Gość: Ariakan
IP: *.pkobp.pl
15.05.02, 09:04
wybieram sie dzisiaj na Episode II - Clone attack, i wczoraj w ramach
przypomnienia obejrzalem sobie wczesniejsze cztery episody.. zauwazylem pare
fajnych rzeczy, moze ktos z was potrafi to wyjasnic..
1. w "New Hope" zaraz na poczatku C3PO i R2D2 katapultuja sie ze statku
zajetego przez Imperium i laduja na Tatooine. C3P0 komentuje co za koszmarna
planeta i pyta sie potem luke'a co to za planeta !
a przeciez stad pochodzi ! tutaj zrobil go Anakin kilkadziesiat lat wczesniej !
powinien doskonale znac ta planete !
2. R2D2 najprawdopodobnie specjalnie skierowal kapsule na Tatooine poniewaz
szukal z polecenia ksiezniczki Lei, Obi-Wan Kenobi'ego..
i caly czas powtarzal ze jest jego wlasnoscia i Obi-Wan jest jego panem.. kiedy
spotykaja Obi-Wan'a ten dziwi sie i mowi ze to nieprawda, ze nigdy nie mial
robota a przeciez odkad Qui-Gon Jinn przygarnal Anakina R2D2 caly czas byl z
nimi a wiec i z Obi-Wan\'em.
3. na odprawie tuz przed atakiem na Gwiazde Smierci admiral czy tam komandor
rebeliantow zegna pilotow slowami - "May the force be with you" dlaczego ?!
przeciez to pozdrowienie rycerzy Jedi, zwykli piloci nawet nie wiezyli w
istnienie mocy, a jesli nawet to ani oni ani commandor/admiral nie byli
rycerzami Jedi !
4. w Empire Strikes Back, Obi-Wan powtarza ze jego mistrzem byl Yoda !
raz, jeszcze na Hoth mowi zeby Luke udal sie do jego bylego mistrza Yody na
Dagobah, drugi raz, juz na Dagobah przemawia do Yody przypominajac mu ze byl
tak samo niecierpliwy jak Luke kiedy Yoda szkolil jego ! a przeciez wiemy ze
jedynym mistrzem Obi-Wan\'a byl Qui-Gon Jinn, przec cala jego droge kariery.
Kiedy zginal od miecza Darth Maul'a szkolil juz Anakina a Obi-Wan byl rycerzem
Jedi.
5. kiedy podczas poscigu za Sokolem Milenium, Palpatine komunikuje sie z Darth
Vader'em i kaze mu zgladzic Luke ktory moze byc dla nich wielkim zagrozeniem.
Darth Vader proponuje zeby przeciagnac Luke na ich strone i uczynic go
Sith'em ! dlaczego ? przeciez musial wiedziec ze Sith'ow moze byc tylko dwoch !
uczen i mistrz. Nie mogl jeszcze planowac pozbycia sie Palpatine i samemu
zostania mistrzem, a jesli nawet dlaczego pozniej w Return oh the Jedi nie
zabil Palpatine odrazu tylko przyszlo mu to z takim trudem ?
to tyle narazie.. macie jakies pomysly ? :)
pozdrawiam