07.09.10, 12:49
Witam, szanowni Państwo, czytając Państwa wpisy i wypowiedzi na forum, postanowiliśmy zająć oficjalne stanowisko. Piszecie Państwo o wielu rzeczach i sytuacjach, które mijają się z prawdą. Piszecie o tym, że pierwsza woda gruntowa pojawiła się w piwnicach przed powodziami, że Deweloper nic nie robi i nic nie zrobi z wodą gruntową obecnie zalegającą w piwnicy bloku B1, że w kolejnych budynkach nie ma piwnic z powodu wód gruntowych, że Firma "BANASZEK" ma problemy z wodą w piwnicach budynków przez siebie wybudowanych na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego itp. Odpowiadamy, wody gruntowe pojawiły się w momencie pierwszej powodzi czyli na przełomie 05/06. Deweloper nie czeka aż problem rozwiąże się sam - wody gruntowe to temat, który wymaga dokładnego przeanalizowania rozwiązań proponowanych nam przez zewnętrzne firmy. Firma "BANASZEK" nie wybudowałała żadnego budynku, w którym są problemy z wodą w piwnicach czy garażach podziemnych, gdyż w żadnym z tych budynków nie ma piwnic ani garaży. Prosimy nie mylić firm i ich budynków, oczerniając tym samym bezpodstawnie Firmę "BANASZEK". Brak piwnic w kolejnych budynkach spowodowany jest małym zainteresowaniem Klientów natomiast na piętrach usytuowane są pomieszczenia gospodarcze. Projekty kolejnych budynków powstały długo przed dostaniem się wód gruntowych do budynku B1. Państwa podejście do w/w tematów i innych odnośnie Dewelopera jest nieuzasadnione. Dla zainteresowanych jak i osób twierdzących, że wody gruntowe to wina Dewelopera na stronie internetowej firmy zostały umieszczone wyniki badań geotechnicznych wykonanych przed rozpoczęciem inwestycji. Inwestycja jest realizowana zgodnie z prawem budowlanym. Szanowni Państwo zamiast snuć domysły co, gdzie i dlaczego i wychodzić z założenia, że ktoś chce Państwa oszukać prosimy o kontakt z naszą firmą, gdzie staramy się informować Państwa na bieżąco.
Tak samo jak Państwu zależy na tym aby cieszyć się nowym mieszkaniem nam zależy na dobrej opinii wśród Klientów zarówno obecnych jak i przyszłych.


Obserwuj wątek
  • vispar Re: WAŻNE!!! 07.09.10, 21:44
   1projekt2 napisał:
   (...)
   > nowanych nam przez zewnętrzne firmy. Firma "BANASZEK" nie wybudowałała żadnego
   > budynku, w którym są problemy z wodą w piwnicach czy garażach podziemnych, gdyż
   > w żadnym z tych budynków nie ma piwnic ani garaży. (...)

   1projekt2 to może wytłumaczysz dlaczego na stronie http://www.banaszek-nieruchomosci.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=75&Itemid=38 stoi jak wół, cytuję: "Rezydencja Daszyńskiego. (...) budynek posiada windę, podziemny parking, (...)" Koniec cytatu. To w końcu jest ten garaż czy go nie ma?

   A może po prostu wody nie ma w garażu, bo budynek ma podziemny parking? Czyli na pytanie: "Czy jest metr wody w garażu?" można uczciwie odpowiedzieć: "Nie"

   _____________
   Ubezpieczenia Nowy Dwór Mazowiecki - ubezpieczenia komunikacyjne, domy, mieszkania, firmy - Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki; bez wychodzenia z domu!
   • 1projekt2 Re: WAŻNE!!! 08.09.10, 09:17
    Owszem, na stronie jest informacja, o takim budynku lecz to nie Firma "BANASZEK" go budowała tylko inny deweloper. Nasze biuro pomagało sprzedawać jego mieszkania. Wystarczy zapytać mieszkańców tego bloku.
    • trakowiec_ndm Re: WAŻNE!!! 08.09.10, 10:07
     Witam,

     W związku z zawartymi informacjami na forum, mam gorącą prośbę do Wszystkich:
     Proszę czytać ze zrozumieniem treści !!!

     Prośbę swą składam również do anonimowego przedstawiciela dewelopera, gdyż przedstawione nam informacje są rozbieżne:

     1/
     1a/
     1projekt2 napisał:
     "Owszem, na stronie jest informacja, o takim budynku lecz to nie Firma "BANASZEK" go budowała tylko inny deweloper. Nasze biuro pomagało sprzedawać jego mieszkania."

     1b/
     na stronie dewelopera są zawarte konkretne treści:
     "Firma " Banaszek " funkcjonuje od około 15 lat. Na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego wybudowaliśmy wiele budynków mieszkalnych wielorodzinnych. równolegle budowaliśmy również w Legionowie i Tarchominie. Niektóre z Naszych budynków prezentujemy na naszej stronie " ZREALIZOWANE PROJEKTY "."
     gdzie podkreślacie "Chcielibyśmy Państwu przedstawić zakończone już inwestycje."
     m.in.: "Rezydencja Daszyńskiego
     Budowa zakończona w 2008 roku, budynek posiada windę, podziemny parking, 28 lokali mieszkalnych i 4 lokale usługowe oraz zamknięty wewnętrzny dziedziniec wyłożony kostką."

     Przyznam, że trochę się pogubiłem.

     2/
     2a/
     ponad to 1projekt2 napisał:
     "Firma "BANASZEK" nie wybudowałała żadnego budynku, w którym są problemy z wodą w piwnicach czy garażach podziemnych, gdyż w żadnym z tych budynków nie ma piwnic ani garaży. Prosimy nie mylić firm i ich budynków, oczerniając tym samym bezpodstawnie Firmę "BANASZEK".",
     oraz "Państwa podejście do w/w tematów i innych odnośnie Dewelopera jest nieuzasadnione."
     2b/
     przeczytałem całe forum i o garażach znalazłem informacje tylko w mojej wcześniejszej wypowiedzi:
     trakowiec_ndm napisał:
     "Z zasłyszenia wiem, że zaprzyjaźniony deweloper (grupa/rodzina ściśle powiązana z naszym) ma jedną ukończoną inwestycję w NDM w której garaż podziemny stał się jednym wielkim "basenem"!!!"

     2c/
     W związku z powyższym, nie zauważyłem podstaw do stworzonych przez 1projekt2 zarzutów oczerniania dewelopera "BANASZAKA", chyba że "zaprzyjaźniony" = firma "córka".


     Pragnę podkreślić, że nie zależy mi na czepialstwu, czy dokopaniu komukolwiek (przepraszam za kolokwializm). Staram się czytać ze zrozumieniem o co Was wszystkich jeszcze raz proszę.

     Janusz
    • vispar Re: WAŻNE!!! 08.09.10, 12:30
     1projekt2 odnoszę się tylko do tego co jest napisane na Twojej stronie. A tam stoi jak wół: "zrealizowane projekty" i nie ma wzmianki o tym, że budował to ktoś inny, a Wy tylko sprzedawaliście. Mam wrażenie, że Twoje wyjaśnienia trochę nie trzymają się kupy.

     A co do przedstawionej dokumentacji geotechnicznej, to tak się zastanawiam jak można oprzeć się na ocenie geologa, który prowadzi odwierty na terenie położonym pomiędzy dwiema rzekami i nie wspomina ani słowem jaki wpływ poziom wody w rzece może mieć na poziom zwierciadła wody gruntowej? Bo na budynki niepodpiwniczone, przy tej rzędnej poziomu wód gruntowych, prawdopodobnie nie ma żadnego, ale na budynki z piwnicami już będzie miał i to znaczny.

     Takie niespójne wyjaśnienia jak te o garażu w budynku na Daszyńskiego i dokumentacja geologiczna dla budynku niepodpiwniczonego ale z piwnicami, zawsze sprawiają na mnie wrażenie że się kręci i to jeszcze w niezbyt udolny sposób.
     • 1projekt2 Re: WAŻNE!!! 08.09.10, 12:49
      Co do "zrealizowanych projektów" budynek zaprzyjaźnionego dewelopera tam się znalazł tylko i wyłącznie z tego powodu, że mieliśmy go w swojej ofercie sprzedaży. Żadna firma "córka" itp.
     • 1projekt2 Re: WAŻNE!!! 08.09.10, 12:56
      To czy Państwo wierzycie czy nie to Państwa sprawa. Nie zamierzamy się tłumaczyć, jest tak jak zostało napisane. Proszę kontaktować się z mieszkańcami tamtego budynku jeśli nadal ktoś ma wątpliwości. Uważamy, że dalsza dyskusja na ten temat jest zbędna.
      • trakowiec_ndm Re: WAŻNE!!! 08.09.10, 14:24
       Witam ponownie,

       Zachowam szacunek dla nadal anonimowego przedsawiciela "Naszego" dewelopera.

       Z niedowierzaniem czytam Wasze informacje i zastanawiam się czemu miały i mają służyć, zarówno te na forum, jak i na Waszej stronie.

       Zakładacie nowy wątek aby ???? (wydawało by się) sprostować zawarte na forum informacje.
       Oskarżacie Nas, uczestników forum, o oczernianie "Naszego" dewelopera!!!
       Wątek w formie "krzyku" nie koryguje żadnych zawartych na forum treści, a wręcz przeciwnie raczej je potwierdza!!!
       Wasz wątek, podczepiony pod Nasze forum, nie zawiera żadnych rzetelnych odpowiedzi na nasze pytania!!! [a forum zostało założone tylko w celu rzetelnej weryfikacji postępów budowy i takie są intencje wszystkich uczestników!!!].

       A na koniec stwierdzacie że: 1projekt2 napisał: "Uważamy, że dalsza dyskusja na ten temat jest zbędna."!!!

       Ja potrzebuję Waszej pomocy aby zrozumieć Wasze intencje na forum oraz Wasze deklaracje rzetelnego wywiązania się z podpisanych umów.

       Żywię nadzieję że nie będziemy mieli dalszych argumentów aby ugruntować pogląd vispara (na tą chwilę jednak przyznaję visparowi rację, mam podobne odczucia).

       Drogi, anonimowy przedstawicielu "Naszego" dewelopera, mam prośby:
       1/ jeśli założyłeś wątek abyśmy wiedzieli, że czytasz nasze forum, to zamknij Swój wątek i nie zaśmiecaj Naszego forum,
       2/ jeśli Twoje zamiary są szczere, to udziel odpowiedzi na postawione na forum pytania i wyjaśnij w sposób zrozumiały dla laików całą tą sytuację.

       Trzymam za Was kciuki
       Janusz

       PS.
       Dotychczas jeszcze nigdy nie spotkałem się z "oficjalnym stanowiskiem" strony w formie anonimowej.

       Deweloperze, wiele pytań powstało na forum (nie chce ich powielać) jeśli nie chcesz udzielić oficjalnej odpowiedzi na forum to proszę o informacje na adres prywatny:
       milano_sd@tlen.pl
       • 1projekt2 Re: WAŻNE!!! 08.09.10, 17:02
        Witam, "Uważamy, że dalsza dyskusja na ten temat jest zbędna."
        dotyczy to tematu bloku z garażem i proszę nie przypisywać tego do całości, wyjaśniliśmy tę kwestię więc po co dalej drążyć ten temat? Na wszystkie pozostałe Państwa pytania odpowiemy wkrótce.
  • trakowiec_ndm Re: WAŻNE!!! 08.09.10, 00:25
   Witam równie serdecznie w imieniu wszystkich Uczestników forum.

   Bardzo się cieszę, że pojawił się na forum przedstawiciel dewelopera i "postanowilście zająć oficjalne stanowisko." Nie przeszkadza mi, że jest Pan/Pani anonimowy/a, bo takie jest prawo forum.

   Bardzo się cieszę, że przekazujecie nam Państwo słowa otuchy.

   Zapoznałem się z Państwa "oficjalnym stanowiskiem", niestety bardzo ogólnym.
   W związku z zaistniałą sytuacją bardzo proszę o rozwianie naszych wątpliwości poprzez ponowne zajęcie "oficjalnego stanowiska" i udzielenie dokładnych informacji na wyszczególnione przez Państwa tematy:

   1/
   "Odpowiadamy, wody gruntowe pojawiły się w momencie pierwszej powodzi czyli na przełomie 05/06."
   1a/ czy wody pojawiły się i natychmiast znikneły, czy raczej woda zalega do dnia dzisiejszego?
   1b/ jakie zagrożenie niesie za sobą stojąca woda w szybie windy?
   1c/ jakie zagrożenia niesie za sobą przenikająca woda w wieloletnim okresie?

   2/
   "Deweloper nie czeka aż problem rozwiąże się sam - wody gruntowe to temat, który wymaga dokładnego przeanalizowania rozwiązań proponowanych nam przez zewnętrzne firmy."
   - bardzo proszę o opis:
   2a/ jakie działania podjeliście Państwo od przełomu 05/06 2010 r., czyli momentu pojawienia się przenikającej wody,
   2b/ fizycznie wykonanej izolacji w budynku pod względem technicznym i zastosowanych materiałów,
   2c/ proponowanych przez specjalistów rozwiązań technicznych i materiałów,
   2d/ wybranego warintu rozwiąznia problemu i której firmie zostały zlecone prace.

   3/
   "Państwa podejście do w/w tematów i innych odnośnie Dewelopera jest nieuzasadnione. Dla zainteresowanych jak i osób twierdzących, że wody gruntowe to wina Dewelopera na stronie internetowej firmy zostały umieszczone wyniki badań geotechnicznych wykonanych przed rozpoczęciem inwestycji. Inwestycja jest realizowana zgodnie z prawem budowlanym."
   - Skoryguję Państwa "oficjalne stanowisko":
   3a/ chyba nikt na forum nie obwinił Państwa, że wody gruntowe to wina dewelopera!!!!
   Wody gruntowe to zjawisko naturalne i stale występujące w przyrodzie - nikt tego nie negował!!!,
   3b/ zamieszczona na Państwa stronie www.banaszek-nieruchomosci.pl/pliki/dokumentacja.pdf "DOKUMENTACJA GEOTECHNICZNA DLA OSIEDLA DOMÓW MIESZKALNYCH „DĘBOWY PARK” – ETAP I", której "Celem badań, była ocena geotechnicznych warunków posadowienia projektowanego osiedla niepodpiwniczonych budynków mieszkalnych „Dębowy Park” – Etap I w Nowym Dworze Mazowieckim." kończąc wnioskiem "Badane grunty stanowią nośne podłoże dla posadowienia projektowanych,
   budynków."
   - intrygujące jest, że załączona przez Państwa dokumentacja dotyczy budynków niepodpiwniczonych!!!, a mówimy o budynku z piwnicą i wodzie w piwnicy,
   3c/ bardzo pomocne będą informacje dotyczące fizycznie wykonanej izolacji, oraz dolnego poziomu fundamentów w m n.p.m.

   Z uwagi na nasze i Państwa troski
   "Tak samo jak Państwu zależy na tym aby cieszyć się nowym mieszkaniem nam zależy na dobrej opinii wśród Klientów zarówno obecnych jak i przyszłych."
   liczymy na skuteczne rozwiązanie istniejącego problemu.


   W imieniu swoim oraz kolegów i koleżanek proszę ponownie zapoznać się z treścią informacji zawartych na forum forum.gazeta.pl/forum/w,95241,112374048,,Co_sie_dzieje_.html?v=2&wv.x=2
   i odniesienie się do postawionych tam pytań i zawartej treści.

   Proszę nam uwierzyć, że rzetelnego dewelopera będziemy chwalić nie tylko na forum. Rzetelne referencje będziemy wystawiać na podstawie podjętych działań i zrealizowanej umowy.
   Czego sobie i Wam życzę

   Janusz
   PS.
   w przypadku chęci odpowiedzi poza forum zapraszam do kontaktu na adres:
   milano_sd@o2.pl
   • 1projekt2 Re: WAŻNE!!! 10.09.10, 12:47
    Witam, odpowiadamy na część Państwa pytań:

    W zaistniałej sytuacji mamy do czynienia z wodą gruntową, której agresywność chemiczna została uwzględniona na etapie projektowania konstrukcji budynku. Wpływ takiej właśnie wody uwzględniany jest w wytycznych do projektowania (normach żelbetowych).
    Główny układ nośny konstrukcji został zaprojektowany i wykonany zgodnie z polską jak i europejską (Eurocode) norma żelbetową, przy zachowaniu należytej grubości otuliny prętów stalowych.
    Normy te bazują na wielu parametrach, takich jak: podatność stali na korozję, nasiąkliwość betonu, sposób wykonania (betonowania) konstrukcji, a przede wszystkim - klasa środowiska.
    Mając na uwadze powyższe, żelbetowy ustrój nośny budynku w poziomie piwnic uznać można za zabezpieczony na wiele lat przed skutkami sytuacji jaka miała miejsce w ostatnim czasie, związanej z okresowym podniesieniem się zwierciadła wody gruntowej.
    Z konstrukcyjnego punktu widzenia dopuszcza się wieloletnie, bezpośrednie oddziaływanie wody gruntowej na ławy i stopy fundamentowe.
    Zaistniała sytuacja ma przede wszystkim znaczenie użytkowe – wpływa na komfort eksploatacji budynku.    Co do:
    "3b/ zamieszczona na Państwa stronie rel="nofollow">www.banaszek-nieruchomosci.pl/pliki/dokumentacja.pdf "DOKUMENTACJA GEOTECHNICZNA DLA OSIEDLA DOMÓW MIESZKALNYCH
    „DĘBOWY PARK” – ETAP I", której "Celem badań, była ocena geotechnicznych warunków posadowienia projektowanego
    osiedla niepodpiwniczonych budynków mieszkalnych „Dębowy Park” – Etap I w Nowym Dworze Mazowieckim." kończąc
    wnioskiem "Badane grunty stanowią nośne podłoże dla posadowienia projektowanych,
    > budynków."
    > - intrygujące jest, że załączona przez Państwa dokumentacja dotyczy budynków n
    > iepodpiwniczonych!!!, a mówimy o budynku z piwnicą i wodzie w piwnicy,"

    Dokumentacja geotechniczna umieszczona na naszej stronie dotyczy I etapu budowy czyli segmentów w zabudowie szeregowej oraz budynku B1 czyli tego z piwnicami. Trzeba umiejętnie czytać dokumentację. Załącznik 1 Mapa dokumentacyjna pokazuje miejsca wykonania otworów badawczych, otwór OW-3 i OW-4 dotyczy właśnie bloku z piwnicami.
    Pozdrawiam
    • trakowiec_ndm Re: WAŻNE!!! 11.09.10, 01:46
     Witam,

     Na wstępie Państwa odpowiedzi powiało optymizmem. Państwa deklaracja udzielenia odpowiedzi zachęciała mnie do zapoznania się z ich treścią. Tu było już tylko gorzej.

     Odnośnie żywotności konstrukcji to, jako laik, bardzo proszę o konkretną i precyzyjną odpowiedź:
     JAK DŁUGĄ ŻYWOTNOŚĆ KONSTRUKCJI PAŃSTWO GWARANTUJECIE?? BARDZO PROSZĘ O PRECYZYJNĄ ODPOWIEDŹ W LATACH ODNOŚNIE:
     A/ GWARANCJI ŻYWOTNOŚCI/WYTRZYMAŁOŚCI KONSTRUKCJI [w latach!!!],
     B/ GWARANCJI [ZARÓWNO PIWC, JAK I MIESZKAŃ] NIE POJAWIENIA SIĘ GRZYBÓW I INNYCH NIEBEZPIECZNYCH DLA ZDROWIA ORGANIZMÓW [w latach!!!],
     C/ GWARANCJI ŻYWOTNOŚCI WIND [w latach!!!],
     D/ GWARANCJI STABILNOŚCI BUDYNKU NA GRUNCIE - DOTYCZY OSIADANIA BUDYNKU I WYTRZYMAŁOŚCI ELEMENTÓW KONSTRUKCYJNYCH [w latach!!!],
     BIORĄC POD UWAGĘ POLSKIE I EUROPEJSKIE NORMY, PRZEPROWADZONE NA PAŃSTWA ZLECENE BADANIA, ORAZ RZECZYWISTY STAN WYBUDOWANEGO BUDYNKU I RZECZYWISTĄ SYTUACJĘ TRWAJĄCĄ OD PRZEŁOMU MAJA/CZERWCA 2010 R.

     BARDZO PROSZĘ O PRECYZJĘ ODPOWIEDZI GDYŻ: [1projekt2 napisał:] "Mając na uwadze powyższe, żelbetowy ustrój nośny budynku w poziomie piwnic uznać można za zabezpieczony na wiele lat przed skutkami sytuacji jaka miała miejsce w ostatnim czasie, związanej z okresowym podniesieniem się zwierciadła wody gruntowej. Z konstrukcyjnego punktu widzenia dopuszcza się wieloletnie, bezpośrednie oddziaływanie wody gruntowej na ławy i stopy fundamentowe. Zaistniała sytuacja ma przede wszystkim znaczenie użytkowe – wpływa na komfort eksploatacji budynku."

     POWYŻSZA ODPOWIEDŹ JEST [DELIKATNIE UJMUJĄC] OGÓLNIKOWA!!!
     JAKO LAIK NIE JESTEM W STANIE ROZSZYFROWAĆ STWIERDZENIA "WIELOLETNIE"!!!

     Odnośnie Państwa odpowiedzi AD. 3b/ jestem PRZERAŻONY!!! Państwa interpretacją dokumentów!!!
     Dokument jasno stwierdza:
     "Celem badań, była ocena geotechnicznych warunków posadowienia projektowanego osiedla NIEPODPIWNICZONYCH [!!!] budynków mieszkalnych „Dębowy Park” – Etap I w Nowym Dworze Mazowieckim" [1.WSTĘP, str.3]
     DOKUMENT KOŃCZY SIĘ WNIOSKAMI:
     "Projektowaną inwestycję wg Rozporządzenia MSWiA z dnia 24.09.1998 r. (Dz. U. Nr 126, poz. 839), należy zaliczyć do drugiej kategorii geotechnicznej, proste warunki gruntowe."
     CZYLI ZGODNIE Z Dz. U. Nr. 126 poz. 839 static1.money.pl/d/akty_prawne/pdf/DU/1998/126/DU19981260839.pdf
     SUGERUJĘ ZINTERESOWANYM ZAPOZNANIE SIĘ Z TREŚCIĄ TEGO DOKUMENTU [paragraf 5.3 punkt 1, strona 4596]

     [1projekt2 napisał:]
     "Dokumentacja geotechniczna umieszczona na naszej stronie dotyczy I etapu budowy
     czyli segmentów w zabudowie szeregowej oraz budynku B1 czyli tego z piwnicami.
     Trzeba umiejętnie czytać dokumentację. Załącznik 1 Mapa dokumentacyjna pokazuje
     miejsca wykonania otworów badawczych, otwór OW-3 i OW-4 dotyczy właśnie bloku
     z piwnicami."
     PRZECZYTAŁEM PONOWNIE CAŁĄ ZAŁĄCZONĄ DOKUMENTACJĘ www.banaszek-nieruchomosci.pl/pliki/dokumentacja.pdf I STWIERDZAM ŻE:

     W "DOKUMENTACJI GEOTECHNICZNEJ" NIE MA ANI JEDNEGO STWIERDZENIA SUGERUJĄCEGO ULOKOWANIE DOLNEGO POZIOMU POMIESZCZEŃ BUDYNKÓW PONIŻEJ POZIOMU POWIERZCHNI OTACZAJĄCEGO BUDYNKI TERENU!!!

     Przepraszam za podniosły ton, ale Państwa stwierdzenia zaprzeczają treści uzyskiwanych od Państwa dokumentów.

     Ja mam wybujałą wyobraźnię i jeśli twierdzicie Państwo że "DOKUMENTACJA GEOTECHNICZNA" dotyczy budynków posiadających piwnce z dolnym poziomem poniżej poziomu otaczającego budynek terenu, to ja śmiem przypuszać, że na bazie posiadanych przez Państwa pozwoleń związanych z budową, to jesteście Państwo w stanie wybudować tam nowy zakład RECKIT BENCKISER i to wg. Państwa będzie zgodne z prawem i oczekiwaniem Klienta/ów.

     Bardzo proszę, zgodnie z Państwa deklaracjami, o odpowiedź na pozostałe pytania.
     Żywię nadzieję, że odpowiedzi pojawią się wkrótce [zaraz po 12.09.2010 r.].

     Pozdrawiam ANONIMA, oraz koleżanki i kolegów posiadających podpisane umowy i wpłacone zaliczki.
     Janusz

     ps.
     koleżanki i koledzy, zastanawiam się czy może to nie są odpowiedzi od "Naszego" dewelopera, bo "Nasz" nie ma nic do ukrycia, przedstawia Nam dokumenty, ......[dopieszcie sobie sami, każdy wg. własnego uznania]
     • krzysiexesox1984 Re: WAŻNE!!! 12.09.10, 11:53
      Mnie ta odpowiedź satysfakcjonuje, gdyż wszelkie gwarancje na trwałość wykonania zgodnie z normami i przepisami wedle, których została wykonana konstrukcja (uwzględniając środowisko tych wód) określają jasno "ile to ma wytrzymać". Bez odpowiedzi zostają na razie pytania dotyczące tego co Państwo zrobili i w jaki sposób, aby zażegnać problem wody w piwnicy. Rozumiem, że odpowiedź pojawi się wkrótce.

      Co do "umiejętności czytania dokumentacji geotechnicznej" to mogę w odpowiedzi polecić umiejętność czytania ze zrozumieniem, gdyż nikt nie podważał miejsca, w którym dokonywane były odwierty, tylko opis który dotyczy "niepodpiwniczonych" budynków. Tak więc upieram się, że przekazana przez Państwa dokumentacja geotechniczna w dalszym ciągu dotyczy budynków niepodpiwniczonych, natomiast odwierty zostały zrobione m.in. w miejscach gdzie wybudowali Państwo budynki podpiwniczone.

      Pozdrawiam
      • trakowiec_ndm Re: WAŻNE!!! 13.09.10, 09:07
       Witam,
       Na wstępie przepraszam za zbyt długi wywód w poprzedniej wypowiedzi. Widocznie czytanie ogólnikowych opdowiedzi na WAŻNE!!! pytania o późnej porze szkodzi.

       krzysiexesox1984 dziękuję za sprecyzowanie "umiejętności czytania dokumentacji geotechnicznej", bo już przypuszczałem, że ze mną jest coś nie tak.

       Odnośnie pytania dotyczącego gwarancji żywotności konstrukcji to, jako laik, upieram się o precyzyjne określenie w latach!!!. PN są tylko wytyczną minimalnych wymogów budowlanych [których i tak nie znam] a mnie interesują założenia i gwarancje dotyczące konkretnie TEGO PROJEKTU i TEGO konkretnie BUDYNKU. Uważam, że jako nabywca, mam prawo uzyskania tych podstawowych informacji od "Naszego" dewelopera.

       Czekam na odpowiedzi na wszystkie pytania.
       Pozdrawiam
       Janusz

       PS.
       Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam.

      • 1projekt2 Re: WAŻNE!!! 14.09.10, 10:14
       Usunięcie problemu związanego z wodami gruntowymi nastąpi poprzez wykonanie izolacji typu ciężkiego oraz wyizolowanie szachtu windowego i zamontowanie wanien szczelnych.
       • trakowiec_ndm Re: WAŻNE!!! 14.09.10, 23:44
        Witam ponownie,

        Bardzo dziękuję, w imieniu wszystkich zainteresowanych, za udzielenie odpowiedzi na meritum wątku.

        Gdyby ta informacja pojawiła się w pierwszej Państwa wypowiedzi byłoby jeszcze milej.

        Z uwagi, że pytań na forum padło więcej, a Państwa deklaracja odpowiedzi na wszystkie jest aktualna, to czekam na pozostałe odpowiedzi.

        Pozdrawiam
        Janusz
     • 1projekt2 Re: WAŻNE!!! 14.09.10, 10:10
      Panie Januszu, ważne jest to gdzie były robione badania i jakie były ich wyniki. Badania są wykonywane przed projektowaniem, po to, aby wiedzieć, co można w danym miejscu wybudować. Geolog mógł wpisać w tym miejscu i czasie cokolwiek, gdyż nie było jeszcze wiadome, co konkretnie będzie budowane. Podkreślam, że aby coś zaprojektować trzeba wcześniej zbadać grunt, i tak to zostało wykonane w naszym przypadku. Przeprowadzone badania wykazały możliwość postawienia budynku podpiwniczonego i taki powstał. Proszę o kontakt z naszym biurem, możemy skontaktować Pana z geologiem, konstruktorem czy projektantem, którzy wyjaśnią wątpliwości i odpowiedzą na pytania.
      Kontakt przez forum jest trudny, gdyż odbywa się on na zasadzie "czepialstwa" do wszystkiego, co napiszemy. Nie bardzo zrozumiałe są nam Pana intencje. Budzi Pan niepotrzebny niepokój wśród innych Klientów. A może chce Pan po prostu "zabłysnąć" na forum. Zainteresowani Klienci odwiedzają nasze biuro, w którym uzyskują odpowiedzi na swoje pytania. Tak, więc jeszcze raz zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, które jeśli będzie potrzeba zorganizuje spotkanie z osobami, które projektowały budynek.
      • trakowiec_ndm Re: WAŻNE!!! 14.09.10, 23:29
       Witam,

       Dziękuję za przedstawienie ogólnych zasad obowiązujących w Państwa branży.

       Z zaproszenia chętnie skorzystam, ale z uwagi na odległośc od NDM, pracę i obowiązki sugeruję spotkanie w dniu 25.09.2010 r. (sobota, godzina dowolna).
       Bardzo rad będę jeśli w spotkaniu będą uczestniczyły osoby zainteresowane: geolog, konstruktor, projektant i inne.
       Rozumiem, że zaproszenie jest skierowane, nie tylko do mnie, ale do wszystkich Klientów.

       Pozdrawiam
       Janusz

       PS.
       Odnośnie mojego "czepialstwa", "intencji" i "zabłyśnięcia na forum":
       Wszyscy wiemy, że zakup mieszkania jest powiązany z dużą inwestycją finansową, więc dziwny byłby brak zainteresowania sytuacją na placu buduwy.
       Z uwagi na odległośc od NDM, pracę i obowiązki nie jestem w stanie systematycznie Państwa odwiedzać - m.in. tym celu istnieje z forum.
     • 1projekt2 Re: WAŻNE!!! 15.09.10, 11:03
      "Odnośnie żywotności konstrukcji to, jako laik, bardzo proszę o konkretną i precyzyjną odpowiedź:
      JAK DŁUGĄ ŻYWOTNOŚĆ KONSTRUKCJI PAŃSTWO GWARANTUJECIE?? BARDZO PROSZĘ O PRECYZYJNĄ ODPOWIEDŹ W LATACH ODNOŚNIE:
      A/ GWARANCJI ŻYWOTNOŚCI/WYTRZYMAŁOŚCI KONSTRUKCJI [w latach!!!],
      B/ GWARANCJI [ZARÓWNO PIWC, JAK I MIESZKAŃ] NIE POJAWIENIA SIĘ GRZYBÓW I INNYCH NIEBEZPIECZNYCH DLA ZDROWIA ORGANIZMÓW [w latach!!!],
      C/ GWARANCJI ŻYWOTNOŚCI WIND [w latach!!!],
      D/ GWARANCJI STABILNOŚCI BUDYNKU NA GRUNCIE - DOTYCZY OSIADANIA BUDYNKU I WYTRZYMAŁOŚCI ELEMENTÓW KONSTRUKCYJNYCH [w latach!!!],
      BIORĄC POD UWAGĘ POLSKIE I EUROPEJSKIE NORMY, PRZEPROWADZONE NA PAŃSTWA ZLECENE BADANIA, ORAZ RZECZYWISTY STAN WYBUDOWANEGO BUDYNKU I RZECZYWISTĄ SYTUACJĘ TRWAJĄCĄ OD PRZEŁOMU MAJA/CZERWCA 2010 R."

      Odpowiadamy:
      Stwierdzenie „wieloletnie”, jakkolwiek mogące budzić wątpliwości i mogące być odbierane jako próba zamydlenia Państwu oczu wcale nie jest określeniem pozbawionym merytorycznego sensu. Określenie to pojawia się zarówno w tekstach norm budowlanych jak i literaturze fachowej i oznacza okres długiej eksploatacji, utożsamianej z przewidywaną „całkowitą długością życia” konstrukcji. Nie jest to zatem okres 2 czy 3 lat ale lat kilkudziesięciu (dla budynku mieszkalnego).
      Jako Państwa deweloper dostrzegamy problem i staramy się możliwie szybko go rozwiązać (poprzez rozwinięcie wykonanej, lecz nie dostatecznie skutecznej hydroizolacji budynku). Rozważane były różne opcje – m.in. drenaż, dodatkowa izolacja. Dotychczasowe działania prowadzone w tym zakresie obejmowały konsultacje z projektantami, geotechnikiem oraz producentami/dostawcami rozwiązań technicznych z zakresu hydroizolacji. Analiza operatu geotechnicznego (mając na uwadze rzędną posadowienia budynku,) wskazywałaby na konieczność zastosowania hydroizolacji typu lekkiego. Zaistniała w ostatnich miesiącach sytuacja powodziowa (która ostatni raz wystąpiła kilkadziesiąt lat temu i którą ciężko uznać za zjawisko powszechne) pokazała, iż konieczne jest wykonanie izolacji typu ciężkiego („omijając” tym samym rozwiązania pośrednie, określane mianem izolacji typu średniego).

      Twierdzenie jakoby „deweloper czekał na samoistne obniżenie się zwierciadła wody gruntowej” czy też próbował „przeczekać i ostatecznie zamieść brud pod dywan” są dla nas krzywdzące – zaistniały problem od momentu wystąpienia próbujemy rozwiązać przy użyciu dostępnych środków technicznych a nie poprzez słowne zapewnienia mijające się z prawdą, mające (jak to w wielu wypowiedziach sugerowano) na celu uśpić Państwa czujność. Kupując nasze mieszkania obdarzyliście nas Państwo zaufaniem – bardzo to szanujemy i zrobimy wszystko by tego zaufania nie stracić.
      • trakowiec_ndm Re: WAŻNE!!! 16.09.10, 20:50
       Witam,

       Dziękuję za odpowiedź.
       Jako laik, na takie informacje czekałem.

       Zaufanie wobec Państwa istniało a rzeczowe odpowiedzi i stawianie sprawy tylko je wzmacniają.
       Rzetelne referencje wystawię po wywiązaniu się obu stron z umowy.

       Pozdrawiam
       Janusz
      • krzysiexesox1984 Re: WAŻNE!!! 17.09.10, 08:06
       Szanowni Państwo,

       nie twierdziłem nigdy, że macie Państwo złe intencje i pragniecie zamiatać temat pod dywan, usypiać naszą czujność itp., wyraziłem jedynie taką obawę, jako- jak mi się wydaje, naturalny przejaw zdroworozsądkowego myślenia. Jak wiadomo istnieje na rynku wielu nieuczciwych firm w każdej branży, dlatego człowiek twardo stąpający po ziemi w sytuacjach niepewnych rozpatruje również najgorsze warianty.

       Proszę mi wierzyć, że jeżeli sprawa będzie załatwiona fachowo to z równą aktywnością będę się udzielał na tym forum i nie tylko, wypowiadając się o Państwu w samych superlatywach.

       Odnośnie pytań technicznych, to prosiłbym jeszcze o wyjaśnienie czy poziom wody gruntowej został przez Państwa obniżony, czy też została wykonana jedynie izolacja o której napisaliście Państwo powyżej a poziom wód gruntowych jest na takim samym poziomie jak był.
       Zakładając, że woda gruntowa w przyszłości podniesie się do poziomu podobnego do tegorocznego, wówczas nie będziemy mieli wody w pinicy, ale czy nie bez znaczenia jest fakt, że płyta denna będzie "przesiąknięta" wilgocią (izolacja nie będzie przepuszczała wody od strony wewnętrznej budynku, natomiast z zewnątrz wody gruntowe będą miały swobodny dostęp do płyty dennej tak jak w chwili obecnej).

       Z góry dziękuje za odpowiedź.
       • zawsze_nowodworzanin Re: WAŻNE!!! 17.09.10, 15:41
        Witam, mam do was pytanie?
        jak jest skonstruowana wasza umowa z deweloperem, chodzi mi o termin oddania budynku jak i o zapis na wypadek nie wywiązania się z tego terminu.
        Ja mianowicie mam zapis, że budynek zostanie oddany do użytku na przełomie II i III kwartału 2010r. oraz, że przesunąć się może o 90dni. W moim rozumowaniu termin "przełom II i III kwartału" oznacza czerwiec-lipiec, natomiast nasz deweloper w rozmowie telefonicznej uznał, że określenie "przełom II i III kwartału" oznacza, że mieszkanie może być oddane do końca września i od tego terminu mogą się jeszcze spóźnić 90dni.

        Drugie zapytanie dotyczy kar umownych za niedotrzymanie terminu oddania nieruchomości: W umowie u mnie nie ma zapisu jakich odsetek karnych mogę się spodziewać za każdy dzień niedotrzymania terminu, jest tylko zapis o możliwości odstąpienia od umowy.

        ps: mój znajomy kupował mieszkanie w Legionowie i taki zapis posiadał w wysokości 0,03% wartości nieruchomości za każdy dzień zwłoki.

        proszę napiszcie mi jak skonstruowane pod tym aspektem są wasze umowy???

        • last.lemon Re: WAŻNE!!! 18.09.10, 16:47
         Tak samo tylko my mamy konkretny termin ( 30 maja) i od tego dnia 3 miesiące na opóźnienia. A co do kar za zwłokę to ich nie ma...z drugiej strony nie było kar za zwłokę przy spóźnionych wpłatach z naszej strony.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka