Dodaj do ulubionych

Imię dla chłopca

21.05.21, 19:24
Witam,
Za 2 miesiące zostanę mamą chłopca. Niestety nadal nie zdecydowaliśmy się na żadne konkretne imie. W naszych rozmowach uwzględnialiśmy dość proste imiona.
Patryk
Szymon
Tymon (teraz najmniej mi się podoba)
Mi najbardziej podoba się Patryk ponieważ bardzo miło kojarzy mi się to imię. Mąż jest za Szymonem ale Patryk również mu się podoba. Co myślicie o tych imionach?
Obserwuj wątek
    • chayah Re: Imię dla chłopca 21.05.21, 20:44
      Mnie najbardziej podoba się Mikołaj. Pomimo popularności, bardzo lubię to imię, miło mi się ono kojarzy smile
      Patryk dla mnie neutralny.
      Szymona lubię, mam pozytywne skojarzenia, ale przeszkadza mi popularność. Jak do tej pory nie spotykałam małych Szymonów, to teraz natrafiłam na jakiś wysyp... tongue_out Ale imię samo w sobie mi się podoba.
      Do Tymona nie umiem podejść "jednostronnie". Z jednej strony zawsze mi się podobał i miło mi się kojarzył, z drugiej strony zaczynam mieć lekki przesyt - non stop spotykam małych Tymków w różnych formach. No nie umiem zdecydować, czy popieram, czy nie... Ale jeżeli spośród tych imion Tymon najmniej Ci się podoba, to może to nie jest Tymon?... big_grin

Jestem za Mikołajem, ewentualnie szukałabym dalej tongue_out
    • eleanor_tilney Re: Imię dla chłopca 21.05.21, 20:59

Imiona, które rozważasz nie są do końca w moim guście. Gdybym miała wybrać z tych czterech i nie przeszkadzała mi bardzo duża popularność, wybrałabym Mikołaja. Cenie w imionach ich historyczność, ciągłość kulturowa, która tworzą. Mikołaj jest jednocześnie nowoczesny i nawiązujący do złotego wieku Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
      Zdecydowanie najgorzej odbieram Patryka. Imię to kojarzy mi się z nadaniami 30 lat temu w rodzinach o niższym statusie społecznym. Mam wrażenie, ze mogę nie być odosobniona w tym poglądzie.
      Tak czy inaczej, wybór należy do Was i powinniście się kierować swoim porywem serca, a naszymi opiniami w dalekiej kolejności
      • katarzynkaa Re: Imię dla chłopca 23.05.21, 00:59
        eleanor_tilney napisała
        > Zdecydowanie najgorzej odbieram Patryka. Imię to kojarzy mi się z nadaniami 30 lat temu w rodzinach o niższym statusie społecznym. Mam wrażenie, ze mogę nie być odosobniona w tym poglądzie.

Popieram. Patryk to taki Alan/Brajan lat 80. Sezonówka. Znam tylko Patryków urodzonych w latach 80 i wczesnych 90.
    • karola1705 Re: Imię dla chłopca 22.05.21, 00:02
      Tymon i Szymon są dosyć popularne, podobnie jak Mikołaj. Do Patryka mam jakiś taki obojętny stosunek. Nie należy do grona moich ulubionych imion,ale też nie jest przeze mnie nielubiany. Na tle Antków,Jasiów i Franków na pewno Patryk się wyróżnia. Z tych czterech imion nsjbliżdzy jest mi Szymon.
    • sulimira Re: Imię dla chłopca 22.05.21, 01:46
      Z tych czterech imion najbardziej podoba mi sie Mikolaj. Szymon i Tymon sa rownie popularne jak Mikolaj, ale nie podobaja mi sie i ich szalona popularnosc nie pomaga. Patryk byl imieniem bardzo popularnym wsrod moich znajomych okolo 20 lat temu i niestety imie mi rowniez obrzydlo w ten sposob.
      Zgadzam sie jednak, ze najwazniejsze jest, zeby rodzicom podobalo sie imie. Nigdy wszystkim nie dogodzisz. Oprocz Mikolaja wasze wybory nie sa w moim guscie i Patryk chyba bylby najlepszy poniewaz mda na niego minela juz i jest znacznie mniej spotykany.
    • ilia.1 Re: Imię dla chłopca 22.05.21, 05:52
      Wybralabym osobiście imię: Tymon lub Mikołaj.
      Sugestie: Artur, Wiktor, Nikodem, Kornel, Ksawery, Hugo, Bruno(n), Iwo, Mieszko, Tytus, Hubert, Albert, Norbert, Daniel, Ludwik, Tadeusz, Teodor, Marceli, Feliks, Roch, Henryk, Edwin, Eryk, Olaf, Jeremi, Julian, Juliusz, Dominik, Fabian, Konstanty, Leopold, Leon(ard), Klemens, Aleksander, Maksym(ilian), Fryderyk, Edmund, Konrad, Florian, Gabriel, Cyprian, Wojciech, Zachary, Kajetan.
    • paula.anna Re: Imię dla chłopca 22.05.21, 10:05
      Rozważane imiona nie bardzo są w moim guście 😉.
      Poza Patrykiem (?) wszystkie są dla mnie zbyt często nadawane. Co to za frajda mieć takie same imię jak tysiące innych dzieci urodzonych tylko w danym roku?

Mimo popularności wciąż lubię Szymona. Jednak nie nadałabym go.
      Tymona nie.
      Nie przepadam także za Mikołajem.
      Patryk- nie wiem.

Podsumowując- szukałabym dalej.
    • annthonka Re: Imię dla chłopca 22.05.21, 10:08
      Jeżeli w grę wchodzą tylko te cztery imiona to wybrałabym Mikołaja albo Tymona.

Szymon nigdy mnie nie zachwycał, a Patryk kojarzy się z sezonowym imieniem sprzed 20 lat.

Ja szukałabym dalej.
    • dalenia Re: Imię dla chłopca 22.05.21, 11:43
      Z tych czterech imion najbardziej podobają mi się Szymon i Tymon. Ten pierwszy chyba bardziej, zawsze go lubiłam, ma tyle fajnych zdrobnień. Minusem, jedynym chyba, ale za to dużym, jest dla mnie ogromną popularność. Tymek może nieco rzadszy, na pewno świeższy, choć gdyby do Tymonów dodać Tymoteuszów to wychodzi naprawdę sporo Tymków. Tymon dodatkowo kojarzy mi się z dymem (Tymon-dymon, czy coś wink). Dlatego brzmieniowo wolę Szymka, choć częstszy.

Podoba mi się też Mikołaj, z tym że on też szalenie popularny. Mam w bliskim otoczeniu Mikołaja I przyznam, że imię jest dla mnie mało praktyczne. Brakuje mi w nim ładnych zdrobnień - Miki i tym podobne średnio mnie przekonują. Ale ogólnie imię ładne, jeśli komuś nie przeszkadza popularność i pasują zdrobnienia.

Zupełnie nie podoba mi się Patryk. Popieram wcześniejsze komentarze - dla mnie to imię jednego sezonu, sprzed 30-stu lat. Do tego odbieram go pretensjonalnie, dresiarsko. Patryk to taki typowy kolega spod bloku dla Seby i Damiana wink
    • ajszak Re: Imię dla chłopca 22.05.21, 12:49
      Jeśli wybieracie tylko spośród tych czterech imion to wybralabym Szymona. Tymon tez mi sie podoba choc zastanowilabym sie nad wersja Tymoteusz. Mikolaj u mnie by odpadl przez zdrobnienia - miki i majki ( dokładnie tak zdrabniany jest mikolaj w klasie syna). Patryk mi się zle kojarzy i nie podoba.
      Ja gdybym miala miec teraz syna kolejnego pewnie upieralabym sie przy Błażeju. Lubie też imiona Wojciech i Tomasz (ale zajete juz w mojej bliskiej rodzinie i nie chcialabym dublowac).
    • humbelina Re: Imię dla chłopca 22.05.21, 13:16
      A czy Tymoteusz zdrabniany do Tymka mógłby skraść Wasze serca?

Z podanych przez Ciebie mogłabym nadać tylko i wyłącznie Mikołaja, którego bardzo lubię. Jeśli popularność Wam nie przeszkadza.
    • katarzynkaa Re: Imię dla chłopca 23.05.21, 01:05
      A może Paweł zamiast Patryka? Klasyczne, ładne, pasuje do małego chłopca, nastolatka i dorosłego. Albo Tomasz? Oba imiona nie są obecnie bardzo popularne. A może Wiktor?
      Inne propozycje, nieco bardziej "szalone": Kornel, Miłosz.

Z podanych przez Ciebie wybrałabym Szymona.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.