Dodaj do ulubionych

Mam kilka pytań

23.03.07, 11:11
Witam!
Od 8 lat choruję na schizofrenię, biorę leki. W maju 2005 roku, czyli dwa lata
temu, po zmianie leków, a tym samym diety, schudłam 30 kilogramów w przeciągu
roku. Najpierw bardzo mało jadłam, właściwie tylko piłam, gdyż ważyłam 93
kilo, i kilogramy bardzo szybko spadały. Później, przy wadze 73 kilo, dla
utrzymania wagi, jadłam zupy z ryżem lub makaronem oraz płatki z mlekiem.
Ostatnie 9 kilo straciłam, stosując dietę kapuścianą. Teraz ważę 64 kilo. Po
tej dużej utracie wagi i tych eksperymentach z dietami, pojawiły się u mnie
wzdęcia i zaparcia. Zgłosiłam się z tym problemem do lekarza rodzinnego, który
przepisał mi DEBRIDAT, który biorę z małymi przerwami do dzisiaj, a który
zahamował te dolegliwości, choć nie do końca. Czasem zdarza się, że nie pójdę
do toalety regularnie.
Czy te dolegliwości mogą być powiązane ze stresem i moją chorobą?
Czy może to być zespół jelita nadwrażliwego?

Obserwuj wątek
    • enterol250 Re: Mam kilka pytań 23.03.07, 11:23
      Basiu, diagnoze moze postawic tylko lekarz na podstawie wynikow badan.
      Ponizej wklejam info o ibs - objawy:
      zjn.pl/zeszyty/article/355.html
      diagnostyka:
      zjn.pl/zeszyty/article/799.html
      leczenie:
      zjn.pl/zeszyty/article/946.html
      Nieregularne wyproznienia moga byc objawem wielu przeroznych dolegliwosci i
      schorzen. Ibs ma charakter chroniczny, a wiec bole i zaparcia i/lub biegunki
      musza utrzymywac sie conajmniej przez kilka miesiecy, zeby mozna bylo
      podejrzewac nadwrazliwosc jelita. Mysle, ze warto zebys zrobila posiew kalu
      (oddzielnie na bakterie, oddzielnie na grzyby) - infekcje bakteryjne bywaja
      czesta przyczyna zaburzen wyprozniania.
      Ok, tyle mojego gledzenia.
      Pozdro.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka