13.10.04, 10:44
sztuka układania kwiatów...co o niej wiemy?
Obserwuj wątek
    • kapitankloss1 Re: Ikebana 13.10.04, 15:57
      ...uklada sie kwiaty?

Bardzo dobra odpowiedz kapitanie, ale najpierw podnies raczke. Dostaniez 5 z
      udzialu w lekcji.

Niektore uklady sa wysmienite, ale duzo o tym nie wiem....lubie popatrzyc.
      • chiara76 Re: Ikebana 13.10.04, 16:01
        oj, nie rozśmieszaj mniesmile)
        To jest sztuka, częśto zauważ ikebana składa się z tak niewielu elementów, a
        jest to istne dzieło sztukismile
        A piątki nie ma, za mało powiedziałeś, poszukaj czegoś, wynajdź, to będzie. NA
        razie plus w dziennikuwink)
        • zarigani Re: Ikebana 13.10.04, 16:17
          Miedzy 26 a 29 mozna sie bedzie w Warszawie zalapac na pokaz lub krotki kurs
          ikebany i ceremonii herbacianej. Szczegolow nie znam, trzeba sie pytac w
          Towarzystwe Polsko-Jap. Wiem, ze ma byc duza impreza w ambasadzie 29-go, a 27go
          o 18:30 jakis pokaz ikebany w kawiarni Chado.
        • kapitankloss1 Re: Ikebana 14.10.04, 21:00
          ...no wiec na uzupelnienie stopnia dodam ze sa takie elementy podstawowe...

1. Roslinki.
          2. Wazon.
          3. Specjalna gabka.
          4. Nozyczki.
          5. Woda.
          6. Idea.....i z tego sie bierze piekno....hmmm...bo tak mama mi powiedziala.
          • miszka44 Re: Ikebana 25.10.04, 16:04
            ad 3. nie gąbka, a kenzan - ciężki kawałek metalu (okrągły, prostokątny) ze
            szpilami do wbijania roślin.

Pzdr
            M44

P.S. Niniejszym kłaniam sie nisko smile
            • menelkir Re: Ikebana 25.10.04, 22:47
              miszka44 napisał:
              > ad 3. nie gąbka, a kenzan - ciężki kawałek metalu (okrągły, prostokątny) ze
              > szpilami do wbijania roślin.

Niekoniecznie.
              Zamiast kenzan mozna wlasnie uzywac specjalnej twardej gabki - owashisu.
              Z ktora zreszta jest znacznie fajniejsza zabawa.
              • miszka44 Re: Ikebana 26.10.04, 12:09
                Nie wiedziałem, myślałem, że gąbki to polski wynalazek. Nie spotkałem też
                takich gąbek na żadnych pokazach czy warsztatach. Ale od czego mamy forum smile
                Dla zainteresowanych: kenzany można już bez problemu kupić w Warszawie w
                galerii Daruma (Sezam).

Pzdr
                M44
                • kapitankloss1 Re: Ikebana 26.10.04, 15:06
                  Aha, te kanzen tez widzialem ale bardziej mi sie przypominaja te gabki. Jast
                  taka ciemno zielona i jak zgnieciesz to juz nie powraca do poprzedniego stanu,
                  tak jak plastelina. Ale pewnie stare bardziej tradycyjne to sa te metalowe
                  gwozdziki bo przeciez dawniej temu tych gabek nie bylo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka