syrenka.4 20.12.10, 11:13 Proszę o opinię dot. Hotelu Cataract Marsa Allam Resort Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
yazaman Re: Cataract Marsa Allam Resort 20.12.10, 19:53 A co konkretnie chcesz wiedzieć? 90% gości to Włosi, co przekłada się na animacje - i dla dzieci i dla dorosłych głównie po włosku. Fajniej spędzić czas z fajką na plaży ( na lewo od hotelowej plaży jest fajna kawiarenka, taka 'miejscowa') W hotelu włoski kucharz i naprawdę dobre włoskie jedzenie - 'dodatkowo' do standardowych egipskich dań all'owskich. Pokoje sprzątane, łabądki z ręczników robione jak należy - taki 4* standardzik, baseny czyste, plaża, ręczniki też. Na terenie hotelu niewielkie 'centrum' handlowe - znaczy się z pięć sklepików, w tym coś co nazywają apteką ale piłkę plażową też tam kupisz Zero typowych dziecięcych atrakcji (zjeżdżalnie, place zabaw itp) , moje 9 letnie dziecię już nie potrzebowało tych bajerów, zadowalało się rafą ale taki 3-4 latek może się nudzić. Rafa... to osobny temat. Już hotelowa, na która schodzisz z pomostu urzeka a dostępne masz jeszcze inne cuda - wystarczy wyruszyć gdzieś z bazą nurkową (byle nie z tą z hotelu, zaraz obok na plaży jest b. dobra baza, polecam). To Marsa - pewnie o nim czytałaś, dla mnie kosmos - piękno, przestrzenie i niewielka komercja w porównaniu z Sharm czy Hurghadą (to już się zaczyna zmieniać) - ale nie spodziewaj się dyskotek, promenad itp atrakcji. Podam Ci przykład - quady w H. to trzydziesto-maszynowa wyprawa, równiusieńko, z zegarkiem, gęsiego, z cepeliowską 'wioską beduinów' i seryjnie pieczonym 'chlebkiem'. Quady w Marsa to przygoda, np trzy maszyny, jedziesz jak długo ustalisz, gdzie ustalisz, naturalnie, bez pośpiechu i cepelii, niezapomniane wrażenia. Minusem jest wybór, a co za tym idzie cena, tzw. fakultetów, w zasadzie żaden Coś jeszcze chcesz wiedzieć? Odpowiedz Link Zgłoś
syrenka.4 Re: Cataract Marsa Allam Resort 21.12.10, 10:11 Napisz coś o rozrywkach hotelowych np. organizowanych przez animatorów, wieczorne rozrywki, wybór jedzenia i ich smak. napoje jakie te alk. i bezalk. Odpowiedz Link Zgłoś
yazaman Re: Cataract Marsa Allam Resort 21.12.10, 19:54 Animacje dla dorosłych w dzień to: gimnastyka w wodzie, rozgrywki piłki wodnej, a na plaży joga, nauka tańca brzucha i chyba tyle w dzień, a wieczorem codzienne spektakle, takie typowe hotelowe, skecze, jakieś wieczory tematyczne itp, późnym wieczorem zaganianie gości do dyskoteki (imprezy zwykłe, w pianie, tematyczne). Animacje dla dzieci: w dzień zabawy w kąciku dziecięcym, jakieś rysowanki, konkursy, dużo zabaw w basenie, wspólne dziecięce wypady na plażę, a tam typowe zabawy - jakieś zawody, przeciąganie liny np, budowanie zamków z piasku itp. Wszystko w j. włoskim, ale są też animatorzy z rosji lub ukrainy, niemiec - w sumie spokojnie wszyscy się dogadują To nie jest hotel moloch, gdzie cały czas coś się dzieje. Sporo osób przyjeżdża tu głównie by ponurkować, więc wieczorami po prostu już nie mają siły się bawić Odpowiedz Link Zgłoś
syrenka.4 Re: Cataract Marsa Allam Resort 04.01.11, 09:59 Jakieś nowe wieści? Czy zawalony pomost będą remontować? Odpowiedz Link Zgłoś
amat1 Re: Cataract Marsa Allam Resort 04.01.11, 11:00 Raczej na to nie licz w najbliższym czasie. Pomost zniszczyło podczas sztormu ubiegłej zimy i do dzisiaj nic nie zrobili Tu masz link do zdjęcia z grudnia ub. r. www.holidaycheck.pl/hotel-Zdjecia_Hotel+Cataract+Resort-ch_ub-hid_67462.html?action=detail&mediaId=1157895357&mediaOrder=4 Odpowiedz Link Zgłoś
syrenka.4 Re: Cataract Marsa Allam Resort 21.01.11, 09:10 Ponawiam wątek.Może jakieś nowe wieści? Odpowiedz Link Zgłoś
yazaman Re: Cataract Marsa Allam Resort 25.01.11, 20:09 Pomost w sierpniu 2010 był jak najbardziej sprawny - tyle, że tak od połowy Tzn przez ok 100-150 metrów trzeba przejść mielizną i wchodzi się za pomocą takiego podejścia -kurczę nie wiem jak to nazwać, takie plastikowe ale stabilne, połączone ze sobą elementy - na pomost. Na pomoście wszystko ok, deski całe, barierki też, drabinka do zejścia do wody w porządku, jest jeszcze zejście bezpośrednie, do skoków - takie drzwiczki szklane, rozsuwasz, skaczesz i pływasz. Nie wiem jak wcześniej wyglądał pomost, czy był od samego brzegu ale tak jak było teraz było całkiem oki i jak bym nie wiedziała, że pomost ucierpiał podczas sztormu to niczego bym się nie domyślała (taki pomost nie od samego brzegu spotkałam już kiedyś w innym hotelu). Odpowiedz Link Zgłoś