rotawresbo7787
05.04.11, 16:24
Odbyła się kolejna sesja Rady Miasta. Podjęto cały szereg uchwał. Dwie są ciekawe.
1. Radni uchwalili, że od nowego roku szkolnego opłaty zielonkowskich publicznych przedszkolach wzrosną o 20 %. Jeżeli wziąć pod uwagę poprzednie decyzje rady tj. obcięcie środków na zakup pomocy naukowych w szkołach oraz likwidacje części zajęć dodatkowych dla naszych dzieci, to jawi się nowa jakość w polityce miasta w stosunku do jego najmłodszego pokolenia.
2. Burmistrz uparcie dąży do połączenia komunikacja publiczna tzn. opłacana za nasze pieniądze Zielonki z Markami. Tym razem zaproponował aby linie ta obsługiwał stołeczny Zakład Komunikacji Miejskiej. Działa tak od początku swojej kadencji. Najpierw klapę przyniosła reaktywacja linii Z. Obecna propozycja, z wykorzystaniem ZTM, też przyniosła klapę. Pomimo tego że nasi radni zaakceptowali propozycje Burmistrza, to wstrzymali ja radni z Marek. Linia bowiem miała by finansowana z budżetu Zielonki i Marek. Radni z Marek nie przyjęli uchwały o wspólnym przedsięwzięciu z Zielonką z jednej przyczyny. Do projektu uchwały, którą mieli przyjąć nie dołączono rzetelnej oceny skutków finansowych przedsięwzięcia dla budżetu gminy. Mówiąc prościej nie dowiedzieli ile cała impreza ma kosztować. Naszym zielonkowskim radnym brak takiej informacji nie przeszkadzał.