Dodaj do ulubionych

IV V etap bloki C i D

16.12.09, 23:17
IV V etap bloki C i D
Czy jest ktoś na tym forum, osoba która zakupiła mieszkanie?
Obserwuj wątek
    • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 17.12.09, 17:24
      blok d
    • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 17.01.10, 11:26
      blok D
      • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 17.01.10, 19:58
        No w końcu ktoś z bloku D smile
        Ja będę na 2 piętrze.
        • znyx Re: IV V etap bloki C i D oraz E 17.01.10, 20:12
          Ja już jestem po podpisaniu umowy na mieszkanie w bloku E smile
          Pozdrawiam
        • sara-26 Re: IV V etap bloki C i D 17.01.10, 20:48
          Witam!
          Ja też budynek D 2 piętro lokal 33.
          • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 17.01.10, 22:09
            he he no to witam sosiadów z bloku D ..2 pietro
    • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 17.01.10, 23:32
      Ja również D,coraz więcej nas tu zaglądających..
      • xkasiazx Re: IV V etap bloki C i D 19.01.10, 17:27
        Witam. Ja też blok D II p.Serdecznie pozdrawiam przyszłych sąsiadów
        • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 19.01.10, 20:42
          jest nas sporo hehe.....
          • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 19.01.10, 21:22
            I z tego co widzę, jak na razie to prawie wszyscy z drugiego piętra.
            • znyx Re: IV V etap bloki C i D 20.01.10, 00:05
              Ja też z 2 piętra tylko że z bloku E smile
              • nikodem_sz Re: IV V etap bloki C i D 20.01.10, 08:04
                Witam sąsiadów z bloku Csmile
                Szczególnie tych z parterusmile
    • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 21.01.10, 09:43
      Witam!!! Blok D III piętro, ciekawe kiedy będzie można się
      wprowadzić?
      Pozdrawiam
      • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 26.01.10, 21:35
        też się zastanawiam .....
        • sara-26 Re: IV V etap bloki C i D 27.01.10, 21:26
          ja tez jestem bardzo ciekawa, ale klucze dostaję we wrześniu to mam
          nadzieje, że święta BN spędzę juz w nowym mieszkanku ... smile
          • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 02.02.10, 23:39
            Ja to mam zamiar zrobić wszystko jak najszybciej. Teraz jest czas na planowanie
            i trzeba go wykorzystać.
            • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 09.02.10, 18:22
              może ktos był na terenie i widział etap pracy bloku d
              • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 10.02.10, 10:03
                Byłem pod koniec grudnia,cały wytynkowany na zewnątrz,mieszkania w
                środku chyba większość równiez,brak tynku na klatkach schodowych..
                tyle widziałem..
                • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 10.02.10, 12:47
                  dzieki wylot11 jak ktoś wie wiecej to bym był wdzieczny pozdrawiam
                  przyszłych sosiadów
                  • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 24.02.10, 18:00
                    może ktoś coś wie na jakim etapie budynki....
                    • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 29.03.10, 14:27
                      Byłem w połowie marca ...wylewano szlichtę na podłogach, blok D.
                      • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 30.03.10, 20:42
                        hmmm widac że działajo ale w innych blokach.....
                      • krolowa_2 Re: IV V etap bloki C i D 31.03.10, 10:28
                        My z mężem byliśmy 27 marca. Na klatkach kładli płytki, w mieszkaniach już są
                        grzejniki, piecyk i drzwismile) (tylko niestety, ale drzwi są białesad) Mieszkania
                        od głównej części klatki (czyli od windy) oddzielone są również drzwiami, co
                        mnie miło zaskoczyłosmile Widna też już jest gotowa. Pozdrawiamy sąsiadów!
                      • niedzwiadek50 Re: IV V etap bloki C i D 11.05.10, 20:37
                        witam wszystkich sąsiadów my też jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pięknego
                        mieszkanka na trzecim piętrze.
                        BUDUNEK D
                • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 10.02.10, 13:04
                  Jak ja byłem w listopadzie to budynek był już w stanie zamkniętym. A to co
                  robili to wszystko wewnątrz m.in. kładli gładź na ściany w mieszkaniach.
                  • sara-26 Re: IV V etap bloki C i D 27.02.10, 21:54
                    Witam
                    Czy może ktoś się orientuje ile wynosić będzie czynsz w mieszkaniu ok. 52 m2 ? I jeszcze jakie mniej więcej są opłaty za ogrzewanie piecykiem ?
                    • tschayos Re: IV V etap bloki C i D 31.03.10, 11:49
                      z www dewelopera: "Czynsz 4zł/ m2 przez pierwsze pół roku, później
                      ok. 3.50 zł/ m2"
                      kwotę mogę potwierdzić, 4zł jest na chwilę obecną dla 12A i B, choć
                      jestem ciekaw czy i kiedy "obdarzą" nas niższym czynszem.

A piecyk… przy obecnej grupie taryfowej W-3, to szacuję, że w mies.
                      letnich będzie to ~100zł/miesięcznie, zaś zimą, przy ustawionym
                      piecyku na 2 czasem 3, było to co najmniej 200zł miesięcznie (z
                      czego aż 68 zł to stałe opłaty miesięczne – opłata abonamentowa i
                      sieciowa stała).
    • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 02.04.10, 22:31
      działajo wiec i ja zobacze na własne oczy jak idzie.....
    • menia82 Re: IV V etap bloki C i D 12.04.10, 14:41
      blok D
      • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 13.04.10, 10:28
        Witam,
        mam pytanie czy blok C jest już zasiedlany ewentualnie jakieś
        wkończenia i może ktoś ma jakies informacje o terminie odbiorów
        bloku D
        • kika_fika_bryka Re: IV V etap bloki C i D 13.04.10, 14:59
          Blok C ma być oddany dla mieszkańców od 1 listopada 2010r.
          Wiem bo kupiłam mieszkanko na III piętrze , bud.C
          Pozdrawiam przyszłych sąsiadów!!
          • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 13.04.10, 16:45
            budynek c w listopadzie niemożliwe jak d na wrzesień a jest za
            nim....
            • ibatta Re: IV V etap bloki C i D 13.04.10, 20:47
              Blok C ma być oddany w czerwcusmile
              • lukas_k2 Re: IV V etap bloki C i D 15.05.10, 08:51
                Czekamy juz z niecierpliwosciasmile
    • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 18.04.10, 20:44
      Jeżeli mam ochotę zobaczyć jaki jest stan prac w bloku D jakie
      ruchy mam zrobić....
      • marek130279 Re: IV V etap bloki C i D 19.04.10, 22:16
        witam wszystkich i pozdrawiam, my też zakupiliśmy mieszkanko w bloku
        D. obserwuje forum osiedla Reymonta od ponad roku i uważam, że to
        dobry wybór. są lepsze i gorsze strony Radzymina i tego osiedla, ale
        sądze, że jest więcej plusów niż minusów. trzeba bowiem wlaściwie
        podejść do tematu dojazdów do W-wy, wykończenia mieszkania i
        racjonalizacji kosztów jego utrzymania. szukaliśmy mieszkania m.in.
        na Białołęce, Piasecznie, Ząbkach, Pruszkowie i Brwinowie, ale
        osiedle Reymonta wypadło w tym zestawieniu najkorzystniej. w umowie
        termin odbioru mieszkania mamy w sierpniu, ale może ktoś wie coś
        więcej na temat postepu prac i terminu odbiorów w budynku D
        • menia82 Re: IV V etap bloki C i D 11.05.10, 14:24
          Byłam na osiedlu 5 maja, i ogólnie na zewnątrz się dzieje, teren pod plac zabaw jest już wyrównany, ukladana była kostka na miejscach parkingowych pod blokiem E, natomiast dookoła bloku C, były już ogrodzone ogródki i chyba trawka zasiana, nie byłam w budynku D, gdyż było jakieś ogromne zamieszanie, ciężarówki coś zwalały, tak więc tylko to co widziałam na zewnątrz, co do obioru mieszkania w bloku D, pytałam u dewelopera, to Pani powiedziała, że są małe szanse że w sierpniu, czyli we wrześniu zgodnie z umową.
          • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 12.05.10, 09:17
            Z tego co mam na umowie, blok D termin oddania do 30 sierpnia....
            więc...?
            • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 12.05.10, 16:36
              wylot11 niewiem jako ty masz umowe ,ale u mnie jest napisane że
              ZAKOŃCZENIE PRAC BUDOWLANYCH DO 30 WRZEŚNIA a oddanie lokali do
              idywidualnego wykończenia OD 1WRZEŚNIA pozdrawiam sosiadów blok d.
              • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 12.05.10, 16:39
                sprostowanie mojej wypowiedzi ZAKOŃCZENIE PRAC BUDOWLANYCH do
                30sierpnia.
          • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 12.05.10, 22:21
            Odwiedziłem dzisiaj mój blok - D. Jest nieźle, na zewnątrz będą się zabierać do układania kostki przed naszym blokiem - już jest krawężnik smile. Placu zabaw nie zaczęli, a przed blokiem E kończą układać kostkę. W bloku D przy wejściu już są brązowe skrzynki na listy smile, windy nie ma jeszcze. Zwróciłem też uwagę na wszędobylskie rury na gaz przy suficie na korytarzu - ciekaw jestem czy to jakoś zakryją, bo wygląda obskurnie. Roboli w naszym bloku niewielu. Ja spotkałem tylko jednego na parterze.
            Moje mieszkanie już jest właściwie gotowe poza małymi szczegółami jak gniazdka i przełączniki i to, że robole zrobili sobie w mojej przyszłej sypialni jadalnię.
            Za naszym blokiem już stoi blok F i strasznie dużo tam balkonów, chyba będzie sporo małych mieszkań. Pewnie w czerwcu zaczną sprzedawać w nim mieszkania.
            • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 14.05.10, 10:08
              Witam, sąsiada i mam pytanie czy trzeba się umówić, czy można tak
              wskoczyć na budowe i zobaczyć postęp prac. blok D
              • kazio81 Re: IV V etap bloki C i D 14.05.10, 10:55
                Ja bylem w zeszla sobote w bloku C. Klatka byla otwarta i przy wejsciu byli
                jacys budowlancy ktorzy cos wykanczali. wiec sie zapytalismy czy mozemy wejsc i
                bez problemu pozwolili. Wiec najlepiej mysle isc na "dziko" smile
                • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 14.05.10, 13:34
                  Zgadzam się. Warto jednak zadzwonić, bo przy naszym bloku (D) od strony klatki
                  schodowej trwają spore prace i jeździ ciężki sprzęt.
                  Ja zadzwoniłem do biura. Kobieta powiedziała mi do której godziny można przyjść
                  i tyle.
                  • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 01.06.10, 14:18
                    Witam
                    Dziś dostałem tel od Developera w sprawie podpisania umowy z
                    zakładem energetycznym, termin do końca czerwca...
                    • kleopa-tra82 Re: IV V etap bloki C i D 01.06.10, 14:38
                      Czyli klucze będą dopiero za miesiąc?sad(
                      • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 01.06.10, 15:20
                        > Czyli klucze będą dopiero za miesiąc?sad(

Pisałem o D
                    • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 01.06.10, 14:44
                      witam! zakupiłam mieszkanie w budynku "D" i dzisiaj równiez
                      otrzymałam telefon od developera z informacją o konieczności
                      podpisania umowy z zakładem energetycznym w przeciągu miesiąca. Mam
                      poważne wątpliwości i pytanie czy to oznacza, ze ponosimy koszty
                      uzywania energii elektrycznej juz od dnia podpisania umowy???? Mam
                      nadzieje że sie mylę bo przecież termin odbioru mieszkań wyznaczono
                      na 31 sierpnia. Może ktos z przyszłych sąsiadów orientuje się o co w
                      tym chodzi? pozdrawiam!
                      • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 01.06.10, 20:17
                        Hi hi hi hi...
                      • aniszka86 Re: IV V etap bloki C i D 02.06.10, 10:54
                        Z tego co pamietam w momencie odbioru mieszkania spisywane sa
                        liczniki wiec bez obaw
                        • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 02.06.10, 12:24
                          wilekie dzięki za wyjaśnienia! rzeczywiście nawet w umowie
                          przedwstepnej jest paragraf o ponoszeniu kosztów energii od momentu
                          podpisania protokołu odbioru mieszkania...
                          A jak tam postęp prac w budynku "d"? Czy ktoś zainteresowanych był w
                          ostatnich dniach na budowie?pozdrawiam i duzo słonca w nadchodzacych
                          dniach wink
                          • markod41 Re: IV V etap bloki C i D 08.06.10, 10:26
                            kupiliśmy mieszkanie w bloku D. Dzwoniłem wczoraj do biura w sprawie
                            umów z zakładem energetycznym i uzyskalem informację, że do końca
                            czerwca developer chcialby aby wszyscy przyszli lokatorzy z budynku
                            D podpisali te umowy, po czym mają przekazać je do zakładu
                            energetycznego,umowy są tak skonstruowane, że nabierają ważności w
                            momencie odbioru mieszkania. uzyskałem też informacje, że w
                            najblizszym czasie nie będzie można wejśc na budynek D, ponieważ
                            kładą teraz na klatkach schodowych i korytarzach gresy. byłem
                            ostatnio w swoim mieszkaniu - są juz zamontowane drzwi wejściowe (co
                            prawda biale, ale wyglądają nie najgorzej i wydają się solidne),
                            piecyk Wiessmanna, wlączniki świateł, aparat domofonowy, nie ma
                            jeszcze gniazd elektrycznych,nie zwróciłem uwagi czy są juz
                            grzejniki. mieszkanie już w tej chwili wygląda na dosuszone, nie
                            czuć żadnej wilgoci budowlanej, myslę więc że z wilgocią nie powinno
                            byc problemu.od Pani w biurze dowiedziałem sie, że odbiory w budynku
                            D prawdopodobnie będą wcześniej niż jest zapisane w umowach, jednak
                            nie była w stanie tej informacji sprecyzować. czy ktoś z kupujących
                            w budynku D ma te tematy jakieś informacje, czy wiadomo już kiedy
                            będą odbiory w budynku C, bo to chyba już niedługo
                            • lukas_k2 Re: IV V etap bloki C i D 08.06.10, 10:32
                              Prawdopodobnie o 1 lipca, na pytanie czy jest szansa na wczesniejszy odbiór
                              usłyszałem że raczej nie..
                              • znyx Re: IV V etap bloki C i D 08.06.10, 20:33
                                A w bloku E podczas wiercenia otworów na instalacje gazową troche poszarpali
                                przewody zasilające do mieszkań wiec przy najbliższej okazji proponuje zobaczyc
                                czy takich wpadek nie ma przy innych blokach/klatkach
                                • jednaztrzech Re: IV V etap bloki C i D 08.06.10, 21:27
                                  Hej, przeczytała, że ktoś z Was szacuje, że opłaty za gaz latem będą 100 zł
                                  miesięcznie, zimą zaś 200 zł. Ja już chwilę tu mieszkam i przyszły mi 3 faktury
                                  po 800 zł a mamy lato...no prawie i już nie ogrzewam mieszkania. Mieszka się
                                  miło...to najważniejsze.
                                  • niedzwiadek50 Re: IV V etap bloki C i D 09.06.10, 20:06
                                    Witam wszystkich sąsiadów bardzoooo cieplutko byliśmy dzisiaj podpisać c umowę
                                    na liczniki i uzyskaliśmy informację że odbiór mieszkanka bedzię w lipcu .
                                    Bardzo miła wiadomość.
                                    POZDRAWIAM SĄSIADÓW
                                    • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 09.06.10, 21:21
                                      Dziwne ja wczoraj podpisywałem umowe i uzyskałem wiadomość ze w
                                      sierpniu nierozumiem .......może coś sie zmieniło od wczoraj he
                                      he
                                      • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 10.06.10, 16:23
                                        Może niedzwiadek50 jest z bloku C.

Lipiec dla bloku D wydaje mi się nierealny.
                                        • nikkoo83 Re: IV V etap bloki C i D 10.06.10, 22:23
                                          Witam,
                                          ja oczekuję mieszkania w 12C i otrzymałem informację, że odbiory będą w czerwcu.
                                          Z resztą tak też napisane jest w umowie: odbiór do 30czerwca 2010.

Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadówsmile
                                          • lukas_k2 Re: IV V etap bloki C i D 11.06.10, 11:00
                                            Ja tez jestem z bloku 12C i u mnie takiego zapisu nie ma. Jest natomiast ze
                                            prace budowlane zakoncza sie do 30 czerwca a lokale zostana udostepnione od 1 lipca.

Z informacji z biura sprzedaży dowiedziałem się ze odbiory rozpoczna sa w lipcu.
                                            • ibatta Re: IV V etap bloki C i D 11.06.10, 14:12
                                              Witam sąsiadówsmile Ja tez zakupiłam mieszkanie w bloku 12C i dostałam informację,
                                              ze odbiory zaczynają się w lipcu ponieważ nie ma jeszcze gazusad
                                              Pozdrawiam
                                      • menia82 Re: IV V etap bloki C i D 13.06.10, 20:57
                                        chodzi o to że rozłożą odbiór lokali, bo przecież wszyscy lokatorzy jednego dnia nie odbiorą, a poza tym mamy sezon urlopowy, i nie wszystkim na rekę jest wcześniejszy odbiór, mi powiedziano , że pewnie na początku lipcam, ale ja wolę zgodnie z umową
                                        • ibatta Re: IV V etap bloki C i D 14.06.10, 14:05
                                          Odbiory zaczynają się od 5lipcasmile
                                          • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 21.06.10, 14:55
                                            witam seredcznie! nie wiem co sadzic o odbiorach mieszka w budynku
                                            C...okazuje się że mieszkania będą oddawane bez gazu. Co o tym
                                            sądzicie?
                                            • ablue20 Re: IV V etap bloki C i D 22.06.10, 10:03
                                              Jak to bez gazu?? Bez gazu nie bedziecie mieli cieplej wody ani
                                              ogrzewania co prawda mamy zaraz lato ale jednak...
                                              • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 22.06.10, 10:26
                                                wprawdzie ja zakupiłm mieszkanie w budynku D ale nie podpiszę
                                                protokołu odbioru mieszkania bez gazu. I myslę że im więcej osób z
                                                bloku C to zrobi tym lepiej dla nich samych. Później developer może
                                                mieć ten problem głęboko w ....
                                                • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 22.06.10, 14:26
                                                  Jeśli odbierzecie mieszkanie bez gazu to moje pytanie czy czynsz
                                                  będzie niższy z tego tytułu?
                                                  • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 22.06.10, 17:06
                                                    Jak można płacić za coś czego nie masz. A o składnikach czynszu jest na stronie
                                                    dewelopera.
                                                  • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 08.07.10, 10:24
                                                    Co do czynszu to chodzi mi czy będą jakies bonifikaty z tytułu
                                                    niedogodności związanych z brakiem gazu,
                                                    i przy okazji blok c jest w trakcie odbiorów ciekawe od kiedy zaczną
                                                    się odbiory w d, może na początku sierpnia?
                                                  • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 13.07.10, 04:47
                                                    Kiedy my zaczniemy odbiory....blok D. Tak ciągnie się ten czas jak
                                                    flaki w oleju......
                                                  • sara-26 Re: IV V etap bloki C i D 22.07.10, 10:53
                                                    No właśnie smile może ktoś już ma informacje o terminie odbiorów w bloku D ? Już się nie mogę doczekać ....
                                                  • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 22.07.10, 11:31
                                                    Dziś dzwoniłem do biura dewelopera i pani z sekretariatu
                                                    poinformowała mnie, że najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będa
                                                    dzwonili i umawiali się na odbiory mieszkan oczywiście blok D.
                                                    Pozdrawiam
                                                  • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 22.07.10, 14:41
                                                    witam! a czy w mieszkaniach będzie juz podłączony gaz? Bo z tego co
                                                    słyszałam w bloku C odbierano mieszkania bez gazu. Pozdrawiam!
                                                  • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 27.07.10, 10:51
                                                    warpcn napisał:

> Dziś dzwoniłem do biura dewelopera i pani z sekretariatu
                                                    > poinformowała mnie, że najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu
                                                    będa
                                                    > dzwonili i umawiali się na odbiory mieszkan oczywiście blok D.
                                                    > Pozdrawiam
                                                    Ciekawe info..
                                                    Tylko czy to nie jest za wcześnie?
                                                    I czy również bez gazu?
    • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 03.08.10, 11:37
      witam! czy ktoś zdecydowal sie na odbiór mieszkania w budynku "d". W
      zeszły piatek miałam telefon od developera ale nie zdecydowałam się
      na odbiór mieszkania bez gazu...
      • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 04.08.10, 12:00
        Podali jakiś przybliżony termin podłączenia gazu?
        • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 04.08.10, 13:25
          mi powiedziano, że gaz będzie podłączony do 30 sierpnia.
          • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 04.08.10, 14:08
            Jaką datą odbioru proponowali? bez gazu..
            • sara-26 Re: IV V etap bloki C i D 04.08.10, 23:26
              Ja odbiór mieszkania bez gazu mam 11 sierpnia natomiast podłączenie gazu będzie do końca sierpnia.
              Co do umowy o podłączenie gazu to sprawdziłam i faktycznie wszystko jest ok. (potwierdzone informacje z MSG z działu przyłączania odbiorców) smile
              • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 05.08.10, 07:17
                Czekam na tel.od Dev.w sprawie odbioru i chyba zdecyduję sie na
                odbiór bez gazu,natomiast termin odbioru u siebie widziałbym pod
                koniec sierpnia..
    • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 10.08.10, 20:18
      cześć wszystkim! czy coś się dzieje z naszym kochanym gazem????
      • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 11.08.10, 08:39
        czy ktoś już odebrał mieszkanie w bloku d i jakie wykrył
        niedociągnięcia.
        • menia82 Re: IV V etap bloki C i D 11.08.10, 09:15
          Do mnie dzwonił Pan od dewelopera, umówić mnie na odbiór, z racji tego że mi się nie spieszy, powiedziałam że będę trzymała się umowy, to Pan mi powiedział, że odbiory w bud. D trwają już od dwóch tygodni, i wszyscy podchodzą entuzjastycznie do tej informacji tzn. do wcześniejszego odbiru, dlatego go dziwi że mnie to nie cieszy, tylko zapomniałam zapytać, czy żeczywiście już ktoś odebrał, bo na forum cisza.
          • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 11.08.10, 10:34
            do mnie również dzwonili w zeszłym tygodniu ale odmówiłam odbioru
            mieszkania bez gazu.Pani próbowła mnie zachęcić do odbioru po
            podpisuja jakieś zobowiązanie, że gaz będzie do 30 sierpnia. Ja wole
            poczekać...
            • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 12.08.10, 07:51
              Zgodziłem się na odbiór miedzy 15 a 20 sierpnia ,odbiory są od 10,
              więc skąd info że trwają już od dwóch tygodni?
              Co do wpisów może nie wszyscy znają to forum?
              • ablue20 Re: IV V etap bloki C i D 12.08.10, 13:29
                jak kto skąd info ze odbiory trwają? Skoro ludzie tam juz remontują to chyba przez okno nie weszli? smile
                • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 12.08.10, 14:18
                  Wydawało mi się że odbiory są od 10 sie. smile
                  • wykrzo Re: IV V etap bloki C i D 12.08.10, 15:49
                    widać są równi i równiejsi. jedni już mieszkają inni jeszcze na klucze czekają.
                • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 12.08.10, 17:48
                  Miałem na mysli blok D, tak nawiasem ..remontują to już coś popsuli?
                  smile
                  • markod41 Re: IV V etap bloki C i D 13.08.10, 22:38
                    odbiory w budynku D rozpoczęły się 4 sierpnia, tego dnia odebrałem
                    mieszkanie bez większych zastrzeżeń. mieliśmy trochę źle zamontowaną
                    słuchawkę domofonową w holu, ale panowie z Willa Developer na naszą
                    prośbę jeszcze tego samego dnia ją przesunęli, otrzymaliśmy protokół
                    zobowiązujący dewelopera do podłączenia gazu najpóźniej do 31
                    sierpnia. a od poniedziałku ruszamy z wykańczaniem. moim zdaniem
                    odbiór bez gazu nie jest problemem, a korzyści są takie, że
                    sprzyjająca pogoda pozwoli na dosuszenie mieszkania po wykończeniu
                    bez wykorzystania ogrzewania z piecyka. to wg mnie jest
                    najważniejszy czynnik aby uniknąć wilgoci w mieszkaniu jak już się
                    wprowadzimy. pozdr wszytkich sąsiadów
    • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 16.08.10, 20:35
      jak odbiory w bloku D ile osób juz odebrało mieszkania.....
      • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 17.08.10, 09:47
        a ja mam pytanie z trochę "innej beczki". Juz wczesniej zalozyłam
        wątek dotyczący podwyższenia od przyszłego roku stawki Vat na nowe
        mieszkania - niestety wątek został bardzo szybko usunięty...
        Drodzy sąsiedzi czy myślicie, że będziemy mieli to szczęście i
        zdazymu podpisac akty notarialne do końca roku? W przeciwnym razie
        bedziemy zobowiazani do dopłacenia róznicy podatku...
        • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 30.08.10, 15:33
          Ale dlaczego mamy dopłacać bo VAT się zmienia, mamy umowy
          przedwstępne i jest tam konkretna kwota zapisana, idąc Pani tropem
          mieszkanie kupowałem po 4100 za metr +7 % VAT , a teraz deweloper
          sprzedaje po 4200 za metr + 7 % VAT- to też mu powinienem dopłacić,
          nas obowiazuje chyba VAT jaki obowiązywał w dniu podpisania umowy
          przedwstępnej. Pozdrawiam
    • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 18.08.10, 18:29
      pozdrawiam sosiadów z bloku D jak odbiory mieszkań i czy dużo osób
      już odebrało
      • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 24.08.10, 10:20
        ja już jestem po odb. , co do ilości odebranych mieszkań to trudno
        powiedziec ile jest już odebranych, ale wczoraj byłem w bloku to juz
        w kilku mieszkaniach ostro pracują z wykańczaniem, ja tez startuję z
        wykanczaniem. pozdr
        • znyx Re: IV V etap bloki C i D 24.08.10, 18:13
          Witam

Jeśli można prosic to niech Pan napisze jakie wady i usterki zostały wykryte.
          Pozdrawiam sąsiad z bloku E.
          • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 25.08.10, 11:58
            Ja generalnie nie miałem wad, poza popękanymi ścianami- naprawione,
            drzwi w komórce ocierały-podszlifowane, ściany i posadzki raczej na
            tak-zobaczymy jak wejdą fachowcy od płytek, podłóg itp. zobaczymy co
            oni powiedzą, brak gazu jest sprawą oczywistą, woda po podłączeniu
            kranu leci ,elektryka narazie działa, co wyjdzie w trakcie to się
            zobaczy. pozdrawiam
            • ibatta Re: IV V etap bloki C i D 25.08.10, 12:04
              A czy ktoś może coś wie na temat podłączenia gazu, kiedy to nastąpi? Niby w
              umowie jest do końca sierpnia, ale jest już 25, i cisza...
              Pozdrawiam
              • damiannnn Re: IV V etap bloki C i D 25.08.10, 17:56
                Dzwoniła dziś do mnie pani z biura z informacją, że można podpisywać
                umowy z gazownią. Po podpisaniu umowy będziemy umawiać się na
                rozruch piecyka.
                • ibatta Re: IV V etap bloki C i D 26.08.10, 09:24
                  To supersmile Mam nadzieję, że i do nas niedługo zadzwoni
                  • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 26.08.10, 13:19
                    ja też dostałam telefon - w poniedziałek wybieram sie do Wołomina by
                    podpisac umowę - im szybciej to zrobimy tym prędzej bedziemy milei
                    gaz! Pozdrawiam!
                    • ibatta Re: IV V etap bloki C i D 30.08.10, 15:51
                      No my już jestesmy po podpisaniu umowy. Panie w gazowni powiedziały, że już w
                      tym tygodniu powinien być podlączony gaz smile
                  • kasa6 Re: IV V etap bloki C i D 20.09.10, 20:30
                    jeżeli bym takiego złapal na laniu to nieręcze za siebie zlizywal by to......
                  • inneska80 Re: IV V etap bloki C i D 18.10.10, 15:32
                    tak szybko wam oddaja te bloki ze az strach pomyslec co sie bezie działo potem........
                • kleopatrix Re: IV V etap bloki C i D 02.09.10, 15:25
                  Drodzy Sąsiedzi, jak tam idzie wykańczanie mieszkanek?smile) Kiedy się wprowadzacie?
                  • kazio81 Re: IV V etap bloki C i D 02.09.10, 16:11
                    Zamierzamy sie wprowadzic pod koniec wrzesnia, we wtorek odpalamy piecyk.
                    Zostalo tylko pomalowac, kuchnia i panele
                    • ibatta Re: IV V etap bloki C i D 02.09.10, 17:31
                      Witam sąsiadówsmile My już mamy uruchomiony piecyk. Zamierzamy powoli się wprowadzaćsmile
                      Pozdrawiam
                      • lukas_k2 Re: IV V etap bloki C i D 02.09.10, 21:09
                        Witam.
                        My też już planujemy się niebawem wprowadzić. Mieszkanko już prawie wykonczone.
                        • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 02.09.10, 21:28
                          Witam - ja też jestem uz po odbiorze i uruchomieniu piecyka. Podobno nie można się wprowadzać
                          póki budynek nie zostanie dopuszczony do uzytkowania...
                          • markod41 Re: IV V etap bloki C i D 02.09.10, 21:52
                            do anulkabi. teoretycznie nie mozna, ale po co takie rzeczy wypisywać na forum. najlepiej byłoby
                            się jeszcze udać do odpowiedniej instytucji i złożyć donos na takie osoby. my też mamy zamiar
                            wprowadzić się na przełomie wrzesień/październik. dlatego proponuje ci takie uwagi pozostawic dla
                            siebie. PS a z jakich żródeł masz informację o tym, że możemy być zagrożeni dopłatą VATU?
                            • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 03.09.10, 08:00
                              składanie donosów nie leży w mojej naturze - najwyraźniej w Pana głowie rodzą się takie chore
                              pomysły. Jeżeli nie wie Pan po co pisze się takie rzeczy na forum to pozostaje mi tylko współczuć
                              niewiedzy. A co do Vatu - to proszę posłuchać wiadomośc i poczytać trochę prasy - wszystko się
                              Panu wyjaśni. Pozdrawiam.
                              • scarlo11 Re: IV V etap bloki C i D 03.09.10, 08:29
                                anulkabi napisała:

> A co do Vatu - to proszę posłuchać wiadomośc i poczytać trochę prasy
                                > - wszystko się

Nie bardzo rozumiem co ma do tego termin aktu notarialnego.
                                Przecież jeśli za mieszkanie zapłacę całość przed podwyżką vatu to otrzymuję fakturę za zakupu
                                mieszkania zgodna z tym co mam na umowie przedwstępnej. Podpisanie aktu to tylko przeniesienie
                                (wyodrębnienie) własności. Nie rozumiem czemu mieli byśmy dopłacac vat ?

Pozdrawiam
                                • kleopatrix Re: IV V etap bloki C i D 03.09.10, 11:29
                                  Z tego co się orientuję to gdybyśmy kupowali mieszkanie na przełomie roku i nie
                                  zapłacili całości należności przed nowym rokiem, to wtedy developer mógłby nam
                                  doliczyć różnicę. Ale w tej sytuacji wydaje mi się to nierealne. My płaciliśmy
                                  za mieszkanie wg stawek określonych na dzień podpisania umowy i taka stawka nas
                                  obowiązuje.
                      • kleopatrix Re: IV V etap bloki C i D 03.09.10, 11:30
                        Widzę, że większość z nas wprowadza się w tym miesiącu, supersmile My również i to
                        już za tydzień. Pozdrawiamy sąsiadów.
                        • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 03.09.10, 12:56
                          fajnie wink a co do vatu - mam nadzieję że nasz kochany rząd nie wymysli jakiegos bzdurnego
                          przepisu - w chwili obecnej nikt nie wie jak to będzie ostatecznie wygladało - rozmawiałam na ten
                          temat z developerem i uważam że moim obowiązkiem jest podzielenie się tymi informacjami z
                          przyszłymi sąsiadami. Przeciez nam wszystkim zależy na tym samym - szczególnie w wkwestii
                          płacenia podatków..Dla zaniteresowanych ciekawy artykuł:
                          www.nieruchomosciowo.biz/nieruchomosci/finansowanie/podwyzka-vat-moze-uciac-rabaty-u-deweloperow/
                          • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 06.09.10, 14:33
                            Witam
                            W mieszkaniach sa gniazda do tel sat. przy odbiorach kierownik informował że na dachu budynku jest antena satelitarna, czy wystarczy tylko dekoder i już mamy tv?
                            A może już ktoś to sprawdził?
                            • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 20.09.10, 12:31
                              witam! drodzy sąsiedzi - bardzo proszę o poinstruowanie robotników wykanczających mieszkaniaw budynku D, że winda nie służy do załatwiania potrzeb fizjologicznych. To co się dzieje w naszej windzie to jakaś kpina.
                              • kleopatrix Re: IV V etap bloki C i D 20.09.10, 13:16
                                Pani mówi poważnie, aż tak niewychowane typy wykańczają ludziom mieszkania?
                                • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 20.09.10, 14:30
                                  co do windy - to niestety na poważnie. Smród jest niemożliwy...Szkoda, że nikt nie szanuje cudzej własności.Później nam mieszkańcom zostanie smród i brud po tych wszystkich debilach.
                                  • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 20.09.10, 14:43
                                    Potwierdzam. I to nie pierwszy raz tak jest, tyle że teraz to śmierdzi moczem już od kilku dni. Jak pomyślę, że będę korzystał później z tej windy to mi niedobrze.

Poza tym płytka na podłodze przy windzie już rozwalona. Nie wiem kto i jak to zrobił, ale żenada.
                                    • fajny-wiesio Re: IV V etap bloki C i D 04.10.10, 15:07
                                      Czy był ktoś z was ostatnio w bloku? Dlaczego płytki przy windzie są powyłamywane? Jak tak dalej pójdzie to jak skończą się wykończenia to parter będzie ruiną.
                                      • warpcn Re: IV V etap bloki C i D 18.10.10, 11:19
                                        Co prawda płytki są już położone przy windzie, ale ludzka fantazja nie zna granic, goście wwozili palętę płytek( 400- 600 kg) paleciakiem rozwalając płytki, próg w drzwiach .
                                        Prośba o zamykanie drzwi do komórek lokatorskich bo za chwilę będziemy tam mieli miejski szalet jak w windzie.
                                      • inneska80 Re: IV V etap bloki C i D 18.10.10, 15:35
                                        a moze to nie robotnicy- tylko dzieciaki szlajające sie po blokach
    • kleopatrix Re: Do właścicieli psa!!! (bud.C parter) 20.09.10, 13:41
      Chciałabym Państwa poinformować, że są Państwo odpowiedzialni za szkody, jakie zwierzę może spowodować. Dotyczy to również sytuacji, gdy psy swoim ujadaniem, szczekaniem nadmiernie hałasują. Według kodeksu wykroczeń każdy kto, czy to krzykiem, hałasem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek w nocy, może zostać ukarany karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzyw-ny. Każdy właściciel zwierzęcia musi zadbać o to, by zwierzę swoim zachowaniem nie zakłócało spokoju innych ludzi! Jeżeli psy ujadają, szczekają niemal bez przerwy, to na pewno jest to naruszenie zasad współżycia społecznego. Co ważne, zakłócenie spokoju może mieć miejsce zawsze, a więc o każdej porze dnia i nocy. Tak więc właściciel psa odpowiada za zakłócanie spokoju przez psa, niezależnie od tego czy ten ujada w dzień czy w nocy. Jeżeli sam właściciel nie reaguje na zwracanie mu uwagi, to jak najbardziej można zwrócić się do policji czy straży miejskiej o interwencję! Niereagowanie przez Państwa na ciągłe szczekanie psa, może doprowadzić do tego, że któregoś dnia zapuka do Państwa policja i zostaniecie Państwo ukarani mandatem. Ale to nie wszystko, ponieważ każdy z okolicznych mieszkańców może założyć Państwu sprawę z powództwa cywilnego. Sama mam pieska, ale nie pozwalam mu na szczekanie w mieszkaniu, na balkonie, a nawet na spacerze, bo wiem, że może to być uciążliwe dla innych i wiem, że wychodząc z nim na spacer, muszę uszanować prawo innych do spokoju (zarówno dziennego jak i nocnego). Mam nadzieję, że właściciele psa odczytają tego posta i się poprawiąsmile
      • nikkoo83 Re: Do właścicieli psa!!! (bud.C parter) 20.09.10, 22:23
        Witam,
        niestety wydaje mi się, że "owi" właściciele psa nie odczytają tego posta. Może warto zwrócić uwagę osobiście? Odczułem ten sam problem na własnej skórze, przy najbliższym taki przypadku, osobiście sam zwrócę uwagę.
        Pozdrawiam,
        Sąsiad z bloku C ( w okolicy szczekającego psa)
        • kleopatrix Re: Do właścicieli psa!!! (bud.C parter) 21.09.10, 08:22
          Miałam nadzieję, że może jednak odczytają, ale tak czy owak również zwrócę uwagę osobiście, jeśli sytuacja się powtórzy. Pozdrawiam. Sąsiadka z C.
    • anulkabi Re: IV V etap bloki C i D 19.10.10, 14:31
      witam sąsiadów z budynku D. poruszylam juz ten temat na nowym forum, ale być może nie wszyscy jeszcze tam dotarli. Chciałam poruszyc kwestią dosuszania mieszkań. Tak dużo mówi się o ogromnej wilgoci panującej na naszym osiedlu, o grzybie i pleśni a niestety wiekszośc mieszkań nie jest ogrzewana...Rozumiem fakt że Ci którzy jeszcze nie mieszkaja chcą zaoszczedzić na ogrzewaniu ale niestety odbije się to wszystkim lokatorom poważną czkawką. Był u mnie fachowiec od podłogi i po zmierzeniu wilgotności szlichty złapał się za głowę...Pragnę przestrzec przyszłych sąsiadów którzy juz wykańczają mieszkania przed położeniem drewnianej podłogi w obecnej sytuacji w naszym bloku...Gdybysmy zaczeli ogrzewać mieszkania sytuacja wolnymi krokami pewnie doszłaby do normy...
      • wylot11 Re: IV V etap bloki C i D 19.10.10, 14:33
        Witam
        mieszkam na I p blok D , jakie były wskazania?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka