Dodaj do ulubionych

Czym zapobiec przeziębieniu?

23.09.09, 22:34
Dziewczyny co podajecie maluchom żeby się uodporniły i nie załapywały
przeziębień. Ja w tamytym roku od pażdziernika do kwietnia podawałam cebion
multi na zlecenie lekarza , nie wiem czy to było na odporność czy z braku wit.
Teraz jeszcze nie byłam u lekarza i nie wiem co podawać. Dodam moje szczęście
ma 17 m-c i zaczęła sama chodzić.
Obserwuj wątek
    • anxiunamun Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 23.09.09, 22:39
      Może być jeszcze tran np. Moellersa albo preparat witaminowy np.
      Mutlivitamol. Ale najważniejsze to zdrowa dieta, dużo ruchu na
      świeżym powietrzu i nie przegrzewanie.
      • mama-cudownego-misia Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 23.09.09, 22:42
        Dokładnie tak.
        U nas dodatkowo sprawdza się codzienna łycha syropu z malin i/lub
        dzikiej róży.
        • traganek Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 24.09.09, 08:37
          Ja moje bliźniaki faszeruję od pół roku tranem. Przez całe lato
          jadły ok 1 kg malin dziennie (strasznie lubią maliny a babcia
          uruchomiła domową produkcję), borówki amerykańskie, jagody etc. Całe
          lato biegały na bosaka, najczęściej po mokrej trawie. Chodziły na
          basen, kąpały się w morzu. Codziennie ok 6-7 h na dworzu, częste
          spacery, nie przegrzewanie. Mimo wszystko infekcję złapały przy
          pierwszym kontakcie z wirusemsad
          • mama-cudownego-misia Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 24.09.09, 10:04
            No bo niestety każde dziecko musi w pewnym momencie życia uzyskać
            odporność na najczęstsze wirusy "przedszkolne". Małgosia zdrowa, w
            dobrej kondycji, a też się liczę z tym, ze złapie. Zresztą poszła
            między gile do piaskownicy i pokasłuje od tego czasu.
            Tyle, że układ odpornościowy kształtuje się w akcji, a moje guru,
            prof. Jelonek, pisuje, że 3-4 takie infekcje rocznie są konieczne dla
            prawidłowego rozwoju układu odpornościowego i ważne, jak dziecko z
            nich wychodzi, nie że na nie zapada. Wychorują się i jako starszaki
            będą takie zdrowe, że szok, zobaczysz...
            • traganek Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 24.09.09, 13:47
              Niestety tym razem dałam Antkowi antybiotyk więc ta batalia już dla
              nas jest przegrana. Zobaczymy jak będzie z następną infekcją
              • mama-cudownego-misia Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 24.09.09, 14:00
                Jak trzeba, to trzeba. Tez dwa razy dałam.
                Niektóre dzieci jeszcze świetnie reagują na różne nalewki z bursztynu i
                na różne pszczele mleczka i miody, ale to nie dla alergików.
                • karro80 Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 24.09.09, 14:13
                  A tymi mleczkami itp - kiedyś miliśmy od pszczelarza, ale te w
                  sklepie są pasteryzowane(na 100% wiem) - czy te "od znajomego" nie
                  będą miały jakichś syfów - my dorośli to spoko, ale dzieć?
                  • mama-cudownego-misia Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 25.09.09, 07:32
                    Wiesz, ja od znajomego dostałam jakiś coś, do zalewania na nalewkę,
                    co było takie obrzydliwe i bjeee, że się nie przemogłam. Czułki w tym
                    były, pszczele stopy i odwłoki, wszystko zbite z jakąś szarą
                    śmierdzącą masą (rzyg). Po rozpuszczeniu i zgranulowaniu wygląda o
                    niebo lepiej.
                    Ale tak sobie myślę, ze jak nasze dzieci przetrzymały syfy OIOMowe i
                    te tony leków, które dostawały, to niewiele im zaszkodzi... Na pewno
                    nie pszczela stopa.
    • karro80 Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 24.09.09, 13:56
      Tran, miód i maliny, przy chociażby lekko podejrzanym kichu
      euphorbium do nosiska, jak słyszę, że rano przymarzła i chrypi
      (odkrywa się, a spimy przy otwartym oknie), pokichuje to euphorbium
      i tantum do gardła - jeden psik - do południa jest ok.

      Cebion multi mamy zalecony-3 krople, ale nie na odporność - w razie
      co, bo u małej była dość duża suplementacja na osteopenię, włcznie z
      vit C(duże ilości są pomocne w leczeniu tego)-teraz jest ok, ale
      profilaktycznie mamy dawać - pewnie do następnej wizyty w marcu, jak
      zrobię morfo i poziomy wapn-fosfor, będzie ok to się jakoś w
      kwietniu odstawi.

      A chorowała w tamtym roku? Jak nie to dawaj może to samo...

      Mała ma półtora roku, nie choruje od wyjścia ze szpitala tylko katar
      2 razy zimą miała, raz zaczerwnione gardło czyli oki.
      • agnes0406 Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 24.09.09, 14:28
        Dzięki dziewczyny.Oświeciłyście mnie . Mała w tamtym roku w ogóle nie chorowala
        , a więc nawet nie znam żadnych psików do nosa czy do gardła.Teraz wiem w razie
        czego o co pytać w aptece.
        • karro80 Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 24.09.09, 14:36
          Może byc też woda morska sa też z minerałamismile, wapno, cebion zwykły.
          I jeszcze może pulmeks to takie do smarowania plecków i klatki
          piersiowej - ja jeszcze smarowalam stopy i skarpety dawałam, napar z
          lipy na noc - lepiej mieć małą apteczkę i nie korzystaćwink
          Aha ja nie uzywam nic na gorączkę oprócz chłdnego jogurtu i chłodnej
          kąpieliwink, ale mam aptekę pod blokiem 24h w razie jakby trza było
          coś silniejszego jednak.
      • agnes0406 Do Karro80 24.09.09, 14:35
        Tak na marginesie , nie mogę cię złapać. Ztego co sie mogłam zorientować to
        chyba jesteś z łodzi. gdzie twoja dzidzia leżała w Centrum czy na Spornej, bo
        moja na Spornej. Teraz wszystkie kontrole mamy na Spornej, Głównie okulistyczne
        , bo jesteśmy po rop3 bez lasera i mamy nadwzroczność w jednym oku noi mamy
        okulary.
        • karro80 Re: Do Karro80 24.09.09, 14:38
          Z łodzismile Zapraszam na kafę do manufaktury któregoś dniasmile
          My tez po rop 3 dwa lasery, nadwzroczność w jednym i okularysmileNo i
          prawie rówieśnice nasze małe.
          • agnes0406 Re: Do Karro80 24.09.09, 14:40
            Też jesteś na Spornej?
            • karro80 Re: Do Karro80 24.09.09, 14:44
              Tak, a rodziłam w madurowiczu.
              • agnes0406 Re: Do Karro80 24.09.09, 14:49
                Obok mojej leżalo 2 dzieci z Madurowicza.A do okulisty gdzie chodzisz?i czy
                jesteś zadowolona . Dzięki za kawe ale mieszkam 80km od Lodzi.
                • karro80 Re: Do Karro80 24.09.09, 15:00
                  Fakt, trochę daleko.
                  Okulista też Sporna - raczej ok, zwłaszcza, że małej się poprawiło z
                  plus 4 na plus 2 - zresztą lubię tą ciągłość opieki, ci sami lekarze
                  co w szpitalu.

                  To chyba nie leżały razem - mieliśmy tylko jedną dziewczynkę na
                  stanie(i dwie przechodnio, ale też nie kwalifikują się) - ale
                  starszą, reszta same chłopy...
                  A mała była na intensywnej?, bo ja o tym piszę...na patologii
                  miałysmy zawsze osobne pokoje.
    • anna_fv Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 24.09.09, 19:24
      a co na odporność dla moich maluchów? (dopiero zaczęly 3 miesiac).
      Kupilam tran Mollersa, bo podobno mozna podawac od 6 tygodnia, ale
      sie nie odważylam sad
      Istnieje cos dla tak malych bąbli?
      • karro80 Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 24.09.09, 19:58
        Ja też bym chyba tak wcześnie nie dała(my ok 7 mies)...za jakieś dwa
        mies możesz do kaszki dawać sok niemowlęcy z malinkami - tyle, że
        żaden nie jes czysty -ja dwałam "coś tam, dzika róża i malina" do
        wieczornej kaszki. A ten cebion multi? tyle, że to lekarz musi
        ustalić suplementację, bo on i wit d ma i a to żeby nie przedobrzyć.
      • mama-cudownego-misia Re: Czym zapobiec przeziębieniu? 25.09.09, 07:54
        Też bym nie dawała jeszcze tranu...
        Wiesz, u takich bąbli to przede wszystkim izolowanie od ludzi, dużo
        spacerów i jak przyjdzie czas, zdrowa dieta, szczególnie odpowiednia
        ilość owoców i jarzyn, mięska, jakieś oleje bogate w omega3, jakiś
        syropek malinowy albo soczek z czerwonych owoców codziennie.
        Niestety wcześniaki nie bez powodu częściej są alergikami - ich układ
        odpornościowy został za wcześnie i za mocno pobudzony do pracy i
        bywa, że się głupio zachowuje. Nie ma co pobudzać go "na zapas",
        czyli bez powodu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka