Dodaj do ulubionych

Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęcia

15.01.09, 19:19
waszych dzieci na plakat?
Bo nie zauważyłam imion Waszych córeczek?
Czy wysłałyście i jeszcze nie dotarło?
Czy ja źle patrzę i nie widzę, czy co smile?
Magda i Oliwka moim zdaniem muszą być na plakacie.

Afire mama Kamila
33tc, 1720, 28.11.2005
Obserwuj wątek
    • mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 19:35
      Dokładnie. Dziewczyny, proszę Was, wyślijcie swoje fotki. Nie tylko jesteście
      jednymi z nas, ale tak naprawdę to Wy swoimi postami dajecie nadzieję mamom
      dzieci, którym lekarze nie dają szans na przeżycie. Bardzo Was proszę... Bez
      Waszych córeczek ten plakat nie będzie taki, jak być powinien. Poza tym one obie
      są prześliczne.
    • skomroch1 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 20:30
      Dziewczyny, czekam. Nie daruję.
      • mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 20:39
        Nie daruj! smile
        Ja sobie czasem lubię oglądać fotki Joli i Izy na NK - Iza (albo jej mąż) ma
        niesamowity talent do klimatycznych, ciepłych zdjęć, z których aż bije miłość i
        uczucie do dziecka, a ta fotka, gdzie Oliwia przytulana przez mamę tak się lekko
        uśmiecha, to po prostu mistrzostwo świata jest, obie Panie jak marzenie wyszły smile
    • ap77 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 22:04
      one musza byc na plakacie!!! Jak zabraknie miejsca to juz zwalniamy nasze!!!
    • mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 22:09
      Nie... Myślę, że byłoby to podwójnie nieuczciwe - wobec Was, bo należycie do
      "paczki", i wobec rodziców, którzy będą oglądać ten plakat. Nikt nie chce
      przecież ich oszukiwać, serwować lukrowanej półprawdy. Część wcześniaczków
      będzie niepełnosprawna i nic się na to nie da poradzić, ale po pierwsze ich
      rodzice bardziej potrzebują wsparcia, a po drugie... Oj, strasznie trudno to
      wyrazić słowami, tak żeby nie zabrzmiało jak banał ani Cię nie uraziło sad. Izo,
      Twoja Madzia jest niepełnosprawna, a jednak ją kochasz do szaleństwa, walczysz o
      nią, odnajdujesz się w tej trudnej rzeczywistości, czasem lepiej, czasem gorzej,
      ale dzięki Tobie Madzia jest szczęśliwa, a Ty nie traktujesz jej
      niepełnosprawności jak końca świata, tylko jak jakiś fundament, na którym
      będziecie dalej budować. I to widać na zdjęciach. Obie z Jolą jesteście
      niesamowite, a dzięki temu, że tak walczycie o Madzię i Oliwię, Wasze posty i
      zdjęcia niosą w sobie jakiś niesamowicie pozytywny przekaz...
      Przepraszam, że nie umiem tego lepiej wyrazić, ale jeśli tylko się zgodzicie,
      bardzo bym chciała, żeby zdjęcia Madzi i Oliwki były na plakacie. Jeśli
      oczywiście się zgodzicie. Bo jeśli czujecie, że nie chcecie, to oczywiście
      rozumiem, ale ten plakat i jego przekaz bez Madzi i Oliwki będzie niekompletny.
      • mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 22:13
        Przepraszam, że taki bełkot mi wyszedł. Mam nadzieję, ze zrozumiesz, o co mi
        chodziło sad
        • tolka11 bijou 15.01.09, 22:30
          Miłosz też jest niepełnosprawny, chociaż akurat ruchowo ok.
          Oko z ROPV po witrektomiach i jaskrze zanika i widać to doskonale.
          Ale i tak daje nadzieję. Pewnie wiesz czemu? bo miał być roślinką,
          bo mialo go nie być. A jest, zyje i radzi sobie.
    • skomroch1 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 15.01.09, 22:58
      A mój Roch jest "sprawny"? We wtorek na rehabilitacji znów usłyszałam, że jego
      chód jest patologiczny i nie wiadomo jak to z nim będzie. Madzia jest śliczną,
      słodką dziewczynką, dzięki niej na świecie jest miłości o tyle więcej, ile jej
      dostaje, a że dostaje mnóstwo wiesz najlepiej. Ja nawet nie zastanawiałam się
      nad możliwością jakiegokolwiek "przesiewu", Madzia jest wcześniakiem, jej mama
      działa aktywnie na forum, a przede wszystkim ty Izo i Jola macie coś takiego w
      sobie, że jesteście dobrymi duchami tutaj. Jak bez Waszych córek się obejść? No
      i dodatkowy, niepodważalny argument-obie są fotogenicznewink
      Każdą decyzję uszanuję, lecz na prawdę szczerze namawiam do użyczenia fotki
      Madzi.A, tu taki mały, emocjonalny szantażyk-pomyśl, jaka kiedyś będzie dumna,
      że była na plakacie rozwieszonym w całym krajusmile
      Wszystkie forumowe dzieci są imponujące, żebym ja, w chwili jakiejś próby tak
      potrafiła walczyć.

      Przeglądając te zdjęcia, nie dość, że się poryczałam, bo te dzieciaki są takie
      niesłychanie dzielne, to jeszcze trochę się uśmiechnęłam przez łzy. A to
      dlatego, że większość dzieci ma niesymetryczny nos. Oczywiście wiecie od czego,
      rurka respi , CPAP długo w nosie i sonda...Ale wyobraziłam sobie taka scenę,
      siedzi w pociągu on naprzeciwko niej,patrzą na swoje niesymetryczne nosy i on
      mówi do niej"wcześniak?" I jest porozumieniewink
      • bijou82 przepraszam mam gorszy dzień (wieczór) 15.01.09, 23:34
        przepraszam może top tak zabrzmiało sucho i zimno
        powiem tak...kiedy madzia leżała na oiom i powiedziali że nie ma
        najmniejszych szans to szukając informacji (wtedy tylko na ścianach
        korczaka-zdjęcia dzieli,kartki przysyłane od rodziców) "czepiałam
        się" tylko tych pozytywnych wieści,slicznych zdjęć.bałam się czytać
        że dziecko ma mpdz na przykład bo głupia nie jestem i wiedziałam że
        w najlepszym wypadku to własnie spotka moją madzię.
        i fakt nie mozna rodzicom mydlić oczu,poza tym nie będa tam przeciez
        wymienione choroby poszczególnego dziecka...
        ok..
        zdjęcia wysłałam,bo chcę aby madzia była na plakacie-ale poprostu w
        pewnym momencie sie zawahałam czy powinna..
        Beatko-rozumiem co chciałas powiedzieć
        Tolka-rozumiem bo moja Madzia też miała byc roślinka
        potrafiąca "jedynie" oddychać samodzielnie..
        Kocham ją ponad życie..
        ale czasami (szczególnie gdy mam gorszy dzień) zastanawiam się
        poprostu nam tym jak jesteśmy odbierani-my i niepełnosprawność
        naszego dziecka,jak madzia jest odbierana (nienawidzę
        litości,smutnych spojrzeń,współczucia)...ja nie mam zamiaru użalać
        się nad swoim losem i choć wyc mi się chce chwilami do księżyca to w
        głównej mierze dlatego że coś nie idzie po mojej myśli i ciągle
        kłody pod nogi...
        buziak dla was dziewczyny
    • skomroch1 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 00:18
      Dobrze Iza że przysłałaś.Wybrałam Madzię-akrobatkę,jest super.Madzia zaczyna
      zauważać możliwości jakie daje buzia, ładnie powtarza ilość usłyszanych
      dzwięków, krowa wydaje dwa, ona dwa.Cieszą takie rzeczy, co?
      Każdy ma czasem taki wieczór,mam sie wtedy ochotę zaszyć pod kołdrą i zasnąć na
      sto lat.
      Może jutrzejszy ranek będzie lepszy.My mamy komisje do orzeczenia o
      niepełnosprawności, brrr.
      • ap77 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 10:38
        Co do nosa, to rzeczywisciesmile Ja tez widze,ze Jacek po respiratorze, ma nierowne
        dziurki!
        • szalicja Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 11:00
          Ale to przecież może się wyrównać? Mati też miał nierówne dziurki,
          teraz jest ok. Co prawda nie miał tej rurki miesiącami...Oko jedno
          też było jakby trochę mniejsze. Widać to na zdjęciach. Dzielne te
          nasze dzieci wink
          • gk102 Organizatorki 16.01.09, 11:04
            Organizatorki, zróbcie może spis tych mam (nicków), które posłały
            zdjęcia-tu na forum. Może którejś z nas przypomni się o zapomnianej
            mamie.
    • jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 17:12
      fotoforum.gazeta.pl/5,2,jola23061978,1.html
      Wystarczy link do fotoforum czy wysłać na konkretnego maila.
      BArdzo chetnie wyrazimy zgode na przetwarzanie danych Oliwii.
      Mama jak byla mlodsza marzyła żeby być modelką - to niech córka
      idzie w jej ślady wink
      Oliwia (niestety)lepiej wygląda na zdjęciach niż jej wypisy i
      zaswiadczenia lekarskie.
      W realu laicy myślą że jest zdrowa tylko młodsza niż metryka
      wskazuje.
      CZesto jest tak, ze dzieci wizualnie wyglądające na bardziej chore
      niż Oliwia bo tracheo bo jakaś deformacja ciała są w rzeczywistości
      bardziej zdrowe psychicznie i fizycznie więc wygląd to rzecz złudna.

      JA cały czas ucze się odnaleźc w tym niechcianym i niewymarzonym
      przeze mnie świecie ale jeszcze nie potrafię. Reaguje bardzo róznie
      Przyszła Pani oglądac mieszkanie i jak sie (tak złożyło) dowiedziała
      że Oliwia nie widzi i raczej chodzić nie bedzie to wyła jak bóbr
      musiałam ją pocieszać aż mi dziwnie było
      Albo przyszedl ksiądz po koledzie - młody pewnie pierwsze kolędy - i
      myślał, że OLiwia to mały zdrowy dzidziuś i wypytywał a ja czułam
      jak mi gula rośnie w gardle i sie rozkleiłam zadając mu przy tym
      pytania jaki jest sens tego cierpienia już nawet nie mojego ale
      dziecka, dlaczego się mówi, że człowiek staje się lepszy jak widze
      po sobie że jestem coraz gorsza bardziej obojetna agresywna
      przestałam się modlić mieć m arzenia.
      Byl przerażony, powiedział że nie zna odpowiedzi na moje pytania i
      prawie uciekł.
      Cholera nawet od tych co powinni miec powołanie do wspierania słowem
      nie mogę usłyszeć czegoś czego mogłabym się trzymać
      Ale to stał się biznes a nie potrzeba duchowa.
      JAn PAweł II, DAlajlama albo sam Jezus pewnie jakoś by mi wytłmaczył
      jak dalej żyć....

      Jola
      • mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 20:07
        Jolu...

        Gdybym kiedyś mogła Ci jakoś pomóc, np. zająć się Oliwką, daj znać. Zajmę się
        jak własnym...
        • jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 23:07
          Boże Beatka - kochana jesteś !
          I Vice wersa - ja też jak potrzebowałabyć zajęłabym się MAłgosią -
          ciekawe czy dałabym radę wink
          • mama-cudownego-misia Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 17.01.09, 16:33
            Uważaj, bo skorzystam, a ona Ci dom rozniesie w drzazgi smile)
            Ale na serio, zawsze możesz mi podrzucić Oliwkę smile
      • traganek Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 21:14
        Jolu ja też oferuję moją pomoc, jakąkolwiek. A może chcecie w czasie
        wakacji pomieszkać trochę nad morzem za darmo. Co prawda do morza
        mam aż 15 min samochodem ale za to duży dom i ogród. a także
        stymulujące bliźniakiwink Rozważ moją propozycjęwink
        • jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 23:12
          DZięki traganku.
          Życzenie całkiem realne bo ten rok planuje gdzieś okolica
          Helu /Trójmiasta. Chętnie poznam wzór wczesniaczej rodziny i Twoje
          śliczniuchy - dla mnie spełnienie marzeń - zdrowe mądre dzieci z 26
          tyg.wbrew statystykom smile
          Narzucać sie nie będe coś wynajmiemy niedrogiego - wiesz na
          wakacjach trzeba mieć pełen luz - jak mnie maż zdenerwuje (ostatnio
          rzadko to robi ) albo Oliwia żebym nie musiała robić dobrej miny do
          złej gry w gościach wink
          No i zabierzemy moją mamę - niech odpocznie nad morzem . Babcia
          najlepiej odpoczywa jak się zajmuje ukochaną Oliwusią :

          pozdr

          Jola

    • skomroch1 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 22:31
      A ja zapraszam do Warszawy. Jakbyście tu mieli jakieś sprawy albo tak po prostu.
      Mam wolny pokój z kominkiem, psa(dogoterapia)2 koty(kototerapia) i
      Rocha(rochoterapia, ale to sport ekstremalny).A w lecie wszystko co powyżej,
      oprócz kominka, ale jeśli lubicie ciepełko to proszę bardzo, i ogródek, gdzie
      Oliwka mogłaby sobie cały dzień siedzieć na powietrzu.I my, sącząc drinkiwink
      • jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 23:19
        Kurcze stolica też brzmi ciekawie wink ZAkupy, zabytki, parki , plotki
        i te drinki smile
        Chyba wyruszymy z Oliwią (mąż i babcia też z nami ciągną)na długa
        włóczegę po Polsce.
        JAkby co to my też zapraszamy do Wrocławia - miejsca mamy mało ale
        to niczemu nie przeszkadza

        Jola

        p.s.
        Musze spr. co popołudniu napisałam na forum - chyba nie coś
        pesymistycznego. Bynajmniej dziś czuję się OK. Oliwia zasnęła jak
        aniołek po kąpieli. Jak ja kocham te chwile kiedy można odsapnać po
        wypełnieniu obowiązków i jak Oliwia stosuje się do planu dnia
        • jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 23:32
          Kurcze jakoś ten południowy post mi taki dołujący wyszedł. To nie
          tak. Generalnie jeszcze nie stoję nad przepaścią, wieszac się
          teznarazie nie będę wink DZiś czuję się całkiem całkiem i nawet sie
          nie zloszcze na OLiwię, dary losu, śpiewam , tańczę, sprzątam ,
          gotuję. MOże nie jestem do końca normalna - ze skrajności w
          skrajność ale jak przestalabym pisać to dzwoncie - wtedy będzie
          pewnie ze mną źle wink

          TAk naprawdę to ja chyba kocham i życie i ludzi i Boga pewnie też -
          może to ta zimowa aura i powracająca infekcja i gorączki Oliwii
          siedzenie w domu i patrzenie na jej ból (ząbki, pogryziona warga,
          infekcja układu moczowego, hemoroid, spastyka, podwichniete biodra)i
          ta bezradność że nie zawsze potrafie i ja i lekarze jej pomoc jest
          rozwalająca.
          Musze wiecej czasu wypełniać zajęciami żeby nie myśłec za dużo bo to
          nie ma sensu takie filozoficzne wywody. Za rok może jakoś da sie
          pogodzić prace dla mnie z opieką nad Oliwią a teraz trzeba
          rehabilitować, sprzatać, pracować, najlepiej jeszcze uprawiać sport
          na świeżym powietrzu (rada dr z usg brzucha) i może psychicznie dam
          radę. No i musze tu pogadac z wami co jakiś czas smile
    • skomroch1 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 16.01.09, 23:35
      Pisz co chcesz, czasem człowiek się musi wypisać, przecież po to jest to forum.
      Ja też dziś trochę przysmeciłam, bo myślałam, że syn dostanie zaświadczenie o
      niepełnosprawności na rok, a on od razu dostał na 3 lata, wiec mysle tak sobie,
      czy ja dobrze go widzę, czy mój spory optymizm nie przysłania mi realnego
      obrazu.Jakos sie wystrzaszyłam, ale jutro wyśpię się i bedzie lepiej.
      My też nie mamy duzo miejsca, nasz domek ma 60 m. i dwa pokoje, ale z dobrymi
      ludzmi to i na 30 się człowiek zmiescismile
      Dobranoc
      • ann_a30 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 17.01.09, 20:36
        Tak czytam jak się zapraszacie...Tu morze, tam Warszawa... Może ktoś ma ochotę
        zwiedzić Szetlandy? smile smile smile
        • ania.silenter Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 17.01.09, 20:41
          ann_a30 napisała:

          Może ktoś ma ochotę
          > zwiedzić Szetlandy? smile smile smile

          Ja, ja, ja!
          tongue_out
        • jola23061978 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 17.01.09, 22:56
          Wstyd przyznać ale ja pracownik biura podróży z 8 letnim
          doświadczeniem i po studiach turystyki i ekonomii aż sprawdziłam w
          google gdzie to smile
          JAk czasu i życia starczy to czemu nie wink
    • anemon3 Re: Bijou82 i Jola mama Oliwii, a gdzie są zdjęci 17.01.09, 23:29
      tak czytam i czytam i uszę Wam powiedzieć, że :JESTEŚCIE
      CUDOWNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka