Dodaj do ulubionych

Rodzeństwo Jeremiego

09.09.21, 00:17
Szukam imienia dla brata/siostry ( jeszcze nie wiemy jaka płeć) Jeremiego. Mam kilka typów, mężowi nie wszystko się podoba, a jakże inaczej.. Ale myślę, że znajdziemy kompromis tak jak było przy synku.

Moje typy:

Stefania
Florentyna
Ludwika
Wanda
Jaśmina
Jadwiga

Wincenty
Teodor
Gustaw
Witold
Jerzy

Co sądzicie o tych imionach? Bardzo chętnie poznam też Wasze sugestie. Najważniejsze dla Nas żeby pasowało do Jeremiego i było z tych rzadziej nadawanych.

Obserwuj wątek
    • sulimira Re: Rodzeństwo Jeremiego 09.09.21, 00:28
      Swietne propozycje. Jedynie Jasmina gryzie mi sie z Jeremim. Ogolnie reszta fajna i ladnie pasuje wiec trudno wybrac. Ja najbardziej lubie Wande, ale Stafania i Florentyna rowniez bardz mi sie podbaja. Najmniej Ludwika i Jadwiga, ale nic im nie mozna zarzucic. Wincenty, Witold i Jerzy sa bardzo lubiani przeze mnie. Gustaw tylko mnie nie przekonuje.
      Dla dziewczynki moge dodac Matylde, Ludmile i Jagne
      Dla chlopca: Sambor, Walery, Makary, Leszek i Olgierd
    • misslucky133 Re: Rodzeństwo Jeremiego 09.09.21, 01:19
      Najbardziej podoba mi sie Jasmina, jesli polskie znaki to nie problem i brzmi w porzadku z nazwiskiem - nadalabym bez wahania. Podoba mi sie zestaw Jeremi i Jasmina.

Stefania nie podoba mi sie, jedynie zdrobienie Stefi jakos by uszlo a moze nawet i niewink Nie lubie tego ''S'' razem z tym ''f'' w srodku i jeszcze bardzo odmesko mi sie kojarzy.

Florentyna - podoba mi sie, zdrobnienia Flora (choc troche jak margaryna) oraz Flori sa ok. Mam jednak bardzo nieciekawe skojarzenia osobiste wiec ciezko mi je obiektywnie ocenic. Pasuje do Jeremiego jednak bez szalu.

Ludwika. Podoba mi sie, sama bym nigdy nie nadala ale u kogos jak najbardziej.

Wanda. Mam bardzo pozytywne skojarzenia osobiste, lubie tez zdrobnienia Wandzia, Wandzik. Wrzucilabym do kategorii imion ''tych ok'', nie zachwycajacych ale ciekawych.

Jadwiga. Nie lubie przedrostka ''Jad'' i wydaje mi sie jakies takie ciezkie. Zdrobnienie Jadwisia rowniez mi sie nie podoba. Wiem, ze mozna zdrabniac do Igi lub Jagody ale w swoim zyciu spotkalam kilka Jadwig i kazda byla poprostu Jadwiga wiec te zdrobnienia wydaja mi sie nienaturalne i naciagane na sile.

Jeremi i Jasmina brzmi bajecznie.
    • ilia.1 Re: Rodzeństwo Jeremiego 09.09.21, 06:02
      Wybrałabym Stefanię, Ludwikę lub Florentynę oraz Teodora.

Sugestie: Irena, Julian(n)a, Emilia, Weronika, Diana, Aurelia, Amelia, Janina, Helena, Łucja, Laura, Klara, Teresa, Ida(lia), Bogna, Gabriela, Kornelia, Wiktoria, Konstancja, Klementyna, Alicja, Antonia, Antonina, Kalina, Malwina, Alina, Eliza, Olimpia, Natalia, Letycja, Agata, Celina, Marcelina, Michalina, Flora, Florian(n)a.

Zachary, Kornel, Tadeusz, Nikodem, Mikołaj, Lucjan, Albert, Norbert, Hubert, Konrad, Wiktor, Roch, Ludwik, Iwo, Klemens, Maksym(ilian), Bruno(n), Fryderyk, Ignacy, Henryk, Fabian, Dominik, Gabriel, Konstanty, Olaf, August, Cyprian, Julian, Juliusz.
    • juta.malcolm Re: Rodzeństwo Jeremiego 09.09.21, 09:48
      Teodor to bardzo piękne imię, nazwałabym tak synka bez wachania ( a córcie może Teodora?) Wincenty i Jerzy jak najbardziej mi się podobają, Gustaw i Witold troszkę mniej.

Jaśmina to chyba mój faworyt z imion żeńskich zestawienia, chociaż każde mi się bardzo podoba oprócz Ludwiki.

Jeremi i Jadwiga ładnie brzmi, Jeremi i Teodor ślicznie... tylko Jeremi i Jerzy mi się nie podoba. Imiona zbyt podobne brzmieniowo.
    • annthonka Re: Rodzeństwo Jeremiego 09.09.21, 11:47
      Trudny wybór, za dużo ładnych imion podałaś wink
      Lubię Stefanię i Ludwikę. Jadwiga, Wanda i Florentyna dla mnie nienadawalne.
      Najlepiej komponuje się Jeremi i Jaśmina.

Dla chłopca pierwsze skojarzenie to Olgierd lub Witold.
      Jerzy OK, ale czy unikniecie zestawienia Jerek i Jurek? Jerek, swoją drogą zupełnie mi się nie podoba, ale z praktyki wiem, że jest jednym z używanych zdrobnień.
      Teodor dla mnie przyciężki, u Gustawa nie unikniecie zdrobnienia Gucio.
    • paula.anna Re: Rodzeństwo Jeremiego 09.09.21, 12:27
      Wow!
      Męskie, poza Wincentym, to moje ulubione imiona!
      Wśród żeńskich też ich dużo. Poza Jaśminą.
      I Ludwiką.

Jeremi i Stefania oraz Jeremi i Jadwiga to moi faworyci.
      Z Wandą też bardzo ok.

Z męskich vhyba najlepiej brzmi mi Jeremi i Gustaw.
      I Witold.
      Najsłabiej, choć nadal nieźle, Jerzy.

Teodor rośnie w siłę, może wkrótce przestać spełniać kryterium "z tych rzadziej nadawanych".
    • decadent46 Re: Rodzeństwo Jeremiego 09.09.21, 20:07
      Z żeńskich podobają mi się wszystkie z podanych imion, najbardziej Florentyna i Stefania, które są w moim "top" już od dawna wink Trudny wybór.

Z męskich najbardziej lubię Jerzego (kolejne imię z mojego "top"). Ale generalnie wszystkie mi się podobają wink

Nie umiem wybrać big_grin
    • oliwiakleczekgmail.com Re: Rodzeństwo Jeremiego 16.09.21, 13:09
      Cześć smile Z podanych przez Ciebie imion żeńskich najbardziej podoba mi się Florentyna i uważam, że fajnie pasuje do Jeremiego (bardzo ładne imię swoją drogą😀). Podobają mi się zdrobnienia Flora, Florka, Flori, Florusia😊 Ludwika jest w porządku, mało popularna, co dla mnie jest plusem, można ją zdrabniać Wika, a to zdrobnienie bardzo mi się podoba, jednak ja sama bym jej nie nadała, bo wydaje mi się nieco zbyt odmęska. Jeremi i Ludwika - bardzo ładny zestaw. Stefania, Wanda i Jadwiga to trochę nie mój gust, ale u kogoś bym je doceniła za oryginalność smile Na plus Jadwigi na pewno możliwość zdrabniania do Jagody, która podoba mi się i Igi. Przy Stefanii niestety jest duża szansa, że w szkole zostałaby Stefą uncertain A to zdrobnienie całkowicie odrzuca mnie od tego imienia (już pomijając nawet to, że to nie mój gust), ale jeśli wam nie przeszkadza, śmiało możecie ją nadać. Wanda-u kogoś w porządku smile Z kolei Jaśmina może być, chociaż ja nie jestem do końca przekonana, mimo, że lubię kwiatowe imiona. Wydaje mi się trochę zbyt "udziwniona". Na minus też możliwe zdrabnianie jej do Jasi albo Jaśki. Ale znowu - jest oryginalna, a to na plus wink Jaśmina i Jeremi też fajny zestaw na tą samą literkę.
      Jeśli chodzi o męskie propozycje to podoba mi się jedynie Gustaw, chociaż bez szału. Uważam, że pasuje do Jeremiego😊 Witold, Jerzy, Teodor i Wincenty to nie moja bajka, ale u kogoś doceniam, że to jednak nie kolejny Antek, Jaś, Filip itd.😀 Od Jerzego odrzuca mnie skojarzenie z jeżem i zdrobnienie Jurek, które kompletnie mi się nie podoba. Teodor dla mnie trochę zbyt "twardy" i "ciężki", dodatkowo nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się z księdzem😅. Wincenty w zdrobnieniu Wicek też mnie w ogóle nie zachwyca, Witold (Witek) również, ale generalnie wszystkie mniej lub bardziej współgrają mi z Jeremim smile Najgorzej chyba brzmi w moich uszach Jerzy i Jeremi, bo trochę zbyt podobnie.
      Czyli podsumowując, ja wybrałabym Florentynkę i Gustawa😀😊
      • polik17 Re: Rodzeństwo Jeremiego 16.09.21, 14:23
        Zapomniałam dodać, że jeśli mogę coś zaproponować to dla dziewczynki przyszła mi do głowy Felicja, Eunika, Aniela, Alina i Adela, a dla chłopca Maurycy, Marceli, Ernest, Florian, Feliks, Edward smile
    • gaudencja Re: Rodzeństwo Jeremiego 05.10.21, 23:34
      Hej!
      Odrzuciłabym jedynie Jaśminę i Jerzego (ten drugi jest zbyt popularny do Jeremiego).

Do Jeremiego pasuje mi bardzo Wincenty, poza tym Olgierd, Konstanty, Kiejstut. Z żeńskich - Waleria, Róża, Stella, Marcjanna.
    • sulika Re: Rodzeństwo Jeremiego 06.10.21, 00:55
      Dla dziewczynki najbardziej podobaja mi się Ludwika, Jaśmina i Stefania, dalej Wanda i Jadwiga. Najmniej lubię Florentynę, wolę Floriannę oraz Florę, ktorą sama bardzo chętnie bym nadała.

Dla chłopca bez wahania wybralabym Wincentego. W następnej kolejności podoba mi się Jerzy, pozniej Witold z Teodorem i Gustawem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.