aksiegowy 24.12.04, 15:19 Wiadomo ze prezenty to nie najwazniejszy element Swiat ale przewaznie najdluzej pamietany. Pochwalcie sie Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jutka1 Re: Prezenty - Lista 25.12.04, 00:49 mamy sie chwalic co dalismy? czy co Gwiazdor przyniosl? ;-) Odpowiedz Link
ada296 Re: Prezenty - Lista 25.12.04, 03:18 przyniósł miłość dzieci i brata reszta... listy miłe ale to jest mniej ważne i już Odpowiedz Link
szfedka Re: Prezenty - Lista 25.12.04, 13:13 Mnie przyniosl chyba najpiekniejsza Wigilie w zyciu. Bylo nas wielu u mnie w domu. Nie wiadomo kiedy znow bedziemy mogli sie tak zebrac znow. Kangurka jedzie niedlugo do Au, co prawda wroci ale nie do Szwecji. Zarcia pelno z roznych kultur. I wino...Wspaniala atmosfera. Smiech, zart, rozmowy w trzech jezykach, spiewy a pozniej...prezenty. Wspaniale bylo widziec piszczaca z radosci kangurke gdzy zobaczyla plaszczyk ktory jej sprawilam w Warszawie. Widzac go w sklepie po prostu nie moglam go nie kupic. Widzialam go na niej. No i zaraz nam zaprezentowala sie a oczy jej swiecily sie jak gwiazdki. Albo mina mojej matki gdy zobaczyla ksiazke napisana przez jej uwielbianego kuzyna i z jego dedykacja dla niej. Przyjaznili sie bardzo w mlodosci ale nie widzieli sie juz z 30 lat. Gdy bylam niedawno w Wawie to go spotkalam aby napisal dla niej kilka slow. No i moi mlodzi przyjaciele ktorzy zakladaja gniazdko w Szwecji dostali fajna rzecz do domu. Praktyczna lecz...ciekawa Ja z kolei dostala 4 paczki moich ulubionych slodyczy...znowu bede musiala trenowac ciezko po swietach. I jest tez cos co nie doslalam a czego bardzo oczekiwalam. Gest. Jeden maly gest. Swieta to specjalny czas...czas radosci i wspanialomyslnosci. A dzis swietowania dalszy ciag...co z tym zarciem zrobic. Tyle tego ;) Zycze Wam dalszego milego swietowania Wasza Szwedka Odpowiedz Link
don2 Re: Prezenty - Lista 25.12.04, 13:47 Zgodnie z moim zarzadzeniem Mikolaj przeslal wszystkie prezenty,ktore mialy byc dla mnie ,na adres ludzi biednych,chorych i nieszczesliwych.mam nadzieje ,ze gdybym popadl w takie polozenie tez znajdzie sie ktos,kto uczyni podobnie. Boszeeeee jaki ja jestem dobry,az mi gardlo sciska ze wzruszenia. -------------------------------------- Odpowiedz Link
jutka1 Re: Prezenty - Lista 25.12.04, 14:17 Przestan Donie bo sie rozplacze ze wzruszenia! ;-) Ide oddac moje prezenty chyba... :-) Odpowiedz Link
maria421 Re: Prezenty - Lista 26.12.04, 14:43 Wigilia w milym, rodzinnym nastroju, co sobie bardzo cenilam, przypominajac sobie, ze rok temu spedzalam Swieta w szpitalu. Prezentow bylo wiele, ale glownie drobiazgi, najwazniejsze jest przeciez zeby bylo duzo paczuszek pod choinka i zeby bylo duzo zabawy przy ich otwieraniu. Corcia dostala perelki do uszu, pare ksiazek, pare kosmetykow, ja jak zwykle perfumy i rozne akcesoria, no a maz bardzo oryginalnie-krawat, koszule, sweter i otwieracz ´do szampana (jeszcze nie wyprobowany), jedzonko smakowalo, od jutra dieta i ... do nastepnych Swiat. Odpowiedz Link
maria421 Re: Prezenty - Lista 26.12.04, 15:04 don2 napisał: > Zgodnie z moim zarzadzeniem Mikolaj przeslal wszystkie prezenty,ktore mialy byc > > dla mnie ,na adres ludzi biednych,chorych i nieszczesliwych.mam nadzieje ,ze > gdybym popadl w takie polozenie tez znajdzie sie ktos,kto uczyni podobnie. > Boszeeeee jaki ja jestem dobry,az mi gardlo sciska ze wzruszenia. Don, to Ci sie chwali! W Niemczech zaczyna panowac zwyczaj, ze ludzie urzadzajacy swoje srebrne wesele, 50, 60, 70 urodziny itp. na zaproszeniach zaznaczaja ze zamiast prezentow prosze o skladke na cel charytatywny. Uwazam to zw wspaniala rzcz- zamiast kolejnego wazonu z krysztalu, srebrnych lyzeczek itp. pieniezki na biedne dzieci na Haiti. Odpowiedz Link
ani-ta Re: Prezenty - Lista 26.12.04, 19:57 a ja powiem nieskromnie, ze Sw. Mikolaj w tym roku nie dal ZADNEJ plamy:) zadzialal jak szwajcarski zegarek - perfekcyjnie! kazdy dostal cos co mu sie spoobalo:) ja przymierzylam wszystkie swoje prezenty... i mam dylemat... nie da sie tego nosic na raz... a wybranie tego jednego kompletu na "dzisiaj" wymaga meskiej decyzji odrzucenia pozostalych "dzisiaj":) eeech... jak milo!:)))))) i juz mysle... jakie haslo za rok Sw. Mikolajom rzuce?:))) a.:) P.S. prezenty... rzecz ulotna... najpiekniejsze byly zyczenia:) zwlaszcza od... Zainteresowanego:) Odpowiedz Link
lalka_01 Re: Prezenty - Lista 27.12.04, 16:25 majteczki plus bh od mamusi ("ale ja nie wiem, jakie sie teraz nosi!" i zawsze s Odpowiedz Link
lalka_01 Re: Prezenty - Lista 27.12.04, 16:31 super- chcialam powiedziec ;-)). Plyn do kapieli od corki -ok. Szampon od syna - do wlosow zupelnie innych od moich ;-). Stojak na gumki od mlodego. Oraz prezent od meza na specjalne zamowienie. Oraz trzy bilety na koncert dla trojga z nas. I jak zwykle mnostwo smiechu przy prezentach dla dzieci. Odpowiedz Link
lucja7 Lalka, chyba ci sie pomylilo! 27.12.04, 17:31 Piszesz: majtki od mamy,stojak na gumki od mlodego..... Jeszcze mama ci ofiaruje majtki? no a juz stojak na gumki? kto to taki ten mlody? lucja :))) Odpowiedz Link
lalka_01 Re: Lalka, chyba ci sie pomylilo! 28.12.04, 11:05 mama czesto mi "ofiaruje" majtki - na kosmetykach i zapachach sie nie zna, ciuchy wierzchnie to wieksze ryzyko. A majtki rzecz banalnie prosta jest - idziesz do dobrego sklepu i prosisz o rade :-). Stojak na gumki to stojak na gumki zrobiony wlasnorecznie na specjalnych zajeciach w szkole, na ktorych dzieci same robia prezenty dla bliskich. A mlody to moj najmlodszy. Odpowiedz Link
ani-ta czy mozemy uscislic? 28.12.04, 12:28 o JAKIE gumki chodzi?:) do wlosow? gumki myszki do scierania? prezerwatywy? chociaz to ostatnie siakos mi tematycznie do szkoly nie pasuje... aczkolwiek z drugiej strony... edukacja zna i przedmiot "przysposobienia do zycia w rodzinie", wiec czemu nie?:) ja pamietam jak w podstawowce robilam "piekne" broszki mamusi, pamietam jej dziki zachwyt nad prezentem... i siakos zupelnie nie pamietam by je kiedykolwiek nosila;))))) a.:)) Odpowiedz Link
lalka_01 Re: czy mozemy uscislic? 28.12.04, 15:42 stojak ma stac w kuchni - uslyszalam. Czyli jest na gumki-recepturki - do zamykania workow na smieci np. :-). Do wlosow tez moglyby byc, gdybym...ich uzywala. Zapytalam tylko niesmialo, dlaczego ma toto ksztalt koguta, skoro to Boze Narodzenie. Co zotalo natychmiast zagluszone okrzykami zachwytu meza, ktory jak widac bardziej umie sie znalezc ;-). Odpowiedz Link
ani-ta Re: czy mozemy uscislic? 29.12.04, 23:00 dzizus!!! lalka! alez ty sie MUSIALAS cieszyc z takiego prezentu!:))))))))) pare lat temu kolezanka koniecznie chciala mnie uszczesliwic kurka na jajka... ona TO miala i uznala, ze jest to sprzet niezbedny w kuchni i ja to tez MUSZE miec!:)))) sporo trudu mnie kosztowalo wypersfadowanie jej tegoz daru!:))) a teraz zaluje... wyslalabym ci kurke do pary z kogucikiem:) a.:)))) Odpowiedz Link
jan.kran Re: czy mozemy uscislic? 04.01.05, 17:26 Mlody wrocil wczoraj z wizyty w PL i DE i przywiozl worek prezentow, glownie ksiazki i plyty. Dzbanek do kawy i herbaty ( sliczne!) , kawe i herbate i w ogole ex duzo lepiej sprawuje sie jako ex niz jako maz:-))) Ale najlepszym prezentem byly "Golden Hits " BONEY M. Szkoda , ze nie mogliscie widziec zbulwersowanych min mojej Mlodziezy jak sobie radosnie podspiewywalam: Ra ra Rasputin lover of the russian queen i inne rowniez przeurocze utwory ... Ale jak slucham Boney M to mi sie przypomina , ze kiedys mialm osimnascie lat :- ))) K. Starszy. Odpowiedz Link
ani-ta Re: Prezenty - Lista 27.12.04, 20:31 hehehe;) laleczko:) ja w tym roku rzucilam haslo "bielizna"! i prowadzilam od ponad miesiaca zajecia z agragogiki:)) jaki by nie byl temat rozmowy... zawsze schodzilam na rozmiary:))))) i dzieki temu...mam wlasciwe rozmiary prezentow;) boszzzzzzzz... gdyby S dostala... to bym chyba zaplakala sie przy stole!:) a.:))))) Odpowiedz Link
i.c.sparks Re: Prezenty - Lista 28.12.04, 01:20 Moja lista jest krotka i przypomina parodie swiatecznej piosenki :))) ....my true love sent to me: fake gold ring that turns my skin green underneath, two dead birds, 3 spark plugs when I need at least six, and 4 cans of cheep beer:/ Odpowiedz Link
aksiegowy Dzieci to maja teraz dobrze 28.12.04, 17:28 Refleksja po swiateczna Dzieci maja teraz super. Na 5 dzieci na Wigilii przypadl 1.5 wielkiego worka z prezentami. Nie przesadzam ale moja parka dostala od nas i rodzinki 3 worki prezentow. A worki duze - takie czarne co na budowach uzywaja do zbierania smieci (dla nie amerykanskich ludzi - pojemnosci duzego kubla na smieci). Tyle tego ze dla najmlodszej (13 miesiecy) jeszcze nie wszytkie prezenty zostaly rozpakowane. Starszy przelcial przez wszytko ja burza - tylko papiery fruwaly. Ja dostalem swoj wymarzony aparat cyfrowy (na miesiac przed swietami - bo nie moglem sie oprzec) a najmilejsza przystawke do kompa by mogla se komponowac muzyczke. AK Odpowiedz Link
basia553 Re: Prezenty - Lista 29.12.04, 17:41 Z niejaka zazdroscia czytalam Wasze wynurzenia. Bo moje paczki z Polski doszly dopiero dzisiaj! Ale teraz Wy macie powöd, aby zzieleniec z zazdrosci. Poza ksiazkami - kazda z innej pölki: Mleczko, "Frieda" i Hanna Kral, möj wymarzony film "Shreck" z rewelacyjnym dubbingiem polskim (Sylwester uratowany!!), no i te CD!!! A wiec: rozczarowujaca Kalina Jedrusik, Kabaret Starszych Panöw, no i zupelna rewelacja, zestaw szesciu cedesöw pt. "Something swingin", a na nich moi ukochani: (m.in) Pat Boone, Dean Martin, Nat King Cole (!!) Perry Como (!!!) Wlasnie wylam jak norka sluchajac po raz czwarty Pat Boone i jego "love letters in the sand". Zeby D. juz wreszcie wröcil z pracy i odtanczyl to ze mna!!!!! Odpowiedz Link