Dodaj do ulubionych

Jerzyki 2020...

11.05.20, 07:20
U mnie (Śląsk Cieszyński) już są. Latają, jak błyskawice. Cieszę się, że mimo remontowanych bloków, wciąż znajdują miejsca na gniazda.

--
"Naród może mieć jedną duszę, jedno serce, jedną pierś, którą nadstawia, ale biada, gdy ma tylko jeden mózg".

Stanisław Jerzy Lec
Obserwuj wątek
    • nukula4 Re: Jerzyki 2020... 13.05.20, 08:00
      U mnie też są od 6 maja. Nieco później i jest ich znacznie mniej niż było w tamtym roku. Może jeszcze dolecą?
      Po remontach dostawiono ze 20 sztuk 4-5 rodzinnych budek. Przy moich 4 budkach kręci się tylko jedna para.
    • nukula4 Re: Jerzyki 2020... 24.05.20, 19:47
      Dziś miałem dziwny/ciekawy przypadek. Wieczór, już moje ptaszki korzystające z jedzenia, gdzieś poleciały i naraz straszny pisk. Wyleciałem na na balkon i patrzę, najpierw na dół ale nie tu, w górę - 3 jerzyki wystawiły głowy z budki, drą się strasznie! Swoją drogą myślałem że jerzyki tylko robią perliste tiuuu ale nie. Ale wracając, byłem pod taki wrażeniem - co się dzieje?, że zapomniałem by złapać aparat i nie zrobiłem zdjęcia. po dobrej chwili jeden z jerzyków odleciał, reszta wróciła do środka. Myślę że para siedziała w budce i raptem wlazł jakiś co chciał sobie zająć budkę. Stąd taka głośna awantura. Po remontach na ścinach zostawiono koło stu budek, więc sobie znajdzie bez problemu.Bo jerzyków z dużo nie widzę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka