afire 15.01.09, 19:19 waszych dzieci na plakat? Bo nie zauważyłam imion Waszych córeczek? Czy wysłałyście i jeszcze nie dotarło? Czy ja źle patrzę i nie widzę, czy co ? Magda i Oliwka moim zdaniem muszą być na plakacie. Afire mama Kamila 33tc, 1720, 28.11.2005 Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 19:35 Dokładnie. Dziewczyny, proszę Was, wyślijcie swoje fotki. Nie tylko jesteście jednymi z nas, ale tak naprawdę to Wy swoimi postami dajecie nadzieję mamom dzieci, którym lekarze nie dają szans na przeżycie. Bardzo Was proszę... Bez Waszych córeczek ten plakat nie będzie taki, jak być powinien. Poza tym one obie są prześliczne. Odpowiedz Link
skomroch1 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 20:30 Dziewczyny, czekam. Nie daruję. Odpowiedz Link
mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 20:39 Nie daruj! Ja sobie czasem lubię oglądać fotki Joli i Izy na NK - Iza (albo jej mąż) ma niesamowity talent do klimatycznych, ciepłych zdjęć, z których aż bije miłość i uczucie do dziecka, a ta fotka, gdzie Oliwia przytulana przez mamę tak się lekko uśmiecha, to po prostu mistrzostwo świata jest, obie Panie jak marzenie wyszły Odpowiedz Link
ap77 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 22:04 one musza byc na plakacie!!! Jak zabraknie miejsca to juz zwalniamy nasze!!! Odpowiedz Link
mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 22:09 Nie... Myślę, że byłoby to podwójnie nieuczciwe - wobec Was, bo należycie do "paczki", i wobec rodziców, którzy będą oglądać ten plakat. Nikt nie chce przecież ich oszukiwać, serwować lukrowanej półprawdy. Część wcześniaczków będzie niepełnosprawna i nic się na to nie da poradzić, ale po pierwsze ich rodzice bardziej potrzebują wsparcia, a po drugie... Oj, strasznie trudno to wyrazić słowami, tak żeby nie zabrzmiało jak banał ani Cię nie uraziło . Izo, Twoja Madzia jest niepełnosprawna, a jednak ją kochasz do szaleństwa, walczysz o nią, odnajdujesz się w tej trudnej rzeczywistości, czasem lepiej, czasem gorzej, ale dzięki Tobie Madzia jest szczęśliwa, a Ty nie traktujesz jej niepełnosprawności jak końca świata, tylko jak jakiś fundament, na którym będziecie dalej budować. I to widać na zdjęciach. Obie z Jolą jesteście niesamowite, a dzięki temu, że tak walczycie o Madzię i Oliwię, Wasze posty i zdjęcia niosą w sobie jakiś niesamowicie pozytywny przekaz... Przepraszam, że nie umiem tego lepiej wyrazić, ale jeśli tylko się zgodzicie, bardzo bym chciała, żeby zdjęcia Madzi i Oliwki były na plakacie. Jeśli oczywiście się zgodzicie. Bo jeśli czujecie, że nie chcecie, to oczywiście rozumiem, ale ten plakat i jego przekaz bez Madzi i Oliwki będzie niekompletny. Odpowiedz Link
mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 22:13 Przepraszam, że taki bełkot mi wyszedł. Mam nadzieję, ze zrozumiesz, o co mi chodziło Odpowiedz Link
tolka11 bijou 15.01.09, 22:30 Miłosz też jest niepełnosprawny, chociaż akurat ruchowo ok. Oko z ROPV po witrektomiach i jaskrze zanika i widać to doskonale. Ale i tak daje nadzieję. Pewnie wiesz czemu? bo miał być roślinką, bo mialo go nie być. A jest, zyje i radzi sobie. Odpowiedz Link
skomroch1 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 22:58 A mój Roch jest "sprawny"? We wtorek na rehabilitacji znów usłyszałam, że jego chód jest patologiczny i nie wiadomo jak to z nim będzie. Madzia jest śliczną, słodką dziewczynką, dzięki niej na świecie jest miłości o tyle więcej, ile jej dostaje, a że dostaje mnóstwo wiesz najlepiej. Ja nawet nie zastanawiałam się nad możliwością jakiegokolwiek "przesiewu", Madzia jest wcześniakiem, jej mama działa aktywnie na forum, a przede wszystkim ty Izo i Jola macie coś takiego w sobie, że jesteście dobrymi duchami tutaj. Jak bez Waszych córek się obejść? No i dodatkowy, niepodważalny argument-obie są fotogeniczne Każdą decyzję uszanuję, lecz na prawdę szczerze namawiam do użyczenia fotki Madzi.A, tu taki mały, emocjonalny szantażyk-pomyśl, jaka kiedyś będzie dumna, że była na plakacie rozwieszonym w całym kraju Wszystkie forumowe dzieci są imponujące, żebym ja, w chwili jakiejś próby tak potrafiła walczyć. Przeglądając te zdjęcia, nie dość, że się poryczałam, bo te dzieciaki są takie niesłychanie dzielne, to jeszcze trochę się uśmiechnęłam przez łzy. A to dlatego, że większość dzieci ma niesymetryczny nos. Oczywiście wiecie od czego, rurka respi , CPAP długo w nosie i sonda...Ale wyobraziłam sobie taka scenę, siedzi w pociągu on naprzeciwko niej,patrzą na swoje niesymetryczne nosy i on mówi do niej"wcześniak?" I jest porozumienie Odpowiedz Link
bijou82 przepraszam mam gorszy dzień (wieczór) 15.01.09, 23:34 przepraszam może top tak zabrzmiało sucho i zimno powiem tak...kiedy madzia leżała na oiom i powiedziali że nie ma najmniejszych szans to szukając informacji (wtedy tylko na ścianach korczaka-zdjęcia dzieli,kartki przysyłane od rodziców) "czepiałam się" tylko tych pozytywnych wieści,slicznych zdjęć.bałam się czytać że dziecko ma mpdz na przykład bo głupia nie jestem i wiedziałam że w najlepszym wypadku to własnie spotka moją madzię. i fakt nie mozna rodzicom mydlić oczu,poza tym nie będa tam przeciez wymienione choroby poszczególnego dziecka... ok.. zdjęcia wysłałam,bo chcę aby madzia była na plakacie-ale poprostu w pewnym momencie sie zawahałam czy powinna.. Beatko-rozumiem co chciałas powiedzieć Tolka-rozumiem bo moja Madzia też miała byc roślinka potrafiąca "jedynie" oddychać samodzielnie.. Kocham ją ponad życie.. ale czasami (szczególnie gdy mam gorszy dzień) zastanawiam się poprostu nam tym jak jesteśmy odbierani-my i niepełnosprawność naszego dziecka,jak madzia jest odbierana (nienawidzę litości,smutnych spojrzeń,współczucia)...ja nie mam zamiaru użalać się nad swoim losem i choć wyc mi się chce chwilami do księżyca to w głównej mierze dlatego że coś nie idzie po mojej myśli i ciągle kłody pod nogi... buziak dla was dziewczyny Odpowiedz Link
skomroch1 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 00:18 Dobrze Iza że przysłałaś.Wybrałam Madzię-akrobatkę,jest super.Madzia zaczyna zauważać możliwości jakie daje buzia, ładnie powtarza ilość usłyszanych dzwięków, krowa wydaje dwa, ona dwa.Cieszą takie rzeczy, co? Każdy ma czasem taki wieczór,mam sie wtedy ochotę zaszyć pod kołdrą i zasnąć na sto lat. Może jutrzejszy ranek będzie lepszy.My mamy komisje do orzeczenia o niepełnosprawności, brrr. Odpowiedz Link
ap77 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 10:38 Co do nosa, to rzeczywiscie Ja tez widze,ze Jacek po respiratorze, ma nierowne dziurki! Odpowiedz Link
szalicja Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 11:00 Ale to przecież może się wyrównać? Mati też miał nierówne dziurki, teraz jest ok. Co prawda nie miał tej rurki miesiącami...Oko jedno też było jakby trochę mniejsze. Widać to na zdjęciach. Dzielne te nasze dzieci Odpowiedz Link
gk102 Organizatorki 16.01.09, 11:04 Organizatorki, zróbcie może spis tych mam (nicków), które posłały zdjęcia-tu na forum. Może którejś z nas przypomni się o zapomnianej mamie. Odpowiedz Link
jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 17:12 fotoforum.gazeta.pl/5,2,jola23061978,1.html Wystarczy link do fotoforum czy wysłać na konkretnego maila. BArdzo chetnie wyrazimy zgode na przetwarzanie danych Oliwii. Mama jak byla mlodsza marzyła żeby być modelką - to niech córka idzie w jej ślady Oliwia (niestety)lepiej wygląda na zdjęciach niż jej wypisy i zaswiadczenia lekarskie. W realu laicy myślą że jest zdrowa tylko młodsza niż metryka wskazuje. CZesto jest tak, ze dzieci wizualnie wyglądające na bardziej chore niż Oliwia bo tracheo bo jakaś deformacja ciała są w rzeczywistości bardziej zdrowe psychicznie i fizycznie więc wygląd to rzecz złudna. JA cały czas ucze się odnaleźc w tym niechcianym i niewymarzonym przeze mnie świecie ale jeszcze nie potrafię. Reaguje bardzo róznie Przyszła Pani oglądac mieszkanie i jak sie (tak złożyło) dowiedziała że Oliwia nie widzi i raczej chodzić nie bedzie to wyła jak bóbr musiałam ją pocieszać aż mi dziwnie było Albo przyszedl ksiądz po koledzie - młody pewnie pierwsze kolędy - i myślał, że OLiwia to mały zdrowy dzidziuś i wypytywał a ja czułam jak mi gula rośnie w gardle i sie rozkleiłam zadając mu przy tym pytania jaki jest sens tego cierpienia już nawet nie mojego ale dziecka, dlaczego się mówi, że człowiek staje się lepszy jak widze po sobie że jestem coraz gorsza bardziej obojetna agresywna przestałam się modlić mieć m arzenia. Byl przerażony, powiedział że nie zna odpowiedzi na moje pytania i prawie uciekł. Cholera nawet od tych co powinni miec powołanie do wspierania słowem nie mogę usłyszeć czegoś czego mogłabym się trzymać Ale to stał się biznes a nie potrzeba duchowa. JAn PAweł II, DAlajlama albo sam Jezus pewnie jakoś by mi wytłmaczył jak dalej żyć.... Jola Odpowiedz Link
mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 20:07 Jolu... Gdybym kiedyś mogła Ci jakoś pomóc, np. zająć się Oliwką, daj znać. Zajmę się jak własnym... Odpowiedz Link
jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 23:07 Boże Beatka - kochana jesteś ! I Vice wersa - ja też jak potrzebowałabyć zajęłabym się MAłgosią - ciekawe czy dałabym radę Odpowiedz Link
mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 17.01.09, 16:33 Uważaj, bo skorzystam, a ona Ci dom rozniesie w drzazgi ) Ale na serio, zawsze możesz mi podrzucić Oliwkę Odpowiedz Link
traganek Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 21:14 Jolu ja też oferuję moją pomoc, jakąkolwiek. A może chcecie w czasie wakacji pomieszkać trochę nad morzem za darmo. Co prawda do morza mam aż 15 min samochodem ale za to duży dom i ogród. a także stymulujące bliźniaki Rozważ moją propozycję Odpowiedz Link
jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 23:12 DZięki traganku. Życzenie całkiem realne bo ten rok planuje gdzieś okolica Helu /Trójmiasta. Chętnie poznam wzór wczesniaczej rodziny i Twoje śliczniuchy - dla mnie spełnienie marzeń - zdrowe mądre dzieci z 26 tyg.wbrew statystykom Narzucać sie nie będe coś wynajmiemy niedrogiego - wiesz na wakacjach trzeba mieć pełen luz - jak mnie maż zdenerwuje (ostatnio rzadko to robi ) albo Oliwia żebym nie musiała robić dobrej miny do złej gry w gościach No i zabierzemy moją mamę - niech odpocznie nad morzem . Babcia najlepiej odpoczywa jak się zajmuje ukochaną Oliwusią : pozdr Jola Odpowiedz Link
skomroch1 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 22:31 A ja zapraszam do Warszawy. Jakbyście tu mieli jakieś sprawy albo tak po prostu. Mam wolny pokój z kominkiem, psa(dogoterapia)2 koty(kototerapia) i Rocha(rochoterapia, ale to sport ekstremalny).A w lecie wszystko co powyżej, oprócz kominka, ale jeśli lubicie ciepełko to proszę bardzo, i ogródek, gdzie Oliwka mogłaby sobie cały dzień siedzieć na powietrzu.I my, sącząc drinki Odpowiedz Link
jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 23:19 Kurcze stolica też brzmi ciekawie ZAkupy, zabytki, parki , plotki i te drinki Chyba wyruszymy z Oliwią (mąż i babcia też z nami ciągną)na długa włóczegę po Polsce. JAkby co to my też zapraszamy do Wrocławia - miejsca mamy mało ale to niczemu nie przeszkadza Jola p.s. Musze spr. co popołudniu napisałam na forum - chyba nie coś pesymistycznego. Bynajmniej dziś czuję się OK. Oliwia zasnęła jak aniołek po kąpieli. Jak ja kocham te chwile kiedy można odsapnać po wypełnieniu obowiązków i jak Oliwia stosuje się do planu dnia Odpowiedz Link
jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 23:32 Kurcze jakoś ten południowy post mi taki dołujący wyszedł. To nie tak. Generalnie jeszcze nie stoję nad przepaścią, wieszac się teznarazie nie będę DZiś czuję się całkiem całkiem i nawet sie nie zloszcze na OLiwię, dary losu, śpiewam , tańczę, sprzątam , gotuję. MOże nie jestem do końca normalna - ze skrajności w skrajność ale jak przestalabym pisać to dzwoncie - wtedy będzie pewnie ze mną źle TAk naprawdę to ja chyba kocham i życie i ludzi i Boga pewnie też - może to ta zimowa aura i powracająca infekcja i gorączki Oliwii siedzenie w domu i patrzenie na jej ból (ząbki, pogryziona warga, infekcja układu moczowego, hemoroid, spastyka, podwichniete biodra)i ta bezradność że nie zawsze potrafie i ja i lekarze jej pomoc jest rozwalająca. Musze wiecej czasu wypełniać zajęciami żeby nie myśłec za dużo bo to nie ma sensu takie filozoficzne wywody. Za rok może jakoś da sie pogodzić prace dla mnie z opieką nad Oliwią a teraz trzeba rehabilitować, sprzatać, pracować, najlepiej jeszcze uprawiać sport na świeżym powietrzu (rada dr z usg brzucha) i może psychicznie dam radę. No i musze tu pogadac z wami co jakiś czas Odpowiedz Link
skomroch1 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 23:35 Pisz co chcesz, czasem człowiek się musi wypisać, przecież po to jest to forum. Ja też dziś trochę przysmeciłam, bo myślałam, że syn dostanie zaświadczenie o niepełnosprawności na rok, a on od razu dostał na 3 lata, wiec mysle tak sobie, czy ja dobrze go widzę, czy mój spory optymizm nie przysłania mi realnego obrazu.Jakos sie wystrzaszyłam, ale jutro wyśpię się i bedzie lepiej. My też nie mamy duzo miejsca, nasz domek ma 60 m. i dwa pokoje, ale z dobrymi ludzmi to i na 30 się człowiek zmiesci Dobranoc Odpowiedz Link
ann_a30 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 17.01.09, 20:36 Tak czytam jak się zapraszacie...Tu morze, tam Warszawa... Może ktoś ma ochotę zwiedzić Szetlandy? Odpowiedz Link
ania.silenter Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 17.01.09, 20:41 ann_a30 napisała: Może ktoś ma ochotę > zwiedzić Szetlandy? Ja, ja, ja! Odpowiedz Link
jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 17.01.09, 22:56 Wstyd przyznać ale ja pracownik biura podróży z 8 letnim doświadczeniem i po studiach turystyki i ekonomii aż sprawdziłam w google gdzie to JAk czasu i życia starczy to czemu nie Odpowiedz Link
anemon3 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 17.01.09, 23:29 tak czytam i czytam i uszę Wam powiedzieć, że :JESTEŚCIE CUDOWNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link