Dodaj do ulubionych

IV V etap bloki C i D

16.12.09, 23:17
IV V etap bloki C i D
Czy jest ktoś na tym forum, osoba która zakupiła mieszkanie?
Obserwuj wątek
      • marek130279 Re: IV V etap bloki C i D 19.04.10, 22:16
        witam wszystkich i pozdrawiam, my też zakupiliśmy mieszkanko w bloku
        D. obserwuje forum osiedla Reymonta od ponad roku i uważam, że to
        dobry wybór. są lepsze i gorsze strony Radzymina i tego osiedla, ale
        sądze, że jest więcej plusów niż minusów. trzeba bowiem wlaściwie
        podejść do tematu dojazdów do W-wy, wykończenia mieszkania i
        racjonalizacji kosztów jego utrzymania. szukaliśmy mieszkania m.in.
        na Białołęce, Piasecznie, Ząbkach, Pruszkowie i Brwinowie, ale
        osiedle Reymonta wypadło w tym zestawieniu najkorzystniej. w umowie
        termin odbioru mieszkania mamy w sierpniu, ale może ktoś wie coś
        więcej na temat postepu prac i terminu odbiorów w budynku D
        • menia82 Re: IV V etap bloki C i D 11.05.10, 14:24
          Byłam na osiedlu 5 maja, i ogólnie na zewnątrz się dzieje, teren pod plac zabaw jest już wyrównany, ukladana była kostka na miejscach parkingowych pod blokiem E, natomiast dookoła bloku C, były już ogrodzone ogródki i chyba trawka zasiana, nie byłam w budynku D, gdyż było jakieś ogromne zamieszanie, ciężarówki coś zwalały, tak więc tylko to co widziałam na zewnątrz, co do obioru mieszkania w bloku D, pytałam u dewelopera, to Pani powiedziała, że są małe szanse że w sierpniu, czyli we wrześniu zgodnie z umową.
          • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 12.05.10, 22:21
            Odwiedziłem dzisiaj mój blok - D. Jest nieźle, na zewnątrz będą się zabierać do układania kostki przed naszym blokiem - już jest krawężnik smile. Placu zabaw nie zaczęli, a przed blokiem E kończą układać kostkę. W bloku D przy wejściu już są brązowe skrzynki na listy smile, windy nie ma jeszcze. Zwróciłem też uwagę na wszędobylskie rury na gaz przy suficie na korytarzu - ciekaw jestem czy to jakoś zakryją, bo wygląda obskurnie. Roboli w naszym bloku niewielu. Ja spotkałem tylko jednego na parterze.
            Moje mieszkanie już jest właściwie gotowe poza małymi szczegółami jak gniazdka i przełączniki i to, że robole zrobili sobie w mojej przyszłej sypialni jadalnię.
            Za naszym blokiem już stoi blok F i strasznie dużo tam balkonów, chyba będzie sporo małych mieszkań. Pewnie w czerwcu zaczną sprzedawać w nim mieszkania.
              • kazio81 Re: IV V etap bloki C i D 14.05.10, 10:55
                Ja bylem w zeszla sobote w bloku C. Klatka byla otwarta i przy wejsciu byli
                jacys budowlancy ktorzy cos wykanczali. wiec sie zapytalismy czy mozemy wejsc i
                bez problemu pozwolili. Wiec najlepiej mysle isc na "dziko" smile
                • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 14.05.10, 13:34
                  Zgadzam się. Warto jednak zadzwonić, bo przy naszym bloku (D) od strony klatki
                  schodowej trwają spore prace i jeździ ciężki sprzęt.
                  Ja zadzwoniłem do biura. Kobieta powiedziała mi do której godziny można przyjść
                  i tyle.
                    • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 01.06.10, 14:44
                      witam! zakupiłam mieszkanie w budynku "D" i dzisiaj równiez
                      otrzymałam telefon od developera z informacją o konieczności
                      podpisania umowy z zakładem energetycznym w przeciągu miesiąca. Mam
                      poważne wątpliwości i pytanie czy to oznacza, ze ponosimy koszty
                      uzywania energii elektrycznej juz od dnia podpisania umowy???? Mam
                      nadzieje że sie mylę bo przecież termin odbioru mieszkań wyznaczono
                      na 31 sierpnia. Może ktos z przyszłych sąsiadów orientuje się o co w
                      tym chodzi? pozdrawiam!
                        • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 02.06.10, 12:24
                          wilekie dzięki za wyjaśnienia! rzeczywiście nawet w umowie
                          przedwstepnej jest paragraf o ponoszeniu kosztów energii od momentu
                          podpisania protokołu odbioru mieszkania...
                          A jak tam postęp prac w budynku "d"? Czy ktoś zainteresowanych był w
                          ostatnich dniach na budowie?pozdrawiam i duzo słonca w nadchodzacych
                          dniach wink
                          • markod41 Re: IV V etap bloki C i D 08.06.10, 10:26
                            kupiliśmy mieszkanie w bloku D. Dzwoniłem wczoraj do biura w sprawie
                            umów z zakładem energetycznym i uzyskalem informację, że do końca
                            czerwca developer chcialby aby wszyscy przyszli lokatorzy z budynku
                            D podpisali te umowy, po czym mają przekazać je do zakładu
                            energetycznego,umowy są tak skonstruowane, że nabierają ważności w
                            momencie odbioru mieszkania. uzyskałem też informacje, że w
                            najblizszym czasie nie będzie można wejśc na budynek D, ponieważ
                            kładą teraz na klatkach schodowych i korytarzach gresy. byłem
                            ostatnio w swoim mieszkaniu - są juz zamontowane drzwi wejściowe (co
                            prawda biale, ale wyglądają nie najgorzej i wydają się solidne),
                            piecyk Wiessmanna, wlączniki świateł, aparat domofonowy, nie ma
                            jeszcze gniazd elektrycznych,nie zwróciłem uwagi czy są juz
                            grzejniki. mieszkanie już w tej chwili wygląda na dosuszone, nie
                            czuć żadnej wilgoci budowlanej, myslę więc że z wilgocią nie powinno
                            byc problemu.od Pani w biurze dowiedziałem sie, że odbiory w budynku
                            D prawdopodobnie będą wcześniej niż jest zapisane w umowach, jednak
                            nie była w stanie tej informacji sprecyzować. czy ktoś z kupujących
                            w budynku D ma te tematy jakieś informacje, czy wiadomo już kiedy
                            będą odbiory w budynku C, bo to chyba już niedługo
        • menia82 Re: IV V etap bloki C i D 11.08.10, 09:15
          Do mnie dzwonił Pan od dewelopera, umówić mnie na odbiór, z racji tego że mi się nie spieszy, powiedziałam że będę trzymała się umowy, to Pan mi powiedział, że odbiory w bud. D trwają już od dwóch tygodni, i wszyscy podchodzą entuzjastycznie do tej informacji tzn. do wcześniejszego odbiru, dlatego go dziwi że mnie to nie cieszy, tylko zapomniałam zapytać, czy żeczywiście już ktoś odebrał, bo na forum cisza.
          • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 11.08.10, 10:34
            do mnie również dzwonili w zeszłym tygodniu ale odmówiłam odbioru
            mieszkania bez gazu.Pani próbowła mnie zachęcić do odbioru po
            podpisuja jakieś zobowiązanie, że gaz będzie do 30 sierpnia. Ja wole
            poczekać...
                  • markod41 Re: IV V etap bloki C i D 13.08.10, 22:38
                    odbiory w budynku D rozpoczęły się 4 sierpnia, tego dnia odebrałem
                    mieszkanie bez większych zastrzeżeń. mieliśmy trochę źle zamontowaną
                    słuchawkę domofonową w holu, ale panowie z Willa Developer na naszą
                    prośbę jeszcze tego samego dnia ją przesunęli, otrzymaliśmy protokół
                    zobowiązujący dewelopera do podłączenia gazu najpóźniej do 31
                    sierpnia. a od poniedziałku ruszamy z wykańczaniem. moim zdaniem
                    odbiór bez gazu nie jest problemem, a korzyści są takie, że
                    sprzyjająca pogoda pozwoli na dosuszenie mieszkania po wykończeniu
                    bez wykorzystania ogrzewania z piecyka. to wg mnie jest
                    najważniejszy czynnik aby uniknąć wilgoci w mieszkaniu jak już się
                    wprowadzimy. pozdr wszytkich sąsiadów
      • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 17.08.10, 09:47
        a ja mam pytanie z trochę "innej beczki". Juz wczesniej zalozyłam
        wątek dotyczący podwyższenia od przyszłego roku stawki Vat na nowe
        mieszkania - niestety wątek został bardzo szybko usunięty...
        Drodzy sąsiedzi czy myślicie, że będziemy mieli to szczęście i
        zdazymu podpisac akty notarialne do końca roku? W przeciwnym razie
        bedziemy zobowiazani do dopłacenia róznicy podatku...
        • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 30.08.10, 15:33
          Ale dlaczego mamy dopłacać bo VAT się zmienia, mamy umowy
          przedwstępne i jest tam konkretna kwota zapisana, idąc Pani tropem
          mieszkanie kupowałem po 4100 za metr +7 % VAT , a teraz deweloper
          sprzedaje po 4200 za metr + 7 % VAT- to też mu powinienem dopłacić,
          nas obowiazuje chyba VAT jaki obowiązywał w dniu podpisania umowy
          przedwstępnej. Pozdrawiam
      • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 24.08.10, 10:20
        ja już jestem po odb. , co do ilości odebranych mieszkań to trudno
        powiedziec ile jest już odebranych, ale wczoraj byłem w bloku to juz
        w kilku mieszkaniach ostro pracują z wykańczaniem, ja tez startuję z
        wykanczaniem. pozdr
          • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 25.08.10, 11:58
            Ja generalnie nie miałem wad, poza popękanymi ścianami- naprawione,
            drzwi w komórce ocierały-podszlifowane, ściany i posadzki raczej na
            tak-zobaczymy jak wejdą fachowcy od płytek, podłóg itp. zobaczymy co
            oni powiedzą, brak gazu jest sprawą oczywistą, woda po podłączeniu
            kranu leci ,elektryka narazie działa, co wyjdzie w trakcie to się
            zobaczy. pozdrawiam
                          • markod41 Re: IV V etap bloki C i D 02.09.10, 21:52
                            do anulkabi. teoretycznie nie mozna, ale po co takie rzeczy wypisywać na forum. najlepiej byłoby
                            się jeszcze udać do odpowiedniej instytucji i złożyć donos na takie osoby. my też mamy zamiar
                            wprowadzić się na przełomie wrzesień/październik. dlatego proponuje ci takie uwagi pozostawic dla
                            siebie. PS a z jakich żródeł masz informację o tym, że możemy być zagrożeni dopłatą VATU?
                            • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 03.09.10, 08:00
                              składanie donosów nie leży w mojej naturze - najwyraźniej w Pana głowie rodzą się takie chore
                              pomysły. Jeżeli nie wie Pan po co pisze się takie rzeczy na forum to pozostaje mi tylko współczuć
                              niewiedzy. A co do Vatu - to proszę posłuchać wiadomośc i poczytać trochę prasy - wszystko się
                              Panu wyjaśni. Pozdrawiam.
                              • scarlo11 Re: IV V etap bloki C i D 03.09.10, 08:29
                                anulkabi napisała:

> A co do Vatu - to proszę posłuchać wiadomośc i poczytać trochę prasy
                                > - wszystko się

Nie bardzo rozumiem co ma do tego termin aktu notarialnego.
                                Przecież jeśli za mieszkanie zapłacę całość przed podwyżką vatu to otrzymuję fakturę za zakupu
                                mieszkania zgodna z tym co mam na umowie przedwstępnej. Podpisanie aktu to tylko przeniesienie
                                (wyodrębnienie) własności. Nie rozumiem czemu mieli byśmy dopłacac vat ?

Pozdrawiam
                                • kleopatrix Re: IV V etap bloki C i D 03.09.10, 11:29
                                  Z tego co się orientuję to gdybyśmy kupowali mieszkanie na przełomie roku i nie
                                  zapłacili całości należności przed nowym rokiem, to wtedy developer mógłby nam
                                  doliczyć różnicę. Ale w tej sytuacji wydaje mi się to nierealne. My płaciliśmy
                                  za mieszkanie wg stawek określonych na dzień podpisania umowy i taka stawka nas
                                  obowiązuje.
                        • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 03.09.10, 12:56
                          fajnie wink a co do vatu - mam nadzieję że nasz kochany rząd nie wymysli jakiegos bzdurnego
                          przepisu - w chwili obecnej nikt nie wie jak to będzie ostatecznie wygladało - rozmawiałam na ten
                          temat z developerem i uważam że moim obowiązkiem jest podzielenie się tymi informacjami z
                          przyszłymi sąsiadami. Przeciez nam wszystkim zależy na tym samym - szczególnie w wkwestii
                          płacenia podatków..Dla zaniteresowanych ciekawy artykuł:
                          www.nieruchomosciowo.biz/nieruchomosci/finansowanie/podwyzka-vat-moze-uciac-rabaty-u-deweloperow/
    • kleopatrix Re: Do właścicieli psa!!! (bud.C parter) 20.09.10, 13:41
      Chciałabym Państwa poinformować, że są Państwo odpowiedzialni za szkody, jakie zwierzę może spowodować. Dotyczy to również sytuacji, gdy psy swoim ujadaniem, szczekaniem nadmiernie hałasują. Według kodeksu wykroczeń każdy kto, czy to krzykiem, hałasem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek w nocy, może zostać ukarany karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzyw-ny. Każdy właściciel zwierzęcia musi zadbać o to, by zwierzę swoim zachowaniem nie zakłócało spokoju innych ludzi! Jeżeli psy ujadają, szczekają niemal bez przerwy, to na pewno jest to naruszenie zasad współżycia społecznego. Co ważne, zakłócenie spokoju może mieć miejsce zawsze, a więc o każdej porze dnia i nocy. Tak więc właściciel psa odpowiada za zakłócanie spokoju przez psa, niezależnie od tego czy ten ujada w dzień czy w nocy. Jeżeli sam właściciel nie reaguje na zwracanie mu uwagi, to jak najbardziej można zwrócić się do policji czy straży miejskiej o interwencję! Niereagowanie przez Państwa na ciągłe szczekanie psa, może doprowadzić do tego, że któregoś dnia zapuka do Państwa policja i zostaniecie Państwo ukarani mandatem. Ale to nie wszystko, ponieważ każdy z okolicznych mieszkańców może założyć Państwu sprawę z powództwa cywilnego. Sama mam pieska, ale nie pozwalam mu na szczekanie w mieszkaniu, na balkonie, a nawet na spacerze, bo wiem, że może to być uciążliwe dla innych i wiem, że wychodząc z nim na spacer, muszę uszanować prawo innych do spokoju (zarówno dziennego jak i nocnego). Mam nadzieję, że właściciele psa odczytają tego posta i się poprawiąsmile
    • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 19.10.10, 14:31
      witam sąsiadów z budynku D. poruszylam juz ten temat na nowym forum, ale być może nie wszyscy jeszcze tam dotarli. Chciałam poruszyc kwestią dosuszania mieszkań. Tak dużo mówi się o ogromnej wilgoci panującej na naszym osiedlu, o grzybie i pleśni a niestety wiekszośc mieszkań nie jest ogrzewana...Rozumiem fakt że Ci którzy jeszcze nie mieszkaja chcą zaoszczedzić na ogrzewaniu ale niestety odbije się to wszystkim lokatorom poważną czkawką. Był u mnie fachowiec od podłogi i po zmierzeniu wilgotności szlichty złapał się za głowę...Pragnę przestrzec przyszłych sąsiadów którzy juz wykańczają mieszkania przed położeniem drewnianej podłogi w obecnej sytuacji w naszym bloku...Gdybysmy zaczeli ogrzewać mieszkania sytuacja wolnymi krokami pewnie doszłaby do normy...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka