Dodaj do ulubionych

W Polsce zadurzeni

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
I co autor chce tutaj udowodnić? Że polska jest rajem na Ziemi?
Obserwuj wątek
    • waldek1610 Polska krajem..... dla bogatych 14 lat temu
      Malgorzata Szamocka napisala:

> My tęsknimy za słoneczną Italią, marzymy o karierze w USA, pociąga nas
      > egzotyka Chin.

Polacy przede wszystkich chca zarobic na siebie i swoja rodzine, dlatego
      wybieraja USA...a na wakacje w Itali i na spacerek po Chinskim Murze mozna
      sobie pozwolic....gdy pracuje sie w USA, Angli, Irlandi.

> Oni chcieliby zamieszkać w Polsce. Czym urzekł ich nasz kraj, miasta, nasza
      > historia? Co sprawia, że chce im się godzinami gimnastykować język, by w
      > końcu wymówić "chrząszcz brzmi w trzcinie"?

"Oni" przywoza swoje pieniadze...To nie jest kwestia gdzie jest ladna
      pryzroda i zabytki, tylko gdzie przecietny czlowiek moze pozwolic sobie na
      zycie na komfortowym poziomie. Pani redaktor; To ze w Polsce ludziom bogatytm
      zyje sie dobrze to nie jest jeszcze oznaka ze Polska staje sie krajem
      bogatym. Moze staje sie krajem dla bogatych.... :)
        • waldek1610 Re: Polska krajem..... dla bogatych 14 lat temu
          rootka napisała:

> fajnie, ze obcokrajowcom podoba sie polska historia, kultura, jezyk,
          > krajobraz:)

dokladnie, i na tej polskiej histori, krajobrazie, kulturze i jezsyku sie
          konczy to zauroczenie Polska. Niech taki cudzoziemiec spobuje znalezc prace w
          Polsce....to sen pryscie.
          • rootka Re: Polska krajem..... dla bogatych 14 lat temu
            coz za defetyzm.. podam Ci kilka przykladow na to, w jakim jestes bledzie:
            Steffen Möller, Thorsten Brüdigen, Heiko Rosenal, Thomas Wolf -to Niemcy, ktorzy
            swiadomie wybrali Polske i twierdza ze tu im sie wiedzie lepiej niz w ich
            wlasnej ojczyznie. zajrzyj tez na forum Foreigners in Poland, jakos malo tam
            ludzie narzekaja na brak pracy.
            • Gość: balbriggan Re: Polska krajem..... dla bogatych IP: 86.40.133.* 14 lat temu
              To czemu musiała wyjechac żeby moje dziecko nie zmarło z głodu podziwiając
              piękno naszej przyrody.
              Nie było w Polsce dla mnie pracy bo mam słabe "plecy", a moj dyplom okazał sie
              mało przydatny.
              I wielu polaków czuje tak samo.
              A co mnie obchodzą niemcy którzy wolą mowić tak zamiast ja.
              Wiem jedno w tej chwili Polska to kraj który nie szanuje swoich obywareli!!!!
          • Gość: Tashunka Re: Panie kolego, bardzo typowe. IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 14 lat temu
            Czy szanowni koledzy moga sie skoncentrowac na artykule zamiast narzekac? Widze,
            ze rzadko macie kontakt z obcokrajowcami. Takich "maniakow" jest calkiem sporo,
            chca poznac nasz kraj i chwala im za to!!!
            Ale jak zawsze jak komus z rana nie dowale, to mam dzien do dupy, panie waldek,
            co nie?
            Praca jest, moze trzeba za nia pojechac, przeniesc sie, troche inicjatywy i
            wszystko sie da. Nie znajdziesz pracy wylewajac zolc na porannych forach, takie
            nastawienie jest tez widoczne, jakbys przyszedl na rozmowe kwalifikacyjna i
            zaczal mi tak jeczec to bym ci uprzejmie podziekowal i kazal wyjsc. Pomyslales o
            tym?
            Praca dla obcokrajowca? Anglojezycznego? Jako native speaker - 35 zl za godzine,
            lepiej niz w Londynie!!! Cale mnostwo.
            • waldek1610 typowa gadka oszolomow, nowobogackich. 14 lat temu
              Gość portalu: Tashunka napisał(a):

> Czy szanowni koledzy moga sie skoncentrowac na artykule zamiast narzekac?
              > Widze,ze rzadko macie kontakt z obcokrajowcami.

Ja mam malo kontaktow z obcokrajowacami??? Mieszkam w USA od 15 lat...

> Praca jest, moze trzeba za nia pojechac, przeniesc sie, troche inicjatywy i
              > wszystko sie da. Nie znajdziesz pracy wylewajac zolc na porannych forach,
              > takie nastawienie jest tez widoczne,

Prosze pani kolezanki, ja wyjechalem 8 tysiecy kilometrow od domu zeby znajsc
              prace w USA....nauczylem sie jezyka, nawet pracowalem w policji w USA i w US
              Marines...a Ty mi mowisz ze nie mam checi? :)

> jakbys przyszedl na rozmowe kwalifikacyjna i zaczal mi tak jeczec to bym ci
              > uprzejmie podziekowal i kazal wyjsc. Pomyslales o tym?

W Polsce zaraz jak ukonczylem szkole, bylem na bezrobociu, zadnych przyzwoitych
              ofert, tylko cos w rodzaju: "praca dla osoby w samochodem" :) No dobrze, ale to
              juz nie jest oferta pracy tylko szukanie partnera, albo raczej jelenia ktory
              bedzie eksploatowal wlasny samochod, zeby ktos inny mogl sie dorobic majac do
              dyspozycji moj samochod :)

Tak, pomyslalem o tym, ale nie zamierzam pracowac w Polsce za grosze, jesc
              paszetowa z chlebem i miec nadzieje ze wkoncu moze za 40lat, gdy bede stary
              Polska dogoni Europe....

> Praca dla obcokrajowca? Anglojezycznego? Jako native speaker - 35 zl za
              > godzine,lepiej niz w Londynie!!! Cale mnostwo.

No wlasnie, widzisz ze praca jest ale dla .....obcych. Przeciez "native
              speaker" to nawet ja nie jestem...choc mowie po angielsku nie gorzej niz
              wyksztalcony amerykanin....
              • rootka Re: typowa gadka oszolomow, nowobogackich. 14 lat temu
                > No wlasnie, widzisz ze praca jest ale dla .....obcych.

obcych? przyjezdzaja za wlasne pieniadze do Polski choc maja jakies 230 innych
                panstw swiata do wyboru, ucza sie polskiego, zachwycaja sie Twoim krajem ktorym
                Ty nie potrafisz sie zachwycic, a Ty potrafisz jedynie nazwac ich obcy i
                narzekac na Twoj straszny los. Wez sie do roboty, to bedziesz mial mniej czasu
                na marudzenie.
                • waldek1610 Re: typowa gadka oszolomow, nowobogackich. 14 lat temu
                  rootka napisała:

> obcych? przyjezdzaja za wlasne pieniadze do Polski choc maja jakies 230 innych
                  > panstw swiata do wyboru, ucza sie polskiego, zachwycaja sie Twoim krajem

No wlasnie przyjezdzaja do Polski z wlasnymi pieniedzmi, zeby je wydawac a nie
                  zarabiac.

> ktorym Ty nie potrafisz sie zachwycic, a Ty potrafisz jedynie nazwac ich obcy
                  > i narzekac na Twoj straszny los. Wez sie do roboty, to bedziesz mial mniej
                  > czasu na marudzenie.

Ja nie marudze, pracuje od lat 15 non stop ale w USA.... A co tobie wydaje sie
                  ze jak ktos pracuje to nie ma czasu na wyrazanie wlasnych opini na forum? I
                  wlasnie wypowiadam sie na temat, dlatego ze powyzszy artykul to taka tania
                  propaganda nowobogackich, wypisuja glupoty ze Polska jest niby takim rajem na
                  ziemi. Oczywiscie Polska jak i kazdy inny kraj posiada wystarczajaco atrakcji
                  dla turystow, ale dla swoich obywateli...a to juz zupelnie inna bajka, raczej
                  powinienem napisac powiesc dla ludzi o mocnych nerwach i twardym tylku.
                  • Gość: Subyello Re: typowa gadka oszolomow, nowobogackich. IP: 218.185.0.* 14 lat temu
                    Waldek, siedz w tym USA. Jak sam czytales w artykule, w USA malo ucza pozeji
                    itd w szkole, tylko jak zarabiac pieniadze. Chcesz zarobic, dla ciebie
                    najlepsze panstwo.

Mieszkam w Australii 20 lat, wyjechalem tu jak mialem 12 lat, zawsze ale to
                    zawsze jestem zachwycony Polska, kultura i sztuka, ludzmi, krajobrazem. Chce do
                    Polski wlasnie teraz wrocic po tych 20 latach. Wiesz dlaczego? Bo Australia
                    robi sie powoli w druga Ameryke, ze gonia tu tylko kase i nic pozatym sie nie
                    liczy.

Zycie nie liczy sie tylko 'ile masz w banku'. Tu jestem naprawde na wspanialej
                    pozycji kierownikiem, zarabiam na polskie okolo 300000 zl rocznie, mam dobrych
                    kumpli w pracy i poza, tylko jedno mi brakuje, czasu zeby spedzac z moja
                    rodzina. Praca w Polsce jest, i oczywiscie jestem jak najbardziej swiadomy ze
                    tych pieniedzy tam nie zarobie. Mowiac prawde nie oczekuje tego, bo nie chce od
                    zycia wielkich kokosow tylko czas zebym mogl spedzac z moja rodzina, ktora dla
                    mnie jest najwazniejsza, mam nadzieje ze znajde sobie jakas fajna pozycje, moze
                    na nizszym szczeblu i wtedy bede naprawde szczesliwy.
                  • Gość: Soren Sorensen marudzicie jak stare baby IP: *.ebar.dtu.dk 14 lat temu
                    Ludzie kurde opanujcie sie. Czy to nie jest fajne ze komus sie Polska podoba ? Ludzie zamiast sie cieszyc to marudzicie jak stare baby. Jasne ze Polska nie jest rajem na ziemi. Ale to jaka jest Polska zalezy tylko od nas !!! I jak bedziecie tak marudzic caly czas zamiast cos zrobic to w Polsce nie bedzie nigdy dobrze. Uwazacie ze politycy prowadza zla polityke ? Wystartujcie w nastepnych wyobrach! Nie ma dla was odpowiedniej partii ? Zalozcie swoja!
                    I na litosc boska przestancie marudzic bo marudzicie jak mohery
                    • olgafur Re: marudzicie jak stare baby 14 lat temu
                      Swieta racja Soren!! Nie ma co gledzic i biadolic, czas sie brac do roboty! A
                      ja osobiscie wzruszylam sie tym artykulem. Wiem, ze w Polsce nie jest najlatwiej
                      o prace, jednak mimo wszystko mieszkanie tam ma swoje plusy. Mowie "tam", bo
                      sama mieszkam i pracuje w Barcelonie. To cudowne miasto, Hiszpania wogole jest
                      super, ale jednak tesknie za krajem, za naszymi polskimi rozmowami, absurdami i
                      urokami. Za jedynym na swiecie tak absurdalnym poczuciem humoru, za ciekawoscia
                      swiata i ludzi, ktora jest bardzo charakterystyczna dla Polakow (lubimy sie
                      uczyc i dowiadywac nowych rzeczy. Jakie to cenne dowiedzialam sie dopiero po
                      dwoch latach zycia w Hiszpanii, gdzie wiekszosc ludzi idzie na latwizne w tym
                      wzgledzie, albo po prostu praktycznie nie ma zadnych innych zainteresowan poza
                      pilka nozna oraz imprezowaniem (faceci) czy tez plotkowaniem i czytaniem
                      babskich magazynow (dziewczyny). Tutaj naprawde trudno jest spotkac kogos
                      oczytanego, wyksztalconego i na poziomie, kogos, z kim mozna porozmawiac na
                      prawie kazdy temat. W Polsce jest to duzo latwiejsze, zareczam). A co do
                      cudzoziemcow zauroczonych POlska, to moj narzeczony, ktory jest Hiszpanem, jest
                      zachwycony naszym krajem, jego kultura, gastronomia i ludzmi. Tak wiec, drodzy
                      moi, warto, bysmy i my od cudzoziemcow nauczyli sie ten kraj kochac i szanowac,
                      pomimo jego jakze licznych mankamentow...

Czego sobie i Wam wszystkim zycze!
                      Polska gora!

Olga
                  • Gość: 140414 Re: typowa gadka oszolomow, nowobogackich. IP: *.ebar.dtu.dk 14 lat temu
                    Ludzie kurde zastanowcie sie nad soba. Czy to nie jest fajne ze komus sie Polska podoba ? Ludzie zamiast sie cieszyc to marudzicie. Jasne ze Polska nie jest rajem . Ale to jaka jest Polska zalezy tylko od tego jacy jestesmy my !!! I jak bedziecie tak narzekac caly czas zamiast cos zrobic to w Polsce nie bedzie nigdy dobrze. Uwazacie ze politycy prowadza zla polityke ? Wystartujcie w nastepnych wyobrach! Nie ma dla was odpowiedniej partii ? Zalozcie swoja!
                    I na litosc boska przestancie marudzic bo marudzicie jak mohery
              • Gość: Soren Sorensen Marudzicie jak mohery. IP: *.ebar.dtu.dk 14 lat temu
                Ludzie kurde wezcie sie opanujcie. Czy to nie jest zaj***e ze komus sie Polska podoba ? Ludzie zamiast sie cieszyc to narzekacie. Jasne ze Polska nie jest rajem na ziemi. Ale to jaka jest Polska zalezy tylko od nas !!! I jak bedziecie tak marudzic caly czas zamiast cos zrobic to w Polsce nie bedzie nigdy dobrze. Uwazacie ze politycy prowadza zla polityke ? Wystartujcie w nastepnych wyobrach! Nie ma dla was odpowiedniej partii ? Zalozcie swoja!
                I na litosc boska przestancie marudzic bo marudzicie jak mohery.
              • Gość: antywaldek Re: typowa gadka oszolomow, nowobogackich. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
                > Mieszkam w USA od 15 lat...

To mógłbyś łaskawie nie wypowiadać się na tematy, o których nie masz pojęcia?
                Naprawdę "trochę" się zmieniło przez ostatnie 15 lat. My mieszkamy w Polsce i
                jesteśmy zadowoleni, a ty mieszkając za granicą i usiłujesz nam wmówić, że
                niesłusznie. Jaki masz w tym inetres? Przekonanie samego siebie, że dokonałeś
                słusznego wyboru emigrując? Porozmawiaj o tym ze swoim psychiatrą, bo tu
                akceptacji swoich poglądów nie znajdziesz.
            • Gość: kinga brednie IP: *.cable.ubr01.newm.blueyonder.co.uk 14 lat temu
              pani kolezanko
              strasznie nie lubie jak ktos sie wymadrza na temat o ktorym nie ma pojecia
              co pani za brednie wypisuje?
              ze niby w londynie nauczyciele angielskiego zarabiaja MNIEJ NIZ 35 ZLOTYCH(?)
              NA GODZINE
              najpierw prosze dokladnie sprawdzac takie informacje
              jakie sa minimalne zarobki w tym kraju (anglia) oraz jakie sa srednie zarobki
              nauczycieli?
              nie mowiac juz o nauczycielach angielskiego w szkolach prywatnych w londynie
              • tbernard Re: brednie 14 lat temu
                Nauczyciel angielskiego w Anglii, to nie to samo co ktoś kto umie
                gadać po angielsku w Polsce. Nie każdy native speaker to nauczyciel
                angielskiego, tak jak nie każdy gadający po polsku to polonista.
                • Gość: Soren Sorensen Malkontenci, marudzicie jak mohery IP: *.ebar.dtu.dk 14 lat temu
                  Ludzie kurde wezcie sie opanujcie. Czy to nie jest zaj***e ze komus sie Polska podoba ? Ludzie zamiast sie cieszyc to narzekacie. Jasne ze Polska nie jest rajem na ziemi. Ale to jaka jest Polska zalezy tylko od nas !!! I jak bedziecie tak marudzic caly czas zamiast cos zrobic to w Polsce nie bedzie nigdy dobrze. Uwazacie ze politycy prowadza zla polityke ? Wystartujcie w nastepnych wyobrach! Nie ma dla was odpowiedniej partii ? Zalozcie swoja!
                  I na litosc boska przestancie marudzic bo marudzicie jak mohery.
              • Gość: Tashunka Re: Brednie? To zalezy od podejscia... IP: 195.173.13.* 14 lat temu
                To oczywiste ze nauczyciele w Anglii zarabiaja wiecej niz w Polsce, nikt nie
                zaprzecza 18-22 tys rocznie, to kupa pieniedzy. Nie przecze!!!
                Ale teraz 35 zlotych to okolo 6,5 funta, racja? Nauczycielska pensja w Anglii
                to okolo 9-10 funtow na godzine. Za wszystko placisz minimum dwa razy wiecej w
                Anglii, wiec kto zarabia wiecej w gruncie rzeczy? Nie wnikam tu w szkoly
                prywatne, rozbieznosc plac jest zapewne astronomiczna. Troche wyobrazni zanim
                zaczniemy pobrzekiwac szabelka.
                Tak sie sklada droga kolezanko Kingo, ze jestem z urodzenia i powolania
                zdeklarowanym mezczyzna i mieszkam w Anglii od czterech lat, pojecie o placach
                i pracach mam duze, bo pracowalem tu przez dluzszy czas w doradztwie zawodowym.
                Pozdrawiam
          • Gość: Irlandczyk Re: Polska krajem..... dla bogatych IP: 15.203.169.* 14 lat temu
            A ja w Irlandi spotkalem z 40 osob ktore plynnie mowia po polsku bo tam
            pracowly. Wszyscy ktorzy byli w polsce sa bardzo zauroczeni i niejednokrotnie
            wracaja tam kilka razy w roku. Ja sam sobie znalazlem swietna prace i wracam na
            stale. Naprawde nie wiem czemu tyle narzekacie powinniscie byc dumni i
            szczesliwi ze jestescie polakami. Boje sie ze polska kiedy juz tam bedzie
            dobrze straci kulture i tradycje ktora osobiscie sobie cennie.

Owen Curran
        • Gość: simonekk Re: Polska krajem..... dla bogatych IP: *.gemini.net.pl 13 lat temu
          obcokrajowcom sie bardziej podoba polska niz polakom:/// to smutne
          ale prawdziwe:/// tylko polak pluje na polske i polakow. jak sie
          komus nie podoba niech jedzie za granice i najlepiej niehc tam
          zostanie do konca swoich dni. a najlepiej zeby jechal do krajow
          bardzo biednych(irak, iran, afganistan, somalia, ukraina,
          bialorus..etc.), ktorych chyba jest najwiecej na swiecie i moze
          wtedy doceni polske. PS jak komus zle za 800 zeta niech znajdzie
          prace za 1800 ze6ta://///
      • Gość: xLander Re: Polska krajem..... dla bogatych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
        Lepiej poznac opinie obcokrajowców, ktorzy przyjechali tutaj, by zyc i mieszkac
        z wlasna rodzina. O ile dla jednej, polskiej połowy znalezienie pracy i ogólnie
        odnalezienie sie w różnych warunkach nie jest trudne, dla tej drugiej może być
        wręcz katorgą. A Polacy, nie są tacy mili, wystarczy pójść do jakiegokolwiek
        urzędu, gdzie wzrok pracownika kieruje się z góry na dół jakby chciał
        powiedzieć-eee to nie nasz, dziwny on. Jak nie masz znajomych obcokrajowców, to
        jesteś uwięziony w domu i w świecie własnych myśli, bo z kim porozmawiać? Co
        niektórzy każą byś nauczył się języka polskiego w miesiąc. Mam bagaż
        doświadczeń za granicą i osobiście myśle, ze lepiej być obojgu obcokrajowcami w
        innym kraju, a nieżeli jednej połowie w Polsce!
        Jasne, Polską można się zachwycić, jak jest się studentem. Poza tym, czy ktoś
        wie, ile kosztują studia dla obcokrajowców na polskich uniwersytetach?
        Jeśli się mylę proszę mnie oświecić.
    • Gość: Oinone W Polsce zadurzeni IP: *.devs.futuro.pl 14 lat temu
      śmieszne sa takie atrykuły...Nie wiem-mają chyba za zadanie przekonać
      romantyków, że rarto tu zostać...Ludzie wyjeżdżają, bo nie mają chleba! nie
      mają godziwej płacy za uczciwą pracę! Zabytkami i kulturą dziecka nie
      nakarmisz - niech rząd zabierze się do pracy i niech robi co obiecał zrobić...
      Takie sentymentalne bajki można sobie darować...Nie znam osoby której znajomy
      czy ktoś z rodziny nie wyjechałby...O tych co zostali trzeba walczyc...
      • sebastyjan Re: W Polsce zadurzeni 14 lat temu
        zastanawiam sie tylko jaki ma sens wyjechac i pol zycia przerobic na kasie w
        hipermarkecie lub w restauracji zmywajaac talerze.tacy ludzie i tak tu
        wroca...............esencja zycia
      • freud1 Smieszne sa wasze komentarze... 14 lat temu
        Z wlasnego wieloletniego doswiadczenia wam powiem kochani malkontenci:
        Obcokrajowcy sa z reguly zachwyceni naszym krajem (nawet bardzo wybredni i
        pedantyczni Niemcy). Chyba ze natrafia na obludnikow waszego pokroju, ktorzy
        przez caly wieczor opowiadaja im w pubie o tym, jak to za 500 zl charowac
        musza, po czym placa za te cztery wypite piwa, wlaka sie do domu i jazda
        wylewac zolc na forach. Zapewniam was, ze biedni ludzie po knajpach, ani po
        internecie sie nie szwedaja. Wiem o tym, bo czesto jezde na Ukraine...
        W tym artykule nie chodzi o to, ze w Polsce jest jak w raju! Qrwa, czy wam juz
        nie wystarcza permamentne bluzganie Polski i Polakow? Widze, ze przerzucacie
        sie juz na obcokrajowcow, za to, ze im sie u nas podoba?! Czy wam sie naprawde
        wydaje, ze na zachodzie wszystko jest cacy? Kazdy kraj jest jak medal i ma
        zawsze dwie strony. Wiem cos o tym, bo pisze do was z Niemiec. No wiec
        wyobrazcie sobie, ze to samo tyczy sie Polski, ktora potrafi byc piekna i
        urocza. Czy sie wam to podoba, czy nie...
        Ehh, pozdro mimo wszystko
        • Gość: tashunka Re:Brawo!!! IP: 195.173.13.* 14 lat temu
          I w tym rzecz nieprawdaz?
          Wszystko co nasze z zalozenia jest najgorsze i basta, nic tego swiatopogladu
          nie zmieni.
          Miesiac temu przy okazji jakiegos wakacyjnego tematu napisalem, ze Krakow i
          Gdansk to ostatnie wakacyjne hity w UK, w zyciu nie zostalem tak zbluzgany i
          oskarzony o rozne tam potwarze. A wystarczy sie w lykent przejechac i samemu
          sprawdzic - po polsku juz tylko obsluga w restauracjach mowi. Ale coz, my
          malkontenci i niedoszli emigranci bez jaj wiemy lepiej.
          Pozdrawiam
        • olgafur Re: W Polsce zadurzeni 14 lat temu
          Drogi Wojtku,
          Chyba za bardzo nie wiesz, co mowisz! W Polsce na prawde nie jest az tak zle,
          jak by sie moglo wydawac! Istnieja dziesiatki krajow, gdzie zyje sie duzo
          gorzej, niz w naszym! Wystarczy spojrzec na Rosje, Ukraine, Bialorus... ze juz o
          krajach afrykanskich, z ktorych ludzio masowo uciekaja do Europy (bo tam na
          prawde nie da sie zyc!!!), nie wspomne. W Polsce istnieje wiele problemow, rzad
          jest, ogolnie, do d..., ale jest tez wciaz wiele mozliwosci rozwoju.
          • Gość: wojtek Re: W Polsce zadurzeni IP: *.89-161.tel.tkb.net.pl 14 lat temu
            To dlatego tak dużo ludzi ucieka zagranicę. I co z tego, że jest cięzko i żyją
            jak karaluchy , ale wolą zostać i tam mieszkać. Wiesz dlaczego mam taką opinię.
            Kochany prubóję sciągnąć kaobietę mego zycia z Niemiec. Spytasz dlaczego bo od 8
            lat podciera dupę frycą. Z...la od 8.00 do 10.00 . Jakoś nie mogę to uwierzxyć ,
            ale tak twierdzi. Jest krtacową i ne mogła pracować w swoim mieście. Bo nie
            miała zleceń. Nie wiem jak długo będzie pracować w takich warunkach. Bo wykończy
            się. Ja
            nie mogę jej przekonać do powrotu, woli tak charować niz klepać biedę w
            kaczolandzie. To czwarta osoba, która bez wyszego wykształcenia zarobiła na
            własne mieszkanie, mieszkanie jej siostry, mieszkanie rodzicom, kupiła mercedesa
            klasy d oraz zodłożyła na swoje konto. Mam tak dalej wyliczać. Fakt teraz jest
            gorzej w zachodniej europie bo wpuścili bydło ze wschodniej grancicy czyli
            ukrainców, kazachów, litwinów. Jednak ona i tak da sobie radę. Co ja mam nic.
            Co mi po pięknych krajobrazach, mówiąc prawdę bo Kanada ma piękniejsze
            krajobrazy niż my. Oni dbają o ludzi , krajobraz, i gospodarkę. My budujemy
            kościoły, a w dwulicowym kraju ludzi traktóje sie jak bydło coś niepotzrebnego.
            Kaczki nic nie robią dobrego tylko knują i rtozpamiętują stare rzeczy. Piekny
            kraj , można tu dużo zrobić chyba po pijanemu pisałeś. Jak mamy tu dużo
            możliwości to wpłyń na decyzję banku środowiska aby dali mi kredyt na
            działalność. Przecież jesteśmy braćmi, bąż dobrym samaryatninem i pokaż , że
            "polak polakowi nie jest wilkiem" wtedy przestanę pluć na nasz kraj. Nie ma nic
            za darmo.
    • Gość: like Re: W Polsce zadurzeni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
      w pewnym sensie jest rajem na ziemi. moze nie zarabiamy tyle, ile ludzie na
      zachodzie, ale jednak przy odpowiednim wykształceniu da się spokojnie zyć na
      srednim poziomie. nigdy nie bylam materialistka i na kasie nie zalezalo mi
      specjalnie, wiec mówie : dla mnie Polska jest rajem na ziemi. mam tu
      wszytsko ,co mi jest do pelnego szczescia potrzebne :)
    • Gość: ja Re: W Polsce zadurzeni IP: *.dip.t-dialin.net 14 lat temu
      nie jest rajem (tak jak zaden inny kraj) ale mozna tez sie w nim zakochac.
      mozna tu zyc (pomimo wszystkiego zlego), i mozna o Polsce powiedziec czasami
      cos dobrego. wiem ze wielu jest ciezko ale ludzie przestancie wiecznie
      narzekac, co to da, trzeba zyc, i czy to zle ze niektorzy dostrzegaja pozytywne
      rzeczy w naszym kraju? czy musimy byc wiecznie nieszczesliwi? ja wole
      przeczytac taki artykul niz o kolejnej aferze bo dzieki temu choc na chwile sie
      usmiechne.
      • Gość: nina Polska IP: 146.101.141.* 14 lat temu
        Oinone - dobrze powiedziane. Ja poki co nie mam jeszcze dzieci do wykarmienia,
        ale mieszkam w Anglii od dwoch lat, i z tego co widze odwiedzajac Polske co 3
        miesiace, raczej nie zamierzam wrocic. Co prawda, jestem Polka i zawsze nia
        bede, kocham Polska literature i sztuke, jednak nie widze dla siebie miejsca w
        tym kraju. Dziwi mnie, ze rzad, zamiast robic cos w celu zahamowania masowej
        emigracji, ktora doswiadczamy od maja 2004, wedlug mnie cofa sie w rozwoju -
        patrz wicepremier oraz reszta tego cyrku. Oczywiscie, sa ludzie, ktorzy
        potrafia sobie znalezc nisze i czuc sie w Polsce swietnie - nie mowie tylko o
        obcokrajowcach - ale jednak wciaz ludzie, ktorzy zdecydowali sie na zycie i
        prace w innych krajach. Smutne to troche, ze moj kraj nie zapewnia mi tego
        czego szukam. Moze bedzie lepiej? I moze nie za 40 lat?
        Pozdrawiam wszystkich.
    • rudy_rudolf Polacy lubią rzucać bananami w obcokrajowców 14 lat temu
      dziwię się tym ocokrajowcom, że są tak zachwyceni naszymi obywatelami, że mogą
      liczyć na ich pomoc.z tego co się przekonaliśmy niektórzy nas rodacy lubią też
      rzucać bananami w tych, co mają ciemna karnację, tłuką, zabijają i nienawidzą
      wszystkiego co inne. Polska to kraj nietolerancji :(((

kolorowy świat na
      www.asiaq.pl
      wygraj szkolenie na
      www.grupa-kreatywna.pl
      • meggi76 Re: Polacy lubią rzucać bananami w obcokrajowców 14 lat temu
        Jestem w Polsce bardzo szczęśliwa i nie wyobrażam sobie życia poza Polską!
        wspaniale, że sa ludzie, którzy dostrzegają to co jest piękne, a nie wciąż
        szukają powodów do narzekań zamiast zabrać sie do pracy, nauki, organizacji
        swojego życia. Ludzie nie czekajcie, że Wam coś spadnie z nieba! Ta Chinka,
        Włoch, Niemiec, itd, tutaj przyjeźdźając tez musieli z czegoś zrezygnować, ale
        nie narzekają. Cieszą się życiem i doceniaja to co mają. Wiecej może wymagajmy
        od siebie niż od innych, będzie sie nam łatwiej i szczęśliwiej żyło!
        pozdrawiam,
        szczęśliwa Polka z Polski
    • akashha Hindu?! 14 lat temu
      Małgorzata Szamocka napisala:

> Wcześniej Mira przez rok mieszkała w Indiach i uczyła się języka hindu.

Jak juz sie pisze o jezykach, to wypadaloby nie robic bykow w ich nazwie.
      HINDI!! Nie ma czegos takiego jak hindu :>
      • Gość: teenager Re: bo jak sie ma kase to jest super IP: *.blich.krakow.pl 14 lat temu
        mam dopiero 15 lat, nic jeszcze nie udalo mi sie zrobic dla mojej ojczyzny, bo
        i kiedy? od zawsze uczylem sie pilnie, zwlaszcza jezykow obych, mam juz pare
        sukcesow na koncie i gdy tylko nadarzy sie okazja, to nie zawacham sie ani
        sekundy i wyjade stad, gdyz wizja ultrakatolickiego, nacjolanlistycznego
        panstwa z pisuarami na czele sni mi sie po nocach... ja chce zyc, nie wegetowac
        • Gość: Sanchali Re: bo jak sie ma kase to jest super IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
          mając 15 lat, tak naprawdę co Ty możesz wiedzieć o tym co to jest
          ultrakatolicyzm i nacjonalizm. Wiesz tyle co Ci napiszą gazety i co pokażą w
          telewizji, ale już porównań jak było czy jest w innych krajach tego nie widzisz,
          bo o tym sie tyle nie pisze czy nie mówi w tv. Sięgnij po troche poważnej
          wiedzy, a nie zachłystuj sie radykalnymi nazwami
            • comrade Re: bo jak sie ma kase to jest super 14 lat temu
              > zwiedzilem juz troche swiata, bacznie obserwuje wydarzenia z areny politycznej
              > i dostaje odruchów wymiotnych, gdy tylko pomysle, ze banda takich
              > inteligentnych inaczej buduje moja "swietlana" przyszlosc... zobaczycie,
              > wszyscy wyjada za niedlugo, zostana tylko kaczory i garstka ich zwolennikow, bo
              >
              > mohery juz trawe beda gryzly

Dam ci pewną wskazówkę chłopcze. Polacy to jest taki naród który w duzej mierze
              uwielbia demonizowac rzeczywistość i pławić się w pesymizmie. Taki nasz narodowy
              masochizm. Padają hasełka o moherach, ultra-nacjonalizmie, ultra-katolicyzmie
              itp. Masz 15 lat to ci powiem jedno: to są reakcje histeryczne i przesadzone.
              Jeśli masz głowę na karku i pojdziesz w biznes albo dobrze sie wyedukujesz to
              nigdzie nie bedziesz musiał jechać. Nawet nie odczujesz ze jakis Kaczynski czy
              Lepper jest w rządzie, jesli bedziesz fachowcem to bedziesz robił swoje za
              ciezka kase i miał w rzyci to czy moher czy nie moher rządzi. To jest pewna
              alternatywna wizja rzeczywistosci - zastanow sie nad tym.
    • Gość: Syruss W Polsce zadurzeni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
      To zrobimy tak: ja wyjadę do Finlandii a oni zostaną w polsce bo ja mam już dość
      tego cholernego bagna w którym nic nie można zrobić, nic nie można zaplanować bo
      sytułacja zmieia się z roku na rok. Do uczestników tego kursu. Życie w polsce to
      nie poezja wy dostaniecie dużo lepszą pracę niż my, was stać na mieszkanie mnie
      nie wy mioże kupić sobie samochód, ja nie was nie obchodzi głupi powszechny
      obowiązek obronny tego czegoś co tak zdajecie się kochać mnie niestety musi
      ochodzić przynajmniej narazie, baaaaarzo chętnie zwolnię Wam miejsce w polsce no
      problem
      • Gość: Karol J. Re: W Polsce zadurzeni IP: *.telia.com 14 lat temu
        To zrobimy tak: ja wyjadę do Finlandii a oni zostaną w polsce bo ja mam już dość

Oczywiscie mozesz wyjechac nawet do Radomia ,tylko najpierw zapytaj mamusi ,czy
        ci kupi bilet

Jak na Poradnik domowy to kolejna dyskusja na kolejny temat,ktory nie grzeje
        ani nie ziebi. Ani sie tu czym podniecac ani niczemu dziwic.Jeszcze jedna
        probka ,pisanie w stylu pitu pitu ,.koci koci lapki.Bzdury dla mudzacych sie
        gospodyn domowych,czytajacych to miedzy prasowaniem a depilacja.I tak zaloze
        sie ,ze nikt nie przebrnal dalej niz 15 linijek.Bzdet i pewnie takie za to
        wynagrodzenie jaki temat ,czyli gowniane.O tym juz napisal kazdy ,kto mogl od
        uczestnikow tej imprezy,po nauczycieli jezyka ,ktorzy mieli okazje zarobic na
        boku kilka groszy-nuda przerazliwa i naiwnosc.
      • Gość: czesterro Re: "grać Szopena"?! Kto to pisał? IP: *.devs.futuro.pl 14 lat temu
        Kurcze, nic nie było o nietolerancji, ksenofobii, antysemityzmie. Nie wierze, ze
        GW wypuscila tak nieodpowiedzialny artykul.
        A glosy na forum, "co autor chce udowodnic,ze Polska to raj?", znacza tylko
        tyle,ze nie jest tak zle, jak nam sie wszystkim wydaje. Ze pewnych rzeczy
        niedoceniamy, ze draznia nas Krzyze,a innych,obcokrajowcow, zachwycaja.
        Taka specifika.
        Ale wiadoomo, tam jest dobrze, gdzie nas nie ma

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka