmi przychylniej nastawionymi do świata ;)

Pozdrawiam
          Mariusz
          a8/26
    • tatwo Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 08.06.06, 08:04
      mysle, ze wystarczy egzekwowac od ochrony wykonywanie ich obowiazkow, do
      ktorych nalezy:
      - prowadzenie ewidencji pojazdow parkujacych na miejscach dla gosci
      - zakladanie blokad pojazdom nie zgloszonym na bramie jako pojazdy gosci
      - pobieranie oplat za zdjecie i przekazywanie ich na konto zarzadcy/wspolnoty.

I krotka pilka. Jesli ochroniarz odmawia wykonania jakiejs czynnosci to nalezy
      poprosic o pisemne uzasadnienie. i eskalowac u zarzadcy, ktorym teraz jest
      bemowo sp. z o.o. a wkrotce bedzie wspolnota.

Samochody "gosci" mi generalnie nie przeszkadzaja, chyba, ze nie ma miejsca dla
      moich gosci.

pozdrawiam,
      Arek
    • tatwo Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 20.06.06, 22:57
      Nie pytalem Wajsbergera i spolki, ale spytalem ochrone o te parkujace na
      goscinnych miejscach samochodziki. Pan Ochroniarz zeznal, ze nie moga sobie
      poradzic w BMW 520, Toyota Avensis i czyms jeszcze. Na moja sugestie o
      wykorzystaniu dostepnych metod (np. blokada) Pan Ochroniarz powiedzial, ze po
      zalozeniu blokady tym samochodom dzwoni nasz ulubieniec Swider z poleceniem
      zdjecia blokad.
      I tyle. Jedyne, co bym chcial, to niedopuszczenie osob parkujacych na "krzywy
      ryj" do wladz wspolnoty. Bo wtedy sami sobie beda wydawali polecenie zdjecia
      blokad

pozdrawiam,
      Arek
      • mariusz1973 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 21.06.06, 05:05
        Mam wielka nadzieje ze czasy parkowania osób na tkzw. "krzywy ryj" dobiegną końca.
        I oby jak najszybciej. Prawdę mówiąc to szkoda mi tych "cwaniaczków" że nie
        mogli sobie garażu kupić. No ale cóż ...

Pozdrawiam
        Mariusz
      • 1234j5 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 21.06.06, 13:23
        Jeśli TATWO lub mariusz1973 chcą porozmawiać o "motoryzacji" {szczególnie o bmw
        520}to zapraszam a7/7. Poza tym sądząc z godziny wypowiedzi mariusza1973 bardzo
        go ten temat frustruje,lub wstaje o tej porze do pracy{chyba do kopalni}.Mogę
        również pofatygować się do panów jeśli będziecie mieli odwagę podać swoje
        adresy.Na łamach tego żałosnego forum nie mam zamiaru z nikim dyskutować.
        • adrian_b1 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 21.06.06, 13:47
          Tak obserwuje sobie to forum i zauważyłem że już drugi raz wlasciwie grozi pan
          pobiciem innym mieszkancom tak rozumiem aluzje panskie. Jak rozumiem robi pan
          to w obronie swojego BMW. Proponuje zamiast tego straszenia przedstawic swoje
          racje, dlaczego parkuje pan chociaz nie ma miejsca parkingowego. To moze okazac
          sie lepsze dla rozwiazania problemu.
          • 1234j5 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 21.06.06, 15:56
            adrian_b1 napisał:

> Tak obserwuje sobie to forum i zauważyłem że już drugi raz wlasciwie grozi
            pan
            > pobiciem innym mieszkancom tak rozumiem aluzje panskie. Jak rozumiem robi pan
            > to w obronie swojego BMW. Proponuje zamiast tego straszenia przedstawic swoje
            > racje, dlaczego parkuje pan chociaz nie ma miejsca parkingowego. To moze
            okazac
            >
            > sie lepsze dla rozwiazania
            problemu.
            nikogo nie mam zamiaru straszyć, irytuje mnie tylko to że jeden z moich
            sąsiadów nie zauważa innych parkujących aut, jedynie mój samochód.

• sbrzuc Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 21.06.06, 16:01
              Moze po prostu to BMW najbardziej rzuca się w oczy...
              Oczywiście jest więcej takich samochodów, a BMW jest tylko przykładem.
              Mysle, ze aby uniknac konfliktow nalezy rozwiązac ten problem na drodze wymiany
              argumentow. Moze rozwiazaniem byłaby jakas dzierzawa lub oplata dla osob
              chcacych parkowac pod dachem a ktore nie chca wykupowac miejsca na wlasnosc. Nie
              chce proponowac teraz stawek (kwestia obliczenia), ale mozna wymyslic
              rozwiązanie w stylu:
              - kazde mieszkanie ma prawo skorzystac z miejsca parkingowego dla gosci np. 2
              razy w miesiacu.
              - kazdy kolejny dzien jest dozwolony pod warunkami:
              a. nie ma chetnych z innych mieszkan
              b. zostanie wniesiona oplata
              Nie bede sie przy takim rozwiazaniu oczywiscie upieral, ale moze jest ono godne
              rozwazenia.

Pozdrawiam!
              • 1234j5 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 21.06.06, 19:04
                Dobrze że chociaż Szymon zauważył że nietylko BMW parkuje na miejscach dla
                gości,ale temu co śle skargi, żali się i skarży ,tylko to auto przeszkadza,
                {może powinien z kimś o swoim problemie porozmawiać......}.
                • 100krota1 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 21.06.06, 20:10
                  do Pana 1234j5 Czytając Pana wypowiedzi krew się we mnie gotuje!!! jak można
                  być tak bezczelnym. Nie dość, że cały czas łamie Pan ogólnie przyjęte zasady w
                  kwestii korzystania z miejsc dla gości, to jeszcze próbuje obrażać innych. To
                  czy Pan MariuszJerzy czy ktoś inny pracuje w kopalni czy gdzie indziej Panu
                  guzik do tego. Niech Pan zajmie się sobą i swoim wychowaniem. I niech Pan nie
                  próbuje zastraszać ludzi poprzez wywołowanie ich "na pojedynek". Proszę zmienić
                  mniemanie o sobie i nauczyć się żyć w społeczności gdzie panują pewne zasady.
                  Akurat tak się składa, że mi też najbardziej zapamiętało się Pana BMW. Niech
                  Pan nie zgrywa pokrzywdzonego i napiętnowanego przez Sąsiadów. Właściwie to
                  jakie ma Pan prawo bezkarnie korzystać z tego miejsca?
                  • jarek_bemowo Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 21.06.06, 23:19
                    Dołączam się do piętnujących postawę właściciela BMW. Takiego chamstwa,
                    prostactwa i bezczelności już dawno nie widziałem. Zwracanie takiemu uwagi w
                    cztery oczy nic nie da, tylko grupowe napiętnowanie może spowodować to, że
                    1234j5 może wreszcie pomyśli i olśni go, że postępuje nieuczciwie wobec innych
                    mieszkańców. Całkiem prawdopodobnie, że jest to jakiś znajomy Świdra, skoro -
                    jak pisał ktoś we wcześniejszej wypowiedzi - Świder dzwoni do ochrony i każde
                    zdejmować bez opłat blokadę założoną zgodnie z regulaminem wymyślonym przez
                    Świdra. Na szczęście wkrótce czasy kumpli Świdra miną (bo nie wierzę, żeby we
                    wspólnocie udało im się uzyskać większość) i nie będzie już dwóch regulaminów,
                    nieoficjalnego (wolna amerykanka dla kumpli Świdra) i oficjalnego (100 PLN za
                    zdjęcie blokady dla pozostałych mieszkańców) - tylko za każde zdjęcie blokady
                    1234j5 i jemu podobni drobni krętacze będą wpłacać do kasy wspólnoty 100 PLN.
                    Nie dość, że drobni cwaniaczkowi pokroju 1234j5 korzystają za darmo z miejsc
                    postojowych za które uczciwi mieszkańcy musieli wyłożyć dwadzieścia kilka
                    tysięcy, to jeszcze nie uczestniczą w kosztach opłat dotyczących garaży (prąd,
                    sprzątanie) korzystając na okrągło z miejsc dla gości, a to już jest okradanie
                    (wprawdzie symboliczne, ale jednak) uczciwych współmieszkańców.
                  • mariuszjerzy Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 23.06.06, 13:25
                    Małe sprostowanie: proszę mnie nie mylić z Mariuszem1973 bo zaręczam - jestem
                    kim innym ;)
                    Nawiasem mówiąc bardzo mnie rozbawiła informacja o mojej rzekomej pracy w
                    kopalni - mając na uwadze odległość do najbliższej muszę stwierdzić, że chyba
                    dużo czasu spędzałbym na dojazdach ;)
                    A całkiem poważnie: Drodzy sąsiedzi! Obawiam się, że niepotrzebnie dajecie się
                    sprowokować dzieciakowi, który najwyraźniej świetnie się bawi Waszym - Naszym
                    kosztem. Jeżeli uważnie poczytacie regulamin stwierdzicie, że nie wolno
                    parkować w garażu mieszkańcom, którzy nie mają wykupionych miejsc postojowych,
                    a jedynie ich gościom. Czemu zatem nie wyegzekwować wykonywania regulaminu??
                    Skoro ktoś parkuje codziennie w garażu, oznacza to, że jest mieszkańcem
                    (przypominam o obowiązku meldunkowym, który po 3 dniach zamienia "gościa"
                    w "mieszkańca"). Na pewno wśród osób zbulwersowanych postawą niektórych
                    współmieszkańców znajdzie się jakiś prawnik, który będzie wiedział jak
                    skutecznie zablokować "cwaniactwo".
                    • mike178 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 28.06.06, 18:45
                      Wykonywania regulaminu nie mozna egzekwowac z prostego powodu: zostal on
                      (regulamin) uchwalony calowice nielegalnie i nie ma zadnej mocy prawnej, tak
                      wiec te wydruki, ktore dostalismy to tylko makulatura...co wiecej, wiele innych
                      dzialan podejmowanych przez naszego dewelopera w swietle prawa jest niewaznych,
                      zreszta pan w. i pan ś. sami są tego swiadomi tylko glosno o tym nie
                      mowia...zreszta na dowod zwroccie uwage na nowe rozliczenia - po mojej rozmowie
                      z nimi jakis czas temu i zwroceniu uwagi na pewne kwestie prawne nie sa to juz
                      faktury tylko zaliczki...
                      A co do samochodow parkujacych w garazu podziemnym na miejscach dla gosci, to
                      trzeba sobie zdawac sobie sprawe, ze takie gorączkowanie sie na forum i
                      powolywanie sie na regulamin totalnie wisi parkujacym za friko...zauwazylem, ze
                      kilkoro mieszkancow juz ma od dawna wytypowane samochody "stalych gosci" - co w
                      takim razie za problem zejsc do pasazu z odpowiednim srubokretem i przerysowac
                      pare furek??? a ochrona i tak nie odpowiada za parkujace samochody wiec tez im
                      nie zaley...no chyba, że....nasi ochroniarze biora w lape za przymykanie oka na
                      takie parkowanie "na krzywy ryj"...
                      • jarek_bemowo Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 29.06.06, 00:02
                        > kilkoro mieszkancow juz ma od dawna wytypowane samochody "stalych gosci" - co
                        > w takim razie za problem zejsc do pasazu z odpowiednim srubokretem i
                        > przerysowac pare furek???

Może ci mieszkancy próbuja najpierw rozwiązac problem "po dobroci" zgodnie z
                        zasadą, że nie należy stosować radykalnych rozwiań jeśli sa inne mozliwości ;-)
                        • kaaro1 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 29.06.06, 11:29
                          jarek_bemowo napisał:

> > kilkoro mieszkancow juz ma od dawna wytypowane samochody "stalych gosci"
                          > - co
                          > > w takim razie za problem zejsc do pasazu z odpowiednim srubokretem i
                          > > przerysowac pare furek???
                          >
                          > Może ci mieszkancy próbuja najpierw rozwiązac problem "po dobroci" zgodnie z
                          > zasadą, że nie należy stosować radykalnych rozwiań jeśli sa inne mozliwości ;-
                          )
                          Niech on się lepiej zastanowi co będzie jak ktoś mu ten śrubokręt wsadzi np. w
                          oko!
                      • skafanderek Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 29.06.06, 07:36
                        Ja rozumiem, ze z tym śrubokrętem to taki zwrot retoryczny... co temu stoi na
                        przeszkodzie? Skoro jak wynika z pierwszej części maila jest Pan jurystą, to
                        przypomnę, że niszczenie cudzego mienia też nie jest zgodne z prawem.
                        Najprościej jednak można powiedzieć, że TAK SIE PO PROSTU NIE ROBI, podobnie
                        jak nie przejeżdża się staruszki przechodzącej na światłach nawet jeżeli idzie
                        naszym zdaniem zbyt wolno. To podstawy funkcjonowania społecznego (jak kto woli
                        umowy społecznej), podstawy działania moralnego (jak kto woli uczciwego),
                        więcej nie napiszę, bo stanie się zbyt patetyczne, a sprawa dotyczy przecież
                        śrubokrętam, tak więc po prostu elementarna uczciwość nakazuje nie niszczyć
                        cudzej własności, nawet jeżeli zachowanie jej właściciela się nam nie podoba.
            • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 21.06.06, 23:44
              a czy doczekamy się w końcu odpowiedzi DLACZEGO Sąsiad parkuje na
              miejscach "dla gości", chociaż sam przyznaje że wie, że nie ma do tego prawa???

i nie "w cztery oczy", nie jakieś niejasne spotkania, tylko tutaj, na forum,
              gdzie wszyscy będziemy mogli przeczytać DLACZEGO Sąsiad robi to, co robi?
              • jarek_bemowo Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 22.06.06, 00:52
                Niech Pan nie oczekuje sensownej odpowiedzi, bo poza "umów się Pan ze mną na
                ustawkę" żadnej merytorycznej argumentacji nie będzie.
                Prawdopodobnie są dwa powody:
                1. symboliczny juz na tym forum "właściciel BMW" ma w d... innych mieszkańców
                osiedla (ale to jeszcze za mało)
                2. ma znajomego w BP który gwarantuje mu bezpłatne zdejmowanie blokad (słynny
                telefon od pana Ś.) akładanych zgodnie z regulaminem parkowania wymyslonym
                przez BP.
                Po zawiązaniu się wspólnoty na naszym osiedlu powód nr 2 zniknie i:
                a) albo symboliczny "właściciel BMW" przestanie zajmować miejsca dla gości
                b) albo kasa wspólnoty będzie miała dodatkowe dochody - 100 PLN za każdą
                blokadkę :-)
                Myślę, że obydwa punkty: a) oraz b) są do zaakceptowania dla każdego
                "nie-właściciela BMW".
                • skafanderek Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 22.06.06, 09:12
                  Całkowicie zgadzam się z powyższymi wypowiedziami dotyczącymi tego, że
                  właściciel BMW (akurat o tym samochodzie najgłośniej może dlatego, że
                  charakterystyczny, no i dlatego, że jego właściciel jako jedyny się ujawnił)
                  powinien podlegać takim samym prawem jak reszta mieszkańców. Zwracam też temu
                  Panu uwagę, że jednak - czy się to komuś podoba, czy nie - jesteśmy pewną
                  wspólnotą, a naprawdę dawno temu minęły czasy, gdy we wspólnocie autokratycznie
                  podejmował decyzje najsilniejszy. To zresztą chyba dość oczywiste sprawy i
                  wierzę, że tym razem - odzywając się na forum, przedstawi Pan jakieś
                  merytoryczne argumenty.
                  Przy okazji jednak, chciałbym zwrócić uwagę, że zaostrzając konflikt na pewno
                  do porozumienia nie dojdziemy. Na razie o owym telefonie od Świdra wiadomo
                  tylko od ochroniarza. Czy rzeczywiście tak było - nie przeczę, że jest to
                  możliwe, ale ochroniarz mógł też tak powiedzieć dla świętego spokoju. Tak więc
                  nie przyjmujmy tego, jako pewnik, a mam wrażenie że tak się powoli dzieje i nie
                  tworzmy na tej podstawie zbyt daleko idących teorii.

Jak już kiedyś pisałem, mi całkowicie nie przeszkadza, że ktoś parkuje w garażu
                  na pustych miejscach, chociaż uważam, że powinno być to uregulowane jakimiś
                  zasadami i jakimiś opłatami (dodam, aby nie było, że załatwiam swoje interesy
                  mam miejsce parkingowe, chyba ze 2 razy korzystałem - tzn. moi goście z
                  miejsc "dla gości), ale powiem raz jeszcze. Jeżeli wspólnota uważa inaczej, to
                  należy to przyjąć do wiadomości i się do tego stosować, a nie działać na
                  zasadzie wolnej amerykanki.
                  • 1234j5 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 22.06.06, 11:34
                    1;nic nie łączy mnie z p.świdrem ani z innym człowiekiem z BP.
                    2;od pół roku parkowałem na miejscach dla gości kilka aut wykorzystując lukę w
                    prawie.{auta te należały do moich gości,znajomych,wspólników.}
                    3; mam nadzieję że wkrótce dojdzie do zebrania mieszkańców i będę mógł poznać
                    moich oponętów.
                    4;na dzień dzisiejszy sprawa parkowania mojego samochodu nie będzie stanowiła
                    problemu.
                    • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 22.06.06, 23:28
                      nie wdając się głębiej w rozważanie tych tłumaczeń muszę mimo wszystko
                      przyznać, iż w tym już bardzo rozbudowanym wątku skoncentrowaliśmy się
                      wyłacznie na jednym Sąsiedzie i jego BMW, tymczasem gdyby to chodziło tylko o
                      jeden samochód pewnie nikt nie robiłby problemu - ale to nie tylko to jedno BMW
                      (którego dzisiaj faktycznie już nie widziałem, a którego właściciel jako jedyny
                      się ujawnił...) ale o wiele więcej samochodów i ich anonimowych i nadal
                      nieprzejmujących się niczym właścicieli...

pozdrawiam i życzę emocji w ćwierćfinałach, co najmniej takich jak w
                      dzisiejszym meczu Australia - Chorwacja :)))))
        • mariusz1973 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 22.06.06, 21:38
          Oj nie ma jak sąsiedzka uprzejmośc.
          A jeśli chodzi o godzinę mojego postu to informuje Pana że jest tak wiele
          zawodów które wymagają pracy w godzinach nocnych, że byłby Pan zdziwiony.
          Kiedy nad ranem Pan jeszcze smacznie śpi ja powoli kończę służbę.

Mimo wszystko pozddrawiam
          Mariusz
    • rekaps Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 21.06.06, 22:35
      nie jestem aktywnym uczestnikiem naszego forum ale od czasu do czasu zaglądam
      na ta stronę.to co się ostatnio dzieje z naszymi mieszkańcami przechodzi moje
      najśmielsze oczekiwania.Ludzie opanujcie się.Mieszkamy tu prawie jak w "obozie"
      i jaszcze na domiar złego nie potrafimy się pozytywnie zintegrować.Po co na
      publicznym forum wyciągać jakieś brudy czy to chodzi o samochody czy o bawiące
      się dzieci.Nie każdy ma ochotę to czytać a jak ogólnie wiadomo jest to forum o
      szerokim zasięgu.
      Jeśli Pan X ma sprawę która go nurtuje do Pana Y i na dodatek Pan Y podaje do
      siebia adres to wystarczy zapukać i porozmawiać.Po co informować o tym
      pozostałych mieszkańców.Jeśli chodzi o zachowanie naszych pociech to też do
      końca nie jestem zadowolony,że muszą bawić się na pasarzu pod oknami moich
      sąsiadów(bo wiadomo jak to dzieci-potrafią hałasować.ale cóż dopuki BP nie
      zorganizuje obiecanego placu zabaw musimy się z tym pogodzić.
      Jeśli chodzi o miejsca parkingowe to faktycznie na forum pojawia się wątek
      tylko jednego samochodu a co z pozostałymi.Np:czarny mercedes stoi non stop i
      nikt się nim nie interesuje.
      Tak naprawdę to proponuję odpuścić temat na forum (bo to wstyd) tylko wymyśleć
      rozsądne rozwiązanie(może pachołki tak jak w garażach do których klucze będzie
      miała ochrona i będzie je opuszczać tylko na prośbę udostępnienia dla gościa)
      koszt jest chyba niewielki a pomysł skuteczny.W tedy było by sprawiedliwie,
      jakt nikt to nikt.
      Nie psując nikomu nastrojów pozdrawiam.
      • jarek_bemowo Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 21.06.06, 23:26
        > może pachołki

zupełnie niepotrzebnie, jak wspólnota przejmie osiedle to każdy drobny krętacz
        zgodnie z regulaminem parkowania za zdjęcie blokady będzie wpłacał do kasy
        wspólnoty 100 PLN - i wstawiennictwo ani pana Ś. ani pana W. już nie pomoże.
        A jak będą pachołki to wspólnota nie będzie mała szansy na dodatkowe zasilanie
        kasy.
        • camelion Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 22.06.06, 23:40
          Witam
          I wreszcie nie wytrzymałam. Mieszkam od niedawna i już krew się we mnie gotuje.
          Takiego chamstwa to jeszcze nie widziałam.
          Najwidoczniej własciciel słynnego BMW model 520 jeśli dobrze pamiętam, uważa się
          za największego cwaniaka na osiedlu.
          Obys się nie przeliczyl

Camelion
          • 1234j5 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 23.06.06, 09:55
            Nie gorączkuj się tak camelion bo się spocisz,jak jesteś taka/taki/takie
            nerwowa i rzucasz we mnie epitetami,podajesz dane samochodu na publicznym forum
            to może byś się ujawniła/nił/niło,chyba tak byłoby uczciwiej. Więcej nie będę
            odpowiadał na anonimowe posty skierowane do mojej osoby.
    • agnieszka.koj133 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 26.08.06, 08:58
      Witam was serdecznie.
      Mam problem.
      Nie dawno byłam na naszym osiedlu w charakterze gościa u koleżanki, gdyż
      dopiero kupuję mieszkanko na tym osiedlu i będę mieszkała w tym samym budynku,
      co przyjaciółka. Chciałam zwrócić uwagę na jednego z panów z ochrony, który
      swoim zachowaniem mnie szalenie zaskoczył. Jest to taki pan niski z wasikiem.
      Nie przebierał w słowach. Gdy wjezdzalam do garzzu, juz przy bramie mnie
      zaatakował pytając sie "bardzo grzecznie" "Gdzie Ty sie pakujesz?" Przecież ja
      go widziała pierwszy raz na oczy i chyba nie przechodzilam z tym panem na ty.
      Mało tego, powiedział, że nie mam prawa wjazdu, bo nie jestem lokatorem. Jak
      wiem od koleżanki i od wascicieli lokalu, który kupuję, osoba odwiedzajca ma
      prawo wjazdu na miejsce "dla gości" Ludzie! Zamknijcie tego człeka w klatce
      zamiast wypuszczac go na powietrze. Czy jest jakaś metoda na to, by temu Panu
      podać do jego "Tylko" wiadomości, kto ma prawo wjazdu, kto nie? Ochrona, więcej
      kultury. Prosze!

didip napisał:

> Zgadzam sie z michalfrontem (ostatnia wypowiedź w watku "wjazd na teren
      > osiedla")Nie lubie jak ktos robi ze mnie frajera i smiejac sie ze wszystkich
      > parkuje samochod na BEZPŁATNYM miejscu dla gości (noc w noc) od kilku tygodni
      > lub dłużej...wszyscy, którzy kupili miejsca parkingowe mogą czuć się zrobieni
      > w balona oglądając auta swoich sąsiadów w pasażu...Po co wydawaliśmy kasę???
      > Co na to ochroniarze? A no nic. Oni nic nie mogą zrobić (jak twierdzą) -
      > muszą wpuścić samochód na max 72 godziny, potem dzień przerwy i znów
      > parkujemy sąsiadów na miejscu dla gości.Co na to Bemowo? Nie wiem, ale nie
      > omieszkam się dowiedzieć...może zwrócą mi za garaż i zacznę parkować w
      > pasażu, a co...!!??
      > Niektórzy nasi sąsiedzi mają tupet...
        • agnieszka.koj133 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 26.08.06, 18:05
          Miejsca były wolne. Przyszłam do przyjaciółki na piechotę stawiając samochód
          pod blokiem na wrocławskiej 5. Pózniej poszliśmy razem sprawdzic do garazu, czy
          rzeczywiscie brakuje miejsc i były jednak wolne. Ten ochroniarz po prostu
          liczył na kase. Koleżanka powiedziała, że już kilka razy znim miała starcie.
          Dlatego nie rozumiem, czemu ten człowiek na tym osiedlu jeszcze pracuje.
          Przecież to zwykły wieśniak, który zupełnie niema pojęcia o ochronie. Wczoraj
          byłam ponownie u kolezanki i wjechałam bez problemu. Ale ochroniarz (taki
          młody, i chyba mieszka u nas na osiedlu, bo często go widuję) bez problemów
          mnie wpuścił. Jedynie taki starszy który był z nim, miał jakieś wątpliwości.
          Czy to, czy ja wiadę, czy nie zależy od tego, który jest ochroniarz? Przecież
          to bezsens!!! Chyab z tym młodym umówie się na piwo. Tylko, gdzie dokłądnie
          onmieszka?
          • storczyk70 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 27.08.06, 11:20
            Kulturalna Panienko, nie miałabyś problemów z wjazdem na osiedle, gdyby Twoja
            koleżanka stosowała się do regulaminu parkingu. Nie ma problemów z parkowaniem
            gościnnych samochodów na miejscach dla gości. Trzeba tylko odpowiednio wcześnie
            zarezerwować takie miejsce. Ochrona nie musi wpuszczać i nie powinna tego robić,
            jeśli gość typu Panienki bez pytania wjażdza na parking. W przyszłości proponuję
            zapoznać się z regulaminem.
            • rogowski25 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 27.08.06, 11:50
              odnośnie niskiego pana z wąsikiem - ten pan nie nadaje się na ochroniarza
              poprzez zwykły brak kultury!!! aż brak mi słów aby wyrazić co czułem kiedy
              to 'zaatakował' po wcześniejszym zgłoszeniu przyjazdu gości i zapisaniu na
              kawałku papierku (co wydało mi sie troszkę dziwne, bo chyba powinien być jakiś
              rejestr) za pierwszym razem był już lekki problem z wpuszczeniem przez pana z
              wąsikiem (brak przekazania informacji pomiędzy zmianami) za to po wyjeżdzie na
              miasto i powtórnej chęci wjazdu już nie bylo mowy i odzywka typu jak poniżej
              pana z wąsikiem, który nie chciał się przedstawić z imienia i nazwiska wrost
              mnie powaliła. to tyle troszkę mi ulżyło, ale pociągnę temat dalej z 'zarządem'
              • asia1710 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 27.08.06, 17:59
                Czy Pan zgłosił ochronie, że gość wyjeżdża, ale będzie wracał? Gdy moi goście
                wyjeżdżali na miasto i wracali - zgłosiłam ochronie i nie było kłopotu. Ochrona
                chce to wiedzieć, gdyż nie wie czy miejsce się już zwalnia na stałe, czy nie.
                • michalfront Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 28.08.06, 10:09
                  my ostatnio zgłosiliśmy ochronie wjazd gości i co prawda goście zostali
                  wpuszczeni, ale rozmowa zgłoszeniowa (przez domofon) to ze strony pana
                  ochroniarza (chyba wiecie którego) jedna wielka łaska, przerywanie, gburowate
                  odzywki itp.

przy drugim "telefonie" stawiającym go do pionu był już miły, ale chyba nadal
                  nie bardzo wiedział o co chodzi...
                    • asia1710 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 28.08.06, 15:49
                      Wydaje mi się, że chodzi oto: gdyby Pana goście zrezygnowali z dłuższego pobytu,
                      to na miejscu mógłby zaparkować inny gość, stąd prośba o zgłoszenie takiego
                      faktu ochronie, by przez przypadek nie oddała Pana miejsca komuś innemu.
                    • kasiap1981 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 28.08.06, 22:03
                      Zasady rezerwacji miejsc dla gości sa za każdym razem inne.
                      Trzy przykłady - jeśli przyjezdża do mnie ktoś w ciągu dnia, to na ogół parkuje
                      na naszym miejscu parkingowym i co? najpierw przekonana,że takiego goscia
                      zgłaszać nie muszę (tj. otwieram mu sama bramę i sobie na moje miejsce wjezdża)
                      wysłuchuję kazania od ochrony, a jak idę takiego zgłosić, to się dowiaduje, że
                      jeśli ma stać na naszym miejscu, to zgłaszać nie muszę. I wszyscy się dziwią po
                      co im glowę zawracam.
                      Drugi przykład - przyjezdzaja do nas goscie w ciągu tygodnia - głównie na jeden
                      dzień i też według ochrony takich gości zgłaszać nie trzeba, bo jak przyjada
                      rano, to miejsca stoją puste.
                      I ostatni - na zeszły weekend rezerwowaliśmy 2 miejsca postojowe.. jednego dnia
                      zamówiłam jedno,pan ochroniaż zapisał na karteczce, następnego dnia poszłam
                      dorezerwować drugie ( a właścowie zarezerwować dwa) - inny Pan ochroniarz
                      zapisał na innej karteczce, i jak przyszło co do czego, to miejsc nie bylo, a
                      rezerwacja z tygodniowym wyprzedzeniem.
                      Swoja drogą nie potrafię zrozumiec po co im ten kalendarz, bo o wiele prosciej
                      by było zapisywać rezerwacje pod konkretną datą niż na pierwszej lepszej
                      stronie tzn. rezerwuje miejsce na 14 sierpnia, a pan sobie zapisuje pod data 3
                      maja.Nie mogę sie tu zadnej prawidłowości doszukać. Może stąd ten bałagan???

I równiez zauważyłam, że są tacy co przez kilka dni parkuja swoje autka pod
                      płotem, a potem na miejscach dla gości. Może to dziwny zbieg okoliczności???
                      samochody podobne czy co?
                      • rogowski25 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 28.08.06, 23:29
                        nie bylo mowy o rezygnacji z rezerwacji.
                        potwierdzam balagan towarzyszący rezerwacji. (brak szczegółowych wytycznych dla
                        ochrony w regulaminie).
                        i co z bramą wyjazdową? czy gdzieś jest określonem, że tam powinien stać jeden
                        z ochroniarzy non stop i np. otwierać bramę gościom? czy nie? może to jest
                        uzasadnienie 3 ochroniarzy na zmianie?
                        dla mnie ochrona nie wywiązuje się z obowiązków.
                        • kasiap1981 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 30.08.06, 11:32
                          A od nas jak gosie wyjezdżaja to zazwyczaj zadnego ochroniarza na bramie nie
                          ma. z doswiadczenia wole juz iść i sama brame otworzyć niz skazywac gości na
                          czekanie. a kiedy nie moge się z domu ruszyć to po prostu dwonię na ochrone i
                          informuje, ze trzeba moich gosci wypuścić. Skutkuje.
    • artno1 Re: BEZPŁATNE MIEJSCA POSTOJOWE 29.08.06, 17:00
      Wszyscy Państwo narzekacie na ochronę ale zgodnie płacicie co miesiąc prawie
      100 zł za coś czego nie otrzymujecie. Czy to nie jest paradoks?
      może warto rozejrzeć się za nową firmą.Chyba jako wspólnota możemy podjąć
      jakieś decyzję.
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka