konkurs 15.05.06, 11:04 dajcie znac jak najszybciej :o) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Kiko Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.softpro2.pl 15.05.06, 11:25 Podstawa bajeczka...dziwie sie czemu takei banaly daja na podstawie :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: viola Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.przasnysz.mm.pl 15.05.06, 17:20 temu takie banały żeby podnieść zdawalność tak trudno Ci do tego dojść? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mimi rozszerzona byla trudna-matura studentki:) IP: *.crowley.pl 16.05.06, 08:39 Poprawialam mature, studiuje juz od roku biologie. Biologie poprawialam i poszla mi dobrze, bo duzo z tego mialam na studiach- bedzie okolo 90% z podstawy i 75-80% z rozszerzonego(genetyka sprawila najwiecej bolu bo tego na studiach nie mialam). Co do chemii, nie przygotowywalam sie duzo. Tylko 3 dni- bo mialam kolokwia, zajecia, pracuję- nie było czasu. Na studiach mialam chemie analityczna- przydaly sie tylko kolory i to i tak nie wszystkich reakcji. Podstawowa byla calkiem calkiem, bez tych paru bledow mam okolo 90%. Ale co do rozszerzonej masakra- najmniej przygotowalam sie z organicznej, bo nie bylo kiedy. Ale poziom zadan moim zdaniem byl duzo trudniejszy w stosunku do liczny zadan. Do jednego w ogole nie podchodzilam, bo juz zostaly mi 3 minuty. W zeszlym roku rozszerzona napisalam na 67% w tym jesli bedzie 50% to bedzie dobrze:((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ASs Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.chello.pl 15.05.06, 11:25 właśnie wróciłem z podstawowej. Bardzo, bardzo łatwa. Zrobiłem najwyżej dwa błędy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.mtm-info.pl 15.05.06, 11:55 rzeczywiście, jestem bardzo miło zaskoczona maturą z chemii. w większości na myślenie, a jak coś "ścisłego" to aż chce się powiedzieć, że na poziomie gimnazjum:) stres przed był niepotrzebny... sądzę, że każdy sobie poradził. pozdrowionka i satysfakcjonującego wyniku życzę:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: viola Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.przasnysz.mm.pl 15.05.06, 17:22 dobrze złotko, jest łatwo żeby każdy tłuk zdał,ale trzeba było zostać na drugim z pewnością uśmieszek zszedłby ci z twarzy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: 82.160.197.* 16.05.06, 08:21 tak podstawa to była bardzo banalna -100% chyba mam:) ale ja jeszcze rozszerzony pisałam - no to to poprostu katastrofa.po sprawdzeniu wiem ze nie jest zle ale to był najgorszy arkusz jaki kiedykolwiek robiłam.baardzo głupie zadania:/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Malutka Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 15:58 Chemia podstawa prosta ale rozszerzony troszke (przegiecie) zla jest bo w doswiadczeniu napisalam ze powinno sie uzyc BR2do odroznienia zwiazow a ja napisalam CL2 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XxXx Jak poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 18:32 Po prostu BANAŁ...podstawa i rozszerzenie też!! Ulżyło mi bo biolę skopałem a wybieram się na AM w poznaniu. Sprawdziamy w liceum były trudniejsze!!! podstawę napisałem w 40 min!!Liczę na 98% z podst. i 94% z rozszerzenia...:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: POTOC Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.zbuk.net 15.05.06, 12:05 NO powiem wam ze jak dla nie masakra;) bez kitu zadan bylo strasznie malo tzn jesli hcodiz o jakies tam masy molowe CP itp.... wszystko na logike ciezko... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: POTOC Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.zbuk.net 15.05.06, 12:05 NO powiem wam ze jak dla nie masakra;) bez kitu zadan bylo strasznie malo tzn jesli hcodiz o jakies tam masy molowe CP itp.... wszystko na logike ciezko... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m.c Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: 217.153.99.* 15.05.06, 12:50 trudna byla myslalem ze bedzie miej doswiadczen no ale zobaczymy:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maro Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.system / *.system-net.pl 15.05.06, 17:07 Ja powiem tak banalna podstawa będzie z 96% oddałem ją po 45 minutach, rozszerzenie bardziej skomplikowane ale nie byo znowu tak trudne porobiłem kilka gupich błędów uważam ze koło 70 % będzie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaaa Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 14:27 up Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :))) Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 14:49 witam :) nie bylo tak najgorzej :) dalo rade napisac :0 ale nie licze na wysokie noty :) ale wazne zeby zdac :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JA Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.06, 15:02 a powiedzcie mi czy jak napisałem liczbami rzymskimi zamiast arabskimi ładunek jonu czy beda mi odejmowac puknkty? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: snuff Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 15:41 primo: nie ma odejmowania punktow na maturze, secundo: nie wolno pisac ladunku jonow za pomoca cyfr rzymskich, wiec nie dostaniesz za to punktow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dolowy Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.master / *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:24 dla mnie masakra ale zobaczymy jak będą wyniki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: em Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.autocom.pl 15.05.06, 15:16 Fajnie :) nie było trudne, ale poczekam jeszcze na odpowiedzi z rozszerzonego... Podstawa powinna być na 100%... oby :) pozdrawiam ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Violcia Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 15:17 Podsatwowa chemia była banalna, po prostu pikuś.Gorzej było z rozszerzoną tu już tzreba było wiecej myśleć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GIMNAZJALISTA Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: 80.51.54.* 15.05.06, 15:20 No więc z ciekawości zrobiłem sobie ten test i muszę powiedzieć, że ok. 85% mam dobrze, tak więc myśle, że trudne to nie było - wszystko można wziąść na logikę i przy pomocy elementarnej wiedzy bez problemu wykonać. Ja mam mature za trzy lata, ale tak myślę że będzie już dużo trudniejsza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chemiczka Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.06, 15:27 koles w domu a tam to jest inna praca, wez poczekaj na rozszerzenia a się zgarbisz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: em Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.autocom.pl 15.05.06, 15:28 A czemu za trzy lata akurat ma być trudniejsza ? Taki już urok maturki podstawowej - jest łatwa, dla gimnazjalistów też (zwłaszcza że konkursy w gimnazjum bywały dużo bardziej skomplikowane)... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.06, 15:32 Ja podstawę napisałem na powyżej 86% (nie wiem czy to dobrze czy źle), ale nie myślałem, że zrobiłem aż tyle błędów. Na rozszerzonym też napisałem wszystko, ale ile procent uzyskałem to się jeszcze okaże... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mac masakra!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 15:39 podstawowa byla calkiem lightowa..chociaaz tez nie taka calkiem prosta (jak na podst) natomiast rozszerzona? pogrom! masakra, max 45% :| biologia przy tym to pikus... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Visitor Re: masakra!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 18:37 Nie przesadzaj...!!! Wystarczyło zrobić soildną powtórkę kilka dni przed i sukces gwarantowany --->> U mnie P:98, R:96. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OlimpijczykIIetap. Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.orasoft.net.pl 15.05.06, 15:42 Ja mam wszystko dobrze na poziomie podstawowym i pewnie wszystko dobrze na rozszerzonym oprócz reakcji tłuszczu z NaOH . Ale to beznadziejne że mamy się uczyć wzorów kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach jak jestem ciekawy jego wzoru to patrzę do tablic. Ta matura ma uczyć myślenia a nie zaśmiecania umysłu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niewazne Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 15:45 hmm do bani uczyłem się 3 dni ale do chemi ma ponoć talent.... no podstawa 78.. a rozszerzenie nie wiem ale zły jestem o to ze było pełno elektrochemi albo pH a nic z moli Cp wiązań no organy tez mogłoby być więcej a tak to .........ok 65% Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 15:55 Jak na trzy godziny nauki, bezposrednio przed matura to calkiem niezle mi poszlo: na podstawie stracilem tylko 3 punkty. Z rozszerzonego juz gorzej, orientacyjnie bede mial kolo 60%. Chemia jest mi potrzebna tylko na UŁ wiec skoncentrowalem sie na biologii, chyba slusznie :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM nie bylo najgorzej IP: *.acn.waw.pl 15.05.06, 16:07 Poziom podstawowy rzeczywiscie byl banalny. Ale tak sa konstruowane arkusze- 1szy jest b. latwy, zeby wszyscy mieli mozliwosc go zdac, dopiero drugi wymaga wiedzy i wiekszego wysilku. Drugi arkusz byl bardzo na myslenie- co mi sie podoba. Niestety bede mial wynik tylko w okolicach 80% :/ Przyznam, ze sie stresowalem- przez to wolno wykonywalem polecenia. Rabnalem sie na zadaniu z obojetna sola powstajaca przez rozpuszczenie SO2 w wodnym roztworze NaOH. Nie wiedzialem jak miala wyjsc z tego obojetna sol! wyjasniono mi, ze chodzilo o NaHSO3:p Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dugo Re: nie bylo najgorzej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:16 NaHSO3 to chciałbym zauważyć sól kwaśna, obojętna to Na2SO3 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jukino Re: nie bylo najgorzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:59 sory, ale gdzie ty mazs taki wynik??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jumper Re: nie bylo najgorzej IP: *.koba.pl / *.koba.pl 15.05.06, 20:32 Sól obojętna, nie powinno to być sól mocnej zasady i mocnego kwasu lub słabej zasady i słabego kwasu ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikt_wazny Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.chelm.mm.pl 15.05.06, 16:02 I po co piszecie wielcy olimpijczycy, ze wam tak obrze poszlo? Mam wszystko dobrze, a Ty? a ja tez mam wzystko dobrze! O! Widzisz jacy jestesmy zajebisci! Ja nie mam wszystkiego dobrze, ba nawet mam wiecej zle niz dobrze i jezeli bede mial ok 50% z rozsz. to bede sie ciezyl, a nie uwazam sie za gorszego od was wielcy olimpijczycy! A jak juz tak chcecie: A ja mam wszystko dobrze z biologii i z podst, i z rozsz, bo jestem olimpijczykiem z tego przedmiotu! Widzicie! To dopiero LANS! LANSUJMY SIE WSZYSCY! Lans LAns! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mandargora Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.czuby.pl 15.05.06, 16:17 podstawowa banalnie prosta, ale jeden błąd mam;) za to rozszerzona, masakra trzeba było wytęrzyć mózg, ale napisać się dało, chociaż odnosze wrażenie że wszystkie rachunkowe mam źle;P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alinka Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:26 latwiejszej nie bylo na rozszerzonej wyszlam godzine predzej bo sie nudzilam a tak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sadako Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.skawsoft.com.pl / *.skawina.eu.org 15.05.06, 16:07 Ogólnie było ok, niektore zadania byly trudne, podstawowy to banał a rozszerzony no taki w miare - spokojnie mozna bylo osiagnac 60-70% Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ala NIe wiem gdzie sa arkusze! IP: *.stegny.2a.pl 15.05.06, 16:14 Prosze niech mi ktos przesle link gdzie sa juz arkusze z odp z chemii. z Góry dzieki ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Asia_nmc Re: NIe wiem gdzie sa arkusze! IP: *.azartsat.pl / *.azartsat.pl 15.05.06, 16:18 www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=352&Itemid=2 proszę bardzo, na razie są tylko z podstawowej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM obojetna sól IP: *.acn.waw.pl 15.05.06, 16:22 No wlasnie pojawiaja sie u mnie watpliwosci... Przeciez Na2SO3 nie jest obojetna sola- nastapi hydroliza jonow SO3 2- ... Ale teraz juz wiem, ze solami obojetnymi nazywa sie tez te sole, ktore nie sa hydroksosolami... wiec zadanie bylo chamsko sformulowane:/ gdybym byl pewnien, ze chodzi o Na2SO3, nie byloby problemu z tym zadaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dugo Re: obojetna sól IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:28 No tak, mogli sformułować inaczej... po prostu trzeba przyjąć że hydroksosole to sole zasadowe, wodorosole (np. ten NaHSO3) są solami kwaśnymi a "zwykła sól" to sól obojętna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Re: obojetna sól IP: *.acn.waw.pl 15.05.06, 16:32 No wiec strasznymi chamkami sa Ci, ktorzy ukladali test:) dzieki za wyjasnienia na temat soli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dugo Re: obojetna sól IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:46 Albo chamami ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: <lol> Re: obojetna sól IP: 193.24.220.* 15.05.06, 17:49 zwykła sól?? to chyba kuchenna :P:P:P sole zasadowe pochodza od mocnej zasady i słabego kwasu, sole kwasowe od słabych zasad i mocnych kwasów a obojętne od mocnych zasad i mocnych kwasów :):):) nie martwcie sie ja nawet do podstawówki nie chodziłam <lol> :):):) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: obojetna sól IP: *.koba.pl / *.koba.pl 15.05.06, 19:20 <lol> widac ze nic nie wiesz przed chwila rozmawialam z moja pania od chemi ktora na akademii wyklada i jest doktorem habilitowanym i sol obojetna to sol w ktorej wszystkie atomy wodoru zostaly zastapione atomami metalu a sol mocnej zasady i mocnego kwasu ma odczyn obojetny !!!!! idiotka z Ciebie ... klocisz sie a nawet nie wiesz dobrze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dugo Re: obojetna sól IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.06, 19:26 xxx ma całkowitą rację... nie mylcie odczynu roztworu soli z typem soli... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: obojetna sól IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 19:46 DOKŁADNIE!!! zrobilam tak jak w kluczu, wszystko byloby ok gdyby nie to ze nizebyt jasno okreslili ta obojetna sol:) super bedzie 100% podst 96 rozszerzony Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SHARKI 3 lata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:29 3 lata sie nie uczyłem chemi :/ 1 klasie miałem 3 2 klasie miałem 4 3 klasie miałem 2 jak nauczycielka sie dowiedziałą ze chce chemie zdawac dzis dowiedziałem sie ze nie uczac sie do niej nic mozna ja zdac na równo 30% czuje sie zajebiscie z tym faktem BO ZDAŁEM pozostaja jeszcze tylko ustne ale tez bedzie dobrze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jukino Re: NIe wiem gdzie sa arkusze! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:01 bi.gazeta.pl/im/6/3346/m3346446.pdf bi.gazeta.pl/im/3/3346/m3346833.pdf Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eee Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.net / *.net 15.05.06, 16:20 U nas każdy wyszedł niezadowolony podstawy łatwe ale rozszerzony to do bani.Może jakieś 5o% i nie przechwalajcie się bo moje LO jest o profilu chemi i zawsze ludzie dostają sie na AM w 80% ale z tej matuty są niezadowoleni Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaśka Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:58 z mojego liceum w tamtym roku zdawało 27 osób na AM a Warszawie, nie do stała się jedna albo 2, nie ma ono profilu chemicznego, a i tak jesteśmy najlepsi. Nie zmienia to faktu, że część osób była niezadawolona po drugim arkuszu. Niezadowolona, to znaczy obawiała się, że nie będzie miała dużo powyżej 80%. Mi osobiści oba poziomy poszły tak samo, w granicach 92-94% - i nie jestem żadną olimpijką, chemii mam na koniec III klasy miałam 3. Dobre liceum i nauczyciel to połowa sukcesu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.jgora.dialog.net.pl 15.05.06, 16:20 w sumie maturka przyjazna...sama sie uczylam na rozsz bo w szkole chemii nie mialam i jest ok;) z podstawowej sobie sprawdzilam juz: ok 75%...glupie bledy;/;/ mam tylko pytanie...dobrze jest ze np camiast rozpisywac grupe -COOh zostawilam w takiej postaci? albo jelsi rownanie jonowe polowkowe zsotawilam ze wspolczynnikami bo tak wynikalo z reakcji? pozdr;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gacorro Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.sasnet.pl / 217.153.219.* 15.05.06, 16:23 tia, podstawa to śmiech na sali, ale rozszerzona to już śmiech przez łzy. Nie ma bata, zaliczone, ale kupke mi to daje. Za rok matura... yea yea... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :((((((((((( Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.amtel.net.pl / 212.244.109.* 15.05.06, 16:31 Rozszerzenie z tamtego roku bylo proste ale to dzisiaj to masakra . Nijak sie to mialo do latwej podstawy:((((((((((((((((Za rok poprawiam mature:(((((((((((((((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 18:02 Podstawka jest po to, żeby wszyscy mogli zdać maturę. To normalne, że rozszerzenie jest dużo trudniejsze. Osobiście cieszę się, że poziom rozszerzony był dość trudny, przynajmniej będzie wiadomo kto na prawdę umie chemię. Jaki byłby sens arkusza rozszerzonego i całej matury, gdyby wszyscy mieli po 100% Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rak Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.chello.pl 15.05.06, 16:24 Hej! W tym roku poprawialem rozszerzona z chemii. Sam studiuje chemie na UW i musze powiedziec ze arkusz II nie był wcale taki przystępny i łatwy.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kontrowersyjna Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.orneta.arkusnet.pl 15.05.06, 16:26 no, nieźle. jestem w pierwszej klasie, a podstawową zdałam na 76%. banalna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HEH Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:31 Zobaczymy czy jak za rok przyjdzie ci to pisac tez powiesz, ze byla banalna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emi Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.koba.pl / *.koba.pl 15.05.06, 16:32 podstawowa była bardzo prosta, napisalam ja na 100%, a rozszerzona jeszcze nie wiem, troche mnie wkurzyla bo nie bylo niektorych dzialow, i tam bylo malo chemii!! tam trzeba bylo myslec, moim zdaniem rozszerzona powinna byla byc trudniejsza bo co z tego jak wszyscy ja napisza na 80-90%, bedzie trudniej sie dostac, Ci ktorzy ukladali niektore pytania powinni sie wstydzic bo chyba zapomnieli ze to matura z chemii miala byc i ona decyduje o tym gdzie kto na studia pojdzie, to nie jest cos dla rozrywki, wydaje mi sie ze ta matura co byla w styczniu 2006 byla calkiem odpowiednia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.acn.waw.pl 15.05.06, 16:35 Moim zdaniem matura z sesji zimowej 2006 (oba arkusze) byla najlatwiesza ze wszystkich dotychczasowych (nowych oczywiscie;p). Ale to wszystko to sa przeciez subiektywne odczucia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emi Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.koba.pl / *.koba.pl 15.05.06, 16:36 z niektorymi zadania mogly byc problemy bo byly nieprzemyslane, powinno byc troche zadan, hydroliza, jakies zadanie ze stezen procentowych, i powinna byc na wiedze rowniez, a malo wiedzy wymagala, a mimo wszystko taka prosta to ona nie byla, i bylo jeden zadanie ktory bardziej zalicza sie do fizyki a nie do chemii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emi Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.koba.pl / *.koba.pl 15.05.06, 16:40 ja robilam wszytskie arkusze i ta co byla w styczniu to mogla sprawiac problemy,tak tez uwazala moja pani z korkow, dla mnie nie byla trudna, ale wolalabym pisac taka jaka byla w styczniu lub nawet trudniejsza niz takie glupoty co teraz dali, i tak bym se poradzila bo bylam dobrze przygotowana Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emi Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.koba.pl / *.koba.pl 15.05.06, 16:43 wydaje mi sie ze pułap punktow np na akademie sie troche obnizy bo np biologia byla trudniejsza niz w tamtym roku i juz napewno w tym roku nie pojdzie w skali kraju na 80%,a z chemii trudno mi jeszcze powiedziec, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zosia Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:44 nie rouzmiem o co chodzi z ta sola : zasadowy odczyn to sol Na2SO3, obojetny to sol Na2SO4 ...to jaka maial byc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.koba.pl / *.koba.pl 15.05.06, 16:51 sol obojetna to sol w ktorej wszytskie atomy wodoru sa zastapione atomami metalu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: <lol> Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: 193.24.220.* 15.05.06, 17:30 loooooll :D:D:D wszystkie sole z wyjątkiem hydroksy mają zastąpione atomy wodoru atomami metalu <lol> :P:P:P hahahah :D obojętne to takie które pochodza od mocnej zasady np NaOH i mocnego kwasu np H2SO4 <lol> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ROMEK Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:49 Niestety zmartwię cię. A co powiesz gdy do nadmiaru kwasu H2SO4 dodasz niedomiar zasady NaOH ?? zajdzie taka reakcja NaOH + H2SO4 ---> NaHSO4 + H2O. i z pewnością NaHSO4 nie jest solą obojętną więc nie masz racji. Sól obojetna to każda sól z wyjątkiem hydroksy i wodorosoli. I nie rozumiem twojego śmiechu bo sam asem z chemii widać że też nie jesteś. Więcej zrozumienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: <lol> Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: 193.24.220.* 15.05.06, 17:52 no to moze powiesz ze Ca(No3)2 też jest solą obojętna? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ROMEK Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:54 A jaką niby?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: <lol> Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: 193.24.220.* 15.05.06, 17:56 pewnie wesołą :) ok miło sie z Tobą gadało pewnie tez napisałeś Na2S03 i ogólnei rozszerzenie na 90% :)gratuluję :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ROMEK Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:59 Nie wiem o które zadanie ci dokładnie chodzi... ale się dokształć... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaszan Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: 193.24.220.* 15.05.06, 18:06 Może Ty się baranie dokształć, a nie innych wyzywasz. W hydrolizie sole mogą być objętne - tak jak (NH4)CO3 = pH=7 ; zasadowe - tak jak K2S = pH>7 i kwasowe CuSO4 = pH<7. A że w probówkach zawsze są roztwory wodne, więc chodzi o odczyn hyrolizy, a więc ta sól o której mowa w tym zadaniu nie jest obojętna (Na2SO4). Wszystko zależy od mocy kwasy/zasady w związku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dotik Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.aster.pl 16.05.06, 08:24 katastrofa... tzn. podstawowy naprawde był banalny, ale jak z rozszerzonego będę miała więcej niż 50 % to będzie to cud jakiś :> ogólnie ostro nam przywalili ;/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ROMEK Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 18:03 HEH pozatym czytam tą twoją wypowiedź i stwierdzam ze chyba chciałeś napisać Na2SO4 hehe. Nie bój się o mnie wydaje mi się że sobie poradzę ;) Ciao Bambino ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktostam Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:50 podstawa prosta, byłam mile zaskoczona. rozszerzenie troche trudniejsze ale wystarczyło troszke pomyslec. ogolnie ok :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sun Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:54 a powiedzcie mi czy jak napisałam w tym zadaniu 14 ze Na2CO3 sie roztwarza zamiast wydziela sie gaz, czy to je4st dobrze???prosze o odpwoedz bo mnie to męczy:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:56 ja tez tak mam i to jest dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.koba.pl / *.koba.pl 15.05.06, 16:58 a napisales dobrze reakcje pod tym doswiadczeniem?? w sumie to tam bylo ze on jest staly to w koncu sie rzotwarza a gazu to tak do konca nie widac ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jukino Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:11 Tego gazu nie widzać, ani nie czuć, dlatego ja też tak napisałam i myślę, że to jest GOOD :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: soho Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:12 ja napisałam ze zamieni się w ciecz:) bo przecież gazu nie widzimy! a entalpi nie trzeba pomnożyć przez 2? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: <lol> Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: 193.24.220.* 15.05.06, 17:35 a ja myśle ze jednak widac bo to był CO2 a w roztworze wodnym tworzy on bezbarwne pęcherzyki :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ROMEK Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:51 Tylko ze tam nie cała kolba była wypełniona wodą... więc pęcherzyków nie zobaczysz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: <lol> Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: 193.24.220.* 15.05.06, 17:54 a co to ma do rzeczy? a jak odkręcasz poł butelki wody gazowanej to też pęcherzyków nei zobaczysz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxxxx Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.06, 16:56 Ogolnie spoko, licze jeden, dwa bledy na rozszerzeniu. Niesprawiedliwe tylko, ze te zadania rok temu byly ogolnie dostepne. W mojej szkole odbywala sie matura pilotazowa /OKE-CKE sprawdza czy zadania sa dobrze ulozone/ i pisaly ja poprzednie klasy trzecie. Okazalo sie, ze wszystkie pytania na maturze, to zywcem wziety pilotaz.Teraz duzo z nich poprawialo te matury, wiec dostali to samo, nie mowiac juz o tym, ze nauczyciele 'przerabiali' to ze swoimi uczniami na lekcjach lub prywatnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ledwo zipie Pytanie mam! IP: *.is.net.pl 15.05.06, 16:58 Czy rozpuszczalność w wodzie jest właściwością fizyczną? A może chemiczną? Zamotany jestem :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmmmmm Re: Pytanie mam! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:00 ja osobiscie napisalam ze zmiejsza napiecie powierzchniowe.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zosia Re: Pytanie mam! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:05 sol obojetna to sol mocnej zasady i mocnego kwasu....dlatego nei czaje...a tak pozatym to spieprzylam t ozadanie bo nei uzgodnilam sobie liczby mili i mi objetosc zle wyszla o 2x za duza..niestety glupich bledow sie nigdy chyba nie uniknie... zauwazyliscie ze teraz za ta mature jest 50pkt max?? czyli jak kots straci 6pkt to ma 88% a nie 90% jak by mial gdyby bylo 60pkt max...:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zosia Re: Pytanie mam! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:06 a pozatymsa juz odp!!!na gazecie :) ahia i w ostatnim chodzi o rozpuszczalnosc w wodze bo gliceryna sie swietnie rozpuszcza w h2o Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Pytanie mam! IP: *.koba.pl / *.koba.pl 15.05.06, 17:37 to sie naucycie dokladnie o solach bo sol obojetna to sol w ktorej wszystkie atomy wodoru sa zastapione atomami metalu a sol mocnego kwasu i mocnej zasadz to sol ktorej odczyn jest obojetny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jukino Re: Pytanie mam! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:12 fizyczną Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jukino Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:16 uważam, że maturaka była super. Chemii uczyłam się w gimnazjum i w ostatnim roku nauki w liceum (dwa lata mi uciekły z życiorysu :D) i podstawę to ja chyba na 98% napisałam, a rozszerzenie to tak na oko 92% COOL Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ajajaj Re: Pytanie IP: *.azartsat.pl / *.azartsat.pl 15.05.06, 23:31 tragicznie:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.06, 17:16 spodziewałam się duzo gorszego. ~94% podst ~88% rozsz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ASs Re: jak Wam poszlo na chemii? IP: *.chello.pl 15.05.06, 17:18 chemie w szkole mialem tylko 1h godz na tyg i rzadko kiedy sie zjawialem, a rozszezrona na 90% :D:D nie moge sie doczekac az zobacze mine chemiczki Odpowiedz Link Zgłoś