Dodaj do ulubionych

kupić sobie

21.11.13, 17:07
czarne botki "motorowe" na zimę w mieście?
strasznie mi się podobają, są w przystępnej cenie i w moim rozmiarze (kajak),
ale, do gwinta, są zamszowe.

nie wiem, no nie wiem, jak poradzą sobie ze słoną breją.

p.s.: zdaję sobie sprawę, że to denne pytanie, gdzie mu tam do rozważań o duszy, seksapilu mordercy i tak dalej, ale ja przyziemna kobieta jestem
:~)
Obserwuj wątek
    • marguy Re: kupić sobie 21.11.13, 17:36
      Przyzimnie kupilabym sobie ta kie botki. W koncu to nie bedzie jedyna para zimowych butow jakie posiadasz wiec co co szkodzi?
      Nie ma nic lepszego na poprawe humoru od nowych butow lub torebki :)
      • stokrotka_a Re: kupić sobie 21.11.13, 17:39
        marguy napisała:

        > Nie ma nic lepszego na poprawe humoru od nowych butow lub torebki :)

        Podzielam tę opinię, z naciskiem na nowe buty. :-)
        • stephanie.plum Re: kupić sobie 21.11.13, 17:51
          racja!
          nowe buty, wygodne, fantazyjne i ładnie wyglądające nawet na Wielkiej Stopie, to jest to.

          co do torebek - nie wiem, bo nie używam, jeżeli nie liczyć jednego płóciennego wora.

          tylko że, do licha, mam w tym roku o s z c z ę d z a ć, więc zakup broniłby się tylko jeśli byłby praktyczny.

          ale - dzięki za wsparcie!
          • majaa Re: kupić sobie 21.11.13, 19:41
            Skoro ma być praktycznie, to ja osobiście bym nie kupiła. Chyba że masz coś jeszcze specjalnie na chlapę - to tak, ale wtedy z kolei nie będzie oszczędnie;)
          • marguy Re: kupić sobie 21.11.13, 21:33
            stephanie,
            hm... wlasciwie to ja takze nie uzywam torebek ale co mi szkodzi mniec kilka?
            Za to samopoczucie mam dobre, szczegolnie po niedawnym nabyciu przeslicznej, skorzanej (tylko skorzane sie u mnie licza) torebki. Buty tez musza byc skorzane, no chyba, ze trampki to plocienne.
            • stephanie.plum Re: kupić sobie 21.11.13, 22:33
              to się przyznam, że ja od dawna marzę o jakiejś torbie skórzanej w bardzo niepraktycznym kolorze.
              pomarańczowej, na przykład. albo seledynowej.

              taką bym nawet łaskawie nosiła...
              :~)
              • kalllka Re: kupić sobie 21.11.13, 23:30
                Jaki nr kajaka posiadasz Stefanku?
                (zara, ale w zeszłym sezonie zim, oferowała podobne)
                Się rozgladnij w sieci. Kiedys, mieszkając we Włoszech, zaopatrywalam sie w męskie kroje bo jakoś bardziej na mnie polegały. Tak w ogóle to muszę se ponarzekać bo obecna moda męska jest zdecydowanie bardziej ... Bo ma fiblika, a damska nie. O i tyle.
    • mariuszg2 Re: kupić sobie 21.11.13, 17:52
      zamsz jest sucks
    • light_in_august Re: kupić sobie 21.11.13, 18:16
      Ja się od miesięcy bujam z zakupem ślicznych zamszowych botków na szpilce... Bujam się, bo są przepiękne i kuszą strasznie, ale jednak ten zamsz mnie powstrzymuje. Pierwsza chlapa i nogi mokre, pierwszy śnieg i sól na chodnikach - zaraz porobią się brzydkie plamy. Tak że ja osobiście chyba bym sie nie zdecydowała.
      • stephanie.plum Re: kupić sobie 21.11.13, 19:32
        no-właś-nie!
        :~(
        • piataziuta Re: kupić sobie 21.11.13, 20:30
          jest specjalny impregnat do zamszu i szczoteczka do czyszczenia
          nie przemakają

          wiem co mówię
          posiadam z niego szpilki czerwone i czarne
          oraz kolejną już parę kozaków na obcasie
          • piataziuta Re: kupić sobie 21.11.13, 20:35
            i jeszcze mam krótkie botki zamszowe na obcasie
            zapomniałam prawie
        • light_in_august Re: kupić sobie 21.11.13, 21:07
          No wiesz, jeśli cena rozsądna i Cię nie zaboli wydanie takiej kwoty, to przecież możesz je zakładać w suche dni ;)
          Moje niestety kosztują na tyle sporo, że mi rozsądek nie pozwala :/
          • maitresse.d.un.francais Re: kupić sobie 21.11.13, 21:14
            light_in_august napisała:

            > No wiesz, jeśli cena rozsądna i Cię nie zaboli wydanie takiej kwoty, to przecie
            > ż możesz je zakładać w suche dni ;)

            a deszcz spadnie złośliwie po południu
          • piataziuta Re: kupić sobie 21.11.13, 22:05
            > Moje niestety kosztują na tyle sporo, że mi rozsądek nie pozwala :/

            ile to sporo?
            bo znam sklepy z obuwiem, w których cena za buty skórzane wynosi mniej więcej 60% obuwia np z arkadii :)
            • light_in_august Re: kupić sobie 21.11.13, 23:34
              800 z kawałkiem :/ W Arkadii właśnie ;)
              • piataziuta Re: kupić sobie 21.11.13, 23:59
                ostatnio kupiłam klasyczne zamszowe kozaki na obcasie za 280
                i przepięknie profilowane włoskie kozaki - szpilki skórzane za 480
                w CH na marywilskiej :P
                bez żadnych xujowych ozdób
                • piataziuta Re: kupić sobie 22.11.13, 00:03
                  wspomniane czerwone zamszowe szpilki kupiłam tam za 270
                  a po trzech mies ujrzałam je na wystawie w arkadii za 390 :)
                  • light_in_august Re: kupić sobie 22.11.13, 10:03
                    Dzięki za cynk ;)
    • g.r.a.f.z.e.r.o Re: kupić sobie 21.11.13, 18:38
      Proste pytanie - pieszo po chodnikach chodzić musisz?
      Bo jak nie to kupuj
      • stephanie.plum Re: kupić sobie 21.11.13, 19:31
        a jak inaczej chodzić?

        rozumiem: można z parkingu podziemnego rezydencji jechać miastoodpornym samochodem na parking podziemny korporacji, i z powrotem.
        ale to nie ja...
        • wpieniona Re: kupić sobie 21.11.13, 20:11
          Miałam taką znajomą, której facet przewoził ją wolwem z klatki do klatki w jednym bloku. W szpilkach chodziła całą zimę. I we futrze. Wszyscy ją nienawidzili i podziwiali jednocześnie. Taka była jedna.
          Tak, że może pomyśl o służbie?
          • stephanie.plum Re: kupić sobie 21.11.13, 20:24
            szpilki, futro, wolwo, a w bloku mieszkała? łeee...

            powinien ją do apartamentu podwozić, penthałzu, willi albo co, a nie pod klatkę w bloku.
            • wpieniona Re: kupić sobie 21.11.13, 20:42
              Właśnie o to chodzi. Księżniczka ksieżniczką jest wszędzie. Wszędzie.
        • g.r.a.f.z.e.r.o Re: kupić sobie 21.11.13, 20:19
          Jak to jak?
          Do samochodu, z samochodu do biura, z biura do sklepu (parking podziemny), ewentualne rozrywki weekendowe też samochodem.
          W plener - inne buty.

          Chodzi mi o to że zamsz na zimę nie jest dla ludzi co komunikacją publiczną poruszać się muszą.
          • stephanie.plum Re: kupić sobie 21.11.13, 20:31
            ja patrzę na to inaczej - jestem szczęściarą, która NIE MUSI na co dzień używać samochodu.

            o ile nie jestem chora, sto razy wolę komunikację miejską oraz własne kulasy.
            gdy zaś jestem chora i muszę wyjść, smrodzę w korku z innymi samochodziarzami.

            ale faktycznie, zamsz to chyba zły pomysł dla mnie.
          • maitresse.d.un.francais Re: kupić sobie 21.11.13, 20:36
            To jakieś straszne życie. Lubię sobie połazić po mieście. :-P
    • piataziuta Re: kupić sobie 21.11.13, 20:28
      mam słabość do zamszu i ciągle mam z niego buty na zimę
      dają radę, nie przemakają
      po czasie (po roku) niestety kolor blaknie
      • stephanie.plum Re: kupić sobie 21.11.13, 20:33
        nie kuś!!!
        już się prawie z nimi mentalnie rozstałam...
        • piataziuta Re: kupić sobie 21.11.13, 20:34
          e tam
          ja kupuję ciągle i jeszcze ani razu nie pożałowałam
        • miau.weglowy zamsz rulez ;D 21.11.13, 21:02
          przylaczam sie do frakcji zamszowej
          sprejowac namietnie i juz! z doswiadczenia wiem, ze jest OK.
          z sentymentem wspominam moje ulubione muszkieterki ;) i to nie byla jedyna zimowa zamszowa para. a do pracy zawsze chodzilam pieszo, bo bylo blisko.
          • piataziuta Re: zamsz rulez ;D 21.11.13, 22:08
            dokładnie
            ja dwa sezony chodziłam, czy deszcz, czy śnieg, w zamszowych kozakach, mimo, że miałam jeszcze dwie pary skórzanych
            zamszowe mi się bardziej podobały :P
            ani razu mi nie przemokły!
            • piataziuta Re: zamsz rulez ;D 21.11.13, 22:12
              dodam jeszcze, że jako studentka wiecznie spóźniająca się, nie posiadająca samochodu, biegałam w tych zamszowych butach na obcasach za autobusami, próbując odzyskać równowagę poślizgając się na zamarzniętych kałużach
              :)
              zamsz jest spoko
    • maitresse.d.un.francais ale muszą być koniecznie 21.11.13, 20:37
      zamszowe?

      nie masz rozmiaru kajak, masz nóżkę Kopciuszka numer...[tu wpisać] - jak ja :-P
      • stephanie.plum Re: ale muszą być koniecznie 21.11.13, 20:49
        uparłam się jak osioł na pewien fason - góra miękka, w miarę szeroka, nie za wysoka, ale sporo nad kostkę, dół solidny, na porzadnej podeszwie - takiej dla włóczykija, i jeszcze koniecznie paski z klamerkami w kostce, najlepiej szerokie i skrzyżowane.
        niby nic, ale trafić nie mogę.

        najbliższe ideału są właśnie te zamszowe.
        a na nóżkę kopciuszka zawsze są wykupione, bo przyjeżdża jedna para. góra dwie.
        • maitresse.d.un.francais Re: ale muszą być koniecznie 21.11.13, 20:52
          stephanie.plum napisała:

          > uparłam się jak osioł na pewien fason

          to wyjaśnia sprawę, zjawisko skądinąd znane mi z autopsji :-P
    • chersona Re: kupić sobie 21.11.13, 20:57
      kupić.
      mam trzy pary zamszowych, zimowych butów. jedne firmy jackpot, drugie ecco, trzecie clarks. wszystkie pary trzymają się świetnie. a bacz, że samochodu nie posiadam, a w drodze z pętli o domu muszę iść glebą.
      • maitresse.d.un.francais Re: kupić sobie 21.11.13, 21:01

        > iadam, a w drodze z pętli o domu muszę iść glebą.

        https://wszechnica.us.edu.pl/szkoly/gim1rabawyzna/grafika/gleba.jpg ?

        :-P
        • miau.weglowy Re: kupić sobie 21.11.13, 21:03
          HAHAHAH
          tez o tym pomyslalam od razu
          huntery musi nabyc zatem, zeby posh bylo ;)
          • maitresse.d.un.francais Re: kupić sobie 21.11.13, 21:05
            miau.weglowy napisał(a):

            > HAHAHAH
            > tez o tym pomyslalam od razu
            > huntery musi nabyc zatem, zeby posh bylo ;)

            no jak gleba to gleba :-P

    • eat.clitoristwood Musiałem wyguglać. 21.11.13, 21:28
      Przecie to kombojki. Też miałem. Parę lat temu przeszedłem (sic!) na bitelsówy.
      • stephanie.plum Re: Musiałem wyguglać. 21.11.13, 21:39
        nie wiem, czy kowbojki to nie mają szyderczo wąskich czubów, i jakichś, nie daj Bóg, ostróg...?
    • soulshuntr Re: kupić sobie 21.11.13, 21:30
      Kupic! I bez dyskusji!
    • stephanie.plum Re: kupić sobie 21.11.13, 21:38
      wysłuchawszy argumentów obu stron,

      przysięgli wycofują się na naradę.

      :~)
      • soulshuntr Re: kupić sobie 21.11.13, 21:56
        narada obdedzie sie przez ruskie serwery?
      • wpieniona Re: kupić sobie 21.11.13, 22:01
        stephanie.plum napisała:

        > wysłuchawszy argumentów obu stron,
        >
        > przysięgli wycofują się na naradę.
        >
        > :~)

        Mam dłonie spocone. Denerwuję się. Ale poczekam.
    • mila2712 Re: kupić sobie 21.11.13, 22:28
      Tak, kupić....

      PS nie martw się takiego jednego wiecznie narzekającego, z objawami depresji nie przebijesz :)
    • headvig Re: kupić sobie 21.11.13, 22:48
      mam jedne zamszowe zimowe (skóra) - sprawują się dobrze, wystarczy kupić do nich taki spray impregnująco-barwiący. jak mi się sól wedrze, to czyszczę i potem tym sprayem, wyglądają ok
      • stephanie.plum Re: kupić sobie 21.11.13, 23:37
        no to deal
        :~)
    • coffei.na Re: kupić sobie 22.11.13, 10:14
      wyglądają super ale w zetknięciu z solą-może być nieciekawie.Są preparaty,ale one nie ochronią przed białą naleciałością a z zamszowych bardzo ciężko schodzi.
      Zawsze możesz sobie worek foliowy założyć-w nim szybko dojedziesz do celu.Prowadził Cię Krzysztof Hołowczyc. wrrrr
      • stephanie.plum Re: kupić sobie 22.11.13, 11:00
        kiedyś (100 lat temu?) były takie płytkie kalosze, które w chwili grozy można było włożyć na buty.
        • maitresse.d.un.francais Re: kupić sobie 24.11.13, 21:41
          stephanie.plum napisała:

          > kiedyś (100 lat temu?) były takie płytkie kalosze, które w chwili grozy można b
          > yło włożyć na buty.
          >
          Nadal są, tylko raczej męskie i kosztują 120 zł.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka