Gość: kajula Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.09, 13:32 Emilka,Milunia, Milka, Emilcia-Emilia, Mikoś-Mikołaj Odpowiedz Link Zgłoś
pani_zofia Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 09.07.09, 14:29 Nela Marynia Wisia Wiesia Janeczka Ewunia z męskich przychodzi mi do głowy tylko Kot, ale nie wiem czy to się kwalifikuje jako najsłodsze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Funia Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: *.tosa.pl 09.07.09, 18:47 Rózia mawiam o mojej Rozalki... A to taki mały słodki urwis... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: 79.110.196.* 11.07.09, 17:55 Klaruna, Klaryska od Klary Edytka od Edyty Larcial, Larusia, Larka od Klary, Laury, Larysy ( wielo imienne zdrobnienie, że tak powiem ) Sarcia od Sara Lili, Liluś, Lileczka od Lilia, Liliana, Lilianna Danielek od Daniel Fifi od Filip Liguś od Ligii Jula, Juleczka od Julia, Julianna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sara Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: 213.25.144.* 14.08.09, 19:59 Monisia,Milenka,Miluś, Odpowiedz Link Zgłoś
agar2208 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 15.08.09, 23:54 Oluś, Olinek, Oleczek, Olo, Manolo - Tak mówimy do naszego synka Aleksandra (Olka). My z meżem uwielbiamy zdrobnienia. Jak bysmy mieli dziewczynkę, to by była Nina- Ninka, Nineczka, Ninunia. Kolezanka ma córke Lidkę. Bardzo mi sie to imię nie podoba,ale wszyscy wołamy na nia Lili i w/g mnie to już brzmi ładnie. Odpowiedz Link Zgłoś
1niulek2 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.08.09, 00:07 Oli, Oleczek, Olunia, Oluś Odpowiedz Link Zgłoś
luna333 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.08.09, 19:10 Miłka i Dobrusia - nie znoszę zdrobnień ale te IMHO są super Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.08.09, 20:09 Olinek jest słodki, aż miło. Odpowiedz Link Zgłoś
mel_bi Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 06.02.10, 02:21 Na szczęście jest jeszcze Olinek Okrąglinek Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 06.02.10, 08:08 Jakkolwiek by patrzeć, kojarzy mi się z Oleksym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sara Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: 213.25.144.* 16.08.09, 20:05 Monisia,Miluś,Milenka Odpowiedz Link Zgłoś
czarna-dalia Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.08.09, 20:27 Gość portalu: sara napisał(a): > Monisia,Miluś,Milenka Napisałaś to samo dwa dni temu. W innych wątkach też to robisz. Nie pamiętasz, w których się udzielasz? Proponuję odwiedzić lekarza, problemy z pamięcią uprzykrzają życie. Odpowiedz Link Zgłoś
mysz1978 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.08.09, 22:49 Olga - Olgusia i Olgunia - podoba mi sie bo to moje imie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monika Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: 178.56.35.* 12.04.10, 12:37 mnie zawsze nazywano Monisia, Misia, Miśka, Misiek (nigdy Nika), Monia za to nie znoszę - jakby ktoś smoczka chciał Odpowiedz Link Zgłoś
judelka Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 17.08.09, 15:10 Dobruś jako zdrobnienie od Dobroslawa albo Dobromira Odpowiedz Link Zgłoś
asiaczek35 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 05.02.10, 11:57 Klarina, Klarusia, Klarcia - Klara Lili, Lilek, Lilusia, Liliunia, Lilianka - Lilianna Bianeczka, Bianuś - Bianka Ligusia, Ligunia, Liguś - Ligia Lidusia, Lidunia, Liduś - Lidia Odpowiedz Link Zgłoś
misself Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 05.02.10, 21:47 Mnie Mama zdrabniała na Gusię (z Olgi). I to chyba najsłodsze zdrobnienie, jakie w życiu słyszałam, choć nie pamiętam bycia Gusią. Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 05.02.10, 22:53 Łucyjka, mimo że Łucja do moich ulubionych imion nie należy Odpowiedz Link Zgłoś
agar2208 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 06.02.10, 00:48 Oluś, Oleczek, Olinek, Oliś Odpowiedz Link Zgłoś
agar2208 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 06.02.10, 00:55 Podoba mi się jeszcze zdrobnienie Zofii - Zofka tak moja koleżanka woła do swojej córeczki. I jeszcze moja siostrzenica woła na swoją kuzynkę Klaudię Kalusia,Kala. Ja na swojego męża Grzegorza wołam Grześ. Niby takie pospolite a jednak słodkie Odpowiedz Link Zgłoś
mel_bi Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 06.02.10, 02:14 Mimiś - od Mikołaja. Łucyjka...? Tak jeszcze nie mówiłam, ktoś znajomy napisał o moim dziecku Łucysia i po pierwszym dziwnym odbiorze, zakochałam się w tym zdrobnieniu. Sama na nie nie wpadłam Odpowiedz Link Zgłoś
azomim Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 15.04.10, 16:04 A mój synek to Franeczek i Franuszek Odpowiedz Link Zgłoś
agusia_h Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 17.04.10, 14:43 Imię naszej córeczki, Łucji, zdrabniamy na wiele sympatycznych sposobów Najbardziej lubię: Lusia. Ale mówimy też: Łucysia, Łucyjka, Lucysia, Łucka, a jak łobuzuje: Luśka i Luskers Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dasha Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: 94.254.228.* 17.04.10, 16:58 witajcie. czytałam gdzieś na tym forum o mamie, która chce swojego nienarodzonego syna nazwać Mariusz lub Mirosław/Miron znacie jakieś zdrobnienia do tych imion?bo bardzo mi się podobają i byłabym wdzięczna z moich: Ewa- Ewcia, Ewunia, Jola- Joluś, Jolunia, Jolcia Jacek- Jacuś, Jacenty Tomek- Tomuś, Tomeczek pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
granadax Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 17.04.10, 18:22 Floresia - od Florentyny. Inne od Florentyny nie są może słodkie za to strasznie je lubimy. Sa autorstwa starszych braci nadane z uwielbieniem: Flosidło, Flores, Flogres, Flo Ludka - od Ludwiki Miniu - od Michała Odpowiedz Link Zgłoś
hanulllka Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 19.04.10, 16:56 Nadulka, Nadulcia, Nadulek, Nadulinek od Nadii i Harutek, Haruś, Zachaśko od Zacharego Odpowiedz Link Zgłoś
zonaimaz Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 05.05.10, 22:18 Synuś Hubcio (Hubert) co do następnego dziecka nie jestem pewna czy bedzie chlopiec czy dziewczynka czyli albo Lilka albo Jaś A tak w ogole to oczywiście mój Dasiu- Adam(mąż ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doyota Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: *.adsl.inetia.pl 21.09.10, 21:13 Michał czyli Michcio...słodziak Odpowiedz Link Zgłoś
domi_33 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 21.09.10, 21:46 Ziemniaczek, Ziemuś, Ziemulek, Ziemiczek, Ziemcio, Ziemczysław. tak min. zdrabniamy swojego synka. jak jest niedobry to mówię Ziemowit. Odpowiedz Link Zgłoś
an_o Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 21.09.10, 22:08 Uwielbiam jak moja mama mowi na mnie Aneczko. A moj brat to Grzechu - Grzegorz, rzecz jasna. Na moja corcie wolam Izabelinka, Izabelini, Izunia, Izus, Izusia. Z kolei corcia na mnie wola 'mamo Aniu' - bossskie. Na moja mame jej mama (czyli moja babcia) wola Helcia (Helenka) - moja mame strasznie to zawsze wkurzalo. Moj tato wg mojej corci to dziadzia Mimi (Mirek), a wg jego rodzenstwa Mirus (vel Mnirus). Moj maz ma na imie Gerardo i wg tesciowejz drabnia sie do Ger (czyt. her) - strasznie mi sie z niemieckim Herr kojarzy. W Anglii wolali na niego po prostu Jerry. A na moja babcie Teofile wolano Lilka. Ja uwielbiam zdrobnienia, chocby byly najbardziej zaskakujace czy nieoczekiwane, bo oddaja uczuciowy zwiazek miedzy osoba ich uzywajaca i ich adresatem. Odpowiedz Link Zgłoś
chayah Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 11.04.19, 14:28 Ziemniaczek - fantastyczny Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia Dopisuję! 08.10.10, 15:21 Piękne, cudowne, rewelacyjne zdrobnienie od Anastazji! Jeszcze chyba żadne zdrobnienie mnie tak nie zauroczyło Anastazja wskakuje u mnie zdecydowanie wyżej dzięki możliwości zdrabniania jej do ... ANASZKI ! Wyczytałam gdzieś, że Anastazja Romanowa była nazywana Anaszką i zauroczyłam się Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Anasza 11.10.10, 23:52 Hm, to poczytaj sobie ten słynny tekst: www.gandalf.com.pl/fragment/w-rajskiej-dolinie-wsrod-zielska/ Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia Re: Anasza 12.10.10, 18:01 Powiem szczerze, że nie zrobił na mnie aż tak dużego wrażenia, że miałabym przestać lubić Anaszkę Nadal jestem nią zauroczona. www.pajacyk.pl Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Anasza 15.10.10, 19:10 Ja z kolei kojarzę Anaszę tylko z tym tekstem. Muszę zaznaczyć, ze ten reportaż jest dosć znany. Odpowiedz Link Zgłoś
alicja-ala-alicja Re: Anasz(k)a 17.10.10, 01:43 Jestem mamą ponad 2 tygodniowej Anastazji nazywanej Anaszką. Nie widzę w tym zdrobnieniu nic złego, mimo że czytałam kiedyś ten reportaż. „Anasza” jednak nie wbiła mi się w pamięć, natomiast Anaszka, o której, zdaje się przeczytałam na tym forum, jak najbardziej. Nie sądzę, również, żeby aż tak wiele osób wiedziało o tym, że u naszych wschodnich sąsiadów Anasza to potoczna nazwa narkotyku. Równie dobrze, można by krzywo patrzeć na naszą Maryśkę, bo to przecież kolokwialna nazwa marihuany. a wracając do tematu najsłodsze zdrobnienia jakie udało nam się wymyślić dla naszych dzieci to Oleszko (często też mniej słodki Alek) dla Aleksandera i właśnie Anaszka, tudzież Anja dla Anastazji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moom :) IP: *.centertel.pl 14.11.10, 22:38 Anaszka jest świetna! Ja mam Olgę - Olgusię, Gusię, Dziusię, Dziuśkę. Podsłyszane Tymoteusz - Tymek, Tymuś Anastazja - Nastka, Nasti Sara - Sasia, Saśka Jagoda - Jadzia, Jagusia Aleksander - Olo, Oluś Blanka - Blania Julka - Lula, Klara - Tala, Klarcia Zuzanna - Zuzula, Ziuzia Patryk - Patyś Anita - Anisia Dorota - Dorcia Samuel - Samuś Odpowiedz Link Zgłoś
origami_21 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 15.11.10, 08:01 Lulek (Filip) Nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy. Odpowiedz Link Zgłoś
paulajna87 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 16.11.10, 22:30 Lodzia i Dzidzia - koleżanki babci Odpowiedz Link Zgłoś
bela2506 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 14.12.10, 18:37 Ja mam córkę Hannę, na którą najczęściej mówimy NUSIA, a w drodze jest prawdopodobnie Helenka czyli LUSIA. Odpowiedz Link Zgłoś
bela2506 Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 14.12.10, 18:38 A i na synka kuzynki Macieja mówimy MACIEJKA Odpowiedz Link Zgłoś
twitti Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 22.12.10, 14:47 Dla mnie najslodszym zdrobnieniem imienia jest Lili od Liliany Mialam ochote tak nazwac dziecko, ale mezowi sie nie podobalo Odpowiedz Link Zgłoś
ronalilly Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 19.12.11, 16:24 Felunek - od Felicji. Odpowiedz Link Zgłoś
m.rabow Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 20.12.11, 09:08 Dla mnie najsłodsze zdrobnienia to : Paulisia, Paulinia, Polusia - wszystko od Pauliny. Uwielbiam też Cysia i Cyzia od Narcyzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rybka Nemo Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: *.60.101.84.rev.sfr.net 20.12.11, 10:12 Aleksander: Oluszek Gabriel: Gabrynek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: honor Re: Najsłodsze zdrobnienia imion IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.11, 13:52 mama mówiła na mnie Honorusia , Minio, Zbynio Odpowiedz Link Zgłoś
rajmunda Re: Najsłodsze zdrobnienia imion 20.12.11, 14:16 Marcepanka - od Marceliny Odpowiedz Link Zgłoś