Dodaj do ulubionych

Tabletki anty, a kalendarzyk

27.12.12, 11:35
Czesć,

od razu zacznę, że nie mam 16 lat, a może to i szkoda - bo teraz w szkołach średnich jest przystosowanie do życia w rodzinie i może gdybym miał taką lekcję zamiast np. wiedzy o kulturze, czy podstaw przedsiębiorczości - pytania nie musiałbym zadawać.

Od 3 miesięcy moja dziewczyna bierze tabletki Yasminelle. Oboje jeszcze się uczymy i z tego też powodu prawdopodobnie mamy 'hopla' na punkcie antykoncepcji.

Zanim zaczęliśmy stosować kalendarzyk, używaliśmy samych gumek.

Teraz moje pytanie - dziewczyna stosuje tabsy, ale zgodnie ze starym zwyczajem tak sobie zagląda w kalendarz i liczy te dni. Czy jest sens? Czy tabletka zabezpiecza nawet w tym teoretycznie najbardziej płodnym 13-14 dniu? Wiem, że nie ma metody która daje 100% pewności, ale możnaby chyba mówić o dużym poczuciu komfortu, gdyby w tym okresie stosować dodatkowo prezerwatywę?

Wiem, pewnie dla niektórych użytkowniczek i użytkowników temat jest śmieszny. Ale proszę o opanowanie konwulsji wywołanych śmiechem i odpowiedź na serio smile

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • doral2 Re: Tabletki anty, a kalendarzyk 27.12.12, 19:45
      czescmajstersztyk napisał(a):

"...Teraz moje pytanie - dziewczyna stosuje tabsy, ale zgodnie ze starym zwyczajem
      > tak sobie zagląda w kalendarz i liczy te dni. Czy jest sens? ..."

nie ma.

"..Czy tabletka zabezpiecza nawet w tym teoretycznie najbardziej płodnym 13-14 dniu?..."

tak.

i ulotkę sobie poczytajcie.
      dwa razy, najlepiej.
    • horpyna4 Re: Tabletki anty, a kalendarzyk 29.12.12, 16:29
      13 - 14 dzień wcale nie musi być najbardziej płodny.

A jeżeli bierze tabletki, to nie dochodzi do owulacji, bo jest ona blokowana hormonalnie. Więc nie można mówić o dniach płodnych, bo one nie zależą od kalendarza, tylko od owulacji.

Może jednak wypadałoby najpierw zapoznać się trochę z fizjologią? A kalenarzyk machnąć do śmieci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka