amaya 14.07.04, 14:41 Ten temat pewnie przewijał się parę razy, ale naprawdę potrzebuję pomocy. Nie jestem w ciąży, ale bardzo bym chciała wybrać imię dla chłopca. Jeżeli będę miec dziewczynkę, to mam kilka wersji: Wiktoria, Pola, Ariadna, Adrianna, Natalia, Oliwia, PS. A które z tych imion podobają się Wam? Czekam na Wasze opinie ) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mama-patrycji Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 14.07.04, 15:19 mi się z tych imion podoba Adrianna. Zaraz potem Pola.Wiktoria ,Oliwia i Natalia ładne ,ale strasznie oklepane ostatnio,a Ariadna nie podoba mi sie.Gdybym miała chłopca to dałabym mu na imię Szymon.Bardzo mi sie to imie podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
lensi Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 15.07.04, 21:36 Moim zdaniem ładnym imieniem dla chłopca jest Robert (Robuś), Artur, Daniel i Patryk. lensi Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 18.07.04, 16:57 lensi napisała: > Moim zdaniem ładnym imieniem dla chłopca jest Robert (Robuś), Artur, Daniel i > Patryk. Hehe, wszystkie są na mojej liście brzydkich imion męskich. Jakie te gusta są rózne Odpowiedz Link Zgłoś
kika25 Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 18.07.04, 20:31 O gustach się nie dyskutuje, wiemy o tym wszyscy, więc może doradzimy paniom imiona z końcówką na -y, np.: Damazy, Dionizy, pewnie też Ignacy. Wielkie polskie imiona, ja osobiście z całej listy wolę Patryka. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 18.07.04, 20:52 kika25 napisała: > O gustach się nie dyskutuje, wiemy o tym wszyscy, więc może doradzimy paniom > imiona z końcówką na -y, np.: Damazy, Dionizy, pewnie też Ignacy. Bardzo chętnie, fajne imiona podpowiedziałaś. > Wielkie polskie imiona, ja osobiście z całej listy wolę Patryka. No cóż, o gustach się nie dyskutuje, tak jak słusznie powiedziałaś. Dla mnie Patryk jest imieniem tego rodzaju, co osławiony Adrian, tylko ładniejszym. Odpowiedz Link Zgłoś
amayah Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopców 14.07.04, 15:45 Witam i gratuluję nicka ))) Ja też nie jestem w ciąży, planujemy za 2 lata. Ale wybraliśmy już, że dziewczynka będzie Nadia albo Inka (jak pozwoli USC...), a chłopiec chyba Aleksander, ale też nie wiemy na bank, jakoś nic nie przychodzi do głowy. Może to będzie pierwsza dziewczynka? Z twoich imion wybrałabym Pola. Śliczne, skromne i b. intrygujące. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
amaya Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 14.07.04, 15:56 dzięki ) mnie też bardzo podoba się imię Nadia, ale nie mam nic dla chłopca Pomożesz? ) Odpowiedz Link Zgłoś
17lipiec1976 Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 14.07.04, 16:10 dla mnie najładniejsze z tego zestawu to Adrianna. a dla chłopca Michał, Piotr albo Tomasz Odpowiedz Link Zgłoś
gosia.mama.wojtusia Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 14.07.04, 17:15 jestem w 33 tyg ciąży,mam już w domu Wojtusia i bardzo mi się to imię podoba,teraz spodziewamy się drugiego chłopca i będzie Michałek,gdyby była dziewczynka miałaby na imię Oliwka Odpowiedz Link Zgłoś
dorka1976 Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 15.07.04, 08:43 Wg mnie Natanek (Nataniel, jesli nie będzie można zarejestrować Natana) a dziewczynka to Idalka. Oczywiście mąż ma wątpliwości i swoje typy (Martyna i Marek) ale zobaczymy. Raczej mam dziewczynkę w brzuszku. Dorka Odpowiedz Link Zgłoś
edyciula Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 15.07.04, 10:52 Moje typy dla kobietki to: Gabrysia, Kalina (mąż zdecydowanie przeciwny tym imionom), Nina (to pomysł mojego mężusia), teraz zastanawiam się nad Polą. Jesli chodzi o faceta, to będzie (kiedyś) Antek, Franek albo Staś. Odpowiedz Link Zgłoś
szczekuszka Dorko1976 19.07.04, 00:07 Bez problemu zarejestrujesz imie Natan. Jest okolo 800. Polakow o tym imieniu. Mozesz spac spokojnie, a w miedzyczasie naklaniac meza do Ntana i Idalii. Odpowiedz Link Zgłoś
dorka1976 Re: Dorko1976 19.07.04, 09:00 Dziękuję Szczekuszko, jednak wiem od piątku że mam dziewczynkę!!! Zatem zapowiada się big konflikt z moim mężem, nie chce się denerwować i rzadko o tym mu mówię. Ale jak jest miło, jesteśmy na spacerku np to próbuję i ...dramat! Idalka to dla niego wręcz imię odrzucające, nie podoba mu się na maxa, więc jak sama widzisz , będzie mega trudno go przekonać, wręcz nie możliwe. Ale i tak się łamie, bo zamiast Martynki wg niego, wchodzi już w grę Nina.. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Dorko1976 19.07.04, 10:35 dorka1976 napisała: > sama widzisz , będzie mega trudno go przekonać, wręcz nie możliwe. Ale i tak > się łamie, bo zamiast Martynki wg niego, wchodzi już w grę Nina.. To ja z dwojga bym poparła Ninę, mimo wyrazanych wcześniej zastrzeżeń co do imion rosyjskich. A próbowaliście wspólnie ogladać jakis bogaty w imiona kalendarz i omawiać kolejne imiona? U mnie ten sposób dał rezultaty, kiedy wszystkie inne zawiodły (ja chciałam imię rzadkie, mój partner - pospolite, ale w końcu zgodziliśmy się na jedno z tych rzadszych, które jemu też się podobało; na pewno samo z siebie by mu nie przyszło do głowy, tylko zobaczył to w kalendarzu). Najlepiej wziąć coś w rodzaju kalendarium imion np. ze "Słownika imion" albo z "Naszych imion" Grzeni. Odpowiedz Link Zgłoś
dorka1976 Re: Dorko1976 20.07.04, 09:31 Szczekuszko, to u mnie jest podobnie, ja imię rzadsze, intrygujące bym wolała, mój mąż jednak wybiera pospolite, częste jak Ola, Kasia. Martynka i Nina to dla niego szczyt oryginalności i kompromisu. Ja posunęła bym się dalej, tym bardziej zę imiona dla dziewczynek naprawde są ciekawe..Czytaliśmy razem skarbczyk imion i on niestety zaznaczał tylko te najbardziej pospolite, co dla mnie, posiadaczki dość popularnego nazwiska jest dramatem, bo Mała będzie mieć kłopoty z identyfikacją, jaką ja mam teraz np. w hotelach, gdzie jest kilka osób w bazie o tym imieniu i nazwisku, rozpoznają nas dopiero po miastach! Chciałabym jej tego oszczędzić. Sama też chciałabym mieć inaczej na imię: oryginalniej, ciekawiej. no cóż.. Zobaczymy, poinformuję cię na czy stanie Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Dorko1976 20.07.04, 10:48 dorka1976 napisała: dla > mnie, posiadaczki dość popularnego nazwiska jest dramatem, bo Mała będzie mieć > kłopoty z identyfikacją, jaką ja mam teraz np. w hotelach, gdzie jest kilka > osób w bazie o tym imieniu i nazwisku, rozpoznają nas dopiero po miastach! > Chciałabym jej tego oszczędzić. Rozumiem dobrze Twój problem, bo w drugim związku też będę nosić prawdopodobnie popularne nazwisko i już zapowiedziałam mojemu mężczyźnie, że imię musi być do niego rzadkie. Chcialabym nawet, żeby było bardzo rzadkie, przynajmniej w danym pokoleniu, chociaż to moim zdaniem też nie załatwia sprawy, bo np. nawet jak dziecko nazywa się hipotetycznie Bronisław Nowak, to i tak pewnie jest wystarczająco dużo osób ze starszego pokolenia, które sie tak nazywają, żeby w hotelach były pomyłki. Trzymam kciuki i koniecznie daj znać, na czym stanęło. Odpowiedz Link Zgłoś
dorka1976 Re: Dorko1976 20.07.04, 09:33 Gaudencjo , powyżej list jest odpowiedzią na twój, pomyliłam się, przepraszam!!! Odpowiedz Link Zgłoś
madziarek_edziecko Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 15.07.04, 11:46 Z podanych przez Ciebie imion podoba mi się Ariadna i Pola najbardziej. Wszystkie mają swój urok, ale np. Natalia jest strasznie oklepane, a po za tym nie lubię skrótu Natala. Moje propozycje dla dziewczynki : Marika,Marita Bianka,Blanka Lena Iga, Ida Jesli chodzi o chłopca, to najpiękniejsze imię dla mnie to imię mego synka - Nataniel bądź Natan, ale z zarejestrowaniem Nataniela nie powinno być problemu (my nie mieliśmy z tym problemu ). Inne ładne wg mnie: Tobiasz,Tymon,Igor,Bartosz,Iwo. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru imienia ! Madzia Odpowiedz Link Zgłoś
amaya Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 15.07.04, 14:05 Nataniel, śliczne i bardzo oryginalne. Takiego imienia właśnie szukałam )) Pozdrawiam gorąco Odpowiedz Link Zgłoś
gretus Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 15.07.04, 14:11 Ja jesli bede miala kiedys chlopca to na pewno bedzie to Mikołaj mój przyszły mąż wybrał już natomiast drugie imię Gabriel.Jeśli chodzi o córeczkę to będzie to na pewno Gretunia lub Sara.Ten wybór pozostawiam już ojcu dziecka.A z Twoich typów najbardziej podoba mi się Pola.Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 18.07.04, 17:01 amaya napisała: > miec dziewczynkę, to mam kilka wersji: > Wiktoria, > Pola, > Ariadna, > Adrianna, > Natalia, > Oliwia, > > PS. A które z tych imion podobają się Wam? > Czekam na Wasze opinie ) Z tych najnardziej podoba mi się Ariadna. Pola zdecydowanie odpada, bo nadawanie zdrobnień zamiast imion jest niepoważne. No, ostatecznie Pola kojarzy mi się z pseudonimem artystycznym (Pola Negri), ale nie z imieniem. Z Oliwii też bym zrezygnowała, bo ostatnio jest strasznie popularne. Adrianna - lubiłam do imie, ale z dwóch podobnych w brzmieniu Ariadna zdecydowanie brzmi sliczniej. Wiktoria tez mi sie zawsze bardzo podobała, później mniej - podobno teraz jest bardzo popularna, jak i zresztą Natalia. Odpowiedz Link Zgłoś
ros4 Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 19.07.04, 12:14 najbardziej podoba mi się Ariadna swoje maleństwo nazwałam Hubert Gracjan ( Gracjan podoba mi się bardziej ale tatuś się uparł) inne propozycje imion jakie mieliśmy to Gerard, Gilbert (strasznie mi się podoba odpadło przez tatusia) Konrad Eryk Norbert Brunon Krystian Typy mojego męża to Damian, Daniel i Kamil Odpowiedz Link Zgłoś
demetria Re: jakie znacie najładniejsze imiona dla chłopcó 20.07.04, 14:40 Ja mam dwóch synów i wiem co to problem z wybraniem imienia ( zwłaszcza po raz drugi). moi synowie mają dość oryginalne imiona, które nie wszystkim się podobają, a mianowicie: Tymoteusz i Tobiasz. Odpowiedz Link Zgłoś