Dodaj do ulubionych

Kodeks pracy,a premia?!

04.04.09, 09:16
Pracuję w dużej firmie,mam zagwarantowany w umowie system premii zależny od
moich wynikow.Dodatkowo dostajemy nagrody za nadprogramową sprzedaż (każdego
miesiąca jestem w pierwszej trojce pod względem wynikow w moim zakładzie pracy
,a także w całym oddziale wrocławskim).Wczoraj dowiedziałam się ,że nagrody
zostały wstrzymane ,a są to dość duże pieniądze i teraz pytanie-czy pracodawca
ma obowiązek wypłacić mi premię w tym miesiącu? Gdzie mam się zgłosić,jeżeli
będą problemy z odzyskaniem nagrody?!Pytam,bo są obce są mi wszelkie przepisy
prawne dotyczące kodeksu pracy.
Obserwuj wątek
    • a.bc Re: Kodeks pracy,a premia?! 04.04.09, 12:00
      A co masz zapisane w umowie o prace? premia stała zalezna od wyników
      czy uznaniowa, bo jak uznaniowa to mozesz tych pieniedzy nie
      zobaczyć....
      • hermina25 Re: Kodeks pracy,a premia?! 04.04.09, 12:24
        Premia stała zależna od wynikow to ,ale to jest jedno,a do tego dochodzą jeszcze
        nagrody,samą premię otrzymam,ale nie otrzymam prawdopodobnie tych nagrod,mimo,że
        w umowie mam napisane,że pracodawca zobowiązuje się do wypłacania dodatkowych
        nagrod dla najlepszych pracownikow
        • amira43 Re: Kodeks pracy,a premia?! 04.04.09, 16:58
          >samą premię otrzymam,ale nie otrzymam prawdopodobnie tych nagrod

          "tych", to znaczy ktorych?
          ciesz sie za jeszcze pracujesz,dostajesz premie i nie marudz,bo w przyszłym
          miesiacu ,mozesz dostac w "nagrode" wypowiedzenie:-)
    • muza24 Re: Kodeks pracy,a premia?! 04.04.09, 12:24
      sprawdź w umowie lub w jakimś reguaminia (np. wynagradzania) czy
      premia jest uznaniowa czy zależna od wyników. W wielu firmach
      faktycznie jest zależna od wyników, ale w regulaminie jest opisana
      jako uznaniowa. I w takich sytuacjach pracodawca może uznać, że
      premia Ci się nie należy.

      Powiem szczerze, że nie wiem czy w sądzie pracy jest szansa w takiej
      sytuacji coś wywalczyć. Ale myślę że warto spróbować
      • madai Re: Kodeks pracy,a premia?! 04.04.09, 16:42
        generalnie jest tak, ze jesli nie masz okreslonych kwot w umowie, to
        mozesz zapomniec o wyplacie pieniedzy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka