Dodaj do ulubionych

"Zdrajcy Europy z PiS. :O)

25.08.22, 08:00
Kaczyńskiemu zostało tylko uznanie Europy za wroga"


Bartosz T. Wieliński
24.08.2022Emmanuel Macron w pierwszym wywiadzie po wygraniu wyborów w 2017 r. przestrzegał rządy Polski i Węgier przed zdradą Europy. Słowa Krasnodębskiego wskazują na to, że zdrada Europy ostatecznie się dokonała.
Europoseł Zdzisław Krasnodębski, czołowy ekspert PiS od Unii Europejskiej na antenie TV Republika, oświadczył, że Zachód stanowi dla Polski większe zagrożenie niż putinowska Rosja. I że wygrać z nią będzie trudniej, bo jest lepiej od Rosji zorganizowana i walczy z Polską w bardziej subtelny sposób

- Na Rosję trzeba mieć HIMARS-y, abramsy. Natomiast żeby sobie poradzić z Unią, opanowaną przez te siły dla nas niesprzyjające, które ją wzięły jakby w jasyr, odzyskać dla nas wszystkich instytucje europejskie – to wymaga większego wysiłku organizacyjnego, intelektualnego. W tym sensie to jest większe niebezpieczeństwo – to fragment jego wywodu.


Zdzisław Krasnodębski. Tropem prezesa Kaczyńskiego

Krasnodębski to znany krytyk UE, zwolennik twardego podejścia wobec unijnych instytucji domagających się od Polski, by przestrzegała praworządności, skończyła represjonować sędziów, którzy protestują przeciwko glajchszaltowaniu wymiaru sprawiedliwości przez PiS. Jednak porównując Unię Europejską do putinowskiej Rosji (i to pół roku po rozpoczęciu zbrodniczej agresji na Ukrainę!), przekroczył wszelkie granice. Ale haniebne słowa, które usłyszeliśmy z jego ust, to nie są urojenia. Nie ma mowy o żadnym skrócie myślowym. Tak brzmi nowa linia PiS, partii desperacko walczącej o utrzymanie władzy.

Te słowa nie padły przypadkowo. Dwa tygodnie temu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na łamach jednego z dotowanych przez rząd tygodników oświadczył, że w relacjach z Unią Europejską rząd PiS poszedł na takie kompromisy, że „nie mamy już gdzie się cofnąć". I zapowiedział ułożenie stosunków z UE „po nowemu". „Koniec tego dobrego" – groził UE Kaczyński. Krasnodębski, zrównując UE z Rosją, postawił kropkę nad „i".

Spełnia się scenariusz, przed którym przestrzegano od dawna. PiS nie jest już w stanie oszukiwać Komisji Europejskiej, która z powodu łamania praworządności wstrzymała Polsce wypłatę 36 mld zł z Funduszu Odbudowy. Na Brukseli nie robią wrażenia ani groźby ministra Ziobry, ani błagalne SMS-y premiera Morawieckiego, że „jest ostatnim Europejczykiem w polskim rządzie". Kaczyńskiemu zostało więc uznanie UE za wroga i mobilizowanie zwolenników pod hasłem obrony suwerenności przed Brukselą, która według Krasnodębskiego jest gorsza niż Moskwa. .

Kaczyński, Morawiecki, skrajna prawica. Zdrada Europy ostatecznie się dokonała

Straszenie Zachodem to wprawdzie ulubiona metoda kremlowskiej propagandy. Ale w PiS przejmowanie rosyjskich wzorców to nic nowego. Kampania przeciwko osobom LGBT, ignorowanie orzeczeń Trybunału w Strasburgu, tworzenie aparatu propagandy – to wszystko najpierw wydarzyło się w Rosji, a potem w Polsce.

W grudniu 2021 r., kilka tygodni po otrzymaniu bezpośrednich ostrzeżeń od wywiadu USA, że inwazja Rosji na Ukrainę jest nieunikniona, Kaczyński i Morawiecki przyjmowali w Warszawie przywódców europejskiej skrajnej prawicy, powiązanych finansowo i ideologicznie z Kremlem, by rozmawiać o współpracy i przyszłości kontynentu. Myślę, że każdy z uczestników tego spotkania podpisałby się pod diagnozami Krasnodębskiego.

Emmanuel Macron w pierwszym wywiadzie po wygraniu wyborów w 2017 r. przestrzegał rządy Polski i Węgier przed zdradą Europy. Słowa Krasnodębskiego wskazują na to, że zdrada Europy ostatecznie się dokonała.


wyborcza.pl/7,75398,28826698,zdrajcy-europy-z-pis.html?_ga=2.31185655.919983217.1661263114-873628612.1652083396

Klero-faszystowska Targowica nabiera wiatru w zagle.
KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
  • qwardian To zdrajcy Narodowego Robotnika i Katolicyzmu.. 25.08.22, 11:22
   Zacytuję wypowiedź najpierw Józefa Ignacego Kraszewskiego, a potem Heinricha Luitpolda Himmlera, dwóch największych filozofów 19 i 20 wieku, których treść niewiele się różni, są tożsame, pierwszy był religiantem jak ja, drugi ateistą jak Ty Krzysiu..

   Józef Ignacy Kraszewski

   Inne narody wznoszą gmachy, świątynie, budują wodociągi, po nich stoją ruiny potężne, jak oni, dzieła jak ich geniusz wielkie - oni po sobie rzucają okruchy kajdan skrwawionych, turmy, mogiły i szubienice..

   Albowiem są nie biczem Bożym nawet, jak Hunowie Attyli, ale szyderstwem Bożym nad ziemią, narzędziem urągowiska Opatrzności z win ludzkich i grzechów naszych.
   Mądrość naszą opanowują dzikim barbarzyństwem swoim, dumę naszą i próżność łamią..u stóp włóczęgów bez imienia; cywilizację naszą druzgoczą swym nieokrzesaniem; my wyźsi, więksi, świętsi, stokroć nad nich, skazani jesteśmy na to, aby nas deptała noga rozpasanej tłuszczy, co światła nie widziała... Albowiem, albowiem, mocen jest Bóg - a gdy naród do wielkich przeznaczeń namaści, a nie spełni ich - to go w taką kałużę, jak nas, rzuci z urągowiskiem..

   Heinrich Luitpold Himmler
   Przemówienie z 24 października 1943 w Poznaniu

   Wieczną jest nienawiść podczłowieka do jasnych postaci, nosicieli światła. Wiecznie grozi z pustyni zagłada Zachodu.
   Wiecznie kłębią się w dalekich stepach siły zniszczenia, Attyla i Dżyngis-Chan wciąż zbiera swe huńskie hordy i szaleje nad Europą, zostawiając za sobą żywą Apokalipsę, ogień i śmierć, gwałt, mord i zgrozę, aby świat światła i wiedzy tysiąckrotnej, aby siły postępu i ludzkiej wielkości zapadły się ponownie w otchłań stanu pierwotnego!
   Wieczny jest zamiar podczłowieka:
   By znowu nastała pustynia tam, gdzie jeszcze światło wzniosłego poznania twórczo rozjaśnia ciemność, bo wtedy jego ostateczny cel zostałby osiągnięty, chaos.
   Tak przebiega od millenniów, według okrutnych, nieobliczalnych praw, walka obydwu tych biegunów, stale pojawia się nowy Attyla, nowy Dżyngis-Chan, który rozdziera bramy Europy i który zna tylko jedno: całkowite zniszczenie wszystkiego, co piękne!
   Ucieleśnieniem tej żądzy zniszczenia jest dzisiaj bolszewizm! Ale ten bolszewizm nie jest żadnym zjawiskiem czasowym. Nie jest on produktem naszych dni! Nie jest również żadną nowością w ramach historii ludzkości. Lecz jest tak stary, jak sam Żyd. Krzewicielami są zaś Lenin – Stalin.”
  • oleg3 Re: "Zdrajcy Europy z PiS. :O) 25.08.22, 11:34
   Krzysiu. Fundamentalne pytanie. Czy można zdradzić Europę? Można zdradzić żonę, rodzinę, kolegów, wspólnotę, naród, państwo (lista niepełna). Jak można zdradzić Europę?
   • qwardian Re: "Zdrajcy Europy z PiS. :O) 25.08.22, 11:53
    Można, bo ma korzenie chrześcijańskie, bez nich Europa byłaby dzikim stepem Celtów z trupimi czachami na sztandarach, ale bez alfabetu, albo Scytami, którzy pili krew wrogów z ich własnego czerepa, to jest górnej części czaszki. Ja się czuję Europejczykiem, Prusakiem i Narodowym Robotnikiem, chcę ją wyzwolić od semitów..
   • benek231 Zapomniales podeprzec sie Misesem :O) 25.08.22, 19:32
    oleg3 napisał:

    > Krzysiu. Fundamentalne pytanie. Czy można zdradzić Europę? Można zdradzić żonę,
    > rodzinę, kolegów, wspólnotę, naród, państwo (lista niepełna). Jak można zdradz
    > ić Europę?

    **
    Srala mondrala, jak przystalo na pisiorskie antydemokratyczne gowno. Czepiasz sie tego co najmniej istotne.

    Tak sie mowi, lesny dziadku. U was tak sie mowi. Uzywa sie skrotu 'Europa' w miejsce Unia Europejska.

    A swoja droga to do Europy takze nie pasujecie, gdyz mentalnie jestescie Azjatami. Z korzeniami w okolicach Mongolii. Czyli blizsi jednak jestescie Putinowi.
    KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
    Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
  • boomerang Re: "Zdrajcy Europy z PiS. :O) 26.08.22, 02:34
   Nie od dziś Europa zdradza prawo oraz zdradza sprawiedliwość.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka