Dodaj do ulubionych

Publikacja z pracy mgr to autoplagiat?

20.01.09, 17:48
Cześć,

zanosi się na publikację z fragmentów pracy magisterskiej. W sumie nie chce mi
się opisywać od nowa czegoś, co już zrobiłem/napisałem do pracy magisterskiej
więc myślę czy nie pójść na łatwiznę, czy umieszczenie fragmentów pracy
magisterskiej w artykule to autoplagiat?
Obserwuj wątek
    • niewyspany77 Re: Publikacja z pracy mgr to autoplagiat? 20.01.09, 17:53
      Lorem ipsum [kowalski 2008, niepublikowana praca mgr], zas autoplagiat to nie
      jest, bo magisterka to nie jest publikacja.
    • flamengista a skąd 21.01.09, 09:54
      jakieś 90% naukowców w tym kraju jako pierwszą publikację dało tekst w oparciu o
      pracę magisterską.

      A praca magisterska nie jest publikacją. Co więcej, można dać do publikacji
      każdy tekst, który nie był publikowany - np. raport z badań albo badania
      statutowe, jeśli nie były publikowane.
      • dworzec Re: a skąd 21.01.09, 10:50
        btw. pierwsza ksiazka to czesto tekst oparty o doktorat - rozumiem, ze doktorat po obronie tez nie jest publikacja, w zwiazku z czym wydawanie ksiazki-doktoratu tez jest ok?
        • niewyspany77 Re: a skąd 21.01.09, 11:21
          jak najbardziej mozesz wydac ksiazke - doktorat.
        • hatchet01 Re: a skąd 21.01.09, 12:19
          wydanie doktoratu jako książki jest w porządku. przecież rozprawa jest już
          "publiczna", bo wystawiona w bibliotece, czyli kto chce może do niej zaglądac.
          czym się różni wtedy od innych książek?
          • dworzec Re: a skąd 21.01.09, 12:38
            > wydanie doktoratu jako książki jest w porządku. przecież rozprawa jest już
            > "publiczna", bo wystawiona w bibliotece, czyli kto chce może do niej zaglądac.
            > czym się różni wtedy od innych książek?

            jesli rozprawa nie rozni sie od innych ksiazek i jest juz publiczna to wlasnie bylby argument za tym by jej nie wydawac... skoro jak piszesz jest juz niemal ksiazka, to czy wydanie jej nie byloby wydaniem tego samego drugi raz?

            ok, wiem ze dr sie wydaje, tak tylko snuje watpliwosci :)
            • hatchet01 Re: a skąd 21.01.09, 13:05
              ja bym to raczej potraktował jako "dodruk" :)
    • tocqueville Re: Publikacja z pracy mgr to autoplagiat? 21.01.09, 11:46
      Ludzie dajcie sobie na luz z tymi "autoplagiatami" :)
      • dworzec Re: Publikacja z pracy mgr to autoplagiat? 21.01.09, 12:39
        ok to ja juz sobie daje spokoj i lece przerabiac dr na wielce popularna w przyszlosci ksiazke :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka