Dodaj do ulubionych

Do Przemyślan

17.11.05, 21:09
Chyba sobie żartujecie z tym poszerzaniem miasta do 140 km. Przecież to
niewykonalne. Wiem dobrze ile kosztowało Rzeszów poszerzenie z 54 do 84 km -
ponad rok pracy nad wnioskami, protestów, wyjazdów do Warszawy na rozmowy,
konsultacji, tworzenia planów itd. Miasto chciało poszerzyć się z 54 do 104
km a poszerzono je TYLKO dlatego że miało dziwnie małą powierzchnię
(przykładowo podobne Bielsko-Biała - 125 km, Olsztyn - 88 km) mimo protestów
mieszkańców. Teraz Rzeszów mając dokładnie 84.54 km ma podobną powierzchnię
do innych miast tej wielkości i wątpię by poszerzono go choćby o kilometr
przez najbliższe lata. Są plany poszerzenia nawet na 420 km ale każdy wie że
to nierealne. Zresztą po co. Dębica chciała poszerzyć się o 50 km, a dostała
0.1 km, to samo Leżajsk i inne miasta które próbowały to zrobić. Myślę że te
plany nie są do końca poważne, tym bardziej że przy ogromnej powierzchni
liczba ludności niewiele wzrośnie. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • emsih Re: Do Przemyślan 17.11.05, 21:10
      Ale trzymam za Was kciuki i za dalsze poszerzenie Rzeszowa także :) Tylko
      chciałem dowiedzieć się czy uważacie że to realne.
      • opserwvtor Do 'emsih' 17.11.05, 22:50
        Na razie nie, ale taki jest cel. Wszystko to będzie się działo stopniowo.
        W chwili obecnej Przemyśl miałby się powiększyć o: Ostrów, Prałkowce, Pikulice i
        Nehrybkę.
        Czyli z obecnie 44 km2 do blisko 64 km2.
        • emsih Re: Do 'emsih' 18.11.05, 09:06
          To trzymam kciuki za was i poszerzenie Rzeszowa także :) Dobrze że w Przemyślu
          podjęto taką inicjatywę, to przyspieszy rozwój tego rejonu. Mam też nadzieję że
          Rzeszów nie przesadzi i nie włączy całych gmin tylko 5-6 podmiejskich
          miejscowości. To wystarczy w zupełności. A kiedy zamierzacie stworzyć wniosek o
          przylączenie tych czterech sołectw? Pozdrawiam.
        • Gość: Dra Re: Do 'emsih' IP: *.ptvk.pl 25.11.05, 16:57
          W Krasiczynie nie będą zadowoleni z odebrania Prałkowiec. Za dużo tam gmina zainwestowała
          • opserwvtor Re: Do 'emsih' 25.11.05, 19:35
            Część Prałkowiec i tak jest przecież dołączona do Przemyśla.
            • Gość: Ziom BoY Re: Do 'emsih' IP: 80.51.255.* 25.11.05, 21:08
              Dawno dołączyli tą część Prałkowiec ??
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka