02.05.07, 21:53
Czesc!Mam na imie Anka i wiem (z postow...oczywiscie)ze masz blizniaczki(+
synka).Moje male maja 23M.Chcialam sie zapytac jak to bylo u twoich corek z
rozwojem mowy, kiedy zaczely mowic itp. Moje cos tam mowia i tych slowek
powoli przybywa ale wiecej nawijaja do siebie. Ostatnio stwierdzilam ze chyba
dopiero w przedszkolu sie rozgadaja bo tam nikt juz sie nie domysli o co im
chodzismile))Jezeli mozesz, napisz jak bylo u was. Z gory dziekuje!
Obserwuj wątek
    • oyate Re: do oyate 04.05.07, 10:11
      Witaj!!
      Z moimi córkami było tak,że jak miały 25 miesięcy to mówiły pojedyńcze słowa
      typu: mama, tata, babcia, dziadzia, itp ale w swoim języku to tak nawijały,że
      dosłownie im się buzia nie zamykała. I najfajniejsze jest to,że one siebie
      rozumiały. Z tego co wiem to jest normalne,że bliźnięta później zaczynają
      mówić. One wytwarzają własny język, i nim się porozumiewają, dlatego nauka
      nowego (naszego) nie jest im tak niezbędna.
      W zasadzie to potem z miesiąca na miesiąc ich mowa zanikała, a one coraz
      więcej zaczynały mówić w naszym języku, składać zdania itp.
      Myślę,że nie masz się co matrtwić smile)
      Pozdrawiam!
    • mamaigiiemilki Re: do oyate 04.05.07, 12:57
      Dzieki za odp.Moje zaczynaja sie rozgadywac(slowka).I tez nawijaja tak jak
      twoje po swojemu i sie rozumieja!Czasem to mam z nich ubawsmileAle do prawdziwej
      rozmowy jeszcze daleko.Bede czekala.Pozdrawiam Was serdecznie.
      • oyate Re: do oyate 04.05.07, 15:20
        Ja do tej pory jak włączam kasetę z ich "rozmów" w wieku 25 miesięcy to mam
        ubawsmile) My również pozdrawiamy!!smile)
        • sadaga do mamaigiiemilki 07.05.07, 13:49
          Cześć siostrzyczko! Nie przejmuj się bo dziewczyny mówią coraz wiecej!! Sama to
          przecież zauważasz (bo mi się ciągle tym chwalisz smile Ale ja sama też to
          dostrzegam. A że dziewczyny mają siebie nawzajem i dobrze sie rozumieją to po
          prostu nie maja parcia na szybsze rozgadanie się w "naszym" języku. Ale ruszą,
          zobaczysz. Ważne że ciągle opanowują nowe słówka. Jeszcze będą Szyminka
          szkoliły smile Buziaczki dla Was słonka> Kocham was mocno wszystkie trzy!!
          Buziaki! I do zobaczonka!
          • mamaigiiemilki Re: do sadaga! 09.05.07, 21:29
            czesc sio!skadżes sie tu wzielasmileSzyminka nie przegonia...troche prywaty sie
            wkradlo- przepraszamy z gory!My tez was kochamy!
            • sadaga do mamaigiiemiki 10.05.07, 09:21
              smile cmok
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka