04.04.07, 08:31
U Karolinki badania w CZD wykazały, że nie słyszy. Ma lewostronny rozczep
wargi i podniebienia, jest przed operacją. Czy to znaczy że napewno nie
słyszy czy to ma związek z rozczepem i po operacji wszystko będzie ok??
Obserwuj wątek
    • avanthi Re: słuch 04.04.07, 08:43
      Badanie słuchu przed zabiegiem często wychodzi nieprawidłowo, a po zabiegu
      wszystko jest w porzadku, po prostu te same grupy mięśni odpowiadaja za
      napięcie trąbki w uszku i podniebienia , w trakcie operacji są łaczone i
      napinane odpowiednio . Dlatego nie martw sie , zrobisz badanie słuchu po
      zabiegu i na pewno wszystko bedzie dobrze. Pozrdawiemy i trzymamy kciuki za
      maluszka i za rodziców też, Buźka.

Gosia , Konrad i Patryczek dzielny chłopczyczek
    • mamanicole Re: słuch 04.04.07, 11:10
      Proponuję lektrę tych wątków!
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13419&w=50345074&a=50345074
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13419&w=39529696&a=39529696
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13419&w=29936768&a=29936768
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13419&w=16688456&a=16688456
      Na forum znajdziesz o wiele więcej informacji na ten temat. Wystarczy wpisać w
      wyszukiwarkę: "wada słuchu" "niedosłuch"...itp. Szukaj wątków z poprzednich
      lat!!

Pozdrawiam!
      Aga
    • anioada Re: słuch 12.04.07, 14:50
      Kiedy moja Ada była po pierwszej operacji badanie słuchu wykazało,że bardzo słabo słyszy.Ma lewostronny rozszczep całkowity wargi i podniebienia.Teraz ma 3 i pół roku i słyszy bardzo dobrze.Nie ma żadnej wady wymowy ,mówi przepięknie r
      .Miejmy nadzieję że i u Was tak będzie.Często zdarza się,że maluchy nie dadzą sobie dobrze zrobić badania .Pozdrawiamy Ania z Adą.
      • mamusiaalusia Re: słuch 12.04.07, 21:37
        tylko się nie zamartwiaj - mój synek ma rozszczep podniebienia miękkiego,
        badania przesiewowe słuchu, dwukrotnie przeprowadzone na oddziale noworodkowym,
        wykazały, że nie słyszy. Przeszłam horror, wyobrażałam sobie, że mojemu dziecku
        na pewno nie wykształciły się uszy środkowe,ciągle płakałam, miałam depresję.
        Nie wyobrażałam sobie co będzie dalej. Potem po miesiącu powtórzyliśmy badania
        w szpitalu - znowu zły wynik. Ciągle robiłam mu testy - klaskałam, itd. Biedne
        dziecko - co on musiał ze swoja matka przejść! Ponieważ reagował - wiedziałam
        już, że jednak ma uszy środkowe, wyobrażałam sobie zatem, że wobec tego będzie
        musiał chodzić do końca życia w aparatach słuchowych. Dopiero badanie bera -
        wykazało, że ma bardzo lekki niedosłuch - 15 decybeli- w lipcu mały będzie miał
        operację podniebienia i mamy powtórzyć badanie. Lekarz powiedział,że to w żaden
        sposób nie ma wpływu na naukę mowy, słyszy ponoć szept, ale nie każdy. Przy
        rozszczepach jest dokładnie tak , jak napisały moje poprzedniczki - często
        dziecko trochę gorzej słyszy. Piszesz, że dziecko nie słyszy - ale czy wiesz, ze
        tak naprawdę właśnie to badanie bera jest miarodajne - wykazuje jak bardzo
        dziecko nie słyszy, bo te które mały miał wcześniej wykazywały, że słuch nie
        jest w normie. Poza tym po operacji zwykle wszystko wraca do normy. Trzymaj się
        i nie denerwuj.
    • magdast7 Re: słuch 13.04.07, 10:17
      Niczym się nie martw!!!! Lekki niedosłuch jest normą u naszych dzieci. Po
      zabiegu powinno się skontrolowac badania, ale jak powiedziała pani dr
      Radkowska, nie wczesniej niż po 4 miesiącach.
    • kaskazuza Re: słuch 14.04.07, 13:39
      Jakie to było badanie? Co to znaczy "nie słyszy"? Nic nie słyszy czy ma
      niedosłuch? Jaki typ niedosłuchu? Bez tych danych na Twoje pytanie nie da się
      nic odpowiedzieć. Jakie są zalecenia CZD?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka