Dodaj do ulubionych

ciuchy do oddania

21.02.07, 11:41
mam troche starych ciuchow i nie chce ich wyrzucac na smietnik. Nie wiecie, gdzie mozna cos takiego oddac? Tzn. do jakiejs pomocy spolecznej itp.? nie chce ich wrzucac do kosza na ciuchy na ulicy, bo podobno to, co tam trafia, zostaje przerobione na szmaty. Aha, mieszkam w Wwie na Woli.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: ciuchy do oddania 21.02.07, 11:56
      najprostsza opcja, to uprane ciuchy zostawić w reklamówce obok śmietnika.
      Ryzykujesz wprawdzie ich rozwłóczenie, ale ludzie takie ciuchy też biorą.
      • maxim100 Re: ciuchy do oddania 21.02.07, 11:59
        Zaniść do księdza na p[lebanię- przekaże rodzinie na wieś
    • iberia.pl Re: ciuchy do oddania 21.02.07, 12:01
      albo do caritasu albo powies w reklamowce na smietniku-wezma sobie bezdomni.
      • niesspelniona Re: ciuchy do oddania 21.02.07, 15:29
        jesli chodzi o ksiedza i carits to oni to wezma i sprzedadza - sklepy z uzywana
        odzieza - chyba juz od dawna nikt nie wierzy w ten caritas (?) - przynajmniej
        ja tak slyszalam ze te wszystkie kontenery caritasu to nie ida dla biednych a
        wlasnie do szmateksow.
        • polla4 Re: ciuchy do oddania 21.02.07, 15:38
          A czy mops przypadkiem nie rozdaje bezdomnym ubrań?
          Wiem, że tym tez się z mocy prawa powinien zajmować, ale jak to jest w praktyce?
          Możesz zadzwonić i spytać urzędnika...
        • cala_w_kwiatkach Re: ciuchy do oddania 21.02.07, 15:39
          poszukaj w necie, sa strony, na ktorych podane sa adresy rodzin potrzebujacych
          pomocy
          jest tam krotka charakterystyk: ile dzieci i w jakim wieku, czego potrzebuja
          itd.
          wiec mozna zapakowac i wyslac, to lepsze rozwiazanie niz zostawianie na
          smietniku
          niestety nie pamietam adresu strony:(
          ale pojawil sie on juz na tym forum kiedys
    • mia17 są specjalne... 21.02.07, 15:57
      kontenery PCK, gdzie wrzuca sie ubrania - mozesz wrzuci i swoje.
      ja tak robie.
      • cala_w_kwiatkach Re: są specjalne... 21.02.07, 15:59
        mia17 napisała:

        > kontenery PCK, gdzie wrzuca sie ubrania - mozesz wrzuci i swoje.
        > ja tak robie

        slyszalam o aferze ze ludzie z PCK mieli uklad z wlascicielami lumpeksow i
        sprzedawali im cicuhy z kontenerow:/
        • mia17 hmmm.... 21.02.07, 16:00
          no to w takim razie nie ma nic pewnego - ani do kosciola, ani do PKC ani pod
          smietnik.
          ale gdzies trzeba to zostawic, wybor nalezy do zalozycielki watku ;-)
        • zoofka Re: są specjalne... 21.02.07, 22:42
          no i co z tego jeśli nawet tak jest? koniec końców ktoś z nich zrobi jeszcze
          użytek, a przy okazji ktoś inny będzie miał na chleb dzięki sprzedaży w
          szmateksie.
          Uważasz że lepiej przerobić je na szmaty?
        • widokzmarsa to nie afera 23.02.07, 22:26
          po prostu taniej jest te rzeczy dać do lumpeksów a pieniądze wydać na jakiś cel.
          Wszystkich ubrań by nie rozdali
    • hirsutka81 Re: ciuchy do oddania 21.02.07, 19:53
      może spróbuj tutaj zamieścic ogłoszenie -> www.daryrzeczowe.pl
    • laff.irynda Re: ciuchy do oddania 21.02.07, 21:12
      Oddac do pomocy spolecznej, otworz google i wpisz, adres znajdziesz bez
      problemu, ale zadzwon wczesniej i zapytaj kiedy mozesz przywiezc. Jestem z
      Poznania i ostatnio oproznialam szafy po smierci samotnej cioci, ciuchy byly
      stare (jesli chodzi o fason i te modne sprawy) ale nie zniszczone i pani, ktora
      przyjmowala worki bardzo mi dziekowala.
      Na prawde z domow pomocy spolecznej korzysta duzo biednych ludzi wiec warto im
      choc tak pomoc. :)
      A.
    • koala_tralalala Re: ciuchy do oddania 21.02.07, 21:37
      Zapakuj w karton i wyslij biednej wielodzietnej rodzinie. Adresy sa tu:
      www.rodzinarodzinie.pl/
      Za paczke zaplacisz pare zlotych ale pomozesz konkretnym ludziom w trudnej
      sytuacji zyciowej. Na stronie podane sa nawet ich dochody, a sytuacja
      potwierdzona przez opieke spoleczna.
      • cala_w_kwiatkach Re: ciuchy do oddania 21.02.07, 21:49
        koala_tralalala napisała:

        > Zapakuj w karton i wyslij biednej wielodzietnej rodzinie. Adresy sa tu:
        > www.rodzinarodzinie.pl/
        > Za paczke zaplacisz pare zlotych ale pomozesz konkretnym ludziom w trudnej
        > sytuacji zyciowej. Na stronie podane sa nawet ich dochody, a sytuacja
        > potwierdzona przez opieke spoleczna.


        o ta strone mi chodzilo:)
    • crunch4 Re: ciuchy do oddania 22.02.07, 03:35
      Nie zgadzam sie z opinia zeby oddawac ciuchy byle gdzie bo w koncu ktos na
      chleb zarobi. Ostatnia ogladalam program ,ludzie oddawali ubrania na rzecz
      mieszkancow biednych krajow. Trafialy one do tych krajow ale przez jakis
      przekret na rynek i tam byly sprzedawane. Ktos zarobil na chleb ale na biednych
      ktorzy je kupowali i ludziom dobrej woli. Ja juz nie ufam zadnym
      organizacjom ,lepiej poszukac konkretnej rodziny a takich jest duzo wiec nie
      jest to problem.
      • kania505 Re: ciuchy do oddania 23.02.07, 22:12
        hej.na forum wizaz.pl jest
        całydziałwww.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=27 w ktorym dziewczyny
        wymieniają sie swoimi ciuszkami ktore sa juz im zbedne jezeli nie chcesz ich
        wymieniać tylko oddac napewno znajdą sie chętne. to jest jedna z opcji ale
        jezeli chcesz oddac bardziej potrzebującym zostaw kolo smietnika
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka