Dodaj do ulubionych

Imię Cyntia

30.09.21, 18:25
Cześć dziewczyny smile Z racji tego, że na forum znalazłam kiedyś tylko jakieś stare wątki o tym imieniu, które mogą być już nie do końca aktualne, ciekawi mnie, co sądzicie obecnie o Cyntii? smile Podoba wam się? Jak ją odbieracie? Pretensjonalnie czy raczej "oryginalnie" ? big_grin To obecnie jedno z moich najbardziej ulubionych imion i z wielką chęcią nazwałabym tak kiedyś córeczkę wink
Obserwuj wątek
    • decadent46 Re: Imię Cyntia 30.09.21, 18:42
      Bardzo ciekawe, oryginalne imię, chociaż to nie do końca gust Dekadenta 😁
      Kojarzy mi się pozytywnie. Miałam w dzieciństwie książkę, w której jedną z bohaterek była dziewczynka o tym imieniu. Samo imię kojarzyło mi się wówczas nieco "zagranicznie" (Cyntia z książki pochodziła z Indii) 😁

U kogoś bym doceniła, sama bym nie nadała 😆
      • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 30.09.21, 22:54
        Ja muszę przyznać, że kiedy pierwszy raz dowiedziałam się o tym imieniu (było to jakieś 1,5 roku temu) zupełnie mi się nie spodobało😅 Ale jak to zwykle bywa przy oryginalnych imionach w moim przypadku, kwestia przyzwyczajenia i od ponad 2 miesięcy mam to imię na swojej liście i stało się jednym z najbardziej ulubionych😊❤️
        • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 30.09.21, 23:02
          Z resztą bardzo podobnie miałam z Idalią - 1,5 roku czasu zajęło mi przekonanie się do tego imienia i polubienie go big_grin Gdy pierwszy raz o nim usłyszałam (było to chyba na tym forum) pomyślałam sobie ''Jeny, jakie dziwne i zwymyślane imię. Brzmi prawie jak Italia. To ja już wolę Idę" 😂😂 A teraz naprawdę bardzo mi się podoba, a skojarzeń z Italią nie mam💖
      • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 02.10.21, 10:31
        😍❤️ Właśnie dla mnie Celina jest taka sobie, tzn. mogłaby być, ale jednak niezbyt mi się podoba. Z imion zakończonych na "lina" zdecydowanie wolę Karolinę, Marcelinę czy Alinę big_grin Ale taką Celinkę u kogoś jak najbardziej doceniłabym, bo jednak jest mało popularna smile A z imion na literkę C ostatnio bardzo spodobała mi się Cecylia🙈💕
            • emnilda.wolna Re: Imię Cyntia 07.10.21, 12:05
              oliwiakleczekgmail.com napisała:

> Tak w ogóle zapomniałam wspomnieć, że moja mama ma na drugie imię Cecylia😀

Zazdroszczę! I Mamie, i Tobie, że masz argument dla przyszłego ojca dziecka. wink U mnie mąż nie chce Cecylii niestety.
              • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 07.10.21, 13:18
                A wiesz co, ostatnio nawet myślę sobie, że mogłabym mieć córeczkę Cecylkę big_grin Może nie pierwszą, może nie drugą, ale trzecią - jak najbardziej smile To naprawdę śliczne i oryginalne imię, szkoda, że Twój mąż go nie akceptuje😕 Chociaż z 2 strony imię dziecka powinno podobać się obojgu rodzicom...My mieliśmy z resztą taki przypadek. Moja mama chciała mi dać na imię Kornelia albo Weronika, tata Wiktoria lub właśnie Oliwia, a babcia proponowała Julkę. Podobno dużo czasu im zajęło, zanim doszli do porozumienia w tej kwestii😂🙈
                • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 07.10.21, 14:00
                  Ostatnio nawet trafiłam na wpis jakiejś Oliwii na jakimś innym forum z imionami (nie pamiętam już nazwy), która pisała, że od dziecka nienawidzi swojego imienia i zaraz po 18 chciałaby je zmienić, chyba na Jagodę, o ile dobrze pamiętam. Czyli w sumie taka sama sytuacja jak w moim przypadku tongue_out A ja chodziłam do podstawówki z drugą Oliwią, ale niestety nie wiem, czy ona lubiła swoje imię. I ktoś chyba tutaj kiedyś napisał, że znane mu Oliwie też nie lubią swoich imion. Czyli nie jestem odosobniona big_grin
    • dalenia Re: Imię Cyntia 01.10.21, 22:39
      Nieszczególnie mi pasuje. Odbieram ją pretensjonalnie. Dodatkowo kompletnie nie pasuje mi brzmieniowo, szczególnie to "c" na początku. "Syntia" brzmi dla mnie dużo lepiej.
      • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 02.10.21, 10:25
        Dziękuję za szczerą opinię smile Właśnie Syntia przez "s" w ogóle mi nie podchodzi i nie podoba mi się. Naprawdę niby tylko literka różnicy, a całkowicie zmienia imię😂 Zapytałam wczoraj mamę, czy podoba jej się imię Cyntia i powiedziała, że tak big_grin Uważam to za sukces, bo to chyba nasze pierwsze imię, które wspólnie nam się podoba. Brawo my🤣🤣🤣
    • kocynder Re: Imię Cyntia 01.10.21, 23:39
      Jak dla mnie - pretensjonalne. Takie wydumane i mające pokazać, jacy to rodzice nie są "oryginalni". I to niezależnie czy czytane jako "Cyntia" czy "Syntia". Tak jak nie ma dla mnie znaczenia czy nazwie się córkę Nikola czy Nicola. Dla mnie Cynthia jest właśnie imieniem tego typu co "Brajan" czy "Dżesika"...
      • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 02.10.21, 10:19
        Dziękuję za szczerą opinię smile Właśnie w tych starych wątkach dowiedziałam się, że to imię jest dla niektórych pretensjonalne, tzn. jeden worek z Nikolą czy Dżesiką, dlatego postanowiłam założyć nowy, świeży wątek o Cyntii, żeby zobaczyć, czy jednak obecnie jest to większość ludzi, która tak odbiera to imię czy nie smile Zachęcam też innych do wypowiedzenia się w moim wątku, chciałabym poznać opinie jak największej ilości osób😀❤️
            • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 06.10.21, 07:06
              Dokładnie tak😢 Babcia zmarła na Covida, niestety chorowała na choroby przewlekłe z płucami i ten wirus ją po prostu zniszczył w połączeniu z nimi😭 Dziękuję za wyrazy współczucia. Staram się trzymać jakoś, chociaż jest bardzo ciężko, bo babcia była właśnie jedną z najbliższych mi osób😢 A teraz tak bardzo jej brakuje, szczególnie w jej domu. Nawet się z nią nie mogłam pożegnać...
              • sulimira Re: Imię Cyntia 07.10.21, 16:46
                Rozumiem. W niektorych miejscach jest bardzo pusto bez tych najblizszych osob. Przykro mi, ze nie mialas jak sie pozegnac. Moja babcia miala raka wiec mialam czas sie z nia pozegnac. Trzymaj sie, z czasem bedziesz rzadziej to odczuwac.
                • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 07.10.21, 20:13
                  Najbardziej jednak jest mi przykro z tego powodu, że babcia nie dożyła do mojej 18 i jak skończę szkołę😭 Bo zabrakło tylko 10 miesięcy😢 Pamiętam, jak zadzwoniła do mnie w dniu moich 17 urodzin, złożyła mi życzenia i powiedziała, że na tą 18 da mi dużo pieniędzy, żebym mogła spełniać swoje marzenia😭❤️ I po prostu jak za każdym razem przypominam sobie tą rozmowę to jest taki ból w środku...Nawet teraz, gdy o tym piszę mam łzy w oczach. To naprawdę straszne, że Twoja babcia miała raka😢 Naprawdę bardzo współczuję i łączę się w bólu (*) Właśnie wiem, że czas leczy rany, choć blizny pozostają...A ja wierzę, że babci jest tam lepiej na górze, że już nic ją nie boli i opiekuje się nami, tylko my jej nie widzimy ani nie słyszymy😢 I to mnie właśnie chociaż trochę podnosi na duchu w tych najcięższych chwilach...❤️
                  • sulimira Re: Imię Cyntia 07.10.21, 20:50
                    Ja mialam rowno 30 kiedy moja babcia zmarla wiec mialam wiecej czasu z nia. Walczyla z rakiem przez 10 lat. Mialysmy jednak plany na trzy tygodnie pozniej, ze razem spedzimy dwa tygodnie jak ciocia wyjedzie na wakacje (ciocia sie nia zajmowala pod koniec). To mial byc taki nasz "czas", ale niestety nie udalo sie czego rowniez zaluje, ale takie jest zycie. Mam jednak nadal swieza ran po siostrze, ale rowniez pomogl mi to, ze wiem, ze jest im teraz lepiej i czuwaja nad nami. Odeszli, ale nadal zyja w nas smile
    • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 12.10.21, 10:20
      Mój wątek spadł bardzo nisko na dół, więc odświeżam i zachęcam osoby, które jeszcze się nie wypowiedziały o wyrażenie swojej opinii big_grin Ale oczywiście nie zmuszam, bo strasznie tego nie lubię😂😅
    • dierde Re: Imię Cyntia 12.10.21, 19:40
      Nie jestem fanką, dużo bardziej podobają mi się inne imiona które wspominałaś że lubisz. Np Diana, Anastazja czy uwielbiana przez nas z tobą Dominika. 🙂
      • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 13.10.21, 09:40
        Dziękuję za wypowiedzenie się smile Osobiście trochę zaskoczyłaś mnie, bo myślałam, że jestem jedną z nielicznych tutaj osób, która tak bardzo lubi imię Dominika big_grin Jednak wydawało mi się, że dla większości jest neutralne. Bardzo mi miło, że ktoś podziela mój gust😊❤️
        • dierde Re: Imię Cyntia 13.10.21, 10:02
          Też zauwarzyłam że dla większości jest neutralne, ja jednak uwielbiam, ma taką ładną delikatną pewną formę i masę cudownych zdrobnień. Cieszę się że tobie również się podoba 😊
          • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 13.10.21, 10:34
            Dokładnie tak, dlatego właśnie tak bardzo mi się podoba😀 Uwielbiam imiona z ładną, delikatną albo dostojną pełną formą i masą ślicznych zdrobnień😁 A Dominika właśnie do takich imion się zalicza. Chciałabym mieć tak na imię😅 Ale niestety jest już zajęte w rodzinie, bo moja 8 letnia kuzynka to właśnie Dominika.
            • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 13.10.21, 11:32
              Jeszcze dodam, że znałam kiedyś (nieosobiście) siostry Karolinę, Wiktorię i Dominikę do kompletu z Przemysławem i Aleksandrem smile Moim zdaniem imiona dziewczyn bardzo ładnie dopasowane brzmieniowo😀 Dominika może trochę z innej bajki, bo to jednak stosunkowo "młode" imię, a Karolina i Wiktoria - prababcine. Z resztą męskie też są fajnie dopasowane. I ogólnie cały ten zestaw jest bardzo w moim guście😊
                    • gaudencja Re: Imię Cyntia 13.10.21, 20:48
                      To teraz przeczytaj wpis z Tek Dworzaczka: "Grodzkie i ziemskie > Kościan > Inskrypcje
                      9992 (Nr. 323) 1746
                      Anna Bułakowska, wd. po ol. Franciszku z Pierzchna Koszutskim, w im. sw. oraz Józefa, Dominiki, Ignacji i Katarzyny K. K. dzieci swych, kwit. Antoniego Gajewskiego, starostę łęczyc., kościań., ol. Andrzeja G. klanica konar. brata rodz. i stryja i op. spadkobierczyni jego małol. (f. 180v)"

1746 to oczywiście rok.
                      teki.bkpan.poznan.pl/index_regesty.html
              • dierde Re: Imię Cyntia 13.10.21, 12:36
                oliwiakleczekgmail.com napisała:

> Jeszcze dodam, że znałam kiedyś (nieosobiście) siostry Karolinę, Wiktorię i Dom
                > inikę
                Super zestaw, Karolinę też bardzo lubię, Wiktorią byłam nieco znudzona bo tak ma imię kilka przyjaciółek, ale teraz mogę powiedzieć że jednak odbieram jako ładne klasyczne imię.
                • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię Cyntia 13.10.21, 13:09
                  Ja też znam sporo Wiktorii, w podstawówce miałam aż 4 w klasie😅 Jednak mimo tej popularności nadal bardzo mi się podoba. Obecnie Wiki spada w rankingu, w moim i w pobliskich rocznikach był ich wysyp. Wśród dziewczynek 12-7 letnich też wydaje mi się częsta, co jakiś czas napotykam się na Wiktorie właśnie w takim wieku, a moja mama w swojej przedszkolnej grupie ma 2 dziewczynki o tym imieniu. Na starsze Karoliny trafiam trochę rzadziej, ale zdarzają się. Moja siostra to Karolina (rocznik 96) i ona bardzo często spotyka imienniczki w swoim albo podobnym wieku, bo właśnie wtedy przypadła chyba największa moda na to imię smile A małych Karolinek osobiście nie spotykam, nie wiem też, jak wygląda sytuacja u mojej mamy w przedszkolu z tym imieniem😁

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.