Dodaj do ulubionych

Najsłodsze zdrobnienia imion

    • Gość: kajula Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.09, 13:32
      Emilka,Milunia, Milka, Emilcia-Emilia, Mikoś-Mikołaj
    • pani_zofia Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 09.07.09, 14:29
      Nela
      Marynia
      Wisia
      Wiesia
      Janeczka
      Ewunia

      z męskich przychodzi mi do głowy tylko Kot, ale nie wiem czy to się
      kwalifikuje jako najsłodsze

      • Gość: Funia Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: *.tosa.pl 09.07.09, 18:47
        Rózia mawiam o mojej Rozalki... A to taki mały słodki urwis...
    • Gość: Kasia Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: 79.110.196.* 11.07.09, 17:55
      Klaruna, Klaryska od Klary
      Edytka od Edyty
      Larcial, Larusia, Larka od Klary, Laury, Larysy ( wielo imienne zdrobnienie,
      że tak powiem smile)
      Sarcia od Sara
      Lili, Liluś, Lileczka od Lilia, Liliana, Lilianna
      Danielek od Daniel
      Fifi od Filip
      Liguś od Ligii
      Jula, Juleczka od Julia, Julianna


    • Gość: sara Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: 213.25.144.* 14.08.09, 19:59
      Monisia,Milenka,Miluś,
      • agar2208 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 15.08.09, 23:54
        Oluś, Olinek, Oleczek, Olo, Manolo - Tak mówimy do naszego synka Aleksandra (Olka).
        My z meżem uwielbiamy zdrobnienia. Jak bysmy mieli dziewczynkę, to by była Nina-
        Ninka, Nineczka, Ninunia.
        Kolezanka ma córke Lidkę. Bardzo mi sie to imię nie podoba,ale wszyscy wołamy na
        nia Lili i w/g mnie to już brzmi ładnie.
        • 1niulek2 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.08.09, 00:07
          Oli, Oleczek, Olunia, Oluśsmile
          • luna333 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.08.09, 19:10
            Miłka i Dobrusia - nie znoszę zdrobnień ale te IMHO są super
        • gaudencja Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.08.09, 20:09
          Olinek jest
          słodki, aż miło.
          • mel_bi Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 06.02.10, 02:21
            Na szczęście jest jeszcze Olinek Okrąglinek
            • gaudencja Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 06.02.10, 08:08
              Jakkolwiek by patrzeć, kojarzy mi się z Oleksym.
    • Gość: sara Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: 213.25.144.* 16.08.09, 20:05
      Monisia,Miluś,Milenka
      • czarna-dalia Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.08.09, 20:27
        Gość portalu: sara napisał(a):

        > Monisia,Miluś,Milenka

        Napisałaś to samo dwa dni temu. W innych wątkach też to robisz. Nie pamiętasz, w których się udzielasz? Proponuję odwiedzić lekarza, problemy z pamięcią uprzykrzają życie.
        • mysz1978 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.08.09, 22:49
          Olga - Olgusia i Olgunia - podoba mi sie bo to moje imie big_grin
      • Gość: monika Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: 178.56.35.* 12.04.10, 12:37
        mnie zawsze nazywano Monisia, Misia, Miśka, Misiek (nigdy Nika), Monia za to nie
        znoszę - jakby ktoś smoczka chciał
    • judelka Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 17.08.09, 15:10
      Dobruś jako zdrobnienie od Dobroslawa albo Dobromira smile
    • asiaczek35 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 05.02.10, 11:57
      Klarina, Klarusia, Klarcia - Klara
      Lili, Lilek, Lilusia, Liliunia, Lilianka - Lilianna
      Bianeczka, Bianuś - Bianka
      Ligusia, Ligunia, Liguś - Ligia
      Lidusia, Lidunia, Liduś - Lidia
    • misself Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 05.02.10, 21:47
      Mnie Mama zdrabniała na Gusię (z Olgi). I to chyba najsłodsze zdrobnienie, jakie
      w życiu słyszałam, choć nie pamiętam bycia Gusią.
    • dalenia Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 05.02.10, 22:53
      Łucyjka, mimo że Łucja do moich ulubionych imion nie należy smile
      • agar2208 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 06.02.10, 00:48
        Oluś, Oleczek, Olinek, Oliś
      • agar2208 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 06.02.10, 00:55
        Podoba mi się jeszcze zdrobnienie Zofii - Zofka tak moja koleżanka woła do
        swojej córeczki.
        I jeszcze moja siostrzenica woła na swoją kuzynkę Klaudię Kalusia,Kala.
        Ja na swojego męża Grzegorza wołam Grześ. Niby takie pospolite a jednak słodkie smile
        • mel_bi Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 06.02.10, 02:14
          Mimiś - od Mikołaja.

          Łucyjka...? Tak jeszcze nie mówiłam, ktoś znajomy napisał o moim
          dziecku Łucysia i po pierwszym dziwnym odbiorze, zakochałam się w
          tym zdrobnieniu. Sama na nie nie wpadłam wink
    • azomim Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 15.04.10, 16:04
      A mój synek to Franeczek i Franuszeksmile
    • agusia_h Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 17.04.10, 14:43
      Imię naszej córeczki, Łucji, zdrabniamy na wiele sympatycznych sposobów smile

      Najbardziej lubię: Lusia.
      Ale mówimy też: Łucysia, Łucyjka, Lucysia, Łucka, a jak łobuzuje: Luśka i Luskers wink
      • Gość: dasha Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: 94.254.228.* 17.04.10, 16:58
        witajcie.
        czytałam gdzieś na tym forum o mamie, która chce swojego
        nienarodzonego syna nazwać Mariusz lub Mirosław/Miron
        znacie jakieś zdrobnienia do tych imion?bo bardzo mi się podobają i
        byłabym wdzięczna

        z moich:
        Ewa- Ewcia, Ewunia,
        Jola- Joluś, Jolunia, Jolcia
        Jacek- Jacuś, Jacenty
        Tomek- Tomuś, Tomeczek
        pozdrawiam
        • granadax Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 17.04.10, 18:22
          Floresia - od Florentyny.

          Inne od Florentyny nie są może słodkie za to strasznie je lubimy. Sa autorstwa
          starszych braci nadane z uwielbieniem:
          Flosidło, Flores, Flogres, Flo

          Ludka - od Ludwiki
          Miniu - od Michała
          • hanulllka Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 19.04.10, 16:56
            Nadulka, Nadulcia, Nadulek, Nadulinek od Nadii
            i
            Harutek, Haruś, Zachaśko od Zacharego
            • robin2510 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 19.04.10, 18:44
              Nati-od Natalii
    • zonaimaz Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 05.05.10, 22:18
      Synuś Hubcio (Hubert) co do następnego dziecka nie jestem pewna czy bedzie chlopiec czy dziewczynka czyli albo Lilka albo Jaś smile


      A tak w ogole to oczywiście mój Dasiu- Adamwink(mąż wink)
    • Gość: doyota Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: *.adsl.inetia.pl 21.09.10, 21:13
      Michał czyli Michcio...słodziak
      • domi_33 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 21.09.10, 21:46
        Ziemniaczek, Ziemuś, Ziemulek, Ziemiczek, Ziemcio, Ziemczysław. tak min. zdrabniamy swojego synka. jak jest niedobry to mówię Ziemowit. smile
        • an_o Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 21.09.10, 22:08
          Uwielbiam jak moja mama mowi na mnie Aneczkosmile. A moj brat to Grzechu - Grzegorz, rzecz jasna. Na moja corcie wolam Izabelinka, Izabelini, Izunia, Izus, Izusia. Z kolei corcia na mnie wola 'mamo Aniu' - bossskiesmile. Na moja mame jej mama (czyli moja babcia) wola Helcia (Helenka) - moja mame strasznie to zawsze wkurzalo. Moj tato wg mojej corci to dziadzia Mimi (Mirek), a wg jego rodzenstwa Mirus (vel Mnirus). Moj maz ma na imie Gerardo i wg tesciowejz drabnia sie do Ger (czyt. her) - strasznie mi sie z niemieckim Herr kojarzy. W Anglii wolali na niego po prostu Jerry. A na moja babcie Teofile wolano Lilka. Ja uwielbiam zdrobnienia, chocby byly najbardziej zaskakujace czy nieoczekiwane, bo oddaja uczuciowy zwiazek miedzy osoba ich uzywajaca i ich adresatem.
        • chayah Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 11.04.19, 14:28
          Ziemniaczek - fantastyczny smile
    • dalenia Dopisuję! 08.10.10, 15:21
      Piękne, cudowne, rewelacyjne zdrobnienie od Anastazji! Jeszcze chyba żadne zdrobnienie mnie tak nie zauroczyło smile Anastazja wskakuje u mnie zdecydowanie wyżej dzięki możliwości zdrabniania jej do ... ANASZKI !
      Wyczytałam gdzieś, że Anastazja Romanowa była nazywana Anaszką i zauroczyłam się smile
      • gaudencja Anasza 11.10.10, 23:52
        Hm, to poczytaj sobie ten słynny tekst:
        www.gandalf.com.pl/fragment/w-rajskiej-dolinie-wsrod-zielska/
        • dalenia Re: Anasza 12.10.10, 18:01
          Powiem szczerze, że nie zrobił na mnie aż tak dużego wrażenia, że miałabym przestać lubić Anaszkę smile Nadal jestem nią zauroczona.

          www.pajacyk.pl
          • gaudencja Re: Anasza 15.10.10, 19:10
            Ja z kolei kojarzę Anaszę tylko z tym tekstem. Muszę zaznaczyć, ze ten reportaż jest dosć znany.
            • alicja-ala-alicja Re: Anasz(k)a 17.10.10, 01:43
              Jestem mamą ponad 2 tygodniowej Anastazji nazywanej Anaszką.
              Nie widzę w tym zdrobnieniu nic złego, mimo że czytałam kiedyś ten reportaż.
              „Anasza” jednak nie wbiła mi się w pamięć, natomiast Anaszka, o której, zdaje się przeczytałam na tym forum, jak najbardziej.

              Nie sądzę, również, żeby aż tak wiele osób wiedziało o tym, że u naszych wschodnich sąsiadów Anasza to potoczna nazwa narkotyku. Równie dobrze, można by krzywo patrzeć na naszą Maryśkę, bo to przecież kolokwialna nazwa marihuany.


              a wracając do tematu najsłodsze zdrobnienia jakie udało nam się wymyślić dla naszych dzieci to Oleszko (często też mniej słodki Alek) dla Aleksandera i właśnie Anaszka, tudzież Anja dla Anastazji.
              • Gość: moom :) IP: *.centertel.pl 14.11.10, 22:38
                Anaszka jest świetna!

                Ja mam Olgę - Olgusię, Gusię, Dziusię, Dziuśkę.

                Podsłyszanesmile
                Tymoteusz - Tymek, Tymuś
                Anastazja - Nastka, Nasti
                Sara - Sasia, Saśka
                Jagoda - Jadzia, Jagusia
                Aleksander - Olo, Oluś
                Blanka - Blania
                Julka - Lula,
                Klara - Tala, Klarcia
                Zuzanna - Zuzula, Ziuzia
                Patryk - Patyś
                Anita - Anisia
                Dorota - Dorcia
                Samuel - Samuś
    • origami_21 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 15.11.10, 08:01
      Lulek (Filip)

      Nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.
    • paulajna87 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.11.10, 22:30
      Lodzia i Dzidzia - koleżanki babci big_grin
    • bela2506 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 14.12.10, 18:37
      Ja mam córkę Hannę, na którą najczęściej mówimy NUSIA, a w drodze jest prawdopodobnie Helenka czyli LUSIA.
    • bela2506 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 14.12.10, 18:38
      A i na synka kuzynki Macieja mówimy MACIEJKA
    • twitti Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 22.12.10, 14:47
      Dla mnie najslodszym zdrobnieniem imienia jest Lili od Lilianysmile Mialam ochote tak nazwac dziecko, ale mezowi sie nie podobalosmile
    • ronalilly Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 19.12.11, 16:24
      Felunek - od Felicji.
    • m.rabow Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 20.12.11, 09:08
      Dla mnie najsłodsze zdrobnienia to : Paulisia, Paulinia, Polusia - wszystko od Pauliny.
      Uwielbiam też Cysia i Cyzia od Narcyzy.
    • Gość: rybka Nemo Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: *.60.101.84.rev.sfr.net 20.12.11, 10:12
      Aleksander: Oluszek
      Gabriel: Gabrynek
    • love_stasinek Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 20.12.11, 11:24
      Stasinek!
    • Gość: honor Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.11, 13:52
      mama mówiła na mnie Honorusia ,
      Minio,
      Zbynio
    • rajmunda Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 20.12.11, 14:16
      Marcepanka - od Marceliny smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.