emsih
17.11.05, 21:09
Chyba sobie żartujecie z tym poszerzaniem miasta do 140 km. Przecież to
niewykonalne. Wiem dobrze ile kosztowało Rzeszów poszerzenie z 54 do 84 km -
ponad rok pracy nad wnioskami, protestów, wyjazdów do Warszawy na rozmowy,
konsultacji, tworzenia planów itd. Miasto chciało poszerzyć się z 54 do 104
km a poszerzono je TYLKO dlatego że miało dziwnie małą powierzchnię
(przykładowo podobne Bielsko-Biała - 125 km, Olsztyn - 88 km) mimo protestów
mieszkańców. Teraz Rzeszów mając dokładnie 84.54 km ma podobną powierzchnię
do innych miast tej wielkości i wątpię by poszerzono go choćby o kilometr
przez najbliższe lata. Są plany poszerzenia nawet na 420 km ale każdy wie że
to nierealne. Zresztą po co. Dębica chciała poszerzyć się o 50 km, a dostała
0.1 km, to samo Leżajsk i inne miasta które próbowały to zrobić. Myślę że te
plany nie są do końca poważne, tym bardziej że przy ogromnej powierzchni
liczba ludności niewiele wzrośnie. Pozdrawiam.