Dodaj do ulubionych

prawko C warunki

IP: 217.96.49.* 29.07.06, 14:13
mam 18 lat i chce zrobic prawko C mam B, czy to prawda ze nie bede mogl
jezdzic ciezarowka?? dopiero od 21 lat?? jak to jest??
Obserwuj wątek
    • Gość: o Re: prawko C warunki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.06, 14:21
      bedziesz mugł jeździć ciężarówką ale taką która ma mase całkowitą do 7,5 tony
      • Gość: bula88 Re: prawko C warunki IP: 217.96.49.* 29.07.06, 14:23
        a dlaczego to?? przeciez kat. C jest do 12 ton masy calkowitej
    • kamil88lodz Re: prawko C warunki 29.07.06, 16:09

> czy to prawda ze nie bede mogl jezdzic ciezarowka?? dopiero od 21 lat??

21 lat trzeba mieć ukończone żeby zdać na kat. D (autobusy) a na C możesz
      spokojnie zdawać
      • Gość: bula88 Re: prawko C warunki IP: 217.96.49.* 29.07.06, 16:12
        zdawac to wiem ze moge ale czy potem moge bez problemu jezdzic??
        • Gość: o Re: prawko C warunki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.06, 16:57
          kat C nie jest do żądnych 12 ton jest do każdej masy tylko niemożesz ciągnąć za sobą przyczepy powyżej 750 kg
        • Gość: o Re: prawko C warunki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.06, 16:58
          ja mam samą kategorię C i jeżdże 24 tonowym manem
    • Gość: mayo Prawo jazdy kat.C a także C+E od 18 lat!!! IP: *.proxnet.pl 29.07.06, 18:01
      jedynie dla kategorii D ta granica to 21 lat
      • Gość: bula88 Re: Prawo jazdy kat.C a także C+E od 18 lat!!! IP: 217.96.49.* 29.07.06, 18:59
        a jak nie zdam testow moiga mi zabrac B??
        • Gość: mayo Re: Prawo jazdy kat.C a także C+E od 18 lat!!! IP: *.proxnet.pl 29.07.06, 19:43
          w żadnym wypadku kolego!!!
          • Gość: X Hmmm. Każdy wie co innego !!! :-) IP: *.czerniakowska / *.internetdsl.tpnet.pl 30.07.06, 02:49
            Zdać/Jeździć "ciężarówką" może każdy kto ma ukończone 18 lat oraz przejdzie
            badania "dodatkowe" (okulista i laryngolog).
            ( plus Badania Psychotechniczne w przypadku wykonywaniu ZAWODU Kierowcy)

Kompletnie inną sprawą jest wykonywanie "Transportu Drogowego" samochodem
            ciężarowym !!!!!!!!!!!!

Przepisy te reguluje końńńpletnie inny Dziennik Ustaw aniżeli Prawo O Ruchu
            Drogowym !
            I tu jest ten właśnie szczegół o ukończeniu 21 lat.
            Przewozy Drogowe pojazdem o masie rzeczywistej(całkowitej) powyżej 7.5 tony
            może wykonywać osoba która ma ukończone 21 lat.

Aby było ciekawiej, to osoba wykonująca Przewozy Drogowe Osób lub Rzeczy MUSI
            mieć ukończony kurs "specjalistyczny" na "Przewóz Osób/Rzeczy".

A żeby było jeszcze ciekawiej....... , to kursu takiego nie muszą przechodzić
            osoby które wykonują "Przewozy" na "Potrzeby Własne".

A co to są potrzeby własne ??? ............. i tak dalej :-)
            • Gość: bula88 Re: Hmmm. Każdy wie co innego !!! :-) IP: 217.96.49.* 03.08.06, 16:14
              to czyli moge smialo robic prawko a potem smigac ciezarowka ??
              • wmordejeza4 Re: Hmmm. Każdy wie co innego !!! :-) 29.08.06, 14:31
                a co niedorozwiniety jestes i niezrozumiales? Prawko robisz a nie umiesz w przepisach znalezc? Do lopaty, ale myk...
                • lemuriza Re: Hmmm. Każdy wie co innego !!! :-) 29.08.06, 20:31
                  ustawa o transporcie drogowym....
                  badanie lekarskie i psychologiczne, kurs na przewóz osób lub rzeczy, na tej
                  podstawie pracodawca wydaje zaświadczenie, które zastepuje dawne świadectwo
                  kwalifikacji....

Ale to akurta nie ma nic wspólnego z samym zdaaniem na C.
                  Możesz zdawać.
                  Tak jak napisał ktoś powyżej, tylko na D musisz mieć 21 lat.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka