13.06.14, 22:54
moze temat niepopularny, ale jak dla mojego domostwa priority!

co to sie stalo?

pierwszy gol samoboj

neksyk przewidywalny

hiszpania zmasakrowana

nastepny mecz za godzine, stawiam na chile
Obserwuj wątek
    • ach_dama_byc_z_kanady Re: fifa 14.06.14, 03:04
      no i mialas racje, Chile -Aus juz 3 : 1 :)

smutno mi ze PL sie nie zakwalifikowala. poprzednio bylo tyle fajnych emocji,
      polskie dziewczyny kochaly sie w Lewandowskim :D
      bede kibicowac Kanadzie.

Minnie
        • roseanne Re: fifa 14.06.14, 03:15
          :-):-)
          ja na pomaranczowych, czyli holandie, lub gospodarzy

z polskich ostatnia szansa dla klosse, w druzynie niemieckiej, na krola strzelcow
        • ach_dama_byc_z_kanady Re: fifa 14.06.14, 03:32
          moze wygrac Brazylia, maja silna motywacje bo graja u siebie, noblesse oblige itd
          z drugiej strony, teraz tam taki chaos ze jej. odwraca uwage.

Niemcy zdobywali puchar przez kilka lat pod rzad poki last time - byli wsciekli.
          pewnie beda probowali odegrac sie.
          poza tym - kto ma szanse na pucharek?
          oprocz Niemcow i Brazylii moze Chile? i jesli powtorzy swoj niespodziewany sukces- Italia.

Jak na razie, Brazylia i Kamerun maja po 3 punkty. ale ja nie wierze w Kam na dluzsza mete.
          Brazylia, to insza bajka. powtorze, noblesse oblige :)

Minnie
    • blues28 Re: fifa 14.06.14, 08:56
      Nie kibicuję, bo nie gustuję, ale poranny przegląd prasy iberyjskiej pełen jest szoku i poruty z powodu miażdżącej klęski mistrzów. Zupełnie jak tragedia narodowa :-)
      • chris-joe Re: fifa 16.06.14, 09:49
        Wyszlismy 'na miasto' (El Medano) w drugiej polowie meczu Hiszp-Holandia, by w knajpach ogladac reakcje Hiszpanow. Przy 4 golu juz sie po prostu chichrali ze swej ekipy, zas przy 5 wznosili toasty. Po miescinie krazyli i Holendrzy w pomaranczowych koszulkach, nikt po gebie nie dostal.
        Oczywiscie kibicuje Brazylianom, z uporem i sceptycznie.
    • ewa553 Re: fifa 16.06.14, 15:22
      a ja zupelnie nie wiem komu kibicowac, skoro moja druzyna (Hiszpania) dala juz dupy.
      Zwazywszy jednak iz zaczynam naprawde kibicowac dopiero od cwiercfinalu, to mam czas sie jeszcze zdecydowac.
    • roseanne Re: fifa 18.06.14, 02:33
      belgia - zaskakujaca koncowka
      brazylia vs meksyk, choc bezbramkowy, to wielce widowiskowy mecz
      rosja vs korea, druga polowa znacznie ciekawsza, niz pierwsza

niestety zaczyna mi zycie kolidowac z grafikiem gier i mi przepadnie spory kawalek tluczenia hiszpanii jutro
      • chris-joe Re: fifa 18.06.14, 03:14
        Czas wykroilismy jeno na BR-MX. Oczywiscie. Bo odwiedzalismy Puerto de la Cruz. Pierwsza polowe obejrzelim w domu, druga w knajpie obok. Dla przygody. Tam wszyscy MX kibicowali.

Jutro przynajmniej koncowke Hiszp-Chile chcemy we wsi obejrzec. Jedziemy na szczyt Hiszpanii- El Teide, gdzie zapisac sie trzeba bylo z kilkudniowym wyprzedzeniem.
        Zas w to-be-or-not-to-be Hiszpanii musimy uczestniczyc.
        Blues, dawaj cynk, co sie w Madrycie dzieje :)
        • blues28 Re: fifa 18.06.14, 08:23
          Strasznie spieszę na pociąg ale donosze. Otóż ja jeszcze w ojczyźnie, w Madrycie będę z dwa tygodnie. Zaś poranny przegląd prasy on-line mocno ambiwalentny. Niby wierza, że wyjdą z grupy, niby maja haki na Chilijczyków, ale wyczuwa sie na dnie jakis niepokój, jakis brak wiary.
          Pewnie dziś o 21 zatrzyma się świat w oczekiwaniu :-)

Bawta się dobrze na Teneryfie! Pacz pan, a ja wolę Gran Canarię :-)
          Podłamałes mnie wieścią o słabej kuchni w Andaluzji. Znaczy straszny kryzys albo świat sie kończy. Nie widzę inaczej.
          • chris-joe Re: fifa 19.06.14, 11:16
            Tu komentator pod koniec meczu obwiescil: wpierw z korony zrezygnowal krol, teraz zas traca ja nasi pilkarze.
            Knajpy pelne po brzegi, nastroj wielkiego zawodu. Mi ich troche zal, Brazowi nie, gdy nawysluchiwal sie ich bunczucznych komentarzy.

Dzis ogladamy koronacje Filipa :)
              • ewa553 Re: fifa 20.06.14, 20:22
                o rany.. Czy musza tez wracac do domu? To komu ja mam teraz kibicowac, jak mi zespoly jeden za drugim przegrywaja? Pekne ze smiechu, jak Niemcy jutro tez dadza dupy.
                • xurek Re: fifa 20.06.14, 21:42
                  slysze z dolu jeki i wrzaski, Priahna po raz pierwszy oglada mecz, lecz nawet jego obecnosc zdaje sie Szwajcowi nie pomagac :)
                    • maria421 Re: fifa 24.06.14, 19:59
                      Sedzia kalosz! Czerwona kartka dla Wlocha ktory nic nie zrobil i zadnej kary dla Urugwajczyka ktory UGRYZL Wlocha w ramie????
                      • chris-joe Re: fifa 24.06.14, 21:48
                        Nie ogladalem calego meczu, wiec Suarez bardzo mnie zdziwil. Jednak pozniej zobaczylem wybrane migawki i doszedlem do wniosku, ze i jedni i drudzy ostro sobie poczynali.
                        Tak czy siak, zwyciestwo Urugwaju bardzo mnie ucieszylo, zas porazka i eliminacja Wloch wprawily wrecz w rozkoszna ekstaze! :))
                        • maria421 Re: fifa 24.06.14, 21:56
                          Jedni i drudzy??? Oprocz wscieklego ataku zebami Suareza na ramie Chiellini agresja utrzymywala sie w normie. Czerwona kartka dla Marchisio byla szokiem nawet dla niemieckich komentatorow.
                          A za ekstaze po porazce Wloch masz u mnie kreche.
                          • ewa553 Re: fifa 24.06.14, 22:03
                            u mnie tez krecha, cekocie. I poza tym: prawdziwy kibic sportowy nie kieruje sie sympatiami tylko grom zawodnikow (cytat ze szwagra, co siem zna)
                            • chris-joe Re: fifa 24.06.14, 22:24
                              Czerwona kartka moze i niezasluzona, jednak o niczym ona nie przesadzila. Z kolei byla inna kartka zolta, ktora winna byla byc czerwona.
                              Statystyki akcji na boisku wskazuja takze na lepsza gre Urugwajczykow. Wlochow 0:0 zadawalalo, wiec grali zupelnie defensywnie. Wiec nie ma za co ich, Ewa, podziwiac. Czysta strategia, a nie futbol.
                              Poza tym: oczywiscie, ze kibicuje osobistym wybrancom. Chyba, ze druzyna, ktorej jestem niechetny naprawde sie popisze. Wlosi sie napewno nie popisali.

Zas moj stosunek do Wlochow wynika nie z typowo nordyckiego cmokania nad Poludniem (podjesc sobie cos w weekend na wloskiej piazzy, pozachwycac sie krajobrazem, bel canto i 'swoboda' czarownych Poludniowcow i wrocic zaraz do wygodnych, czystych i dobrze zorganizowanych Niemiec :))) -ale z doswiadczen z glosna, ultraszowinistyczna wloska diaspora w Montrealu, co w czwartym pokoleniu musi wyjsc za Wlocha i gardzi nie-wloszczyzna w kazdej postaci :)))
    • maria421 Re: fifa 01.07.14, 08:19
      Wczoraj Francja wygrala z Nigeria a Niemcy z Algeria.
      Czyli Niemcy zrobily Francji przysluge i Francja nie musi grac z Algeria.
        • maria421 Pytanie do Ertesa 02.07.14, 09:52
          w tutejszej TV mowili ze Amerykanie zaczeli sie pasjonowac pilka nozna, masa kibicow pojechala do Brazylii, w roznych miastach USA urzadzono public vieweing jak w Europie.

Jak to wyglada poza mistrzostwami? Macie tam jakies rozgrywki ligowe, klubowe, jakies mistrzostwa miedzystanowe itp? Kupujecie zawodnikow za miliony jak europejskie kluby?

Wczoraj kibicowalam USA, nie tylko ze wzgledu na niemieckiego trenera.
    • chris-joe Piatek 04.07.14, 19:34
      Stoje za Niemcami. Nie zebym jakos ich uwielbial szczegolnie, jednak Francuzom NIGDY nie zapomne wyeliminowania Brazylii przed 4 laty.

Na Brazylia vs Kolumbia bardzo sie podniecam. Jednak dzis wlasnie jedziemy na kamping do Vermont. Nie wiem jeszcze, czy wyjedziemy po meczu, czy w trakcie by jedynie druga polowe obejrzec w pubie w Jeffersonville.
      Zakupilem choragiewke brazylijska na samochod i tusze, ze jej uzytek nie skonczy sie dzis...
    • chris-joe wtorek 08.07.14, 23:14
      wlasnie wrocilem do domu... Takiej hanby sie chyba nie dopracowala zadna druzyna w historii MS.
      Gdyby mecz odbywal sie poza granicami Brazylii, nie wpuscilbym ich do domu. Ale juz tam sa. Mam nadzieje, ze przynajmniej znajda w sobie jakies zalosne strzepy godnosci i w szatni po meczu popelnia cala ekipa zbiorowe sepuku.
      • chris-joe Re: sroda 09.07.14, 23:09
        Nadzieja na zwyciestwo Argentyny rosnie.
        Juz wyjasniam, czemu stawiam na nich:
        Moja osobista i stronnicza sympatia do kraju; ostateczne pogrzebanie Brazylii w walce o braz przez jej odwieczna nemesis- Argentyne (i nie tylko o futbolu tu mowa) skonczylaby sie rozpadem brazylijskiej panstowosci oraz kompletnym wykolejeniem psyche kazdego indywidualnego Brazylijczyka, podczas gdy dobicie przez Holandie mogloby oznaczac odrodzenie sie panstwa w dalekiej przyszlosci; wreszcie powod ostatni i chyba najwazniejszy- Argentynczycy sa znacznie przystojniejsi od Holendrow, wiec moim zdaniem im sie nalezy ;)
            • narfi Re: sroda 10.07.14, 02:04
              No, moze jest jakis sens w Twoim rozumowaniu. Mecz, nawet o trzecie miejsce, miedzy Brazylia i Argentyna moglby przerodzic sie w cos co z pilka nie ma wiele wspolnego, tak ze pewnie dobrze wyszlo, ze Holandia przegrala. Zreszta tak mowiac szczerze, to po dobrym poczatku Holendrzy z meczu na mecz grali coraz slabiej i wydaje mi sie, ze na final nie zasluzyli.
        • narfi Re: sroda 10.07.14, 03:08
          Nie tylko Ty.
          Tak to sie dzieje gdy obydwie druzyny wychodza na boisko nie po to, zeby wygrac, a po to , zeby nie przegrac. To przeciez nie pierwszy taki mecz w tych mistrzostwach.
          • roseanne Re: sroda 10.07.14, 03:43
            co prawda to prawda :-)
            mistrzostwa te zadziwiaja roznorosnoscia obrazen, meczami bez bramek w czasie regulaminowym i tytulem klosse
      • maria421 Niemcy-Argentyna w finale 10.07.14, 08:54
        Wczoraj moja sympatia przewazala w strone Argentynczykow, a wlasciwie w strone Messi.

No i dobrze ze jest final europejsko- amerykanski.

Po wczorajszym meczu mysle ze Niemcy maja szanse na puchar, ale ...nigdy nic nie wiadomo.
    • ertes USA 10.07.14, 20:15
      Popularnosc pilki noznej rosnie z roku na rok. 6 czy 8 lat temu w TV prawie wogole nic nie bylo. teraz rozgrywki klubowe w Europie to porzadek dzienny.
      Liga jest calkiem spora, chyba 22 zespoly.

A swoja droga to ja nie wiem czy Europa by chciala zeby Amerykanie sie naprawde zainteresowali tym sportem... Bo jak to zrobia to najlepsi gracze beda tutaj bo tu bedzie najwiecej pieniedzy. Europa i inne kraje beda tylko farma produkujaca pilkarzy vide NBA, NHL, MLB...
      • ach_dama_byc_z_kanady Re: USA 11.07.14, 00:38
        no, jak Canucksy zdziadzieli, sprzedali Luongo i w ogole hockey strajkowal to zaintersowanie soccerem wzroslo BARDZO, dzieki czemu zrodzili sie niewiadomo skad Whitecaps z najsliczniejszym assistant coach Robinson na swiecie i teraz mamy w Vancouver Whitecaps :)
        https://www.whitecapsfc.com/sites/vancouver/files/Carl-Robinson200x200.png

przynajmniej jest na co popatrzec :)

Minnie
        • narfi Re: USA 11.07.14, 00:57
          Ty tak na powaznie? Podoba Ci sie ten facet na zdjeciu?
          Powiedz ,ze zartujesz.
          Wiem, ze o gustach sie nie dyskutuje, ale.... :)
            • narfi Re: USA 11.07.14, 01:23
              ....hehe, jakby to powiedziec. Niewatpliwie, z powodow zdeterminowanych biologicznie, mamy , bo musimy, zupelnie inna game kryteriow, na podstawie ktorych oceniamy wyglad osobnikow plci meskiej :)
                    • narfi Re: USA 11.07.14, 10:52
                      To zdjecie rzeczywiscie dobre, ale na wielu innych juz niezupelnie:)

www.google.com.au/search?q=buffon&tbm=isch&imgil=a4hEMqaknm8WcM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn0.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcSO20UrGxLNE1hO1FQG_0P-DEF-hlM8VpYhDvKzpI5lcHuwROq9lA%253B680%253B400%253BG8lPtEDRYd90cM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fforzaitalianfootball.com%25252F2014%25252F04%25252Fbuffon-benfica-juventus-is-like-a-champions-league-game%25252F&source=iu&usg=__pUfgmRvo7dKUknw03fyH1avwTlA%3D&sa=X&ei=FqW_U-CPH4HfkAWdmIC4Cw&sqi=2&ved=0CJIBEP4dMBE&biw=1024&bih=714#facrc=_&imgdii=_&imgrc=a4hEMqaknm8WcM%253A%3BG8lPtEDRYd90cM%3Bhttp%253A%252F%252Fforzaitalianfootball.com%252Fwp-content%252Fuploads%252F2014%252F03%252FBuffon-Juventus.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fforzaitalianfootball.com%252F2014%252F04%252Fbuffon-benfica-juventus-is-like-a-champions-league-game%252F%3B680%3B400
                  • ach_dama_byc_z_kanady Re: USA 11.07.14, 23:27
                    ewa553 napisała:
                    Mnie sie najbardziej podoba nasz Jogi, czyli nasz Loew. Jest taki smiesznie milutki.

on, milutki? ale daj spokoj, wyglada jakby mial watrobe chora.
                    to juz wole tego zarosnietego od Marii.

Minnie
                      • ewa553 Re: USA 12.07.14, 09:08
                        Minni, to te Loew sie nie usmiecha, ma swoisty urok. Mam ochote go przytulic, poglaskac i spytac czy chce cukierka albo co:)) I Twojemu tez zakaz sie usmiechac, szczene ma jak rekin:)
                        • ach_dama_byc_z_kanady Re: USA 13.07.14, 08:32
                          ewa553 napisała:
                          Twojemu tez zakaz sie usmiechac, szczene ma jak rekin

moj Omar ma cudne usta i wspaniale biale zeby, jest very sexy i fresh, mniam!
                          a Loew wyglada jak podsuszony staruszek i yeah, mozesz mu dac cukierka - Tumsa,
                          albo nie, lepiej Ganja Joy to moze ten czlowiek wreszcie sie posmieje ;)

Minnie
                          i
    • chris-joe sobota 12.07.14, 21:50
      Szansa na choc cien symbolicznej pokuty, albo na stoczenie sie na kolejne dno...

W studio CBC 4 facetow o futbolu gada. Jeden czarny. I, oczywiscie, w zgodzie z jakas peerelowska wytyczna, wepchneli i tu 1 kobite. I nie z naga dupa do podawania herbatki, lecz z facetami o sporcie gada! Dacie wiare? Przynajmniej biala jest.
            • chris-joe Re: sobota 12.07.14, 23:00
              I zupelnie nie potrafia w sytuacji najmniejszego napiecia wspolpracowac. Gdy sa sami, daleko od bramki przeciwnika i nikt im nie wjezdza, potrafia sobie pilke podac, owszem. Gdy jednak robi sie nerwowo, sa na polowie przeciwnika, blisko bramki- wkracza burdel i improwizacja. Wielki kontrast przy Holendrach, poprzednio przy Niemcach, ktorzy wlasnie wspolpraca w sytucji krytycznej wygrywaja.
              Podobnie, gdy przeciwnik zbliza sie do ich bramki- traca glowy, placza sie, nie wspolpracuja, obrona puszcza kompletnie.

To jednak zasluga chyba jednak trenera. W koncu to on ma nauczyc ta zbieranine utalentowanych gowniarzy, jak sie zachowac na boisku w sytuacjach najwyzszego napiecia. Widac, nic nie nauczyl

A tuszylem, ze najgorsze Brazylia ma juz za soba...
              • roseanne Re: sobota 12.07.14, 23:35
                swoja droga to co to za kalosz sie rzadzi?

watpliwy karny- bramka
                spalony- bramka
                sfaulowany braz dostaje zolta za symulacje...

nurek holenderski sie rzuca pod stopy i wszystko ok...
                  • narfi Re: sobota 13.07.14, 02:57
                    To musi byc przerazajace doswiadczenie zyciowe, byc Brazylijczykiem. Nie wiem co bym w takiej sytuacji zrobil, rzucil sie na strune, czyco?
                    ... albo emigrowal do Portugalii? No, ale te 4:0 z Niemcami tez pozytywnie do swiata nie nastraja, on the other hand, lepsze juz te 4:0 niz 7:1 :)
                    ...a tak w ogole to chyba dobra bozia po portugalsku nie umie, no bo przeciez gdyby umiala, to przynajmniej czesc tych modlitw by wysluchala :D

• maria421 Re: sobota 13.07.14, 08:29
                      Po drugiej bramce zmienilam kanal. Nie chcialam ogladac kolejnego upokorzenia Brazylii.

P.S. w sprawie karnego niemiecki komentator mowil ze sedzia powinien byl dac czerwona kartke i rzut wolny zamiast zoltej kartki i karnego.

Zobaczymy co dzisiaj Niemcy pokaza.
      • chris-joe Re: YEEEEESSS !!!! (ntx) 15.07.14, 01:34
        Chcialbym sie w radosci polaczyc, ale -wybacz Maria- nie potrafie...

Sie nawet zastanawiam dlaczego. I mi sie po glowie tlucze inne exemplum pokrewne chyba.

Otoz koneserzy wodczani, co sie ocenianiem masowych wodek trudnia, jakis czas temu najlepiej wycenili francuska Gray Goose (polska Belvedere zaraz za nia). Mnie wtedy naszla bolesna refleksja: czy tym Francuzom koniaki, szampany, paryze, perfumy, szarmy, amanci i eleganckie paryzanki do szczescia, samozadowolenia i samospelnienia nie starcza? Czy musza tragicznych Polakow, czy Finow bolesciwych nawet z wodki rabowac? No, tak sie nie robi kotu...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka